Naujienos

Premijos sėkmingiausiai veikiantiems tradiciniams amatininkams bei amatų centrams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia savivaldybių administracijas, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigas, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes bei pavienius asmenis siūlyti kandidatus premijoms gauti. Kandidatus galima siūlyti jau dabar iki rugsėjo 30 d. 

Kandidatai – sėkmingai dirbantys amatininkai arba tradicinių amatų centrai, puoselėjantys tautinio paveldo tradicijas. Pareiškėjai – įstaigos, organizacijos ar pavieniai asmenys, kurie siūlo kandidatus.

Siūlant tradicinio amatininko kandidatus, pareiškėjai Agentūrai pateikia šiuos dokumentus:

  • trejų metų veiklos aprašymą;
  • dvi rekomendacijas (regioninės etninės kultūros globos tarybos, savivaldybių kultūros skyrių, kultūros ir mokslo įstaigų, asociacijų, bendruomenių ar kt.);
  • dalyvavimo šventėse, konkursuose, parodose ir kituose renginiuose patvirtinimo dokumentų kopijas ar kitokią medžiagą (iliustracinę medžiagą, tautinio paveldo produktų 8–10 nuotraukas, leidinius, lankstinukus).

Nuotolinis informacinis renginys su „EkoAgros“, VMI bei VMVT specialistais

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra birželio 16 -19 dienomis  kviečia smulkius gamintojus, amatininkus, ūkininkus ir visus kitus trumpųjų maisto tiekimo grandinių dalyvius į informacinį renginio tiesiogines transliacijas. 

Transliacijos vyks nuo antradienio iki penktadienio.


16 d. 15 val. 
VšĮ „Ekoagros“
informuos apie reikalavimus ūkininkams bei smulkiems gamintojams, norintiems prekiauti savo gaminama ekologiška produkcija.  Tiesioginės transliacijos metu bus apžvelgta: kas yra ekologiški produktai ir kaip juos atskirti; ekologiškų produktų ženklinimas ir informacijos pateikimas internetiniuose puslapiuose; nuo ko pradėti ekologiškų produktų perdirbimo veiklos sertifikavimą; klausimai – atsakymai.

Lektorius - VšĮ „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis.

Lietuvos liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ - Švenčionių r. mokinių darbai

Lietuvos nacionalinis kultūros centras kasmet organizuoja Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“. Šio konkurso esminis tikslas yra palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas. Juo siekiama skatinti visuomenės, ypač jaunosios kartos domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais, ugdyti liaudies dailės tradicijų pažinimą, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Taip pat norima pritraukti talentingiausius mokinius, savo laisvalaikį skiriančius tradicinės liaudies dailės ir dailiųjų amatų studijoms ir jomis paremtai kūrybai, suteikti jiems galimybę parodyti savo darbus, varžytis su bendraamžiais įgūdžiais ir meistriškumu. Siekiama skatinti mokinius ruošiančius mokytojus labiau domėtis tradicine liaudies daile, ypač regioninėmis jos ypatybėmis, ją pažinti ir taikyti dailės bei amatų mokymo procese bei propaguoti tradicinius amatus kaip saviraiškos priemonę.

 

Takoskyra tarp amato, tautodailės bei tautinio paveldo

Šie – 2020 metai paskelbti – tautodailės metais. Sausio pabaigoje Agentūros organizuotame renginyje „Tautinis paveldas – žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“ Telšiuose paliesta aktuali tema: kur baigiasi amatas, kur prasideda tautodailė ir kas yra tautinio paveldo objektas. Tautodailininkų sąjungos pirmininkas JONAS RUDZINSKAS savo pranešime apžvelgė kiekvieną jų ir nubrėžė aiškią takoskyros liniją.

Kas identifikuoja tradicinių amatų gaminius?

J.R.: Trys paveldinės sritys – amatų gaminys, tautinio paveldo produktas ir tautodailės dirbinys (kūrinys)  tarpusavyje neturi prieštarų. Jų sudedamosios dalys, tokios kaip paveldinė forma, funkcionalumas, etnokultūriškumas, etnoregioninės charakteristikos, estetika, dekoras, koloritas, simboliai (plačiąja prasme), masteliai, konstruktyvinių dalių santykiai (proporcijos), tradicinės medžiagos, tradicinės technikos, tradicinės technologijos, išsirikiavusios nuoseklioje grandinėje. Jų kvalifikavimo ribas žymi sudedamųjų dalių dydis bei tarpusavio santykis (proporcijos).
 

Be praeities nebus ateities

Vakar VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros kartu su Žemės ūkio ministerija bei Tautodailininkų sąjunga Telšių Žemaitės dramos teatre organizavo informacinį renginį „Tautinis paveldas – žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“. Renginys skirtas – tradiciniams amatininkams bei tautinio paveldo kūrėjams, aktyviems ir kuriantiems bendruomenių nariams, kurie nėra sertifikavę savo gaminių.

