Gerosios praktikos sklaida

Gerieji projektų pavyzdžiai gavę nacionalinę paramą kaimo bendruomenių veiklai 2021 m.

Veiklos sritis „Kaimo vietovių viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, ir priežiūra“

Subačiaus kaimo bendruomenė, Kupiškio r. 
Projekto pavadinimas: SVEIKESNI – LAIMINGESNI ŽMONĖS
Tikslas: parke įrengti lauko treniruoklių viešąją erdvę. Projektu siekta nupirkti ir sumontuoti lauko treniruoklių kompleksą, kurio pagalba gyventojai treniruos ir  stiprins savo fizines galias, skatinti įvairaus amžiaus bendruomenės gyventojų fizinį aktyvumą ir gerinti psichinę sveikatą. 
Rezultatas: įarke įrengta lauko treniruoklių erdvė suteikia galimybę visai šeimai aktyviai veikti lauke, šalia treniruoklių yra vaikų žaidimų aikštelė ir suoliukai poilsiui, bendravimui. Nupirkti ir įmontuoti 7 treniruokliai atliekantys 12 funkcijų. Šios funkcijos sudaro galimybę treniruoti, stiprinti visą kūną. Treniruokliai funkcionalūs, tvirti, spalva puikiai dera prie aplinkos. 
Kadangi treniruoklių erdvė įkurta įvairaus amžiaus žmonėms bendruomenė džiaugiasi, kad ir projekto pristatymo ir lauko treniruoklių erdvės atidarymo šventėje dalyvavo tiek vaikai, jaunimas,tiek ir suaugusieji bei senjorai.
Tikimasi, kad šio projekto įgyvendinimas skatins įvairaus amžiaus žmones fiziškai veikti, stiprinti sveikatą ir skatins tarpusavio ryšius, bendravimą, ko pasekoje stiprės ir emocinė sveikata. 

Visuomeninė organizacija Noreikių bendruomenė, Šiaulių r.  
Projekto pavadinimas: GAMTA IR SVEIKATA  
Tikslas: sudaryti įvairaus amžiaus grupių gyventojams palankias sąlygas aktyviam ir saugiam sportavimui, turiningam poilsiui gamtoje. Sukurti naują infrastruktūros objektą – treniruoklių aikštelę. 
Rezultatas: įrengti lauko treniruokliai, pagerintos sąlygos funkcionaliai naudotis viešąja erdve bet kuriuo metu laiku. Poilsio teritorija visiems kaimo gyventojams, svečiams  tapo tvarkingesnė ir patrauklesnė. Pasižyminti savo išskirtinumu erdvė tapo dar labiau patrauklesne kasmetinių renginių organizavimui. 

Barklainių I kaimo bendruomenė, Panevėžio r. 
Projekto pavadinimas: TRENIRUOKLIŲ AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS BARKLAINIŲ I KAIME 
Tikslas: didinti kaimo gyventojų fizinį aktyvumą ir įrengti lauko treniruoklių aikštelę. 
Rezultatas: treniruoklių aikštele naudojasi Barklainių I kaimo gyventojai, kurie iki šiol netūrėjo galimybės užsiimti aktyvia sportine veikla ir vykdavo sportuoti į artimiausias bendruomenes. Treniruokliais naudojasi ir kaimo jaunuoliai, kurių tėvai neturi galimybės išleisti vaikus į sporto būrelius ir aikštelė jiems tapo puikia laiko praleidimo ir energijos išnaudojimo vieta. Pagerėjo gyventojų fizinė ir psichinė būklė treniruoklių aikštelė suartino gyventojus, kurie kiekvieną vakarą po darbų eina sportuoti. Didelėse grupėse atsirado nuomonių išsakymo galimybė, paaiškėjo  kokios bendruomenės ateities tikisi gyventojai. 

Laičių kaimo bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: LAUKO SCENA, PAVĖSINĖ – RENGINIAMS LAUKE
Tikslas: Pastatyti medinę, stacionarią lauko sceną – pavėsinę Laičių kaimo parke,  pritaikant ją įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams, sudarant sąlygas pasyvaus ir aktyvaus laisvalaikio leidimui.
Rezultatas: Laičių kaimo gyventojų aktyviam ir pasyviam laisvalaikio leidimui parke pastatyta bei įrengta lauko scena – pavėsinė. Sukurta infrastruktūra – vieta renginiams ir koncertams, pagerins ir estetinį parko bei kaimo vaizdą.  Įrengta scena – pavėsinė bus pritaikyta edukacinėms ir kitoms veikloms: vaistažolių džiovinimui, stalo žaidimams, taps atokvėpio vieta pravažiuojantiems dviračiais ir poilsio vieta gryname ore. Laičių ir aplinkinių kaimų gyventojai turės galimybę dalyvauti organizuojamuose lauko renginiuose, bendrai leisti laisvalaikį viešojoje erdvėje, užmegzti ar atgaivinti pažintis, užsiimti bendromis veiklomis.

Žemaitkiemio miestelio bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: STACIONARI VIETA VIEŠIEMS RENGINIAMS
Tikslas: pagerinti organizuojamų renginių kokybę, sumažinti renginių kaštus ir plėsti renginių bei veiklų įvairovę.
Rezultatas: sutvarkyta dar didesnė buvusios mokyklos teritorija. Tapo pigiau, kokybiškiau ir patogiau organizuoti įvairius renginius, saugiau (dėl COVID pandemijos) organizuoti ikimokyklinio vaikų ugdymo, sporto užsiėmimus bei įvairius renginius atviroje erdvėje. Kaimo bendruomenė susikūrė erdvę ne tik savo kaimo gyventojams, tačiau ir susitikimų vietą su kitomis bendruomenėmis.
 

