Gerosios praktikos sklaida

Gerieji projektų pavyzdžiai gavę nacionalinę paramą kaimo bendruomenių veiklai 2020 m.

2020 m., kaip ir kasmet nuo 2006 m., buvo renkamos paramos paraiškos kaimo bendruomenių veiklai finansuoti. Parama kaimo bendruomenių veiklai teikiama pagal 2020 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu. 
Kaimo bendruomenėms finansuoti buvo numatyta skirti apie 0,9 mln. Eur. 
Nacionalinei mokėjimo agentūrai buvo pateiktos 588 paraiškos už 1,5 mln. Eur pagal 3 veiklos sritis:
- kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas ( pirmoji veiklos sritis) – 119 paraiškos;
- kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, ir priežiūra (antroji veiklos sritis) – 146 paraiškos;
- bendruomeniškumą kaime skatinančių ir tradicinių renginių organizavimas (trečioji veiklos sritis) – 323 paraiškos.
 

Sėkmingai 2020 m. įgyvendintų projektų pavyzdžių pagal „Kaimo vietovių viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, ir priežiūra“ veiklos sritį:

 

Visuomeninė organizacija Anciūnų bendruomenė, Širvintų r.
Projekto pavadinimas: DAUGIAMEČIŲ AUGALŲ BEI ĮRANGOS ĮSIGIJIMAS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ PRIEŽIŪRAI
Tikslas: teritorijoje, kurioje vyksta kaimo bendruomenės organizuojami renginiai, atlikti želdinimo ir tvarkymo darbus.
Rezultatas: teritorijoje kur vyksta bendruomenės organizuojami renginiai, atlikti želdinimo ir tvarkymo darbai, įsigyta technika teritorijos ir želdinių priežiūrai – vejos pjovimo traktorius, benzininis universalus sodo priežiūros prietaisas, pasodintos tujos ir kiti daugiamečiai augalai.

 Kisiniškių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: PĖSČIŲJŲ TAKO ĮRENGIMAS KISINIŠKIŲ KAIMO VIEŠOSE ERDVĖSE
Tikslas: sukurti naują infrastruktūros objektą įrengiant parko takus viešose erdvėse, kas skatintų kaimo gyventojus būti aktyvesniais, dažniau sportuoti viešose erdvėse.
Rezultatas: sutvarkytos viešosios erdvės, įrengti parko takai su atsijų danga.
   

Birutos (Birutės) kaimo bendruomenė, Lazdijų r.
Projekto pavadinimas: VIEŠOSIOS ERDVĖS ĮRENGIMAS BIRUTOS (BIRUTĖS) GYVENVIETĖS PARKE
Tikslas: įkurti aktyvaus laisvalaikio erdvę su sporto ir poilsio inventoriumi.
Rezultatas: įgyvendinto projekto rezultatai iš tiesų džiugina – vietos gyventojai jau naudojasi lauko treniruokliais, suoleliais, spyruokline sūpyne. Nepamiršti ir patys mažausi Birutos kaimo gyventojai – vaikai. Jiems įrengta puiki lauko  žaidimų aikštelė. Sutvarkyta aktyvaus laisvalaikio erdve naudotis planuoja ne tik Birutos, bet ir Krosnėnų, Tautrimų kaimų gyventojai.


Milašaičių kaimo bendruomenė, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖS ĮRENGIMAS PRIE MILAŠAIČIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS NAMŲ
Tikslas: įrengti patrauklią laisvalaikio erdvę šalia bendruomenės namų, kur vaikai turėtų galimybę leisti laisvalaikį besisupdami ant sūpynių, karstydamiesi virvėmis, čiuoždami žaidimų aikštelėje įrengtais takeliais žemyn.
Rezultatas: sutvarkyta aplinka, įsigytas vaikų laisvalaikio inventorius. Vaikai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir fiziškai stiprėja, bendrauja su kitais bendraamžiais. Nepamiršti ir suaugusieji – jiems įrengtas patogus treniruoklis, padėsiantis judėti net ir prižiūrint savo vaikus ar anūkus. Teritorijoje, kad mamoms ir tėčiams, močiutėms ir seneliams būtų patogu ilsėtis bei prižiūrėti vaikus, pastatyti keturi lauko suoliukai, šiukšlių dėžės.

