Naujienos

Prasidėjo paroda „Gulfood 2020“

Vakar, vasario 16 dieną Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) net 15 Lietuvos įmonių pristatė savo produkciją tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“. Nacionalinį jungtinį Lietuvos stendą atidarė Lietuvos žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas ir Lietuvos ambasadorius JAE Edminas Bagdonas. Didelį prekybos potencialą turinti rinka vis geriau susipažįsta su Lietuvos gamintojais ir jų aukštos kokybės gaminiais. Lietuvos ambasados JAE iniciatyva šią mūsų šaliai ypatingą dieną Lietuvos nacionalinės vėliavos spalvomis Dubajuje nušvito aukščiausias pasaulio dangoraižis Burdž Chalifa, o Abu Dabyje - ADNOC būstinė ir Vartų bokštas (Gate Tower).

 

Džiaugiamės, kad Lietuvos vardas skamba vis garsiau!

„BioFach 2020“ paroda - įvairesnė nei bet kada anksčiau

2020 m. vasario 12 d. Niurnbergo parodų centre (Vokietija) prasidėjusioje pasaulinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach 2020“ kasdien fiksuojami rekordai. Šiemet parodoje dalyvauja net 3,5 tūkst. įmonių iš įvairių šalių, kurios savo lankytojams siūlo didžiulę produktų įvairovę. Šiemet Lietuvos nacionaliniame jungtiniame stende, kurį, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyvauja 11 Lietuvos maisto pramonės įmonių.

 

Parodoje BioFach 2020 – išskirtinė ekologiška lietuviška produkcija

Vasario 12-15 dienomis Niurnbergo parodų centre (Vokietija) vyksiančioje parodoje BioFach 2020 3,5 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 100 šalių pristatys savo gaminamus ekologiškus maisto produktus ir gėrimus. Ši paroda – stambiausias pasaulio gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs verslo renginiai, diskusijos ekologinio ūkininkavimo bei ekologiškos produkcijos gamybos temomis. Paskaičiuota, kad pernai parodoje apsilankė beveik 52 tūkst. lankytojų iš daugiau kaip 140 įvairių pasaulio šalių; manoma, kad šiemet jų bus sulaukta dar daugiau. BioFach 2020 organizatoriai akcentuoja, kad renginys skirtas išskirtinai ryšių užmezgimui su potencialiais prekybos partneriais.

 

BioFach paroda jau prasidėjo!

2020 02 12 Niurnbergo parodų centre (Vokietija) duris atvėrė tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda BioFach 2020. Šiemet renginyje savo produkciją pristato 11 Lietuvos įmonių: Ekoagrofarm – Adutiškio kooperacinė bendrovė (ekologiškų vištienos produktų gamyba), Orivega (ekologiško riešutų sviesto, užkandžių batonėlių, augalinių proteinų gamyba), Ekofrisa (ekologiškų kruopų gamyba), Acorus Calamus (vaistažolių produktų gamyba), Danvita (ekologiškų trapiųjų duonelių gamyba), Bioenergy LT (ekologiškų trąšų gamyba), Ekoagros (ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė), Gusania (ekologiškų daržovių traškučių gamyba), Aurora Hemp Europe (medicininių kanapių produktų gamyba) ir Jovaigė (garuose virtų ir vakuume supakuotų burokėlių gamyba). Aplankykite mūsų stendą 4-670 salėje Nr. 4!

Paroda Gulfood 2020 – vartai į Persijos įlankos šalių rinką

Jungtiniai Arabų Emyratai yra prekybos, finansų, logistikos centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus. Pastarąjį dešimtmetį Lietuva aktyviai plėtoja prekybinius ryšius su šia šalimi. Ypač didelė perspektyva Emyratų rinkoje tenka Lietuvos žemės ūkio produktų eksportui, nes šalis net 90 proc. maisto produktų įsiveža iš užsienio.

 

Sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų

Dalyvavimas parodose daugeliui įmonių yra puiki galimybė pristatyti savo produkciją, tačiau visi šią galimybę išnaudoja skirtingai. Todėl š. m. sausio 30 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra surengė maisto ir gėrimų pramonės įmonių atstovams sėkmingo dalyvavimo tarptautiniuose verslo renginiuose įgūdžių tobulinimui skirtus mokymus.

Mokymus vedė verslo konsultantas Igoris Vasiliauskas, greičiausiai Lietuvoje (net 364 žodžiai per minutę!) skaitantis žmogus, licencijuotas viešojo kalbėjimo ir komunikacijos treneris, turintis daugiau nei 10 metų praktinės įmonių konsultavimo patirties net tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ispanijoje. Be to, p. Vasiliauskas yra pasaulinio lyderystės ir viešojo kalbėjimo klubų tinklo “Toastmasters International“ padalinio „Toastmasters’ Club Vilnius“ įkūrėjas ir prezidentas. Ši daugiau nei 90 metų gyvuojanti organizacija vienija virš 16 tūkst. klubų 141-oje šalyje.