Gotlybiškių bendruomenės centras, Šakių r.
Projekto pavadinimas: NAUJOS GOTLYBIŠKIŲ VAIKŲ IR JAUNIMO ERDVĖS SUKŪRIMAS
Tikslas: sutvarkyti kaimo viešąją erdvę ir įsigyti vaikų žaidimams įrenginių bei treniruoklių.
Rezultatas: sutvarkytas Gotlybiškių kaimo centrinėje dalyje esantis žemės sklypas, kuriame įrengta vaikų žaidimo aikštelė ir pastatyti treniruokliai, kuriais naudosis ne tik jauni kaimo gyventojai, tačiau ir visi norintys jais pasimankštinti. Aikštelės tvarkymo talkose aktyviai dalyvavo ir jaunimas, kuris supranta savo indėlio svarbą bendruomenei ir įsigytą turtą mokės tausoti. 

Visuomeninė organizacija „Kužių bendruomenė“, Šiaulių r.
Projekto pavadinimas: VIEŠŲJŲ ERDVIŲ SUTVARKYMAS MIESTELIO CENTRE
Tikslas: sutvarkyti Kužių miestelio centre esančią erdvę pritaikant ją gyventojų poreikiams, sudaryti palankias sąlygas poilsiui, padidinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą.
Rezultatas: sutvarkyta ir gyventojų bei svečių poreikiams pritaikyta daug metų apleista 0,068 ha miestelio erdvė, kurioje pastatyti suoleliai poilsiui, įrengta veja ir trinkelėmis grįstas takelis.  
Kiekviena projektinė veikla vienija bendruomenę ir yra matoma, visiems suteikianti galimybę gražinti savo miestelį, gerinti kaimo žmonių gyvenimą ir aplinką bei visuomenei parodyti, kad kaimo vietovės ne miršta, tačiau yra aktyvios, iniciatyvios ir turinčios ambicingų tikslų.
  

Kaimo bendruomenė „Maženiai“, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: GRAŽI PRADŽIA
Tikslas: sutvarkyti miestelio centre esančią viešąją erdvę ir įrengti poilsinę – informacinę aikštelę.
Rezultatas: Maženiuose sutvarkyta 0,19 ha viešoji erdvė, kurioje įrengtas naujas infrastruktūros objektas – mini poilsinė aikštelė su įrengtu suoleliu, dviračių stovu, šiukšlių dėže ir informaciniu stendu – žemėlapiu, pasodintos pušelės. Sutvarkyta, saugi ir patraukli erdvė džiugins vietinius kaimo gyventojus, svečius ir pro šalį važiuojančius. Visi turės galimybę prisėsti ir pabendrauti, paskaityti stende viešinamas naujienas.

Aukštupėnų kaimo bendruomenė, Kupiškio r.
Projekto pavadinimas: VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS AUKŠTUPĖNŲ KAIME
Tikslas: viešosios erdvės sutvarkymas ir pritaikymas kaimo gyventojų poreikiams, įrengiant vaikų žaidimų aikštelę bei sukuriant funkcionalią poilsio ir laisvalaikio erdvę.
Rezultatas: Aukštupėnų kaime įrengta viešoji erdvė su žvirgždo danga ir sumontuoti įrenginiai: žaidimų kompleksas, balansinės supynės, dvigubos supynės, informacinis ženklas; pastatytas suoliukas ir šiukšliadėžė; aplink aikštelę išlygintas juodžemis bei pasėta žolė.
Prie vaikų aikštelės projekto įgyvendinimo daug prisidėjo ir patys kaimo gyventojai bei bendruomenės nariai. 

 

Veiklos sritis „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ 

Jadagonių piliakalnio bendruomenė, Kauno r. 
Projekto pavadinimas: JADAGONIŲ PILIAKALNIO BENDRUOMENĖS VEIKLOS GERINIMAS 
Tikslas: suburti Jadagonių kaimo bendruomenės narius bendrai veiklai, skatinti aktyviau dalyvauti bendruose renginiuose. 
Rezultatas: įsigyta garso įranga padės išpildyti geresnės kokybės renginius; kompiuteris bus naudojamas edukacinių programų rengimui ir organizavimui; vėliavomis su stiebais – garsinama Jadagonių piliakalnio bendruomenė.
Įsigyta įranga naudosis Jadagonių kaimo gyventojai, edukacinių programų dalyviai, bendruomeninės organizacijos nariai – administraciniai  organizaciniai veiklai vykdyti. 

Antalkių kaimo bendruomenė, Kauno r. 
Projekto pavadinimas: ATSINAUJINUSI ANTALKIŲ KAIMO BENDRUOMENĖ 
Tikslas: sustiprinti Antalkių kaimo bendruomenės materialinę bazę ir tinkamai pasirengti naujų edukacinių programų rengimui bei organizavimui. Įsigyti įrangą, kuri bus naudojama orgnizacijos administraciniai ir edukaciniai veiklai vykdyti bei kaimo renginių, akcijų  ir žygių organizavimui. 
Rezultatas: bendruomenė įsigijo nešiojamą kompiuterį su programine įranga, spalvotą spausdintuvą su skeneriu bei nešiojamą garso kolonėlę su mikrofonu ir dvi stacionarias garso kolonėles. Sustiprinta organizacijos materialinė bazė pagelbės efektyviau vykdyti organizacijos administracinė veikla. Sukurtos dvi naujos edukacinės programos – viena  vaikams, kita suaugusiems, sukurti du pėsčiųjų maršrutai. Bendruomenės renginiai taps kokybiškesni, pagerės kaimo gyventojų galimybė mokytis kompiuterinio raštingumo bei bendrų ir asmeninių švenčių kokybė.  

