Naujienos

Lietuviškų ledų vežimėlius jau galime išvysti ir Jumeirah paplūdimyje

Vakar daugiau nei šimtas atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių turėjo puikią progą iš pirmųjų lūpų išgirsti realias verslo istorijas, kurios galėtų būti vertos ir knygos puslapių. Konferencijos „Lietuvos maisto sektorius galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“ organizuotos  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, geriau žinomos tarptautiniu pavadinimu Litfood, svečiai išgirdo ir apie ne itin sėkmingus bandymus pradėti verslą JAE. Lietuvos verslininkai puikiai žino, kad sėkmė tik šypsosi patiems atkakliausiems.

Buvo pastebėtas ir Vyriausybės atstovo palaikymas Lietuvos maisto eksportuotojams. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Andrius Palionis, savo sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad Jungtiniai Arabų Emyratai jau atverti pieno pramonės įmonėms, gėrimams, taip pat pašarams. Didelis rinkos potencialas suteikia nemažai vilčių ateityje, todėl ragino įmones aktyviai ir tikslingai dirbti šia linkme.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktorė Aneta Kacėnaitė padrąsino konferencijos dalyvius nedelsti ir kreiptis dėl dalyvavimo būsimoje verslo misijoje bei nepraleisti galimybės pristatyti savo produkciją „EXPO 2020“ parodoje.

Edminas Bagdonas, Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose, tiesioginio skambučio metu pasidžiaugė kartu su renginio dalyviais, kad Abu Dabyje buvo įsteigta Lietuvos ambasada, kuri jau greitu metu turėtų pradėti savo darbus visu pajėgumu. Todėl Edminas Bagdonis pakvietė verslo atstovus naudotis atsiradusia proga, bendradarbiauti, susitikti parodoje „Gulfood 2020“ ir atverti kelius į Jungtinius Arabų Emyratus, Saudo Arabiją, Kuveitą, Bahreiną.

Specialiai iš Dubajaus atskridęs, garbus svečias  Shresht Sharma, „3 S Group“ generalinis direktorius, ne tik pristatė JAE ekonominį potencialą bei augimą, tačiau ir atskleidė nemažai minėtos rinkos verslo ypatybių. Svečią maloniai nustebino lietuvių susidomėjimas tolimąja rinka, tad jis pakvietė lietuvius būti drąsesniems ir aktyviau ieškoti partnerių, bei priminė, kad šiuo klausimu gali padėti VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Vienas iš labiausiai įmonių atstovus sudominusių pranešėjų buvo Vytauto Didžiojo universiteto Regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas, profesorius Egdūnas Račius. E.Račiaus įtaigus pasakojimas apie arabų kultūros išskirtinumus klausytojams kėlė nuostabą, o šmaikštūs palyginimai kone kiekvieną atėjusįjį vertė nusišypsoti.  

Tiesiai iš Bahreino atvykęs ir rytietiškos energijos konferenciją pripildęs Tomas Kriščiūnas, Tejoury LTD generalinis direktorius, dalinosi savo verslo patirtimi, kurią yra aprašęs ką tik išleistoje knygoje.

Algirdas Gauronskis, UAB „Vikeda“ generalinis direktorius, pasidžiaugė, kad prekės ženklo „Dadu“ ledus jau galima rasti Dubajaus paplūdimių ir parduotuvių šaldytuvuose.  Tai pasiekti, įmonei kainavo ir laiko, ir nemažai investicijų, tačiau buvo tikrai verta, nes jau pradedami skinti sėkmės vaisiai.

Romas Jankauskas, Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras, detaliau pristatė jau minėtą parodą, kuri vyks nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 10 d. R.Jankauskas papasakojo apie retai pasitaikančią galimybę Lietuvos maisto pramonės įmonėms prisistatyti šioje parodoje.

Konferencijos dalyvių gausa ir susidomėjimas tik patvirtino verslo misijos į JAE reikalingumą Lietuvos verslui. Norintiems daugiau sužinoti apie planuojamą verslo misiją siūlome kreipti į VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovę Aistę Prielgauskaitę a.prielgauskaite@litfood.lt.

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
X