Adomynės kaimo bendruomenė, Kupiškio r.
Projekto pavadinimas: FUNKCIONALIOS POILSIO ZONOS SUKŪRIMAS ADOMYNĖS KAIME
Tikslas: sutvarkyti poilsio zoną Adomynės dvaro parke.
Rezultatas: pastatyti nauji laiptai ir sutvarkytas parko keliukas; įkurta „Meilės alėja“, kurioje tikimąsi sulaukti turistų. Savaitę vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse-plenere savo auksinių rankų miklumą demonstravo susirinkę medžio drožėjai, skulptoriai, tautodailininkai, amatininkai: Vidas Jatulevičius, Gintaras Varnas, Eduardas Titas, Vidmantas Zakarka, Vytautas Jasinskas, Alvydas Mažeikis, Jonas Vaicekauskas. Sukurtoms skulptūroms įprasminančias lenteles iš metalo sukūrė kalvystės meistras Gintautas Vaitonis. Skulptūromis pasipuošęs Adomynės parkas  įamžino ir Lietuvoje minimus Tautodailės metus.
 

Visuomeninė organizacija kaimų bendruomenė „Pagraja“, Raseinių r.
Projekto pavadinimas: VIEŠOSIOS ERDVĖS SUTVARKYMAS PRIE PAGRAJOS BENDRUOMENĖS NAMŲ
Tikslas: sukurti naują viešo pobūdžio objektą Grajauskų kaime.
Rezultatas: įgyvendintas projektas sukūrė naują viešo pobūdžio objektą Grajauskų kaime, kuris turi ir socialinės naudos. Šioje erdvėje galės pramogauti mažieji kaimų gyventojai ir atvykę svečiai. Įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje vaikai galės čiuožinėti takeliu, karstytis, suptis paprastomis ir balansinėmis sūpynėmis. Žaisdami vaikai ne tik bendraus su bendraamžiais, bet ir stiprės fiziškai. Patogumui, stebėti žaidžiančius vaikus, įrengti du suoliukai, šiukšlių dėžė. Už projekto lėšas buvo įsigytas galingas vejos traktorius, kuris naudojamas prie bendruomenės namų esančios teritorijos priežiūrai.
Projekto poreikis bus ilgalaikis, o rezultatais gyventojai naudosis nemokamai ir neribotą laiką. 

Krinčino krašto bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: KRINČINO MIESTELIO VIEŠŲJŲ ERDVIŲ SUTVARKYMAS IR PRITAIKYMAS GYVENTOJŲ POREIKIAMS
Tikslas: Lauko estrados sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam laisvalaikiui. Sukurti gyventojams rekreacinę erdvę poilsiui ir renginiams.
Rezultatas: įrengtas lauko estrados stogo uždengimas 9*7m , nudažyta medieną, uždėti šoniniai tentai, kurie nuo lietaus saugoja įgarsinimo aparatūrą ir pačią sceną. Pastatyti du lauko biotualetui, dvi šiukšlių dėžės, kurie pasitarnaus žmonėms užsukantiems į miestelio parką. Sukurta funkcionali ir reprezentatyvi viešoji erdvė skatins jaunimą ir visus kaimo gyventojus įsitraukti į kultūrinę veiklą. Sutvarkyta viešoji erdvė kurs palankią aplinką socialinei ir ekonominei veiklai vystytis, skatins užsiimti aktyviu laisvalaikiu, įtrauks į naujas veiklas Krinčino ir aplinkinių kaimų gyventojus, sudarys sąlygas laiką leisti kartu su šeima.

 

Pagryžuvio kaimo bendruomenė, Kelmės r.
Projekto pavadinimas: LAISVALAIKIO IR POILSIO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS PAGRYŽUVIO KAIME
Tikslas: viešosios erdvės Pagryžuvio kaime sutvarkymas, taip sudarant sąlygas gyventojų užimtumui.
Rezultatas: sutvarkytas žemės sklypas, kuriame įrengta laisvalaikio ir poilsio aikštelė: pastatytos dvi karuselės, karstynės, du spyruokliukai, du lauko treniruokliai, šachmatų žaidimo stalas. Tokiu būdu buvo racionaliai panaudotas žemės sklypas esantis Pagryžuvio kaime, sutvarkyta viešoji erdvė bei patenkinti bendruomenės narių ir vietinių gyventojų poreikiai.

 

Labūnavos bendruomenės centras, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: ŠEIMŲ LAISVALAIKIO PARKAS
Tikslas: sutvarkyti Barupės upės paplūdimį ir šios upės slėnyje jau esančias sporto ir laisvalaikio erdves papildyti naujais objektais bei įranga, kad jose galėtų dažniau vykti vakaronės, pasisėdėjimai prie laužo ne tik Labūnavos, tačiau ir visos Pelėdnagių seniūnijos gyventojams.
Rezultatas: šalia gyvenvietės tekančios Barupės upės slėnyje yra didžiulė erdvė, kurioje jau anksčiau įrengta estrada, sporto treniruokliai, futbolo maniežas. Įgyvendinant projektą slėnis pasipildė betoniniu stalo teniso stalu, medinėmis sūpynėmis, betoniniais suolais, paplūdimio tinklinio aikštele.