Balsių kaimo bendruomenė „Paneruotis“, Šilalės r.  
Projekto pavadinimas: BALSIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS ,,PANERUOTIS“ MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS 
Tikslas: atnaujinti ir pagerinti Balsių kaimo bendruomenės laisvalaikio salės šildymo sistemą, senąją keičiant nauja (oras – oras  šilumos siurbliu). 
Rezultatas: pagerinta Balsių kaimo bendruomenės „Paneruotis“ naudojamo pastato šildymo sistema, kuri teikia ne tik ekonominį, bet ir socialinį naudingumą – sumažėjo šildymo kaštai, atsirado  didesnis  bendruomenės tarpusavio bendravimas ir dažnesni susitikimai, greičiau sprendžiamos bendruomenės problemos. Bendruomenės nariai, gyventojai, svečiai bei lankytojai  galės susirinkti ne tik vasaros metu, bet ir ilgais žiemos vakarais. 

Baltraitiškės kaimo bendruomenė, Jurbarko r.
Projekto pavadinimas: BALTRAITIŠKĖS BENDRUOMENĖS NAMŲ ŠILUMA
Tikslas: užtikrinti kokybiškas veiklos ir laisvalaikio praleidimo sąlygas Baltraitiškės ir aplinkinių kaimų gyventojams.
Rezultatas: įsigyta įranga (patalpų šildymo kondicionierius) užtikrina kokybišką bendruomenės narių veiklą, sukuria sąlygas turiningai ir patogiai leisti laisvalaikį. Kaimo gyventojai turės tvarkingas patalpas susirinkimams, susitikimams, svarbių įvykių pažymėjimui.

Asociacija ,,Kulautuviečiai“, Kauno r.
Projekto pavadinimas: ASOCIACIJOS ,,KULAUTUVIEČIAI“ MATERIALINĖS BAZĖS KŪRIMAS
Tikslas: aktyvinti ir gerinti užimtumą Kulautuvos gyventojams, siekiant patenkinti gyventojų poreikius ir taip prisidėti prie gyvenimo kokybės gerinimo.
Rezultatai: kokybiniai – padidėjo gyventojų aktyvumas, užimtumas, numatytas veiklų tęstinumas, o įsigyta kompiuterinė technika bus naudojama ateityje vykdant įvairias veiklas; kiekybiniai – veiklose dalyvavo 79 tikslinių grupių dalyviai ir 7 vykdytojai; pravesti keturi floristikos užsiėmimai senjorams; įgyvendintas vaikų ir jaunimo socializacijos projektas; suorganizuotos dvejos vaikų vasaros stovyklos; septyni papuošalų gamybos užsiėmimai. 

Likiškėlių kaimo bendruomenė, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: DAINUOJU LIETUVĄ KAIP DŽIAUGSMĄ
Tikslas: įsigyjant tautinius rūbus –  telkti kaimo bendruomenę kultūrinei, pilietinei veiklai ir bendrystei, gilesniam vienas kito supratimui, tęsti ir puoselėti lietuvių liaudies šokių ir dainų tradiciją kaime bei rajone.
Rezultatas: įsigyti 8 Dzūkijos regionui būdingi tautiniai kostiumai, kurie skatina ir įpareigoja atsakingai bendrystei, kūrybiškumui, glaudesniam bendradarbiavimui su kitomis bendruomenėmis ir kolektyvais. 
 

Šačių kaimo bendruomenė, Skuodo r.
Projekto pavadinimas: PATALPŲ APŠVIETIMO IR ĮGARSINIMO ĮRANGOS SU PRIEDAIS ĮSIGIJIMAS ŠAČIŲ KAIMO BENDRUOMENEI
Tikslas: įsigijus patalpų įgarsinimo įrangą su priedais, sudaryti sąlygas Šačių kaimo bendruomenėje organizuoti įvairias kultūrines veiklas.
Rezultatas: įsigijus patalpų įgarsinimo įrangą su priedais, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai. Renginiai tapo kokybiškesni. Įsigyta įranga naudosis bendruomenės nariai, kurie nori dalyvauti visuomeninėje veikloje, jie pradėjo burtis į naujus būrelius ir kolektyvus, vaidintojų trupes.

Utenos seniūnijos bendruomenė, Utenos r.
Projekto pavadinimas: PADĖKITE MUMS AUGTI
Tikslas: stiprinti Utenos seniūnijos bendruomenės materialinę bazę, kuri svarbi ir reikalinga efektyviam bendruomenės veiklų vykdymui, bendruomenės narių poreikių tenkinimui, bendruomenės populiarinimui, įvairių edukacijų, renginių organizavimui. 
Rezultatas: įsigyto turto naudotojai – bendruomenės nariai, vaikų dienos centro lankytojai, stovyklų, švenčių, įvairių organizuojamų edukacijų ir renginių dalyviai. Įsigytu turtu naudosis per 100 žmonių. Visa įsigyta įranga stipriai prisidės prie Utenos seniūnijos bendruomenės materialinės bazės stiprinimo, teikiamų paslaugų gerinimo, praplės vykdomų veiklų pasirinkimą bendruomenės nariams. 

Vėžionių bendruomenė ,,Topolis“, Prienų r.
Projekto pavadinimas: ŠILTA BENDRUOMENĖ – VEIKLI BENDRUOMENĖ
Tikslas: įsigyti Vėžionių bendruomenės patalpų šildymo ir vėdinimo sistemą.
Rezultatas: įrengta patalpų šildymo ir vėdinimo sistema, kurios pagalba bendruomenė visais metų laikais galės organizuoti įvairius renginius ne tik savo, tačiau ir aplinkinių kaimų gyventojams. Įgyvendintas projektas skatins žmonių užimtumą, mažins socialinę bei kultūrinę atskirtį, gerins gyvenimo kokybę.  

