Gerieji projektų pavyzdžiai gavę nacionalinę paramą kaimo bendruomenių veiklai 2020 m.

Veiklos sritis: „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ 

Paežerių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS PAEŽERIŲ KAIMO BENDRUOMENĖJE 
Tikslas: sukurti bendruomenės materialinę bazę, įsigyjant reikalingus baldus, įrangą ir įrengti virtuvę  bei tualetą bendruomenėje kaimo gyventojų viešiesiems poreikiams tenkinti.
Rezultatas: projekto lėšomis įsigyta: nešiojamas kompiuteris, daugiafunkcinis spausdintuvas, šaldytuvas, viryklė, dulkių siurblys, perkolatorius, televizorius, termosai 2 vnt., virtuvės baldų komplektas, WC ir praustuvo su pajungimu komplektas, garso kolonėlė bei  projekto administravimo paslauga.
Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuoti savanoriški darbai, kurių metu bendruomenės nariai suremontavo patalpas ir jas pritaikė bendruomenės poreikiams įgyvendinti. Buvo įrengtas tualetas su praustuvu ir įrengta bendruomenės virtuvė. Įrengiant virtuvę buvo supirkti baldai bei įranga ir pritaikyti naudojimui. Bendruomenės nariai supažindinti su projektu metu įsigytomis investicijomis, pasidalinta atsakomybe už turto priežiūrą ir naudojimą.
Projekto rezultatai padės aktyvinti bendruomenę, spręsti maisto ruošimo problemą renginių ir susitikimų metu. Ateityje bus galima rengti įvairias degustacijas susijusias su bendruomenės veikla. Įsigytas turtas leis daugiau planuotis įvairesnių renginių organizavimo, kurių metu reikalingas maisto ruošimas.
  

Pandėlio miesto bendruomenė, Rokiškio r.
Projekto pavadinimas: PANDĖLIO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: suremontuoti Pandėlio bendruomenės patalpas ir jas pritaikyti bendruomenės narių poreikiams.
Rezultatas: iš projekto lėšų įsigytas kondicionierius/šilumos siurblys, apsauginė - priešgaisrinė signalizacija, spausdintuvas, kompiuteris, monitorius. Bendruomenės patalpos - pilnai suremontuotos ir baigtos įsirengti.

Stirniškių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS, ĮRENGIANT VIRTUVĘ STIRNIŠKIŲ KAIMO BENDRUOMENĖJE
Tikslas: stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įrengiant virtuvę ir tualetą bendruomenės patalpose kaimo gyventojų viešiesiems poreikiams tenkinti.
Rezultatas: bendruomenės nariai ir savanoriai organizavo talkas, kurių metu buvo atliktas bendruomenės namų einamasis remontas ir į bendruomenės namus buvo įvestas vandentiekis. Įsigytas turtas: kėdės, stalai, šaldytuvas, viryklė, indaplovė, vidaus durys, virtuvės baldų komplektas, santechnikos prekių komplektas (el. radiatorius, WC, praustuvas, nuotekų vamzdžiai, plautuvė, vandens tiekimo sistema su pajungimo medžiagomis).
Projekto įgyvendinimo rezultatai padės spręsti socialines kaimo žmonių problemas, didins užimtumą, pagerins būsimų renginių kokybę.

Viekšnių bendruomenė, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: MUMS GERA KARTU
Tikslas: atnaujinti ir stiprinti bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: įsigytas nešiojamas kompiuteris, spausdintuvas - daugiafunkcinis įrenginys, fotoaparatas ir kiti priedai. Bendruomenė džiaugiasi minkštų baldų komplektu, dokumentų spinta ir kitais baldais, kurie pastatyti bendruomenės patalpose ir ateityje visi bus pakviesti bendroms veikloms vykdyti.