„Be praeities pažinimo, nesukursime geresnės ateities“, - turiningo renginio susirinkusiesiems renginio pradžioje linkėjo Telšių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.

Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas savo pranešime apžvelgė ir aiškią takoskyros liniją nubrėžė tarp amatų gaminių, tautinio paveldo produktų bei tautodailės dirbinių (kūrinių). Apie tautinio paveldo produktus, jų apsaugą, rinką ir amatų plėtrą renginio dalyviams kalbėjo Žemės ūkio ministerijos Mokslo ir inovacijų skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Belevičienė.

Informacinis renginys „Tautinis paveldas - žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija bei Tautodailininkų sąjunga sausio 23 d. Telšiuose organizuoja informacinį renginį „Tautinis paveldas - žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“. Renginys skirtas – tradiciniams amatininkams bei tautinio paveldo kūrėjams, aktyviems ir kuriantiems bendruomenių nariams, kurie nėra sertifikavę savo gaminių.

Renginio tikslas – supažindinti kuriančią ir aktyvią vietos bendruomenę su tautinio paveldo filosofija, valstybės parama ir veikla, skirta tautinio paveldo išsaugojimui ir puoselėjimui. Atskleisti tautinio paveldo kūrėjų specifikos ypatumus ir palyginti su kitų kūrėjų veiklomis. Pristatyti tautinio paveldo gaminių sertifikavimo idėją, tikslus ir naudą visuomenei bei kūrėjui. Paskatinti vietos bendruomenę ir jos lyderius puoselėti tautinį paveldą, vienyti jėgas, steigti tradicinių amatų centrus.

 

Renginio pradžia 11 val.
Vieta -  Žemaitės dramos teatras (Respublikos g. 18, Telšiai).
Trukmė – iki 3,5 valandų.

 

Registruotis į informacinį renginį galite jau dabar, paspaudę nuorodą

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=sDb901b_90ydzc6jAHOq6rqfQ2Pm5phHuFKbTLi7_H5UQkdINENNRDhUVjA1OUhLSjVRWDFOWjlCTS4u

arba tel. Nr. +370 616 88643

Preliminari renginio darbotvarkė

Tautinio paveldo produktų kūrėjai – tikro lietuviško antspaudo saugotojai

Žaslių kultūros centre, Kaišiadorių rajone, gruodžio 6 d. įvyko metinė konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“, organizuota VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros kartu su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.

Tautinės kultūros puoselėjimas – svarbus Lietuvos tapatybės ateičiai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktorė Aneta Kacėnaitė amatininkams, tautodailininkams, tautinio paveldo produktų kūrėjams padėkojo už jų nuopelnus puoselėjant lietuviškas tradicijas ir palinkėjo neblėstančios energijos bei sėkmės kūrybinėje veikloje.
 

Lietuvos Žemės ūkio ministerijos atstovas Darius Liutikas konferencijos atidarymo kalboje išskyrė tautinio paveldo produktų kūrėjų svarbą: „Jūs esate tikrieji Lietuvos ambasadoriai, kurie savo darbais ir kūriniais puoselėjate tautinę kultūrą. Juk visi Lietuvą vizituojantys turistai nori įsigyti autentiškus Lietuvą reprezentuojančius kūrinius“.

Renginio vedėja etno muzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politinė bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė dėmesio skyrė opiai šių dienų problemai: tautinio paveldo produktų kūrimui, populiarinimui ir išsaugojimui. Amatai gyvuoja, bet jaunas žmogus labai mažai apie juos žino. O kai nežinai, tai ir sunku ieškoti, atrasti, vertinti, pamilti ir puoselėti.

Metinė tautinio paveldo konferencija artėja!

Jau šį penktadienį gruodžio 6 d. 10 val. prasidės metinė tautinio paveldo konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“.  Tradicinius amatininkus, tautinio paveldo kūrėjus, ekspertus ir visus, kurie susiję su mūsų tradicijų puoselėjimu kviečia VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija bei Kaišiadorių rajono savivaldybe į Žaslių kultūros centrą (Vytauto g. 38, Žaslių mst., Kaišiadorių r.).

Jos metu bus apdovanojami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras. Pranešimus skaitys tautinio paveldo ekspertai, tautinio paveldo produktų kūrėjai. Bus skirtas laikas aktualių klausimų ir problemų išsakymui bei diskusijoms.

Renginį ves etno muzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politinė bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė.

Iki susitikimo penktadienį!

Konferencijos programa

 

Visi laukiami „Skaistaturgyje“!

Anksčiau, pradedant pirmuoju advento šeštadieniu, šį susikaupimo ir rimtiems metą, paįvairindavo prieššventiniai turgūs: „Šeškaturgis“, „Skaistaturgis“, „Saldaturgis“. Ko gausiai užaugindavo ar kokių gražiausių dirbinių priruošdavo – viską veždavo į turgų. Tradiciją tęsia Upytės tradicinių amatų centras prieš Kalėdas rengdamas SKAISTATURGĮ – dovanų mugę.