Varlaukio kaimo bendruomenė, Jurbarko r.
Projekto pavadinimas: VARLAUKIO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS GERINIMAS
Tikslas: sukurti kokybiškos veiklos ir laisvalaikio praleidimo sąlygas Varlaukio gyventojams.
Rezultatas: sutvarkytos bendruomenės patalpos – nudažytos sienos, grindys, langų rėmai ir įsigyta įranga – nešiojamas kompiuteris, bevielis mikrofonas, garso aparatūra bei buitinis inventorius – šaldytuvas, viryklė, langų robotas, pulo stalas. 
Įgyvendinę projektą varlaukiečiai turi kokybiškai įrengtą vietą savo veikoms organizuoti, kurioje gali dažniau susitikti ir pasitarti, sudalyvauti vykdomose edukacijose ar mokymuose, o vaikai – leisti laiką jiems skirtoje erdvėje. 
Tikimasi, kad suaktyvės Varlaukio kaimo gyventojų socialinis gyvenimas, pagerės mikroklimatas, greičiau ir efektyviau spęsis kaimo problemos.

Gudkaimio kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: GUDKAIMIO KAIMO BENRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti Gudkaimio kaimo bendruomenės materialinę bazę ir  teikti kokybiškas socialines, švietėjiškas paslaugas Gudkaimio ir aplinkinių kaimų gyventojams.
Rezultatas: bendruomenė nusipirko tris šiuolaikinius šildymo siurblius oras – oras ir du nešiojamus kompiuterius.
Šildymo siurbliais šaltuoju sezonu bus šildomos bendruomenei priklausančios patalpos (apie 100 kv. m.), kuriose veikia ne tik  vaikų dienos centras, tačiau ir  įkurta bendruomenės narių bei kaimo gyventojų gaminamų produktų, užaugintų vaisių, uogų ir daržovių pardavimo zona. Projekto dėka vykdyti edukacijas, organizuoti bendruomeninius renginius galima ne tik šiltuoju, bet ir šaltuoju sezonu. Sustiprinus bendruomenės materialinę bazę padidėjo gyventojų dalyvaujančių bendruomenės veikloje skaičius, išaugo renginių ir renginių dalyvių skaičius. Įsigijus prekes sudarytos sąlygos bendruomenės veiklai, vaikų dienos centro veiklai vykdyti. Vietiniams gyventojams sudarytos sąlygos prekiauti savo užauginta produkcija.
 

Piktupėnų kaimo bendruomenė, Pagėgių sav.
Projekto pavadinimas: KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: Piktupėnų bendruomenės veiklos stiprinimas, siekiant skatinti bendruomenės narių iniciatyvas viešųjų poreikių tenkinimui.
Rezultatas: atsižvelgiant į bendruomenės narių poreikius organizuoti renginius, mokymus bendruomenės nariams ir kitiems Piktupėnų kaimo gyventojams, projekto lėšomis buvo įsigyta buitinė įranga – virdulys, perkolatorius, vandens šildytuvas, 10 sulankstomų stalų ir suolų komplektų, 6 stalviršiai, skirti atnaujinti senus turimus stalus.
Šiuo įsigytu materialiniu turtu, t. y. projekto rezultatais naudosis Piktupėnų kaimo gyventojai, Pagėgių savivaldybės gyventojai ir kiti suinteresuoti asmenys, kurie dalyvaus Piktupėnų kaimo bendruomenės organizuojamuose renginiuose, šventėse ir mokymuose.

Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“, Zarasų r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: pakeisti neefektyvią ir pasenusią šildymo sistemą į du sieninius kondicionierius/šilumos siurblius.
Rezultatas: įrengta kaimo bendruomenės patalpų šildymo – vėdinimo sistema. Bendruomenės nariams ir jų svečiams sudarytos tinkamos sąlygos organizuoti veiklas, susitikimus visais metų laikais.

Pavartyčių bendruomenė, Radviliškio r.
Projekto pavadinimas: PAVARTYČIŲ BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas:  įrengti patalpų šildymo ir apsaugos sistemas; įsigyti nešiojamą kompiuterį, daugiafunkcinį spausdintuvą, vėliavą ir jos tvirtinimo stiebą.
Rezultatas: įsigyta įranga ir priemonės leis kokybiškai vykdyti įvairias bendruomenines veiklas. 

Daubiškių gyvenvietės bendruomenė, Akmenės r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS NAMŲ BALDAI
Tikslas: aprūpinti naujai renovuotus bendruomenės namus reikalingais baldais.
Rezultatas: bendruomenės namai užpildyti naujais suolais, stalais ir virtuvės baldų komplektu. Daubiškių gyventojai jau turi patalpas, kuriose bus švenčiamos kalendorinės šventės, vykdomos edukacijos ir kitos veiklos, kurios aktyvins bendruomenės narius bei mažins socialinę atskirtį.
 

Anglininkų kaimo bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: KŪRYBIŠKA IR VEIKLI BENDRUOMENĖ – KAIMO ATEITIS
Tikslas: tenkinti kaimo gyventojų poreikius, sukurti tinkamas sąlygas bendruomenės veiklai – tinkamai įrengiant patalpas, kad jomis būtų galima pasinaudoti ir vasarą ir žiemą.
Rezultatas: įrengus oro kondicionierių ir šildymo sistemą kokybiškai sutvarkytos patalpos, kuriomis bendruomenės nariai ir kaimų gyventojai galės pasinaudoti visais metų laikais, nepriklausomai nuo sezoniškumo. Bus organizuojama daugiau ir kokybiškesnių renginių, mokymų, seminarų. Kaimo gyventojai pajus socialinę naudą, aktyviau dalyvaus bendruomeninėje veikloje.

Visuomeninė organizacija „Videniškių bendruomenės centras“, Molėtų r.
Projekto pavadinimas: VIDENIŠKIŲ BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: sustiprinti bendruomenės materialinę bazę – įsigyti reikalingą įrangą ir ją naudoti kaimo bendruomenės ir kaimo gyventojų viešiesiems poreikiams tenkinti.
Rezultatas: Videniškių bendruomenė įsigijo nešiojamąjį kompiuterį, fotoaparatą, garso sistemą su mikrofonu, projektorių, daugiafunkcinį spausdintuvą, perkolatorių ir marmitą sriubai.

