Naujienos

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: rugpjūtis

Dalinamės rugpjūčio mėnesio naujienomis, aktualiomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Saudo Arabijos Agri-Tech sektoriaus įmonės „Red Sea Farms“, taikoma unikali technologija leidžia auginti žemės ūkio produktus naudojant sūrų vandenį ir saulės šviesą. Daugiau apie unikalią įmonės taikomą technologiją ir ateities planus skaitykite čia.

Abu Dabyje besikuriantis naujasis tyrimų centras „StarLab Oasis“, priklausantis JAV įmonei „Nanoracks“, naudos JAE dykumą kaip bandymų poligoną, tiriant, kaip galima užtikrinti aprūpinimą maistu esant sudėtingoms klimato sąlygoms tiek Žemėje, tiek už jos ribų. Daugiau apie tai skaitykite čia(LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS

Masiniai sutrikimai maisto tiekimo grandinėse turi įtakos ir maisto produktų pardavimams JAV rinkoje. Patiriami iššūkiai yra susiję tiek su žaliavų bei ingredientų, tiek su vairuotojų trūkumu. Dalis distributorių signalizuoja, kad negali patenkinti pardavimo taškų keliamo poreikio, tuo tarpu maisto produktų gamintojai skundžiasi, jog jiems trūksta žaliavų, reikalingų pakavimui. Maisto gamintojai susiduria su problemomis ir dėl darbuotojų trūkumo: buvo tikėtasi, kad darbo rinka „grįš į savas vėžes“ nutraukus padidintas nedarbo pašalpas ir kitas su COVID pandemija susijusias priemones, tačiau darbuotojų trūkumo problema išliko. Daugiau apie tiekimo grandinių problemas skaitykite čia

Pirkėjai neskuba grįžti prie normalaus apsipirkimo: JAV maisto industrijos asociacijos atliktame maisto pirkėjų elgsenos tyrime buvo nustatyta, jog daugiau nei pusė amerikiečių ir toliau mato mažesnę riziką susirgti apsiperkant internetu ar užsisakant maistą į namus. Apie pusė amerikiečių mano, jog jų pirkimo įpročiai stabilizavosi, trečdalis jų galvoja, kad viskas stabilizuosis tik sekančiais metais, o likusioji dalis tikisi apsipirkimo normalizavimosi dar iki š. m. pabaigos. Su pirkėjų įpročių analize galite susipažinti čia. (LR ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose informacija). 

INDONEZIJA

Pandemijos metu šaldyto maisto paklausa Indonezijoje išaugo 19%. 45% išaugo jūros gėrybių paklausa, 22% – vištienos ir 8% – šaldytos mėsos. Tikimasi, jog vien šiemet šaldyto maisto paklausa augs 25–30 proc.

Indonezijos finansų ministras Sri Mulyani neseniai tvirtino, kad vyriausybė neketina taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pagrindiniams maisto produktams. Jo teigimu, PVM bus taikomas tik aukščiausios kokybės produktams, tokiems kaip aukščiausios kokybės jautiena, kurios kaina yra 10–15 kartų didesnė už įprastos jautienos kainą. (Food Export Association of the Midwest USA informacija).

EUROPOS SĄJUNGA

Lenkijoje dėl Valstybės turto ir Žemės ūkio ministerijų nesutarimo stringa nacionalinio maisto milžino „Krajowa Grupa Spożywcza“ steigimas, sujungiančio pagrindines valstybines žemės ūkio ir maisto pramonės įmones. Proceso užbaigimui reikalingas aštuonių įmonių, kurias valdo ŽŪM pavaldus Nacionalinis žemės ūkio paramos centras (KOWR), akcijų perdavimas Valstybės turto ministerijai. Manoma, kad ŽŪ ministras baiminasi, jog jo įtaka Vyriausybėje sumažės arba holdingo steigimas iššauks žemdirbių nepasitenkinimą. Jau dabar konsorciumo kūrimui priešinasi „AGROunia“, kuri organizuoja žemdirbių protestus dėl Lenkijos vyriausybės politikos žemės ūkio srityje. „AGROunia“ teigia, kad holdingas iškreips žemės ūkio rinką. Yra tikimybė, kad aktyviems žemdirbiams bus keršijama nesuperkant produktų arba juos superkant žemesnėmis negu rinkos kainomis. Daugiau apie tai – straipsnyje. (LR ambasados Lenkijoje informacija). 

KANADA

Pandemija pakeitė kanadiečių valgymo įpročius: dėl karantino jie daugiau maistą gamino namuose, namų ūkių išlaidos šviežioms daržovėms ir vaisiams buvo 85 proc. didesnės, o valgymui paruošto maisto – 40 proc. mažesnės. Daugiau apie tai – straipsnyje. (LR ambasados Kanadoje informacija). 

 

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X