 

Bukonių krašto šeimos namai, Jonavos r.
Projekto pavadinimas: POILSIO ERDVĖ VISIEMS
Tikslas: įrengti poilsio ir laisvalaikio erdvę Bukonių kaimo gyventojų poreikiams tenkinti.
Rezultatas: pasitelkus kaimo bendruomenės narius – savanorius, ūkininkus, jaunimą, atvežta žemių, smėlio, žvyro, išlyginta teritorija, pasodinta 30 dekoratyvinių spygliuočių medelių; įrengtas pojūčių takas, alpinariumas, takas link pavėsinės, pastatyti lauko stalai ir suolai. Naujai įrengta poilsio erdvė sudaro sąlygas gyventojams bendrauti gryname ore, stiprinti sveikatą.

  

Noreikiškių seno kaimo bendruomenė, Kauno r.
Projekto pavadinimas: ŽAISKIME DRAUGE
Tikslas: įrengti saugią 100 kv. m. vaikų žaidimų aikštelę su žaidimų kompleksu Noreikiškių kaimo bendruomenės laisvalaikio parko zonoje, esančioje Aušros g., Noreikiškėse, Ringaudų seniūnijoje.
Rezultatas: įrengta vaikų žaidimo aikštelė; naudojantis aikštele pastebėta, kad trūksta suoliukų, tad Noreikiškių seno kaimo bendruomenės nariai pagamino juos patys, taip prisidėdami prie bendro aikštelės išpildymo. Parko zona yra atvira ir prieinama visiems, todėl kviečiame burtis laisvalaikio parko zonoje, ugdyti bendruomeniškumą, praleisti laisvalaikį gamtoje, susipažinti vieni su kitais.

Geisteriškių kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS GEISTERIŠKIŲ KAIME
Tikslas: ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, skatinti bendruomeniškumą, ugdyti gebėjimą organizuoti ir leisti laiką prasmingai, turiningai, skatinti kaimo žmonių šeimų ir kartų bendradarbiavimą, puoselėjant ir grąžinant aplinką ir kuriant jaukesnį, patogesnį gyvenimą.
Rezultatas: sutvarkyta 0.48 ha ploto viešosios erdvės. Šis sklypas yra prie pat pagrindinio kelio, kuriuo daug žmonių pravažiuoja į J. Basanavičiaus gimtinę ir link Kalvarijos miesto. Sutvarkius viešąją erdvę buvo įsigyti ir pasodinti dekoratyviniai augalai, pastatyti vaikų žaidimo aikštelių įrenginiai, sūpynės, suoliukai.
Įgyvendinus projektą sudaryta galimybė užsiimti mėgstama veikla, laisvalaikį praleisti turiningai, bendrauti su visų kartų žmonėmis. Poilsio zona tapo traukos centru, čia bus organizuojamas  pagyvenusių ir jaunų žmonių laisvalaikio užimtumas vasaros metu, rengiamos šventės, sportinės varžybos, vaikų ir tėvelių popietės, vykdomos edukacinės programos.

Kaimo bendruomenė „Senieji Antupiai“, Vilkaviškio r. 
Projekto pavadinimas: SPORTUOKIME VISI, SPORTAS – SVEIKATA
Tikslas: įsigyti permatomus pakeliamus tentų uždangalus pavėsinės atviroms sienoms pridengti.
Rezultatas: ,,Senųjų Antupių“ kaimo bendruomenėje ir aplinkinių kaimų teritorijoje gyvena apie 350 žmonių. Bendruomenė neturi savo namų, todėl visus susirinkimus vykdo pavėsinėje, kuri buvo labai atvira - uždara tik viena jos siena. Šių permatomų tentų pagalba sukurta jaukesnė aplinka, o ypač rudenį ir žiemą apsaugo nuo vėjo, lietaus ar sniego. Ateityje numatoma ir toliau tvarkyti sporto aikštynus, organizuoti sportines varžybas, rengti įvairias paskaitas, organizuoti jaunimo bei vyresnių bendruomenės gyventojų užimtumą. 
 

Kidulių bendruomenės centras „Vinkšnupis“, Šakių r. 
Projekto pavadinimas: LAISVALAIKIO ZONOS IR VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS KIDULIUOSE
Tikslas: Kidulių bendruomenės centrui priklausančioje teritorijoje sukurti universalią poilsio ir laisvalaikio erdvę, kuri būtų pritaikyta mažiesiems vaikams, jaunimui ir jų tėvams aktyviai leisti laiką gryname ore, komunikuoti tarpusavyje, skatinti bendruomeniškumą.
Rezultatas: įsigytos ir sumontuotos vaikų laisvalaikiui skirtos medinės konstrukcijos, sutvarkyta aikštelės aplinka. Šia aikštele naudosis ir mokykloje nuo rugsėjo mėn. atsidariusio darželio vaikai. Žaidimų aikštelė tikrai atliks savo funkciją – burti, padėti lavinti įgūdžius, bendrauti. Įgyvendinti ir patenkinti mažų ir didelių bendruomenės narių poreikiai.

