Naujienos

Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją ne tik auga, bet ir didėja jo įvairovė. Itin svarbu, kad šią rinką atranda ne tik didžiosios, bet ir mažos bei vidutinės Lietuvos įmonės. Viceministras E. Gustas pasidžiaugė, kad mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės pradėjo sėkmingai naudotis ES - Japonijos laisvosios prekybos susitarimo suteiktomis lengvatinėmis prekybos galimybėmis.

Japonai pristatė maisto saugos kontrolės rezultatus po Fukušimos atominės elektrinės avarijos. E. Gustas pažymėjo, kad per pastaruosius kelis metus maisto saugos pažeidimų maisto importo siuntose nebuvo užfiksuota. Pabrėžta, kad Lietuva pasitiki japonų maisto kontrolės sistema ir remia jų pastangas supaprastinti maisto eksportą į ES.

Viceministrų susitikimo metu nutarta atsižvelgti į liberalesnių prekybos reikalavimų taikymo galimybę, įvertinus užkrečiamųjų gyvūnų ligų pasireiškimo riziką ir taikomų kontrolės priemonių efektyvumą. Taip bus siekiama išvengti galimų gyvūninės kilmės maisto eksporto draudimų ateityje.

Dvišalio susitikimo metu aptarti ir kiti Lietuvos, ES ir Japonijos prekybos klausimai, ypač susiję su eksporto leidimais.

Pasidžiaugta Toyohaši mieste organizuojamu maisto pramonės verslo forumu, kuris jau sulaukė didelio vietos importuotojų bei distributorių susidomėjimo.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X