Kinija rūpinasi tiekimo grandinių atstatymu

Koronaviruso epidemija, kurios epicentru tapo Kinija, jau smogė ir verslui. Viruso protrūkis lėmė tiekimo grandinių sutrikimą, tačiau Kinijos pramonė palengva atstato gamybinius pajėgumus. Dalinamės aktualiais Lietuvos Respublikos žemės ūkio atašė Kinijos Liaudies Respublikoje Kristinos Mineikienės pastebėjimais apie dabartinius Kinijos logistikos ypatumus.

Ant Seišelių salų gyventojų pusryčių stalo - lietuviški produktai

Vasario 16-20 dienomis dviejuose nacionaliniuose Lietuvos stenduose parodoje "Gulfood 2020", vykusioje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose savo produkciją jau dešimtąjį kartą pristatė 15 Lietuvos įmonių, kurių dalyvavimą šiame renginyje organizavo Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Lietuvos stenduose prisistatė: AB "Pieno žvaigždės", UAB "Litamilk", UAB "Vilkyškių pieninė", UAB "Marijampolės pieno konservai",  UAB "Pienas LT",  UAB "Amber Pasta", UAB "Malsena Plius", UAB "KG Distribution", UAB "Vis Aqua", AB "Kauno grūdai, UAB "Naujasis Nevėžis", UAB "Granex",  UAB "Cerera food", UAB "Choco group, UAB "Grainmore".

Kviečiame dalyvauti konkurse ir pasinaudoti galimybe supažindinti „EXPO 2020“ lankytojus su Lietuvos nacionaline virtuve, jos tradicijomis ir naujovėmis!

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija skelbia konkursą vykdyti Lietuvos lietuviškų patiekalų, išskirtinių maisto produktų,  autentiškų gėrimų ir Lietuvą reprezentuojančių ne maisto gaminių pristatymą mūsų šalies paviljone pasaulinės parodos „EXPO 2020“, vyksiančios Dubajuje, JAE, 2020 m. spalio 20 – 2021 m. balandžio 10 dienomis, metu. Siekiama Lietuvą pristatyti kaip šalį, vertinančią natūralumą ir paprastumą, pagarbą praeičiai, tačiau branginančią tradicijas, jas puoselėjančią moderniai ir esančią atvira naujovėms. Svarbu atspindėtų šių metų parodos organizatorių pasiūlytą temą „Sujunkime protus, kurkime ateitį“ ir potemę, kurioje dalyvauja Lietuva - „Tvarumas“ bei Lietuvos paviljono temą „Tvarios sinergijos“.  

Konkurso sąlygas rasite čia

Lietuvos vardas pasaulyje skamba vis garsiau

Jau 25 kartą organizuojamoje tarptautinėje didžiausioje maisto produktų ir gėrimų parodoje "Gulfood 2020", kuri vyksta vasario 16-20 dienomis Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dalyvauja net 15 Lietuvos įmonių. 
 

Prasidėjo paroda „Gulfood 2020“

Vakar, vasario 16 dieną Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) net 15 Lietuvos įmonių pristatė savo produkciją tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“. Nacionalinį jungtinį Lietuvos stendą atidarė Lietuvos žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas ir Lietuvos ambasadorius JAE Edminas Bagdonas. Didelį prekybos potencialą turinti rinka vis geriau susipažįsta su Lietuvos gamintojais ir jų aukštos kokybės gaminiais. Lietuvos ambasados JAE iniciatyva šią mūsų šaliai ypatingą dieną Lietuvos nacionalinės vėliavos spalvomis Dubajuje nušvito aukščiausias pasaulio dangoraižis Burdž Chalifa, o Abu Dabyje - ADNOC būstinė ir Vartų bokštas (Gate Tower).

 

Džiaugiamės, kad Lietuvos vardas skamba vis garsiau!

„BioFach 2020“ paroda - įvairesnė nei bet kada anksčiau

2020 m. vasario 12 d. Niurnbergo parodų centre (Vokietija) prasidėjusioje pasaulinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach 2020“ kasdien fiksuojami rekordai. Šiemet parodoje dalyvauja net 3,5 tūkst. įmonių iš įvairių šalių, kurios savo lankytojams siūlo didžiulę produktų įvairovę. Šiemet Lietuvos nacionaliniame jungtiniame stende, kurį, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyvauja 11 Lietuvos maisto pramonės įmonių.

