Rokiškio krašto tradiciniai amatininkai ir muziejininkai ruošiasi į festivalį Polocke

Rokiškio krašto muziejaus darbuotojai kartu su tradiciniais amatininkais, tautodailininkais 2019 m. rugpjūčio 30 d. vyks į tarptautinį festivalį „Kelias nuo variagų iki graikų” Polocke. Festivalis skirtas Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos viduramžių istoriniam ir kultūriniam paveldui, seniesiems amatams populiarinti, turizmui vystyti. Tris dienas vyksiančiame festivalyje rokiškėnai dalyvaus mugėje bei demonstruos tradicinius amatus: medžio apdirbimą, vilnos vėlimą,  žvakių liejimą, juostų pynimą, vijimą, vilnos verpimą verpstuku, žalvarinių papuošalų gamybą.

Muziejininkai jau ne vienerius metus bendradarbiauja su rajono tradiciniais amatininkais, tautodailininkais. Dalyvauja ne tik Rokiškio rajono, bet ir išvykstamuosiuose renginiuose. Ir šį kartą susibūrė bendram tikslui – pristatyti tradicinius amatus ir reklamuoti Rokiškį. Tarp dalyvių – ir sertifikuoti tautinio paveldo produktų amatininkai: vilnos vėlimo amato puoselėtojos Alė Deksnienė ir Violeta Jasinevičienė, žaislininkystės ir kubilininkystės puoselėtojas Erikas Čypas. Medžio drožybą festivalyje demonstruos Nerijus Janušauskas, riešinių mezgimą – Daiva Čypienė ir Rasa Janušauskienė.  

Išvyka į festivalį organizuojama 2014–2020 metų Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto (ENI-LLB-1-108) „Nematerialios kultūros ir vietinio istorijos paveldo išsaugojimas, prieinamumas ir plėtra, gerinant darnų turizmo konkurencingumą Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje“: „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“ dėka.