Alėjų kaimo bendruomenė, Raseinių r. 
Projekto pavadinimas: ALĖJŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti Alėjų kaimo bendruomenės namų materialinę bazę: įsigyti ir skirtingose bendruomenės namų zonose įrengti du šildymo / vėdinimo kondicionierius, atnaujinti bendruomenės namų koridorių.
Rezultatas: nuo šiol bendruomenės veiklas bus galima organizuoti įvairioms lauko temperatūros sąlygoms pritaikytose, jaukesnėse ir gražesnėse bendruomenės namų patalpose. Darbai atlikti bendruomenės narių savanorystės pagrindu. Projekto rezultatais gali džiaugtis tiek įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių kaimo gyventojai, tiek ir svečiai.
Šis projektas – reikšmingas faktorius tolimesniam bendruomenės veiklos vystymui bei pagrindas siekiant ir toliau puoselėti jaukius, lankytojų poreikius atitinkančius bendruomenės namus. Bendruomenės nariai vienas kitam dėkoja už prisidėjimą prie šio projekto įgyvendinimo. 
 
Asociacija Kaišiadorių Antakalnio bendruomenė, Kaišiadorių r.
Projekto pavadinimas: KAIŠIADORIŲ ANTAKALNIO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: pagerinti Kaišiadorių Antakalnio bendruomenės materialinę bazę, bendruomenės namuose pagerinant šildymo ir apsaugos sistemas.
Rezultatas: pakeista neefektyvi ir brangi elektrinė šildymo sistema pažangiais šilumos siurbliais („oras-oras“ kondicionavimo ir šildymo sistema) bei įrengtos apsaugos vaizdo kameros. Pagerinus bendruomenės namų šildymo sistemą, bendruomenės nariai ir kaimo gyventojai galės bendruomenės namų patalpomis naudotis ir žiemos metu. Įrengus vaizdo stebėjimo kameras, bus galima apsaugoti  anksčiau ir šiuo projektu įgytą bendruomenės turtą.
Projekto tikslinė grupė – ne tik Antakalnio, tačiau ir aplinkinių kaimų (Bublių, Juodiškių, Uogintų, Pagirių, Grėbliaučiškių ir kt.) gyventojai.

Batniavos bendruomenė, Kauno r.
Projekto pavadinimas: BATNIAVOS BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS
Tikslas: burti Batniavos seniūnijos bendruomenę, skatinant ir stiprinant jos bendruomeninius bei kaimyniškus ryšius, sukuriant patrauklią bendruomeninę erdvę įvairaus amžiaus bendruomenės narių poreikiams tenkinti. 
Rezultatas: Kauno rajono savivaldybės bendruomenei suteiktose patalpose (Parko g. 10-2, Bubių k., Kauno r.) sukurta materialinė bazė - įsigytos įvairios prekės ir priemonės, kurios skatins bendruomenę burtis, vykdyti įvairias veiklas. Vaikams ir jaunimui bus kur praleisti laisvalaikį žaidžiant stalo tenisą, kompiuterinius žaidimus ar tiesiog susėdus ant sėdmaišių smagiai leisti laiką bendraujant su draugais. Taip pat buvo įsigyti stalai ir kėdės susitikimams, bendruomenės iniciatyvoms. Įsigytas projektorius ir projektoriaus ekranas, o tai skatins bendruomenę kartu leisti vakarus žiūrint filmus, varžybas ar dalinantis įspūdžiais, vesti paskaitas ir pan. 
 
Buivydiškių kaimo bendruomenė, Vilniaus r.
Projekto pavadinimas: MARGOS JUOSTOS – SKAMBIOS DAINOS
Tikslas: įsigyti 6 tautinius kostiumus ir 5 poras batų.
Rezultatas: Pagal gautą paramą Buivydiškių folkloro ansambliui "Verdenė" buvo pasiūti 4 tautiniai moteriški kostiumai ir 2 vyriški tautiniai kostiumai bei tautinių batų 5 poros. Bendruomenės kolektyvas džiaugiasi nauju įvaizdžiu. 