Turgus veiks Gruodžio 8 d. nuo 12 val.. Šiais metais amatininkų turgaus kultūrinė programa iš tiesų gausi. Svečių lauks amatų mokymai, raugo keramikos krosnies degimas, tradiciniai muzikavimai su Ledurgos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvais iš Limbaži rajono (Latvija), kulinarinio paveldo vaišės.

Kviečiame tautodailininkus, amatininkus, tautinio kulinarinio paveldo gamintojus, daržovių augintojus, visus norinčius parduoti savo rankomis sukurtus dirbinius, savo žemėje užaugintus produktus, registruotis tel. 8 62657415 ar el. p. amataiupyte@gmail.com.

Turgaus vieta nekainuoja, bet vietų skaičius ribotas.

Patvirtintas finansavimas trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių seminarams rengti

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra gavo finansavimą projektui „Kaimo gyventojų socialinė įtrauktis, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines (Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas)“.

Agentūra dar birželio pabaigoje Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė projektą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ skatinti trumpųjų tiekimo grandinių dalyvius.

Projekte numatyta surengti keturis seminarus su gerųjų pavyzdžių lankymu skirtinguose Lietuvos regionuose bei baigiamąją konferenciją, kurioje bus apibendrinta medžiaga iš visų regionų.

Seminarus ketinama surengti 2020 m. vasario-kovo mėnesiais.

 

Amatininkai mokėsi, kaip „užkariauti“ socialinius tinklus

Antradienį lapkričio 26 d. vyko paskutinis seminaras „Tautinio paveldo reklamavimas ir pristatymas visuomenei socialiniuose tinkluose“ iš trijų renginių ciklo. Kauno kolegijos kompiuterių klasėje dalyviai ne tik susipažino su pavyzdžiais, bet ir patys atliko praktinius žingsnius, kaip „užburti“ savo tikslinę auditoriją socialiniuose tinkluose.

„Džiugu, kad atsirado tokie renginiai, kurių metu pasitikriname turimas žinias, įgyjame naujų ir susipažįstame su kitais kūrėjais“, - mokymų ciklą teigiamai vertino seminarų dalyviai.




Renginio metu dalyviai sužinojo, kokia yra socialinių tinklų reikšmė ir įtaka pardavimams bei rinkodarai, susipažino su reklamos turinio planavimo būdais ir idėjomis, pagrindinėmis taisyklėmis skirtinguose socialiniuose tinkluose, mokėsi individualiai kurti produktų rinkodaros strategijas.

 

Paroda „KALĖDOS be streso“

Antroji prieškalėdinė paroda Klaipėdoje „KALĖDOS be streso“ jau ne už kalnų. Parodos organizatoriai nori visiems priminti, kad Kalėdos yra šilumos ir jaukumo šventė, kurios neturėtų trukdyti paskutinės minutės dovanų bei dekoracijų pirkimas. Turime galimybę pasiruošti iš anksto ir šventes pasitikti be streso. Todėl kviečiame apsilankyti Klaipėdoje!






„Esame sau išsikėlę tikslą, kad lankytojas, atvykęs į šią parodą, turėtų galimybę Kalėdoms pasiruošti nuo A iki Z: dovanos, vaišės, stilius“, teigia renginio organizatoriai. „Su nekantrumu laukiame gamintojų, prekybininkų, paslaugų tiekėjų, kurie atstovautų šias kategorijas:
•    Šventinės vaišės (įmonės, kurių maisto produktai tinkami ant kalėdinio stalo);
•    Rankų darbo dovanos (įvairių rankdarbių kūrėjai, kurie įsitikinę, kad jų sukurtas vienetinis dirbinys, galėtų tapti dovana po Kalėdų eglute);
•    Dovanos (įmonės, kurios ruošia specialią produktų liniją, skirtą Kalėdų dovanoms bei verslo dovanoms);
•    Šventinis stilius (įmonės prekiaujančios kalėdine atributika, dekoracijomis. Taip pat kviečiame prie šios tematikos prisijungti ir vizažo, šukuosenų meistrus, drabužių kūrėjus pristatyti parodoje šių metų šventinės išvaizdos tendencijas)“.

Organizatoriai patvirtino, kad 1 kv. m stendo ploto kaina 40 Eur + PVM.

Dalyvio paraiška
Ekspozicijos planas

Lankytojams įėjimas nemokamas!

Parodos darbo laikas:
Lapkričio 30 d. 11:00 val. iki 17:00 val.
Gruodžio 1 d. 11:00 val. iki 17:00 val.

Vieta:
„ŠVYTURIO ARENA“; Dubysos g. 10, Klaipėda

Daugiau informacijos: Vitalija Gudauskytė, tel. nr. +370 682 63059, vitalija.g@expo-vakarai.lt
Dalyvio paraiškas siųskite: vitalija.g@expo-vakarai.lt

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X