  

Grikpėdžių kaimo bendruomenė, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: LAISVALAIKIO IR SPORTO ZONOS ĮRENGIMAS GRIKPĖDŽIŲ IR APLINKINIŲ KAIMŲ GYVENTOJAMS
Tikslas: pastatyti pavėsinę, įsigyti treniruoklius ir lauko baldus, sutvarkyti poilsio zonos aplinką.
Rezultatas: įgyvendindama projektą bendruomenė pastatė pavėsinę, įsigijo lauko baldus, sutvarkė aplinką. Prie projektų įgyvendinimo prisidėjo Pakruojo rajono savivaldybė, vietos verslininkas ir ūkininkai. Kito projekto lėšomis bus įrengta treniruoklių salė su persirengimo kambariais, dušais, bus atnaujinti lauko laiptai. Džiaugiantis projektų rezultatais, kaime surengta vasaros sporto šventė, kurios nepraleido bendruomenės nariai ir būrys svečių. Susirinkę apžiūrėjo naują pavėsinę, lauko treniruoklius, dalyvavo sportinėse rungtyse, apžiūrėjo senovinių motociklų ekspoziciją.

 

Šerkšnėnų seniūnijos bendruomenės centras, Mažeikių r.
Projekto pavadinimas: VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS ŠERKŠNĖNŲ KAIME
Tikslas: įsigyti ir pastatyti sūpynes, spyruokliuką, karuselę, sporto inventorių ir žaidimų namelį bei sutvarkyti aplinką.
Rezultatas: Šerkšnėnų beržynėlyje mažiesiams kaimo gyventojams vietoje demontuotos atgyvenusios buvusios aikštelės įrengtas naujas žaidimų aikštelės kompleksas. Pastatyti 6 nauji įrenginiai: didelės balansinės sūpynės, dvigubos sūpynės, spyruokliukas, karuselė, gimnastikos kompleksas ir žaidimų aikštelė - namelis. Sutvarkytas gerbuvis Šerkšnėnų gyvenvietėje, prie įrengtų suoliukų pastatytos šiukšliadėžes, kurias pagamino vienas iš bendruomenės narių. 

 

Akmenynės bendruomenės centras, Šalčininkų r.
Projekto pavadinimas: LINKSMI VAIKAI – LAIMINGA BENDRUOMENĖ
Tikslas: įsigyti laisvalaikiui skirtą inventorių bei įrengti modernią vaikų žaidimų aikštelę.
Rezultatas: kur vaikai praleidžia didžiąją dalį laisvo laiko, susipažįsta su aplinkiniu pasauliu, susiranda naujų draugų ir smagiai leidžia laiką? Neabejotinai – lauke. Žaisdami jie ugdo visus savo gebėjimus: stebi, tyrinėja, kuria. Svarbu, kad vaikai galėtų rinktis tokią veiklą, kuri skatintų įvairius patyrimus ir ieškoti naujų galimybių. Akmenynės kaime, už laisvalaikio salės pastato, įrengta nauja, moderni ir funkcionali vaikų žaidimų aikštelė, pagaminta iš aukščiausios kokybės medžiagų. Stengtasi sukurti saugią ir jaukią žaidimų erdvę vaikams, kurių seniūnijoje paskutiniu metu gimė nemažai ir tai labai džiugina. Vaikai – tai mūsų ateitis ir naujos galimybės, dėl to jiems turi būti sudaromos geriausios sąlygos augti ir vystytis visuomenėje“, – sako Akmenynės seniūnijos seniūnas Jan Miloševič.
„Norėjome suteikti džiaugsmo vaikams bei jų tėvams. Žaidimų erdvė pritaikyta skirtingo amžiaus vaikams, čia yra daug veiklos: suptis, leistis nusileidimu kalneliu, kopti sienele, o patiems mažiausiems padūkeliams pastatyta uždengiama smėlio dėže. Pagalvojome ir apie tėvelius, kurių patogumui prie vaikų žaidimų aikštelės įrengti suoliukai ir pastatytos šiukšliadėžės. Vaikams smagiai leidžiant laiką, tėveliai turės galimybę pailsėti ir pabendrauti. Dėkojame bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie aikštelės įrengimo. Tikimės, kad ši nauja žaidimų erdvė tarnaus ilgai, o vietos gyventojai ją saugos ir puoselės“, – seniūną papildo pirmininkė Natalija Zenkevič

Vingininkų kaimo bendruomenė, Šilalės r.
Projekto pavadinimas: LAUKO TRENIRUOKLIAI – SVEIKESNIAM GYVENIMUI
Tikslas:
spręsti gyventojų laisvalaikio užimtumo problemas, sukurti tinkamas sąlygas aktyviam, saugiam, sveikam bei turiningam laisvalaikio leidimui Vingininkų kaime. 
Rezultatas: projekto metu buvo  įsigyti ir sumontuoti lauko treniruokliai ir vaikų žaidimo aikštelės įrangą. Šiuo projektu taip pat prisidėta prie Vingininkų kaimo patrauklumo didinimo.