Kaimo bendruomenė "Zanyla", Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS ZANYLOS KAIMO BENDRUOMENĖJE
Tikslas: Stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įsigyjant reikalingą įrangą ir ją panaudojant kokybiškesnių renginių organizavimui bei kaimo gyventojų viešiesiems poreikiams tenkinti.
Rezultatas: įsigytas nešiojamas kompiuteris su programine įranga, daugiafunkcinis spausdintuvas, projektorius, oro šildytuvai, viryklė, stalai, indauja ir elektrinis plaktuvas, gartraukis.
Bendruomenės nariai organizavo talkas, kurių metu buvo vykdomas bendruomenės namų einamasis remontas ir talkos surenkant baldus, paruošiant buitinę techniką naudojimui bei apmokant bendruomenės narius. 
Įgyvendintas projektas dar labiau sutelkė bendruomenės narius įgyvendinant kūrybinius užmojus, didinant gyventojų užimtumą ir saviraišką, tad projekto įgyvendinimo rezultatai padėjo aktyvinti bendruomenę, spręsti socialines kaimo žmonių problemas.

Kučgalio bendruomenė, Biržų r. 
Projekto pavadinimas: KUČGALIO BENDRUOMENĖS NAMŲ MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS IR (ARBA) STIPRINIMAS
Tikslas: atlikti bendruomenės namų dalies vidaus patalpų remontą.
Rezultatas: pastato patalpos nuo 1986 m. (statybos pradžia) nebuvo remontuotos, tad vidaus apdaila buvo fiziškai ir morališkai pasenusi, o tai labai ribojo kaimo bendruomenės veiklų vykdymą. Gavus paramą buvo drėgmei atsparia laminuota danga išklotos salės grindys; užglaistyti ir nudažyti plyšiai sienose prie langų; paruoštos ir nudažytos sienos bei lubos; linoleumu išklotos koridoriaus grindys; perdažytos 9 durys ir į jas įdėtos naujos spynos su užraktais; nupirkta ir pakabinta 10 lubų šviestuvų; nutinkuotas ir nudažytas vidaus kaminas; sutvarkytas WC.  
Veiklos buvo vykdomi nemokamu ir savanorišku bendruomenės narių darbu. Suremontuotos, sugios ir estetiškos bendruomenės namų patalpos teiks žmonėms estetinį pasitenkinimą, skatins bendruomeniškumą ir tarpusavio bendradarbiavimą.

Linkmenų kaimo bendruomenė, Ignalinos r.
Projekto pavadinimas: STIPRĖJANTI MATERIALINĖ BAZĖ – STIPRĖJANTI BENDRUOMENĖ
Tikslas: įsigyti virtuvinę įrangą.
Rezultatas: bendruomenė įsigijo šaldytuvą, elektrinę viryklę, elektrinę orkaitę, gartraukį, virtuvinę plautuvę, virtuvinį darbastalį, virtuvines spinteles. Visa ši įranga pastatyta bendruomenei priklausiančiame pastate, kuriame bus organizuojami užsiėmimai socialiai remtiniems asmenims ir jaunoms šeimoms. Užsiėmimų metu bus mokoma kaip pigiai pasigaminti naminį maistą ir skaniai pamaitinti šeimą, pradžiuginti vaikus naminiu pyragu. Baldai ir įranga sumontuota pačių bendruomenės narių.

Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS VEIKLŲ ĮVAIRINIMAS
Tikslas: skatinti kaime gyvenančius žmones turiningai ir aktyviau praleisti laisvalaikį, plėsti savo akiratį, prisijunkti prie bendruomenės aktyvo organizuojant tradicines šventes, kartu įtraukti vaikus ir jaunąją kartą.
Rezultatas: įsigytas šaldytuvas, televizorius, tautiniai drabužiai ir lentynos gaminių ekspozicijai. Projekto tikslas – skatinti vaikus, jaunimą pažinti savo krašto tradicijas, puoselėti jaunimo prigimties vertybes, bendruomeniškumą, pilietinį aktyvumą, nutiesti tiltą tarp praeities ir dabarties, ypatingą dėmesį skiriant papročiams, meilei tėvynei, protėviams, aplinkai, savo krašto kultūrai,  pasiektas. Šio projekto metu įsigytu turtu naudosis visi bendruomenės nariai.

