Naujienos

Lietuvos maisto pramonės įmonių atstovų susitikimai su žemės ūkio atašė

Lietuva pelnytai gali didžiuotis puikia komercijos ir žemės ūkio atašė komanda, reziduojančia strategiškai svarbiausiose mūsų šaliai rinkose. Šių specialiųjų diplomatų darbo tikslas – didinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, padėti Lietuvos įmonėms rasti verslo partnerių, prisidėti prie teigiamo Lietuvos ekonomikos įvaizdžio užsienyje formavimo.

 

2020 m. sausio 28 d., vykstant kasmetiniam užsienio šalyse reziduojančių Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos paskirtų atašė suvažiavimui, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizavo jų susitikimus su Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojais. Tokie susitikimai surengti pirmą kartą ir sukėlė didelį verslo atstovų susidomėjimą. Susitikimų metu įmonių atstovai turėjo unikalias galimybes daugiau sužinoti apie tikslines užsienio rinkas: dalyviai domėjosi produktų eksporto galimybėmis, įėjimo į rinką barjerais, verslą reguliuojančiais įstatymais.

Su maisto pramonės sektoriaus kompanijų atstovais susitiko veterinarijos ir fitosanitarijos atašė ES Egidijus Pumputis, žuvininkystės atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Ieva Žundienė, žemės ūkio atašė Italijos Respublikoje Loreta Malcienė, žemės ūkio ir komercijos atašė JAV Vaidotas Ašmonas, žemės ūkio atašė Japonijoje Deividas Kliučinskas bei žemės ūkio atašė Vokietijos Federacinėje Respublikoje Mindaugas Milinis.

Renginio dalyvių apklausos rezultatai parodė, kad dauguma dalyvių norėjo daugiau sužinoti apie Vokietijos, Japonijos, Kinijos, JAV, Lenkijos, Skandinavijos šalių rinkas, tačiau buvo besidominančių ir tokiomis egzotiškomis šalimis, kaip Tailandas, Singapūras, Indonezija ar Afrikos regiono valstybės.

Susitikimuose dalyvavusio AB „Vilniaus pergalė“ eksporto vadovo Vinco Zaščižinsko nuomone, toks renginys, kur bendraujama akis į akį, verslui yra nepaprastai naudingas.UAB „Biogami“ eksporto – pardavimų vadovė Viktorija Kraujutaitė akcentavo, kad būtent toks renginio formatas suteikia verslininkams „galimybę užmegzti artimą kontaktą bei išsiaiškinti rinkų specifiką“, o UAB „Malsena plius“ eksporto vadovė Ieva Šiaudkulytė – kad tai padeda įmonėms „plėsti rinkas į naujus regionus“.

Paprašytas pasidalinti įspūdžiais po renginio, AB „Auga Group“ ekologinių produktų vystymo ir komercijos vadovas Laurynas Miškinis pastebėjo, kad toks susitikimų formatas verčia įmonių atstovus tinkamai pasiruošti - dėl dalyvių gausos kiekvienas jų pokalbiui turėjo tik apie 20 minučių, kurias turėjo išnaudoti kaip įmanoma efektyviai, kad diskusija būtų produktyvi. Jis pasiūlė kitam susitikimui iš anksto surinkti iš įmonių jas dominančius klausimus ir pateikti juos atašė.

UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ verslo plėtros direktorius Marius Gražulis teigė, kad pagrindinis tokio pobūdžio susitikimų privalumas tas, jog jie suteikia verslui puikią galimybę tiesiogiai išsakyti savo poreikius, gauti daugiau informacijos apie konkrečią šalį, rasti kontaktus tikslinėse rinkose. Tačiau šie susitikimai naudingi ne tik įmonių atstovams, bet ir patiems diplomatams - aiškiau žinodami, ko reikia verslui, jie galės geriau jam padėti. Verslininko nuomone, šis renginys turėtų tapti tęstinis. 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X