Baibių kaimo bendruomenė, Zarasų r.
Projekto pavadinimas: BAIBIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS 
Tikslas: įsigyti trūkstamus baldus reikalingus bendruomenės veikloms vykdyti.
Rezultatas: Baibių bendruomenės namams nupirkti ir surinkti 7 stalai ir 50 kėdžių.
Įsigytas turtas sukūrė jaukesnę ir gražesnę erdvę susitikimams, šventėms, vakaronėms, bendruomenės iniciatyvoms ir kitoms veikloms.

Trūdų bendruomenė, Švenčionių r.
Projekto pavadinimas: TRŪDŲ BENDRUOMENĖS NAMŲ ERDVĖS SUKŪRIMAS
Tikslas: bendruomenės poreikiams įsigyti vidaus baldus, virtuvinę įrangą ir daugiafunkcinį įrenginį. 
Rezultatas: įsigyti vidaus baldai – virtuvės baldų komplektas, kėdės, stalai, suolai, kabyklos, lentynos, pufai; buitinė technika – viryklė, šaldytuvas, gartraukis ir virdulys; daugiafunkcinis įrenginys. 
Įgyvendintas projektas suteikia galimybę deramai priimti bendruomenės narius, kaimo gyventojus ir svečius į jaukią bendruomenės namų erdvę bei plėsti ir skatinti visapusišką bendruomeniškumą, veiklų ir edukacijų įvairovę, bendruomenės narių kultūros nuostatų bei naudingų socialinių ryšių formavimą ir palaikymą.

Deglėnų bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: INVENTORIAUS ĮSIGIJIMAS BENDRUOMENĖS NAMŲ POREIKIAMS
Tikslas: sukurti materialinę bazę ir telkti kaimo gyventojus bendruomeninei veiklai.
Rezultatas: įsigyti du kondicionieriai, kuriais šaltuoju periodu bus apšildomos, o šiltuoju – vėsinamos ir vėdinamos bendruomenės namų patalpos. Bendruomenės nariams jau nereikės rūpintis kietuoju kuru židiniui, kuris bendruomenės namams tarnavo 14 metų, bus labiau tausojama gamta.

Vabalninko bendruomenė, Biržų r.
Projekto pavadinimas: ŠILTI BENDRUOMENĖS NAMAI – KOKYBIŠKAI IR TURININGAI VEIKLAI
Tikslas: stiprinant bendruomenės materialinę bazę sudaryti sąlygas bendruomenes socialinei – kūrybinei veiklai plėtoti, užtikrinti tradicijų tęstinumą, vykdyti tradicinių amatų plėtojimą.
Rezultatas: įsigytos materialinės vertybės – du šilumos siurbliai ir vandens šildytuvas, kurių dėka sukurtos palankios sąlygos kūrybai – patalpose šilta ir jauku, pagerėjo higieninės sąlygos, padidėjo edukacinių užsiėmimų patrauklumas tiek kokybine, tiek ir kiekybine išraiška. 

Žagarių kaimo bendruomenė, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: ŽAGARIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS RENGINIŲ KOKYBĖS GERINIMAS
Tikslas: Žagarių kaimo bendruomenės renginių, edukacijų kokybės gerinimas, įsigyjant reikalingus vidaus baldus. 
Rezultatas: bendruomenės materialinė bazės stiprinimui įsigyta 100 kėdžių ir 6 sulankstomi stalai. Įsigyti baldai leis pajusti komfortišką pasisėdėjimą ir pabendravimą bendruomenės organizuojamų susitikimų, renginių,  edukacijų ir kitų veiklų metu.
Svarbu organizuoti bendras veiklas įvairaus amžiaus gyventojams, nes aktyvus dalyvavimas bendruomenės veiklose - vienas iš būdų skatinančių saviraišką.
 
 

Veiklos sritis „Bendruomeniškumą kaime skatinančių (įskaitant gerosios patirties sklaidos ir mokomuosius vizitus) ir tradicinių renginių organizavimas"

Panevėžio rajono Paįstrio gyventojų bendruomenės centras, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: VASARA PAS JUOZĄ ZIKARĄ
Tikslas: skatinti bendruomeniškumą ir puoselėti kaimo tradicijas išsaugant kaimo savitumą, įtraukiant į projektines veiklas jaunimą ir įvairaus amžiaus žmones.
Rezultatas: suorganizuotas dailės  pleneras, vizitas į J. Zikaro muziejų, praktiniai užsiėmimai J.Zikaro memorialinėje sodyboje ir Paįstrio J.Zikaro gimnazijoje, J.Zikaro sukurtų skulptūrų lankymas Kaune, darbų paroda.
Įgyvendinus projektą sustiprėjo bendruomeniškumas, buvo saugomas kaimo savitumas ir skatinamas Paįstrio kaimo gyventojų meninis aktyvumas, mažinama bendruomenės gyventojų kultūrinė ir socialinė atskirtis, skatinama jaunimo savanorystė. Projekto veiklose dalyvavo per 950 dalyvių.

Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: PANEVĖŽIO R. BENDRUOMENIŲ SĄJUNGOS NARIŲ GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA MOKOMŲJŲ VIZITŲ METU
Tikslas: skatinti Panevėžio r. bendruomenių bendradarbiavimą ir gerosios patirties sklaidą mokomųjų vizitų metu.
Rezultatas: suorganizuoti du mokomieji gerosios patirties vizitai, kurių metu susitikta su Druskininkų krašto Viečiūnų, Jaskonių ir Naujasodės bendruomenėmis. Projekto metu į veiklas buvo įtraukti vaikai, jauni žmonės, socialinę atskirtį patiriantys asmenys, amatininkai ir vietos verslininkai. Dalintasi gerąja patirtimi, atnaujinti ir pastiprinti Panevėžio r. bendruomenių tarpusavio santykiai bei užmegzti ryšiai su Druskininkų sav. kaimo bendruomenėmis. Susitikimo metu gautos žinios ir įgytos patirtys praturtins bendruomenių veiklas bei paskatins aktyvesnei veiklai.
  