Mosėdžio seniūnijos bendruomenė, Skuodo r. 
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: sutvarkyti bendruomenės patalpas.
Rezultatas: sumontuotos pakabinamos lubos su LED apšvietimu, grindys išklotos laminuota danga, pakeistos vidaus ir lauko durys, įsigytas projektorius ir perkolatorius kavai.
Bendruomenės namai pagražėjo ir tapo patrauklesne vieta dėka pačių bendruomenės narių noro susitelkti bendram tikslui - turėti puikią erdvę susibūrimams. 

Pamūšio kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: STIPRI BENDRUOMENĖ – STIPRUS PAMŪŠIS
Tikslas: sustiprinti Pamūšio kaimo bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: įgyvendinus projektą bendruomenė įsigijo 76 naujas kėdes, 10 stalų ir 2 elektrinius virdulius. Šis inventorius pastatytas Kultūros namų salėje ir bus naudojamas susirinkimų, švenčių ir vakaronių metu. Pamūšio bendruomenės nariai prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo ir savo asmeniniu finansiniu indėliu – nario mokesčiu.

Pašeimenių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: PAŠEIMENIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: skatinti bendruomeniškumą, aktyvinti bendruomenės veiklą, sustiprinant bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: bendruomenė įsigijo reikiamas priemones, baldus, buitinę techniką ir statybines medžiagas bei organizavo talkas, kurių metu buvo atliktas bendruomenės namų einamasis remontas. Bendruomenė suremontuotose patalpose įrengė tualetą ir dušą, virtuvėlę su buitinę technika ir pakabino šviestuvus. 
Pašeimenių bendruomenės namai tapo patrauklia, bendruomenę burtis skatinančia vieta, kurioje bus vykdomos įvairios veiklos. 

Kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“, Klaipėdos r
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: įsigyti ir įrengti kondicionierių.
Rezultatas: Kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ savo patalpose įrengė kondicionierių ir patalpos šaltuoju metų laiku taps šiltesnės, o šiltuoju – vėsesnės. 
Bendruomenę vienija 8 kaimai: Smilgynai, Šatriai, Šakiniai, Sėlenai, Sėlenėliai, Eglynai, Alksniai ir Šlapšilė. Ryškiausios kaimynų tradicijos – Advento popietės, bendruomenės gimtadienio šventės ir Užgavėnės, kurios dėl originalių pramogų jau pelnė „Klaipėdos rajono Užgavėnių sostinės“ vardą. Bendruomenės sėkmės tarsi užkoduota pavadinime – gyventi kaimyniškai, padėti neprašant atlygio ir gerinti kaimų įvaizdį regionuose.

Sungailiškių kaimo bendruomenė, Tauragės r. 
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS KLOJIMO TEATRO ATNAUJINIMAS
Tikslas: telkti kaimo bendruomenę ir didinti kaimo patrauklumą, užtikrinti vietos bendruomenės poreikių tenkinimą, mažinti socialinę atskirtį, skatinti įvairių amžiaus grupių gyventojų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. 
Rezultatas: projektas buvo įgyvendinamas dviem etapais: pirmiausia atliktas kapitalinis pastato remontas, o po to atlikti ir vidaus apdailos darbai. Klojimo teatro salės atnaujinimas: sudėtos naujos lubos; sienos iškaltos dailylentėmis; atnaujinta elektros instaliacija ir sudėti nauji šviestuvai; dalis grindų išklijuota akmens masės plytelėmis; nudažytos medinės grindys, lubos ir sienos; langams uždengti nupirktos ir pakabintos nuleidžiamos užuolaidos; įsigytos naujos kėdės.
Įvykdžius šį projektą, visuomenei sukurta patraukli ir patogi aplinka, vietos gyventojams sudarytos įvairesnės laisvalaikio ir užimtumo sąlygos, dar labiau sustiprinta bendruomenės veikla. Klojimo teatro salė taps kultūros židiniu, kuriame laisvalaikį leis ne tik vaikai, paaugliai ar jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės.