 

Gulbinėnų krašto bendruomenė, Pasvalio r.
Projekto pavadinimas: SPORTUOJANTI BENDRUOMENĖ – SVEIKA VISUOMENĖ
Tikslas: Gulbinėnų kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas gyventojų poreikiams.
Rezultatas: dažnai girdima, kad kaimai miršta, juose niekas nevyksta, kad kaime vien purvas ir nėra ką ten veikti. Bendruomenės narių nuomonė yra kitokia - kaime likę žmonės nebijo darbo, myli savo kraštą ir kaip išmanydami stengiasi padaryti kaimą patrauklesnį, kad žydėtų gėlės, būtų įrengtos poilsio zonos. Kaimo centre sukurtas naujas infrastruktūros objektas – poilsio zona su lauko treniruoklių kompleksu, kurioje galima leisti laiką sveikai ir turiningai. Šiandien kaimo bendruomenės nariai - vieni kitiems dėkingi už bendruomeniškumą įgyvendinant sumanyto projekto darbus ir visiems kas myli savo kraštą ir rūpinasi, kad jame būtų gera gyventi.

 

Antašavos miestelio bendruomenė, Kupiškio r. 
Projekto pavadinimas: ANTAŠAVOS MIESTELIO VIEŠOSIOS ERDVĖS SUTVARKYMAS
Tikslas: Antašavos miestelio aikštėje pastatyti koplytstulpį ir du suolus – skulptūras, įsigyti ir pasodinti daugiamečių augalų, sutvarkyti aikštės aplinką.
Rezultatas: Antašavos miestelio viešąsias erdves papuošė koplytstulpis ir du suolai - skulptūros, vienas iš jų - skirtas įamžinti kraštietės Veronikos Šleivytės atminimą. Koplytstulpio sukūrimo idėją įgyvendino skulptorius Adolfas Teresius, o suolų autorius - jaunasis skulptorius kupiškėnas Gintautas Tručinskas. Kad idėja taptų kūnu – bendruomeniečiams padėjo ir kunigas Rimantas Gudelis. 
Medinių konstrukcijų statymo darbuose ir daugiamečių augalų gėlyno įrengimo darbuose dalyvavo ir  bendruomenės nariai. Kad gėlynas džiugintų kitais metais, jais  taip pat rūpinsis bendruomenęs nariai. Aikštės tvarkymo darbuose dalyvavo UAB ,,Aukštaitijos kasyba" darbuotojai, kurie įrengė pėsčiųjų taką. 

  

Skudutiškio bendruomenės centras, Molėtų r.
Projekto pavadinimas: VIEŠOSIOS ERDVĖS SKUDUTIŠKIO KAIME PRITAIKYMAS BENDRUOMENĖS REIKMĖMS
Tikslas: pavėsinės statybai reikalingų medžiagų įsigijimas bei pagrindinių statybos darbų atlikimas.
Rezultatas: dar metų pradžioje visuotiniame susirinkime buvo nutarta ieškoti būdų tvarkyti miestelio viešąsias erdves ir jas pritaikyti vietos gyventojų ir lankytojų poreikiams. Kiekvienais metais Skudutiškyje lauko sąlygomis vyksta gausa renginių: Naujųjų metų sutiktuvės, Užgavėnių ir Žvejų šventės, Valstybės dienos paminėjimas, Rudens šventė... O ir vietos bažnyčioje vykstančių Šv. Trejybės ar Žolinės atlaidų, kitų religinių švenčių dalyviai po pamaldų ne visada skuba išsiskirstyti į namus. Bendruomenės renginiams skirta pavėsinė leis po atviru dangumi vykstančių švenčių dalyviams pasislėpti nuo nepalankių atmosferinių reiškinių, be to, čia vietos ir atvykstantys prekybininkai galės pirkėjams siūlyti savo prekes.
Reikšmingą dalį reikiamų darbų statant pavėsinę savo jėgomis atliko ir patys bendruomenės nariai. Skudutiškiečiai tikisi, kad įvykdytas projektas sudarys patogias ir saugias galimybes ne tik jiems, tačiau ir svečiams čia leisti laisvalaikį, kurti naujas bendravimo tradicijas ir puoselėti esamas, o sutvarkyta viešoji erdvė bus patrauklesnė kiekvienam apsilankiusiajam.
 