Pikelių bendruomenė, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: RENGINYS SU MOKOMUOJU VIZITU, DALIJANTIS GERĄJA PATIRTIMI
Tikslas: gerinti  bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą skatinat gerosios patirties sklaidą bei  pritraukti mokomuosius vizitus į gyvenamą aplinką ir išlaikyti tradiciją organizuojant miestelio šventę.
Rezultatas: vykdant projektą Pikelių bendruomenė organizavo tradicinį renginį į kurį pakvietė miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojus, jų šeimos narius. Šiame technologijų vystymosi pasaulyje ypač svarbu neprarasti ryšius, todėl į Pikelių miestelio tradicinį organizuojamą renginį susirinko vietos gyventojai, aplinkinių kaimų gyventojai, atvažiavo šeimos nariai, kitų bendruomenių dalyviai  ir tai buvo labai puiki proga bendruomeniškumui palaikyti, ryšiams stiprinti. Renginio organizavimui išnuomota įgarsinimo ir apšvietimo įranga, pakviestas muzikos atlikėjas, pavaišinti meno kolektyvų dalyviai ir svečiai. Bendruomenė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaunatavo bendruomene tolimesniems ryšiams palaikyti ir patirties bei vizitų pasikeitimui ateityje. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo dalyvauti  edukacinėse programose, kurių buvo ne viena. Vieni domėjosi edukatorės  Virginijos Paulavičienės sodų iš šiaudų vėrimu ar Silvijos Pocevičiūtės muilo virimu,  Staselės Bučienės verpimu kalvaratu,  moterų klubo  darbelių iš įvairių gėlių kompozicijomis ir jų gamyba. Dalyviai aplankė tautodailininkės Vilmos Sendrauskienės tapytų paveikslų parodą bei dalyvavo   piešimo  ant drobės edukacijoje.  Aplankė  Lonijos Kinčinienės dirbinių iš odos parodą bei tautodailininkės Irinos Klemenienės sertifikuotų tautinio paveldo produktų – audinių  parodą. Vaikai aktyviai dalyvavo piešdami ant akmenukų.  Edukacijos buvo gera paskata susidomėti, o gal ir pradėti savo smulkų verslą. Renginio metu pristatyti  vietos gamintojų pagaminti produktai (vaško žvakes, obuolių sūriai, medus). Dalyviai galėjo klausytis saviveiklininkų pasirodymų, dalyvauti sportiniuose žaidimuose, o vaikai ir atrakcijose. Įtrauktas jaunimas, kuris dalyvaudamas įgavo daugiau patirties ir pasitikėjimo. Vaikai aktyviai  leido laiką kartu su tėvais ir seneliais, stebėjo ir dalyvavo veiklose. Gyventojai dalyvaudami Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Jolantos Gintalienės mokomojo vizito paskaitoje  sužinojo daug įdomios informacijos, papasakojo kaip parduoti pagamintus produktu e.parduotuvėje „Pagaminta Mažeikiuose“. 
Įgyvendintas projektas suteikė galimybę telkti kaimo žmones bendrai veiklai, ugdyti jų bendruomeniškumą, bendradarbiavimą, rūpintis jų gerove, skatinanti verslumą, puoselėti aktyvią veiklą.
  

Kriūkų bendruomenės centras, Šakių r.
Projekto pavadinimas: KRIŪKŲ MIESTELIO ŠVENTĖ. ONINĖS
Tikslas: skatinti bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinę Kriūkų miestelio šventę Onines.
Rezultatas: suorganizuota tradicinė Kriūkų miestelio šventė – Oninės. Jos metu pristatyta Kriūkų krašto istorija ir tradicijos. Taip puoselėjami vietos papročiai ir tradicijos, etninis paveldas; vaikams ir jaunimui perduodamos tradicijos; skatinamas bendruomeniškumas, kartų bendravimas ir bendradarbiavimas; didinamas vietos patrauklumas - Šakių rajono ir Kriūkų krašto viešinimas; mažinama atskirtis tarp miesto ir kaimo. Veiklos buvo skirtos įvairioms tikslinėms grupėms – vaikams, jaunimui, pagyvenusiems žmonėms: sporto varžybos, varžytuvės, viktorina, loterija, edukaciniai užsiėmimai, senoviniai žaidimai tradicijų perteikimui. Šventėje dalyvavo vietos amatininkai ir menininkai, kurie turėjo galimybę pristatyti savo dirbinius, vyko dailės darbų paroda, vietos ūkininkai prekiavo savo produkcija. 
  

Baraginės kaimo bendruomenė, Marijampolės r.
Projekto pavadinimas: DAINŲ IR ŠOKIŲ SUKURY...
Tikslas: skatinti bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą per meninę veiklą.
Rezultatas: tradicinėje vasaros šventėje „Dainų ir šokių sūkury…“ susirinkusiųjų laukė įvairios pramogos vaikams, prekybininkų ir amatininkų mugė bei koncertas. Buvo apdovanoti Baraginės kaimui nusipelnę asmenys. Sudarytos sąlygos skirtingus interesus ir galimybes turintiems gyventojams burtis ir dalyvauti saviraiškos veikloje, plėsti akiratį, pažinti kultūros procesus, susitikti ir bendrauti bendruomenės nariams, kaimo gyventojams ir kitų bendruomenių atstovams. Sumažinta atskirtis tarp kaimo ir miesto, sudarius galimybę kokybiškam laisvalaikio praleidimui, į veiklas įtraukti socialinę atskirtį patiriantys gyventojai, vaikai ir jaunimas.
  

