Naujienos

Paroda Gulfood 2020 – vartai į Persijos įlankos šalių rinką

Jungtiniai Arabų Emyratai yra prekybos, finansų, logistikos centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus. Pastarąjį dešimtmetį Lietuva aktyviai plėtoja prekybinius ryšius su šia šalimi. Ypač didelė perspektyva Emyratų rinkoje tenka Lietuvos žemės ūkio produktų eksportui, nes šalis net 90 proc. maisto produktų įsiveža iš užsienio.

 

Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus įmonės į Emyratus daugiausiai eksportuoja pieno produktų, javų ir kitų grudų bei augalų, auga ir gėrimų eksportas. Jau nieko nestebina lietuviški ledai, sūriai ar kiti maisto produktai Dubajaus maisto prekių parduotuvėse ir kitose prekybos vietose. Tačiau tam, kad prekybos mastai ir toliau plėstųsi, būtina didinti Lietuvos produktų žinomumą. Tikimasi, kad tam pasitarnaus dalyvavimas š.m. vasario 16-20 d. Dubajuje vyksiančioje Gulfood 2020 parodoje. Parodoje Lietuvos maisto pramonės ir gėrimų gamybos sektoriui atstovaus 15 įmonių, kurių dalyvavimą renginyje organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Parodoje dalyvaus: Amber Pasta (makaronų, miltų gamyba), Malsena plius (grūdų perdirbimas, miltų, dribsnių gamyba), KG Distribution (vištienos produktų gamyba), Vis Aqua (natūralaus mineralinio vandens gavyba ir gamyba), Kauno grūdai (miltų, miltinių mišinių, makaronų, greitai paruošiamų košių gamyba), Naujasis Nevėžis (sausų pusryčių, košių, užkandžių gamyba), Pieno žvaigždės (sūrių, sviesto, fermentinių sūrių gamyba), Litamilk (sausų pieno produktų mišinių gamyba), Vilkyškių pieninė (pieno produktų gamyba), Marijampolės pieno konservai (pieno konservų, pieno miltų, sviesto gamyba), Pienas LT (pieno baltymų koncentratų gamyba), Granex (užkandžių, saldumynų iš natūralių žaliavų gamyba), Cerera food (sausų pusryčių gamyba), Choco group (ekologiškų šokolado gaminių gamyba), Grainmore (dribsnių ir granolų gamyba, Friday (ekologiškų ledų gamyba), Kalnapilio-Tauro grupė (gėrimų gamyba).

Siekdama stiprinti Lietuvos ir JAE ekonominį bendradarbiavimą, užmezgant naujus verslo ryšius ir didinant Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų sektoriaus eksporto apimtis, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Lietuvos Respublikos ambasada JAE 2020 m. vasario 16-18 d. rengia verslo misiją Į Jungtinius Arabų Emyratus, kuri lydės oficialią Lietuvos delegaciją, vadovaujamą žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto. Misijos metu Lietuvos įmonių atstovai dalyvaus seminare „Produkto įvedimas į Jungtinių Arabų Emyratų rinką“ ir verslo pusryčiuose Dubajaus prekybos ir pramonės rūmuose, turės dvišalius susitikimus su potencialiais verslo partneriais, lankysis Lietuvos ambasadoje Abi Dabyje bei dalyvaus jos atidarymo iškilmėse.

Sėkmės istorija

2019 m. Gulfood parodoje dalyvavusi Lietuvos ekologiškų produktų gamintoja „AUGA group“ pernai rugpjūtį oficialiai pranešė, kad įmonės produkcija pradėta prekiauti didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų prekybos tinkle „Carrefour“ bei kitose parduotuvėse. Per kelis 2019 m. mėnesius bendrovei ši šalis tapo viena pagrindinių eksporto krypčių galutiniam vartojimui skirtų produktų kategorijoje. Šiuo metu „AUGA group“ į Jungtinius Arabų Emyratus tiekia ekologiškas vartojimui paruoštas sriubas, konservuotus grybus, pupeles ir kitą produkciją, ateityje į šią šalį ketinama eksportuoti ir kitas prekių grupes, pavyzdžiui, ekologiškus pieno produktus.

„Į šią rinką bandėme įeiti trejus metus. Pernai Vokietijoje vykusioje parodoje „Biofach“ galiausiai pasirašėme sutartį su vienais didžiausių Jungtinių Arabų Emyratų maisto produktų tiekėjų ir vos per kelis mėnesius sėkmingai išvystėme distribuciją. Vietinius partnerius šioje šalyje turėti yra labai svarbu, jie palengvina įėjimą į rinką. Šiandien galime sakyti, kad bendradarbiavimo apimtys pranoko mūsų lūkesčius“, – sako Laurynas Miškinis, „AUGA group“ ekologinių produktų vystymo ir komercijos vadovas.

„Šios šalies gyventojai labai vertina aukštą produkcijos kokybę, jos saugumą, tad ir gamintojams taikomi labai aukšti standartai. Patekti į šią rinką mums padėjo tai, kad gaminame tik ekologišką produkciją bei turime gerą vardą ne vienoje kitoje didelėje rinkoje“, – teigia L. Miškinis. „AUGA group“ šiuo metu eksportuoja apie 80 proc. visos pagamintos produkcijos, o eksporto geografiją sudaro daugiau kaip 30 rinkų visame pasaulyje. Pasak „AUGA Group“ atstovo, tikėtina, kad tvirti pamatai Jungtiniuose Arabų Emyratuose atvers įmonei kelius ir į kitas svarbias rinkas: Saudo Arabiją, Egiptą, Bahreiną, kitas šio regiono valstybes.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros inf.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X