Vaikutėnų krašto bendruomenė, Utenos r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS VAIKUTĖNŲ KRAŠTO BENDRUOMENĖS VEIKLAI
Tikslas: sukurti tinkamas sąlygas Vaikutėnų bendruomenės veiklai. Įgyvendinimo metu įsigytu turtu naudosis įvairių amžiaus grupių ir socialinio sluoksnio bendruomenės nariai, gyventojai, atvykstantys svečiai.
Rezultatas: įsigytas multimedijos projektorius su ekranu, garso kolonėlė bus naudojami vakaronėms, renginiams organizuoti. Kompiuteris bus naudojamas bendruomenės dokumentų, projektų, renginių programų bei scenarijų, skelbimų, straipsnių bei leidinių paruošimui. Prie biliardo (pulo) stalo savo laisvalaikį leis įvairaus amžiaus grupių žmonės. Įsigyta įranga galės naudotis ne tik bendruomenės nariai, tačiau ir visi kiti gyventojai.

Varnėnų kaimo bendruomenė, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: GROK, ŠPOKE
Tikslas: ugdyti kaimo žmonių bendruomeniškumą ir bendravimą bei skatinti tradicijų puoselėjimą.
Rezultatas: Varnėnų kaimo bendruomenės liaudiškos kapelos „Špokas“ veiklų organizavimui įsigyti 6 komplektai moteriškų (sijonas, prijuostė, liemenė, juosta, palaidinė, skarelė) ir 2 komplektai vyriškų ( liemenė, marškiniai, kelnės, kaklaskarė) tautinių drabužių.
Spalio 3 d. naujais sceniniais drabužiais pasidabinusi kapela pasirodė Varnėnų laisvalaikio salėje vykusiame baigiamajame projekto renginyje „Grok, Špoke“. 

Kaimų bendruomenė „Viduklė“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: KAIMŲ BENDRUOMENĖS „VIDUKLĖS“ MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: gerinti bendruomenės materialinę bazę, plėsti vykdomas veiklas ir aktyvinti gyventojus.
Rezultatas: didelį dėmesį bendruomenė skiria savo krašto papročių bei tradicijų puoselėjimui ir išsaugojimui, todėl pastoviai siekia gerinti bendruomenės materialinę bazę, plėsti vykdomas veiklas ir aktyvinti gyventojus. Į įvairias veiklas pritraukiama nemažai Viduklės ir aplinkinių kaimų gyventojų. Kiekvienais metais ieškoma kuo įvairesnių būdų kaip sudominti kaimo žmogų, todėl bendruomenės nariai aktyviai įsijungia į įvairių renginių, švenčių organizavimą ir stengiasi, kad tuo sudomintų kuo didesnį bendruomenės narių ratą .
Projekto metu bendruomenė įsigijo minkštą kampą, žurnalinį staliuką, dvigubą mikrofono sistemą su rankiniu mikrofonu – siųstuvu ir mikrofono lankeliu, dvi mobilias drabužių kabyklas, spintelę kriauklei, keturis stalus, viryklę, dulkių siurblį, šluotą, informacinę lentą.
Įsigijus numatytas prekes pagerėjo įvairių veiklų sąlygos, praturtėjo materialinė bazė, tad  bendruomenės nariai aktyviau jungsis veikloms, dalyvaus įvairiuose renginiuose ir susibūrimuose.

Asociacija „Ariogalos bendruomenė“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS NAMAI – TRAUKOS CENTRAS
Tikslas: telkti Ariogalos miesto gyventojus aktyvesnei bendruomeninei gyvensenai kuriant patrauklią ir saugią materialinę bazę.
Rezultatas: asociacija „Ariogalos bendruomenė“ iki šių metų gyvavo mažose, sanitarinius reikalavimus neatitinkančiose avarinės būklės patalpose. Bendruomenės nariai įgyvendindami projekto veiklas suremontavo Ariogalos bendruomenės namų patalpas ir šiais metais asociacija persikėlė į naujas erdves, kuriose saugi aplinka skatins dažnesnį ir kokybiškesnį laisvalaikio leidimą, norą kurti, dalytis patirtimi, bendrauti ir bendradarbiauti. Bendruomenė tikisi, kad projekto pavadinimas „Bendruomenės namai – traukos centras“ ariogališkiams taps gyvenimo būdu.