Žukų kaimo bendruomenė,  Pagėgių  sav.
Projekto pavadinimas: VIEŠOSIOS ERDVĖS SUTVARKYMAS, PRITAIKANT ŽUKŲ KAIMO GYVENTOJŲ POREIKIAMS 
Tikslas: įsigyti sporto bei laisvalaikio inventorių ir įrengti poilsio zoną. 
Rezultatas: vasaros pabaigoje Žukų kaime visų bendruomenės narių pastangomis įrengta sporto, laisvalaikio ir vaikų žaidimų aikštelė su sūpynėmis, laipynėmis, čiuožyklomis. Kad vaikus prižiūrint ar paskaityti knygą būtų kur prisėsti - pastatytas medinis suolas. Kaimo bendruomenės nariai ir jų svečiai turės kur susitikti, bendrauti, paspausti, kad ir trumpam grįžusiam, emigrantui ranką, pasidžiaugti vienas kitu ir augančiais vaikais bei vaikaičiais.
 
Sirutiškio bendruomenės centras, Kėdainių r.
Projekto pavadinimas: SIRUTIŠKYJE - SAUGU IR PATOGU
Tikslas: įsigyti inkilų zylių, varnėnų, žvirblių daugiabučiui, voverės užkandžių barą, boružių, drugelių ir bičių namelius bei trijų korpusų įvairių vabaliukų viešbutį.
Rezultatas: Sirutiškio bendruomenė, neseniai paminėjusi 260 metų kaimo jubiliejų, kaime pasodino bendruomenės sodą. Sirutiškio kaimo gimtadieniui paminėti buvo pasodinti net 26 vaismedžiai. Šalia vaismedžių sodo sirutiškiečiai įrengė ir namelius paukščiam, vabzdžiams, kitiems smulkiems gyvūnėliams.
Tačiau tai dar ne viskas, sirutiškiečių išradingumui nėra ribų – sodo prieigose buvo pastatyti nameliai įvairiems paukščiams ir net vabalų viešbutis. Tokio viešbučio neturi nė vienas Kėdainių rajono kaimas.
Neabejotinai, toks viešbutėlis taps tikru traukos centru gamtą mylintiems žmonėms. Projekto sumanytojai neabejoja nauda bendruomenei ir kiekvienam žmogui. Sukurta infrastruktūra leis saugiau, geriau ir patogiau jaustis bendruomenės nariams ir kartu sudarys sąlygas jų kokybiškam laisvalaikiui gamtoje, leis pasimėgauti čia gyvenančių paukščių, vabzdžių ir gyvūnų draugija.
 
Šalčininkėlių krašto bendruomenės centras, Šalčininkų r. 
Projekto pavadinimas: DZIEDULIO GUZIKAI
Tikslas: paįvairinti Šalčininkėlių kaimo ir aplinkinių vietovių vaikų laisvalaikį, sukuriant žaidimų erdvę.
Rezultatas: šiam tikslui įgyvendinti žaidimų aikštelės vieta buvo padengta saugia danga – smėliu, įrengta čiuožykla, sūpynės, karuselė, laipynės ir spyruokliukas. Aplinkos pagražinimui ir užuovėjos nuo saulės sukūrimui buvo pasodinti medeliai bei įrengtas lauko suoliukas.
Viskas įmanoma kai yra geranoriški, besidalinantys, surandantys laiko ir jėgų bendruomenės nariai.  Jų visų dėka ir atsirado žaidimų aikštelė „Dziedulio guzikai“ ir tų pačių žmonių dėka įvyko jos šventinis atidarymas. 
 

Gilučių bendruomenė, Elektrėnų sav.
Projekto pavadinimas: SPORTO ZONOS SUKŪRIMAS GILUČIUOSE
Tikslas: sporto zonos viešojoje erdvėje, skatinant gyventojų fizinį aktyvumą, sukūrimas.
Rezultatas: įsigyti ir sumontuoti 9 lauko treniruokliai (kojų, sėdmenų, rankų, pilvo, krūtinės, nugaros, pečių raumenims lavinti), 2 suoliukai ir sutvarkyta sporto zona - nušienauta teritorija, išlygintas dirvožemis, pasėta žolė.
Įgyvendinus projektą sukurta vieša sporto zona, šalia Gilučių seniūnijos pastato. Naujai įkurtoje sporto erdvėje įrengti lauko treniruokliai skirti visoms kūno dalims mankštinti bei pastatyti lauko suoliukai poilsiui. Pastačius treniruoklius ir mažosios architektūros elementus, bendruomenės nariai sutvarkė teritoriją. Įkurta viešoji erdvė skirta Gilučių kaimo ir kitų seniūnijos teritorijoje esančių kaimų gyventojams. Nauja įranga gali naudotis visų amžiaus grupių, socialinio statuso ir lyties asmenys. Sukūrus sporto zoną vietos gyventojams sudarytos sąlygos visus metus palaikyti fizinį aktyvumą.
 