Veprių kaimo bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: KURKIME BENDRYSTĖS TILTĄ
Tikslas: surengti tradicinę šventę bei gerosios patirties sklaidos ir mokomąjį vizitą stiprinant bendruomeniškumą, bendrystę, bendradarbiavimą, skatinti bendruomenės narių iniciatyvumą.
Rezultatas: šventės metu Veprių ežere vyko baidarių ir kanojų bei žvejų varžybos, o ežero paplūdimyje – tinklinis, buvo sukurta atskira laisvalaikio erdvė vaikams. Ant Veprių piliakalnio vyko vietos amatų meistrų, verslininkų ir ūkininkų gaminių paroda – mugė. Šventėje dalyvavo ir kaimyninių kaimų gyventojai, bendruomenių nariai, svečiai. Visiems bendruomenės nariams kartu pavyko sukurti bendrystės tiltą ir dar kartą įsitikinti, kad tik bendrystėje slypi jėga. 
  

Žygaičių kaimo bendruomenė „ŽYGAVA“, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: KUR GIMĖM, KUR AUGOM...
Tikslas: suorganizuoti šventinį renginį puoselėjanti Žygaičių krašto tradicijas.
Rezultatas: tradicinis renginys buvo skirtas visiems Žygaičių krašte gyvenantiems žmonėms ir atvykstantiems jų kraštiečiams gyvenantiems svetur, neišskiriant nei vienos socialinės grupės. Žmonės pajuto vietos tradicijų puoselėjimą, pasidžiaugė sulaukta galimybe bendrauti tarpusavyje, susitiko su svetur gyvenančiais giminaičiais ir pažįstamais, turiningai praleido laisvalaikį, vaikai gavo dar vieną progą pasidžiaugti atrakcionais ir pažaisti, jaunimas pasilinksmino, užmezgė pažintis, galimai ir lemtingas jų gyvenimui. Atvykę amatininkai, prekeiviai realizavę gaminius ir prekes gavo pajamų. Į tradicinį renginį susirinkę įvairių bendruomenių atstovai sustiprino savo bendrystę,  aptarė naujas jos formas, pasidalino idėjomis bei patirtimis padedančiomis puoselėti bendruomeniškumą ir tradicijas, sustiprino pasididžiavimą savo kraštu.
  

Asociacija „Perkūnkalnis“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: MOKOMĖS, BENDRAUJAME, ŠVENČIAME
Tikslas: skatinti kaimo žmonių bendruomeniškumą, stiprinti asociacijos narių ir visų į ją susijungusių kaimų gyventojų bendruomeninį sutelktumą, organizuojant bendras veiklas, išvykas, tradicinius renginius, puoselėjant ir pristatant savo krašto tradicijas.
Rezultatas: organizuota tradicinė bendruomenės šventė „Vasaros vainikas“ bei bendruomenės narių pažintinė išvyka-mokomasis vizitas į Vilkaviškio r. Gižų kaimo bendruomenę.
Įgyvendintas projektas turėjo didžiulį teigiamą poveikį kaimo bendruomenei, pagyvėjo jos narių susitelkimas, motyvacija imtis naujų veiklų, domėtis savo krašto istorija, tradicijomis, įgyti patirties ir ja dalintis. Tradiciniame šventiniame renginyje vaikai ir jaunimas susipažino su krašto tradicijomis ir amatais. Buvo sukurtos sąlygos pasireikšti bendruomenės narių kūrybiškumui ir jį pristatyti šventės dalyviams. Šventės metu surengtoje mugėje dalyvavę vietos amatininkai pardavę savo gaminius turėjo ekonominės naudos. Edukacijų metu jos dalyviai galėjo susipažinti su vaistinių žolelių nauda ir savybėmis, patys išmokti sukomponuoti tradicinę Žolinių puokštelę, išbandyti piešimą ant vandens, išgirsti naudingų patarimų apie sveikatą ir saugią kaimynystę. Tradicinė šventė skatina didesnį kaimo gyventojų įsitraukimą į bendruomeninę veiklą, gerina jų socialinius įgūdžius, leidžia įtraukti į bendruomenės veiklas socialinę atskirtį patiriančių grupių atstovus.
Pažintis su kitų bendruomenių veikla skatina ieškoti savo krašto išskirtinumo ir jo pristatymo būdų. Bendruomenės mokosi rengti edukacijas ir pažintines ekskursijas.
  

Kėdainių rajono vietos veiklos grupė, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: KĖDAINIŲ KRAŠTO KAIMO BENDRUOMENIŲ BENDRUOMENIŠKUMO IR BENDRADARBIAVIMO SKATINIMAS
Tikslas: Kėdainių krašto kaimo bendruomeninių organizacijų narių bendradarbiavimo ir bendruomeniškumo skatinimas drauge mokantis bei dalijantis turima ir naujai įgyta patirtimi.
Rezultatas: suorganizuotas mokomasis vizitas į Tauragės rajono savivaldybėje esančias bendruomenes, kuriose sėkmingai plėtojami bendruomeniniai ir socialiniai verslai. Šio vizito tikslas – Kėdainių krašto kaimo bendruomeninių organizacijų narių bendradarbiavimo, bendruomeniškumo skatinimas drauge mokantis bei dalijantis turima patirtimi bei įgyti naujos.
Suorganizuotas tradicinis Kėdainių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriame dalyvavo 197 asmenys. Sąskrydyje dalyvavo per 30 jaunų žmonių bei per 40 asmenų iš socialiai pažeidžiamų  visuomenės grupių, savo gaminamus produktus ir amatus pristatė 6 vietos amatininkai. Tradicijų puoselėjimas, praleistas drauge laikas, bendravimas, savirealizacija, nauji potyriai – pagrindinė  išliekamoji vertė. Socialinė projekto nauda – vis stiprėjantis bendruomeniškumo, patriotiškumo jausmas, savanorystė. Buvimas drauge, bendrystė, susipažinimas su amatininkų sukurtais gaminiais, dalyvavimas edukacijose sudaro sąlygas glaudžiam tarpusavio bendradarbiavimui ir, tikėtina, skatina imtis naujų, inovatyvių veiklų.
 