Bendruomenė „Beržininkai“, Joniškio r.
Projekto pavadinimas: BENDRUOMENĖS „BERŽININKAI“ PASTATO PATALPŲ PRITAIKYMAS VISUOMENĖS POREIKIAMS
Tikslas: įsigyti 228 kv. m. akmens masės grindų plytelių, klijų, glaisto grindų plytelėms klijuoti ir glaistyti, statybinių ir šiltinimo medžiagų patalpų sienoms sumontuoti, 2 klozetus ir dvejas duris įrengtoms patalpoms.
Rezultatas: buvo numatyta įsigyti prekes bei medžiagas patalpoms sutvarkyti, tačiau paruošti grindis betonavimui (išlyginti, sudėti šiltinimo medžiagas, įrengti pagalbines patalpas) bendruomenė turėjo savo lėšomis ir savanorišku bendruomenės narių darbu. Visų narių bendromis pastangomis buvo išbetonuotos grindys, įrengta pagalbinė patalpa, sumontuotos apšiltintos sienos 2 tualetų patalpoms, įdėtos 2 durys, pastatyti 2 klozetai, 225 kv. m. pastato grindų plotas išklijuotas grindų plytelėmis.
Įgyvendinus projektą padidėjo pastato patrauklumas, kokybiškai ir jaukiai įrengtose patalpose vyksiantys renginiai, susiėjimai ar užsiėmimai padės stiprinti bendruomeniškumą, skatins turiningai leisti laisvalaikį įvairaus amžiaus gyventojų grupėms. Įgyvendintas projektas – tai dar vienas žingsnis pritaikant pastatą visuomenės poreikiams.

Junčionių kaimo bendruomenė, Alytaus r.
Projekto pavadinimas: TEGUL BUS GERIAU
Tikslas: pagerinti Junčionių bendruomenės materialinę bazę, sukuriant palankesnę patalpų aplinką bendravimui ir veiklai bei teikti kokybiškesnes paslaugas bendruomenės nariams ir skatinti  bendruomenę iš vietoje užaugintų  žaliavų,  produktų  gaminti netradicinius suvenyrus bei rengti edukacijas. 
Rezultatas: projekto metu įsigyto turto – kondicionieriaus ir baldų naudą pajus visi bendruomenės nariai. Įsigytas kompiuteris bus naudojamas bendruomenės buhalterinei apskaitai tvarkyti, dokumentams sisteminti. Maisto produktų (uogų, grybų, prieskoninių ir vaistinių žolelių) džiovyklė skatins bendruomenės verslumą ir iniciatyvumą. 

Kaimų bendruomenė „Sujainiai“, Raseinių r.  
Projekto pavadinimas: KAIMŲ BENDRUOMENĖS „SUJAINIAI“ MATERIALINĖS BAZĖS SUKŪRIMAS
Tikslas: pagerinti kaimų bendruomenės „Sujainiai“ gerbūvį.
Rezultatas: pasitelkiant bendruomenės narius ir savanorius, suremontuotos kaimų bendruomenės „Sujainiai“ naudojamos negyvenamos patalpos. Kad patalpos išliktų tvarkingos ir nesubraižytos nuo kėdžių atlošų, pritvirtinti sienų atraminiai apvadai. Įrengta didelė sieninė spinta, kurioje bus laikomas bendruomenei priklausomas turtas. Nupirkta 30 vnt. minkštų kėdžių ir dulkių siurblys – robotas.
Atnaujintose patalpose kaimo bendruomenei bus smagiau rinktis į organizuojamus renginius ir priimti atvykusius kaimynus ar svečius.

Šarnelės kaimo bendruomenė, Plungės r.
Projekto pavadinimas: ŠARNELĖ IR TAUTINIS KOSTIUMAS
Tikslas: per įvairias veiklas siekti bendruomenėje tautiškumo, pilietiškumo, patriotizmo, pagarbos ir meilės vienas kitam.
Rezultatas: kaimas istoriniuose šaltiniuose minimas nuo 1575 m., tad bendruomenė stengiasi puoselėti tautiškumą ir savo veikloms įsigijo moters ir vyro tautinius bei moters ir vyro kuršiškus kostiumus, fotoaparatą, lentynas knygoms ir pasiektas vienas iš tikslų – bendruomenei sukurta jauki darbinė, komunikacinė atmosfera.
 