Skaistgirio miestelio bendruomenė, Joniškio r.
Projekto pavadinimas: PATRAUKLI APLINKA – DARNI BENDRUOMENĖ
Tikslas: atnaujinti Skaistgirio miestelio bendruomenės namų aplinką, pagerinti vietovės kokybę ir patrauklumą, įrengti poilsio zoną.
Rezultatas: projekto metu atnaujinta sena betoninių plytelių tako danga, įrengiant trinkelių grindinį ir vejos bortus. Šiame pastate veikia ne tik miestelio bendruomenė, bet ir kirpykla, vaikų dienos užimtumo centras bei jaunimo klubas. Pritaikant aplinką jaunimo užimtumui ir pastato lankytojų poreikiams, įsigyti ir pastatyti mažosios architektūros elementai: lauko suoliukas, lauko suoliukas su stalu, šiukšlių dėžė, 2 vnt. triviečių dviračių stovų, karuselė.
Įrengus naują trinkelių pėsčiųjų taką ir poilsio zoną pagerėjo Skaistgirio miestelio bendruomenės namų aplinkos patrauklumas, bendruomenės narių ir pastato lankytojų saugumas, patenkant į patalpas, tapo saugesnė vaikų žaidimo aplinka. Naujai sukurta poilsio zona su įrengtais mažosios architektūros elementais suteikia Skaistgirio miestelio bendruomenės nariams turiningesnį laisvalaikio praleidimą.

Asociacija „Butkiškės bendruomenė“, Kelmės r.
Projekto pavadinimas: LAISVALAIKIO IR POILSIO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS PRIE BUTKIŠKĖS BENDRUOMENĖS NAMŲ
Tikslas: viešosios erdvės prie Butkiškės bendruomenės namų sutvarkymas.
Rezultatas: įgyvendinus projektą buvo sutvarkytas žemės sklypas prie Butkiškės bendruomenės namų, jame įrengta laisvalaikio ir poilsio aikštelė: pastatyta medinė pavėsinė su lauko baldais, pastatyta medinė šiukšlių dėžė ir medinės sūpynės skirtos suptis iki 10 žmonių vienu metu. Tokiu būdu buvo racionaliai panaudotas žemės sklypas, esantis prieš bendruomenės namų, sutvarkyta aplinka, esanti prie bendruomenės namų bei patenkinti bendruomenės narių ir vietinių gyventojų poreikiai. Tikimasi, kad pasiekti projekto tikslai paskatins dar daugiau kaimo gyventojų aktyviau dalyvauti bendruomenės veikloje.
 

Būdviečių kaimo bendruomenė, Tauragės r.
Projekto pavadinimas: ČIA MŪSŲ NAMAI
Tikslas: kuriant patrauklią ir gražią aplinką telkti kaimo gyventojus bendrai veiklai, skatinant tausoti aplinką, kultūrą, tradicijas.
Rezultatas: įgyvendinus projektą buvo įrengta medinė pavėsinė su stalais ir suolais, sutvarkyta viešoji erdvė, kuri suteikė Būdviečių gyvenvietei patrauklumą, o taip pat skatina bendruomenės narių užimtumą, bendrystę, bendravimą, tradicinių švenčių populiarinimą. Patogi ir patraukli aplinka vietos gyventojams, sudarytos puikios užimtumo, laisvalaikio sąlygos jų poreikių tenkinimui pagerina, atokiau esančios nuo Tauragės gyvenvietės įvaizdį, skatina vietos jaunimą aktyviai, sveikai kūrybingai veiklai. Pastačius pavėsinę vietos gyventojai buvo pakviesti į pristatymo renginį.

Garliavos apylinkių „Sąnašos“ bendruomenė, Kauno r.
Projekto pavadinimas: VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS KAUNO TVIRTOVĖS III FORTO TERITORIJOJE BENDRUOMENĖS POREIKIAMS
Tikslas: įsigyti ir pastatyti vaikų žaidimų aikštelės inventorių bei sutvarkyti aikštelės teritoriją.
Rezultatas: III forte įsikūręs muziejus, sutvarkyta aplinka, įrengtos kareivinės, organizuojamos ekskursijos ir edukacijos, renginiai, tačiau labiausiai veiklos trūko mažiausiems apylinkių gyventojams - trūko žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, sūpynių... „Sąnašos“ bendruomenė ėmėsi iniciatyvos – parengė projektą ir kartu su Kauno tvirtovės parku, Kauno rajono Garliavos apylinkių seniūnija įgyvendino mažą, bet svarbią vaikų svajonę.
 
Pažagienių kaimo bendruomenė, Panevėžio r.
Projekto pavadinimas: SVEIKA BENDRUOMENĖ PAŽAGIENIŲ KAIME
Tikslas: įsirengti sveikatingumo ir sporto erdvę, sumontuoti lauko treniruoklius.
Rezultatas: Pažagienių kaimo benruomenės nariai įsirengė aktyvaus poilsio aikštelę su treniruokliais, kur visi norintys turės galimybę mankštintis, sportuoti ir puikiai leisti laisvalaikį.
 