Vidiškių miestelio bendruomenė, Ukmergės r.
Projekto pavadinimas: TRADICINĖ ŠV. BALTRAMIEJAUS ATLAIDŲ ŠVENTĖ VIDIŠKIUOSE
Tikslas: organizuoti tradicinę Vidiškių miestelio ir parapijos Šv. Baltramiejaus atlaidų šventę.
Rezultatas: Vidiškių bendruomenė turėjo galimybę 19-tąjį kartą organizuoti tradicinę miestelio šventę bei kokybiškesnį šventinį koncertą. Profesionalios įgarsinimo įrangos dėka tiek saviveiklinių kolektyvų, tiek profesionalų koncertas buvo puikiai girdimas visoje bendruomenės parko erdvėje. Šis renginys, kuriame dalyvavo per 500 žmonių,  dar kartą įrodė, kad yra labai reikalingas visai bendruomenei, tai yra kartų bendrystės, miestelio įstaigų bendradarbiavimo skatinimo renginys.
  

Židikų kaimo bendruomenė, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: ŽIDIKŲ BENDRUOMENĖS MOKOMASIS VIZITAS KĖDAINIŲ, ŠIAULIŲ KRAŠTO BENDRUOMENĖSE SIEKIANT GEROSIOS PATIRTIES IR EDUKACINIS – MOKOMASIS RENGINYS ŽIDIKUOSE
Tikslas: plėsti kaimo bendruomenės veiklos galimybes ir efektyvumą, stiprinant vietos gyventojų bendruomeniškumo poreikių tenkinimą, skatinant kaimo gyventojų iniciatyvumą.
Rezultatas: mokomajame vizite į Kėdainių ir Šiaulių krašto bendruomenės dalyvavo 28 bendruomenės nariai, iš kurių dalis buvo jaunimas, bei jaunos šeimos su vaikais ir asmenys iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių. Kėdainių r. aplankyta „Nociūnų muilinyčia“, kur muilo gamybos metu buvo pasakojama apie muilo istoriją ir mokoma, kaip jį pasigaminti patiems, o Krakių bendruomenė pristatė savo sukurtą erdvę, kuri skirta skatinti vietos maisto produktų gamintojų ir vietos bendruomenių bendradarbiavimą gaminant, reklamuojant ir parduodant pagamintą produkciją. Šiaulių r. Naisių bendruomenėje dalyviai susipažino su odos apdirbimo įrankiais, odų rūšimis ir pasigamino nesudėtingas apyrankes, raktų pakabučius, skirtukus. Vienas iš svarbių projekto socialinių efektų yra bendruomeniškumo skatinimas – bendruomenės nariai ir gyventojai, turėdami žinių muilo gamyboje, odos gaminiuose dažniau susiburs ir naudosis jos teikiamomis galimybėmis, aktyviau dalyvaus bendruomenės veikloje. Projekto įgyvendinimo metu įgytos žinios bus skleidžiamos visiems bendruomenės nariams ir aplinkinių kaimų gyventojams. 
 

Asociacija „Raudonskardžio bendruomenė“, Akmenės r. 
Projekto pavadinimas: TRADICIJOS IR GEROJI PATIRTIS 
Tikslas: stiprinti bendruomeniškumą, prisidedant prie savo krašto kultūros puoselėjimo ir tradicijų išsaugojimo, skatinti bendradarbiavimą bei informacijos sklaidą, keitimąsi gerąja patirtimi bei ateities veiklos galimybėmis.
Rezultatas: projektas buvo vykdomas dviem etapais – suorganizuota šventė „Joninės Raudonskardyje 2021“ ir gerosios patirties išvyka į Druskininkų kraštą.  
Joninių šventės tematika bendruomenei svarbi tradicijų išsaugojimu bei savo krašto kultūros puoselėjimu, tad jos organizavimu užsiėmė tiek jauni, tiek ir brandaus amžiaus nariai. Šventė vyko laikantis senovinių apeigų: vainikų pynimo, lietuvių liaudies dainų dainavimu, žaidimais, vainikų plukdymu upe, laužo kūrenimu, šiupinio bei žolelių arbatų ragavimų ir kt. Tokios šventės vienija, stiprina bendruomeniškumą.
Vizito metu bendruomenės nariai susipažino su Druskininkų sav. Viečiūnų, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės projektų geraisiais pavyzdžiais. Gautas žinias bus bandoma pritaikyti savo bendruomeninėje veikloje. Gerieji Druskininkų krašto pavyzdžiai skatins naujų idėjų atsiradimą, prisidės prie bendruomenės narių verslumo ugdymo.
 

Žagarių bendruomenė, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: MES VIENA ŠEIMA – VIENA ŠIRDIS
Tikslas: stiprinti bendruomenės sutelktumą, skatinti bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą, plėtoti gyventojų laisvalaikio užimtumą.
Rezultatas: suorganizuota kaimo bendruomenės šventė, kurios metu vyko meninė ir edukacinė programos, o bendruomenės nariai įgavo naujų gebėjimų, patirties, žinių, kuriomis galės pasidalinti ir su kitais bendruomeniečiais. Šeimos drauge leido laisvalaikį, sustiprino ryšį ne tik tarp savo narių, tačiau ir pabendravo su kitomis šeimomis, kitų bendruomeninių nariais. Šventės metu amatininkams, verslininkams ir ūkininkams buvo sudarytos sąlygos realizuoti savo gaminius bei produktus. 

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X