Mokymų metu ypač didelis dėmesys buvo skirtas komunikaciniams parodoje dirbančios komandos sugebėjimams; kūno kalbos valdymo, teigiamo nusiteikimo bei šypsenos svarbai pasitinkant svečią stende, bendravimo su keliais lankytojais vienu metu ypatumams. Be to, dalyviai gavo daug naudingų patarimų dėl to, kaip nereikia elgtis parodoje ir sužinojo, kokias dažniausias klaidas daro parodos dalyviai, dirbdami stende arba bendraudami su interesantais. Nemažai kalbėta ir apie tvarkos palaikymą stende, produkcijos išdėstymo estetiką ir kt. Lektorius ypač akcentavo, kad sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų, tačiau kiekvienas gali išmokti tą padaryti – juk, kaip byloja kinų patarlė, „nėra nieko, ko nebūtų galima padaryti iš trečio karto“.

Renginyje dalyvavę įmonių atstovai noriai įsitraukė į praktinių mokomųjų užduočių atlikimą. Realių, dalyviams aktualių atvejų analizė, paliekanti erdvės diskusijoms, skatino mokymąsi vieniems iš kitų, aktyvų dalinimąsi savo turimomis patirtimis, keliamų verslo tikslų permąstymą bei naujus asmeninius ir profesinius atradimus. Pasibaigus mokymams, įmonių atstovai puikiai atsiliepė apie lektoriaus gebėjimą aiškiai ir suprantamai perteikti savo žinias, aukštai įvertino mokymams parinktas užduotis. Dalyviai vienbalsiai pripažino, kad surengti mokymai jiems buvo labai naudingi: juk neužtenka vien tik žinoti, kaip pasirengti verslo renginiams ir dalyvauti juose – ne  mažiau svarbus yra ir konkrečių metodų, kaip tą daryti, išmanymas.

Lietuvos maisto pramonės įmonių atstovų susitikimai su žemės ūkio atašė

Lietuva pelnytai gali didžiuotis puikia komercijos ir žemės ūkio atašė komanda, reziduojančia strategiškai svarbiausiose mūsų šaliai rinkose. Šių specialiųjų diplomatų darbo tikslas – didinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, padėti Lietuvos įmonėms rasti verslo partnerių, prisidėti prie teigiamo Lietuvos ekonomikos įvaizdžio užsienyje formavimo.

 

Kviečiame į žemės ūkio ir maisto produktų sektoriaus įmonių atstovų susitikimus su užsienio šalyse reziduojančiais žemės ūkio ministerijos paskirtais atašė

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra pirmą kartą organizuoja žemės ūkio ir maisto produktų sektoriaus įmonių atstovų susitikimus su užsienio šalyse reziduojančiais žemės ūkio ministerijos paskirtais atašė.

Susitikimai vyks 2020 m. sausio 28 d. (antradienį) viešbučio „Artis“ konferencijų salėje „Carmen“ (Totorių g. 23, Vilniuje) nuo 8:00 iki 12:30 val.

Lauksime visų renginyje!

 

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2020“

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2019 m. gegužės 24 d. įsakymo Nr. 3D-326 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Foodex Japan“, kuri vyks 2020 m. kovo 10-13 d. Tokijuje, Japonijoje.

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Alimentaria 2020“

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2019 m. gegužės 24 d. įsakymo Nr. 3D-326 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Alimentaria“, kuri vyks 2020 m. balandžio 20-23 d. Barselonoje, Ispanijoje.

JAV lyderystės fondo atstovai domėjosi Lietuvos žemės ūkiu

Žemės ūkio ministerijoje lankėsi Kalifornijos žemės ūkio lyderystės fondo nariai.

Šis fondas yra pelno nesiekianti viešosios naudos korporacija, užsiimanti lyderystės mokymu ir bendradarbiaujanti su keturiais Kalifornijos universitetais. Fondas turi didžiausią lyderystės mokymų patirtį Jungtinėse Amerikos Valstijose. Fondo vykdoma Kalifornijos žemės ūkio lyderystės programa yra viena geriausių pasaulyje.

Ministerijoje lankėsi gausi delegacija, sudaryta iš privataus ir valstybinio žemės ūkio bei maisto sektorių vadovų, vadybininkų, mokslininkų, taip pat ir stambaus šeimos ūkio atstovų. Amerikiečiai domėjosi mūsų šalies žemės ūkio politika, maisto pramone, ekologiniu ūkininkavimu, ūkių struktūra ir jų skaičiumi, apsirūpinimu žemės ūkio produktais.

Svečius iš JAV ypač domino klimato kaitos klausimai, pastangos švelninti šios kaitos padarinius. 

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

Indonezijos rinka atveriama lietuviškiems maisto produktams

Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas Indonezijoje su kompetentingomis institucijomis sprendė lietuviškų maisto produktų eksporto leidimų klausimus, taip pat – Halal leidimų procedūras, leisiančias į šią 263 mln. gyventojų turinčią šalį eksportuoti daugiau lietuviškų produktų.

Indonezijos rinka vis labiau atsiveria lietuviškiems maisto produktams. Susitikime su Žemės ūkio gyvūnų sveikatos direktorato vadovybe aptartos intensyvesnio pieno ir kiaušinių produktų eksporto galimybės, būtent šių maisto produktų vartojimas šioje Pietryčių Azijos šalyje ženkliai didėja. Sutarta nedelsiant imtis reikiamų sertifikatų suderinimo procedūrų.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X