Ažuožerių kaimo bendruomenė, Anykščių r.
Projekto pavadinimas: GALIMYBĖ SPORTUOTI – VISIEMS
Tikslas: skatinti Ažuožerių kaimo gyventojų bendruomeniškumą ir fizinį aktyvumą, didinti kokybišką jaunimo užimtumą, sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus kaimo gyventojams sportuoti, stiprėti fiziškai ir dvasiškai, propaguoti sveiką gyvenseną.
Rezultatas: Ažuožeriuose, A. Vienuolio gatvėje - dar viena nauja poilsio erdvė, kurioje įrengti šeši lauko treniruokliai.
 
Žeimelio bendruomenės centras, Pakruojo r.
Projekto pavadinimas: TERITORIJOS PRIE ŽEIMELIO BENDRUOMENĖS PASTATO SUTVARKYMAS
Tikslas: įsigyti laisvalaikio įrangą ir sutvarkyti teritoriją.
Rezultatas: Žeimelio bendruomenės centro teritorijos tvarkymas buvo labai sudėtingas, nes reikėjo atvežti, užpilti ir išlyginti beveik 11 arų plotą. Teritorija buvo labai apleista, daug šiukšlių, įvairių krūmynų ir didelis nuolydis. Žeimelio žemės ūkio bendrovės dėka buvo atvežta daug žemės, viskas išlyginta. Bendruomenės nariai teritoriją apsodino tujomis, kitais daugiamečiais augalais ir gėlėmis. Yra pastatytos sūpynės vaikams, suolai, pavėsinė. Kadangi vyksta patalpų remontas ir teritorijoje daug važinėjama, todėl žolė bus pasėta ateinančių metų pavasari ir žeimeliečiams su vaikučiais bus smagu leisti laisvalaikį.
 

Serdokų kaimo bendruomenė, Vilkaviškio r.
Projekto pavadinimas: KAIMO VIEŠŲJŲ ERDVIŲ PRIEŽIŪRA IR SUTVARKYMAS, PRITAIKANT JAS KAIMO GYVENTOJŲ POREIKIAMS
Tikslas: sutvarkyti viešąsias erdves ir sudaryti sąlygas aktyviam laisvalaikio praleidimui viešose erdvėse.
Rezultatas: projekto vykdomomis veiklomis bendruomenė siekė sutvarkyti viešąsias erdves, kad jos taptų patrauklesnės aktyviam laisvalaikio praleidimui. Įgyvendinus projektą įsigytas vejos traktorius, statybinis karutis, 2 grėbliai, 2 kastuvai, lapų pūstuvas, benzininis trimeris ir betoninės šiukšliadėžės, kurių pagalba bus galima prižiūrėti viešąsias erdves ir taip jas puoselėti. Įrengtas betoninis teniso stalas, o tai bendruomenės narius ir kaimo gyventojus skatins aktyviau leisti laisvalaikį viešose erdvėse.
Sutvarkytos viešosios erdvės skatina kaimo gyventojus būti aktyvesniais, dažniau sportuoti viešose erdvėse.
 

Vydmantų kaimo bendruomenės centras "Vydmantai", Kretingos r.
Projekto pavadinimas: PAPLŪDIMIO – POILSIO AIKŠTELĖS ĮRENGIMAS VYDMANTUOSE 
Tikslas: įsigyti ir pastatyti lauko inventorių bei sutvarkyti teritoriją, kurioje bus įrengtas paplūdimys – poilsio aikštelė.
Rezultatas: paruošta teritorija, pastatyti suolai su stoginėmis, šiukšliadėžės, atvežtas smėlis. Tad jau kitąmet bendruomenės nariai ir jų svečiai galės naudotis maudykla, kurios vanduo sezono metu tiriamas kas mėnesį. Dar laukia pakrantės valymo darbai, persirengimo kabinos pastatymas ir WC įrengimas.
 

Visuomeninė organizacija „Dapkūniškių bendruomenės centras“, Molėtų r.
Projekto pavadinimas: POILSIO IR LAISVALAIKIO ZONOS ĮRENGIMAS DAPKŪNIŠKIŲ KAIME
Tikslas: įsigyti ir pastatyti vaikams ir suaugusiems lauko treniruoklius, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, sutvarkyti poilsio ir laisvalaikio zoną.
Rezultatas: įrengta ir sutvarkyta Dapkūniškių kaimo poilsio ir laisvalaikio zona (pastatyti lauko treniruokliai bei įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.), kur laisvalaikį aktyviai galės leisti tiek vaikai tiek ir suaugę.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X