Projektinė veikla

Projektinė veikla

Projektas
Nr. PLKT-KK-19-1-00002-PR001/PLKT-PV-19-1-08549-PR001
Kaimo gyventojų socialinė įtrauktis, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines (Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas)

Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyrius įgyvendina projektą Kaimo gyventojų socialinė įtrauktis, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines (Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas), kuris finansuojamas iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“.

Projekto tikslas - paskatinti smulkiuosius ūkininkus kooperuotis ir prisijungti prie trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimo pasinaudojant valstybės ir ES teikiama parama. Siekiant tikslo įgyvendinimo bus sprendžiami du uždaviniai: 

  • projekto dalyviams bus suteiktos teorinės žinios apie kooperacijos, vietos maisto sistemų, trumpųjų maisto tiekimo grandinių bei socialinio verslo organizavimą ir naudą;
  • pristatyti sėkmingai įgyvendintų projektų pavyzdžiai vietos maisto sistemų, trumpųjų maisto tiekimo grandinių bei socialinio verslo organizavimo srityse.

Projekto eigoje bus surengtas 4-rių vienos dienų seminarų ciklas su išvykomis į sėkmingai įgyvendintus ir veikiančius projektus bei 1 dienos konferencija.

Projekto tikslinė grupė – 55 Lietuvos kaimiškųjų savivaldybių atstovai: aktyvūs ūkininkai, kaimo bendruomenių nariai, vietos politikai ir vietos žiniasklaidos atstovai. Iš viso apie 240 asmenų. Laukiami projekto rezultatai – viešinimo akcijos apie sėkmingai įgyvendintus projektus Lietuvos savivaldybėse, vietos politikų sudominimas ir įtraukimas į trumpųjų maisto tiekimo grandinių organizavimą bei vietos maisto sistemų ir socialinio verslo plėtrą savivaldybėse. Ūkininkų ir bendruomenių narių padrąsinimas ir motyvavimas pasinaudoti valstybės ir ES teikiama parama, siekiant geresnių sąlygų jų verslui ir pragyvenimui, organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines bei socialinius verslus.


3 seminarai apie vietines maisto sistemas: savivaldos, bendruomenės bei  trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt. surengti Varėnoje vasario pabaigoje, Zarasuose kovo pradžioje, o po karantino spalį - Klaipėdos rajone. Seminaruose pasidalyta patirtimi vystant socialinį verslą, pristatyti sėkmingai veikiantys vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžiai. 

Gerosios patirties sklaida. Sukurti filmukai pagal Skyriaus plėtojamas veiklas:

  1. Individualūs ūkininkai: auginti gyvulius/ augalus ne masiniam vartojimui, bet aukštesnės kokybės maistui -  "Maruko ūkis"
  2. Smulkūs ūkininkai: patiems auginti ir betarpiškai bendrauti su klientais tai reiškia neskubėti ir gyventi gamtos diktuojamu ritmu -  biodinaminis ūkis "Miško sodai"
  3. Partnerystė: ištuštėjusių kaimo sodybų metu susitelkia senjorai ir išplėtoja puikiausiai veikiantį verslą – „Brožių virtuvė“
  4. Partnerystė: konkurentus versti partneriais ir kartu užkariauti naujas rinkas - ŽŪK "Sartų lankų jautiena"
  5. Partnerystė ir bendradarbiavimas: bendruomenės iniciatyva sutelkusi vietos amatininkus po vienu stogu ir per įvairialypę veiklą Veiviržėnų miestelį pavertusi savotišku traukos centru - VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras
  6. Socialinis verslas regione: paslaugos vietos gyventojams bei jų įdarbinimas - VšĮ "Inovatorių slėnis"
  7. Verslas kaime: gyventi sveikesnėje aplinkoje ir neskubant mėgautis tuo, ką darai - "Sūrininkų namai"
  8. Bendradarbiavimo bendruomenėje pavyzdys – „Krakių bendruomenės svetainė“

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X