D.U.K.

Dokumentų pateikimas

Tautinio paveldo produktai – nemasinės gamybos sertifikuoti amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį. 

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra atlieka tautinio paveldo produktų sertifikavimo institucijos – Žemės ūkio ministerijos – pavestas funkcijas: surenka prašymus, juos tvarko ir teikia Ekspertų komisijai bei sekretoriauja tolesniuose tautinio paveldo produktų sertifikavimo procesuose.
 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Ko reikia pateikti, kad gautum sertifikatą?

Norint sertifikuoti tradicinius gaminius, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai reikia pateikti:

Kas turi būti apraše?

Apraše turi būti:

  • išvardyti sertifikavimui teikiami gaminiai, jų kodai, rūšis, porūšis pagal Tradicinių amatų klasifikaciją
  • aprašytas produkto ar paslaugos istoriškumas (ar siekia 100 metų tradiciją, perduodamą iš kartos į kartą, kilmė (kokiame regione paplitusi tradicija, ar iš kur ji atkeliavo į gyvenamą vietovę), gamybos ar organizavimo būdas; 
  •  iš kur išmoktas ar perimtas amatas, kiek laiko juo užsiimate, kur gaminius pristatote, kokias naudojate žaliavas, kokia gaminių gamybos technologija. 

Apraše pateikta informacija turi būti pagrindžiama gamybos technologijos ir pagamintų produktų nuotraukomis (nuotraukos turi būti įkeltos į aprašą). Gali būti pridėta kita gilias tradicijas paliudijanti informacija. 

Tradiciniai gaminiai pripažinami (sertifikuojami) tautinio paveldo produktais, jeigu atitinka Tautinio paveldo produktų atitikties tradicijai kriterijus.

Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų meistrų ir tradicinių amatų neformaliojo mokymo programų atitikties tradicijai kriterijų aprašas ir tautinio paveldo produktų atitikties Lietuvos etninei kultūrai vertinimo rodiklių sąvadas
 

Kaip pateikti visą medžiagą?

Visa medžiaga pateikiama:
⦁    spausdintine (tekstas surinktas kompiuteriu, su parašais) ir elektronine forma (vienas nuskenuotas PDF failas);
⦁    gali būti siunčiama paštu arba pristatoma adresu: VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, 01122, Vilnius

Atkreipiame dėmesį, kad elektroniniu paštu dokumentai sertifikavimui neteikiami.

Patarimas: Prieš siųsdami medžiagą į Agentūrą, galite pasikonsultuoti ir prašymą bei aprašą susiderinti su  Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo specialiste Samanta Kazlauskaite elektroniniu paštu s.kazlauskaite@litfood.lt arba tel. +370 663 50045.

Kas priima sprendimus?

Ar gaminius galima pripažinti tautinio paveldo produktu, sprendžia Ekspertų komisija, kurių sprendimas patvirtinamas žemės ūkio ministro įsakymu.

Šiuo metu sertifikuota apie 2 800 tradicinių gaminių, kuriuos gamina daugiau kaip 800 tradicinių amatininkų. Beveik 200 amatininkų atestuoti tradicinių amatų meistrais.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X