Lenkelių kaimo bendruomenė, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: LENKELIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: sustiprinti materialinę techninę bazę, paskatinti ir sustiprinti bendruomenės veiklą, padidinti gyventojų užimtumą ir aktyvumą.
Rezultatas: bendruomenė įsigijo virtuvinį baldų komplektą, kriauklę, stalą, kombinuotą viryklę, garų surinktuvą, šaldytuvą, nešiojamą garso sistemą ir fotoaparatą.
Lenkelių kaimo moterys mėgsta susirinkti bendruomenės patalpose ir dalintis patiekalų receptais, tačiau neturėjo galimybės vietoje juos pasigaminti ir paragauti. Įgyvendintas projektas suteikia galimybes veikti ir tuo džiaugtis. Visi šie įsigyti daiktai bus naudingi besiruošiant įvairioms šventėms. Įsigyta nešiojamo garso sistema suteiks gyvumo švenčių metu, o fotoaparatu bus įamžinamos nepakartojamos akimirkos. Bendruomenės nariai džiaugiasi įsigytais daiktais, kurie labai palengvins jų veiklas.

Sablauskių kaimo bendruomenė „Žiburys“, Akmenės r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS
Tikslas: stiprinti materialinę bazę, didinant bendrą gyvenamosios vietovės patrauklumą, skatinti bendruomeniškumą, sudaryti geresnes sąlygas Sablauskių, Šventupių, Barsiukų, Kanteikių ir Rudausių kaimo gyventojų bendravimui, laisvalaikio praleidimui, atnaujinti bendruomenės materialinę bazę.
Rezultatas: įgyvendindama projektą bendruomenė įsigijo kėdžių - 70 vnt., sulankstomų stalų – 8 vnt., spausdintuvą, kolonėlę, projektorių, ekraną ir termosą. Įrengtoje bendruomenės poreikiams skirtoje poilsio ir bendravimo zonoje bendruomenės nariai ir vietos gyventojai (vaikai, jaunimas, suaugusieji, senjorai, neįgalieji) galės susiburti bendrai veiklai. Tai skatins bendruomeniškumą, turiningą laisvalaikio praleidimą.

Siponių krašto bendruomenė, Birštono sav.
Projekto pavadinimas: TAUTIŠKUMAS ATEINANČIAI KARTAI
Tikslas: ieškoti naujų idėjų, naujų darbų, kuriant ir gražinant Siponių kraštą bei stiprinant draugišką žmonių bendravimą, bendradarbiavimą ir sutelktumą.
Rezultatas: įsigyti šeši moteriškų ir tris vyriškų tautinių rūbų komplektai, kuriais naudosis bendruomenės ansamblis, mėgėjiškas teatras ir pagal poreikį – kiti bendruomenės nariai. Siponių krašto bendruomenės nariai puošis tautiniais rūbais dalyvaudami Birštono mieste organizuojamose valstybinėse šventėse, Birštono miesto ir aplinkinių kaimiškų bendruomenių šventėse.
Bendruomenės nariai tikisi, kad naujai įsigyti tautiniai rūbai dar labiau skatins bendruomeniškumą ir tradicijų sklaidą, suteiks galimybę jaunimui iš vyresniosios kartos perimti tautiškumo tradicijas.
 
Vertimų kaimo bendruomenė, Jurbarko r.
Projekto pavadinimas: MATERIALINĖS BAZĖS STIPRINIMAS VERTIMŲ BENDRUOMENĖJE
Tikslas: bendruomenės patalpose įsirengti virtuvėlę.
Rezultatas: įsigyta viryklė, garų rinktuvas, virtuvės baldų komplektas, stalai, plautuvė, vandens maišytuvas, durys, linoleumas, gipso plokštės ir projekto viešinimo informacinis stendas. Jauki aplinka kvies dažniau rinktis pasibūti ir prie arbatos puodelio aptarti bendruomenės veiklas, pavaišinti atvykusius svečius, o ateityje - ruošti vaišes ir didesniems susibūrimams.