Naujienos

Verslo pusryčiai apie Vokietijos rinką

2019 m. rugsėjo 24 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra) organizavo tradicija jau tapusius verslo pusryčius, skirtus Lietuvos maisto pramonės įmonėms, dalyvaujančioms tarptautinėje maisto ir gėrimų parodoje Vokietijoje, Kelne – „Anuga 2019“. Įmones pasveikinęs LR Žemės ūkio ministerijos viceministras Evaldas Gustas, savo įžanginėje kalboje paminėjo, kad Lietuvos prioritetinės eksporto kryptys nesikeičia ir todėl šių verslo pusryčių tikslas – gauti kuo daugiau informacijos apie įmonių patiriamus iššūkius bei ateities planus. Viceministras Evaldas Gustas teigė, kad Žemės ūkio ministerijos atstovai Lietuvos verslo įmonėms galės padėti įsitvirtinti užsienio rinkoje tik gerai žinodami jau esamą gerąją ir neigiamą jų patirtį.

LR Žemės ūkio ministerijos Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėjas Antanas Venckus pristatė pranešimą apie pagrindinius įėjimo į Vokietijos rinką aspektus, verslo kultūros panašumus ir skirtumus, apžvelgė įmonių daromas klaidas, bendraujant su Vokietijos verslininkais. Diskusijos, vykusios po pranešimo metu, įmonės pasidalino ir savo patirtimi bei patarimais apie galimybes įžengti tiek į Vokietijos, tiek į kitas Europos ir pasaulio rinkas.

Verslo pusryčių metu įmonės minėjo, kad joms labai įdomi informacija apie organizuojamus renginius ambasadose, kurių metu būtų galima pristatyti savo produkciją, pasitelkiant vietinių maitinimo įstaigų virtuvių šefus. Agentūros ir ŽŪM atstovai pažadėjo skatinti ambasadas tokius renginius organizuoti dažniau bei informuoti įmones apie galimybes. Vienas iš tokių renginių yra spalio 7-11 dienomis vyksianti Lietuviško maisto savaitė Pekine, kurią organizuoja Lietuvos ambasada Kinijoje. Lietuviško maisto savaitę organizuoti padėjo ir Agentūra. Šio renginio metu garsi Lietuvos maisto šefė gamins lietuviškus patiekalus iš lietuviškų produktų ir vaišins renginio svečius.

AB „Žemaitijos pieno“ atstovai ragino suteikti daugiau žinių apie planuojamus prekybinius apribojimus produkcijos įvežimui į Jungtines Amerikos Valstijas. ŽŪM atstovai nurodė, kad informuos Lietuvos įmones apie palaikomą poziciją, jei apribojimai tikrai bus įvesti.  

Lietuvos įmonės ne tik kėlė klausimus, bet ir džiaugėsi jau savo esamais pasiekimais. Aktyvus darbas ir bendradarbiavimas su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra joms jau atvėrė galimybes tiekti savo produkciją į Kinijos bei Japonijos rinkas, užmegzti ryšius su Šiaurinėmis Europos bei Amerikos šalimis. Kalbėdamos apie jas dominančias rinkas, Lietuvos įmonės nurodė Skandinavijos regioną, Indiją ir kitas Azijos bei Šiaurės ir Pietų Amerikos šalis. Jos pabrėžė galimybės plėsti savo paslaugų spektrą Vokietijoje bei Prancūzijoje svarbą. Tuo tarpu UAB „Vis Aqua“ atstovai nurodė, kad jiems svarbu atverti kelius į tas rinkas, kurios yra ekonomiškai pajėgios įpirkti kokybišką, bet brangesnį vandenį.

Įmonėms buvo atsakyta į rūpimus klausimus apie tarptautinę maisto ir gėrimų parodą „Anuga 2019“, jos buvo supažindintos su atsiveriančiomis galimybėmis parodoje, ko turėtų tikėtis. LR Žemės ūkio ministerijos atstovai nurodė, kad įmonės turi nusiteikti dideliam darbui bei apsišarvuoti kantrybe, nes tiek jų, tiek Ministerijos bei Agentūros atstovų laukia iššūkiai, plečiant Lietuvos galimybes. Todėl dar kartą buvo pabrėžta bendravimo ir bendradarbiavimo svarba, aptartas galimų renginių, padėsiančių naujų rinkų įvedimui, spektras.  

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuojami verslo pusryčiai įgauna vis daugiau populiarumo. Lietuvos įmonės džiaugiasi galimybėmis tiesiogiai pabendrauti su LR Žemės ūkio ministerijos atstovais įmonėms aktualiais eksporto klausimais bei pasidalinti savo patirtimi su kitais Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės eksporto srityje dirbančiais specialistais.   

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X