 

Parodoje BioFach 2020 – išskirtinė ekologiška lietuviška produkcija

Vasario 12-15 dienomis Niurnbergo parodų centre (Vokietija) vyksiančioje parodoje BioFach 2020 3,5 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 100 šalių pristatys savo gaminamus ekologiškus maisto produktus ir gėrimus. Ši paroda – stambiausias pasaulio gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs verslo renginiai, diskusijos ekologinio ūkininkavimo bei ekologiškos produkcijos gamybos temomis. Paskaičiuota, kad pernai parodoje apsilankė beveik 52 tūkst. lankytojų iš daugiau kaip 140 įvairių pasaulio šalių; manoma, kad šiemet jų bus sulaukta dar daugiau. BioFach 2020 organizatoriai akcentuoja, kad renginys skirtas išskirtinai ryšių užmezgimui su potencialiais prekybos partneriais.

 

BioFach paroda jau prasidėjo!

2020 02 12 Niurnbergo parodų centre (Vokietija) duris atvėrė tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda BioFach 2020. Šiemet renginyje savo produkciją pristato 11 Lietuvos įmonių: Ekoagrofarm – Adutiškio kooperacinė bendrovė (ekologiškų vištienos produktų gamyba), Orivega (ekologiško riešutų sviesto, užkandžių batonėlių, augalinių proteinų gamyba), Ekofrisa (ekologiškų kruopų gamyba), Acorus Calamus (vaistažolių produktų gamyba), Danvita (ekologiškų trapiųjų duonelių gamyba), Bioenergy LT (ekologiškų trąšų gamyba), Ekoagros (ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė), Gusania (ekologiškų daržovių traškučių gamyba), Aurora Hemp Europe (medicininių kanapių produktų gamyba) ir Jovaigė (garuose virtų ir vakuume supakuotų burokėlių gamyba). Aplankykite mūsų stendą 4-670 salėje Nr. 4!

Paroda Gulfood 2020 – vartai į Persijos įlankos šalių rinką

Jungtiniai Arabų Emyratai yra prekybos, finansų, logistikos centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus. Pastarąjį dešimtmetį Lietuva aktyviai plėtoja prekybinius ryšius su šia šalimi. Ypač didelė perspektyva Emyratų rinkoje tenka Lietuvos žemės ūkio produktų eksportui, nes šalis net 90 proc. maisto produktų įsiveža iš užsienio.

 

Sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų

Dalyvavimas parodose daugeliui įmonių yra puiki galimybė pristatyti savo produkciją, tačiau visi šią galimybę išnaudoja skirtingai. Todėl š. m. sausio 30 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra surengė maisto ir gėrimų pramonės įmonių atstovams sėkmingo dalyvavimo tarptautiniuose verslo renginiuose įgūdžių tobulinimui skirtus mokymus.

Mokymus vedė verslo konsultantas Igoris Vasiliauskas, greičiausiai Lietuvoje (net 364 žodžiai per minutę!) skaitantis žmogus, licencijuotas viešojo kalbėjimo ir komunikacijos treneris, turintis daugiau nei 10 metų praktinės įmonių konsultavimo patirties net tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ispanijoje. Be to, p. Vasiliauskas yra pasaulinio lyderystės ir viešojo kalbėjimo klubų tinklo “Toastmasters International“ padalinio „Toastmasters’ Club Vilnius“ įkūrėjas ir prezidentas. Ši daugiau nei 90 metų gyvuojanti organizacija vienija virš 16 tūkst. klubų 141-oje šalyje.

Mokymų metu ypač didelis dėmesys buvo skirtas komunikaciniams parodoje dirbančios komandos sugebėjimams; kūno kalbos valdymo, teigiamo nusiteikimo bei šypsenos svarbai pasitinkant svečią stende, bendravimo su keliais lankytojais vienu metu ypatumams. Be to, dalyviai gavo daug naudingų patarimų dėl to, kaip nereikia elgtis parodoje ir sužinojo, kokias dažniausias klaidas daro parodos dalyviai, dirbdami stende arba bendraudami su interesantais. Nemažai kalbėta ir apie tvarkos palaikymą stende, produkcijos išdėstymo estetiką ir kt. Lektorius ypač akcentavo, kad sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų, tačiau kiekvienas gali išmokti tą padaryti – juk, kaip byloja kinų patarlė, „nėra nieko, ko nebūtų galima padaryti iš trečio karto“.

Renginyje dalyvavę įmonių atstovai noriai įsitraukė į praktinių mokomųjų užduočių atlikimą. Realių, dalyviams aktualių atvejų analizė, paliekanti erdvės diskusijoms, skatino mokymąsi vieniems iš kitų, aktyvų dalinimąsi savo turimomis patirtimis, keliamų verslo tikslų permąstymą bei naujus asmeninius ir profesinius atradimus. Pasibaigus mokymams, įmonių atstovai puikiai atsiliepė apie lektoriaus gebėjimą aiškiai ir suprantamai perteikti savo žinias, aukštai įvertino mokymams parinktas užduotis. Dalyviai vienbalsiai pripažino, kad surengti mokymai jiems buvo labai naudingi: juk neužtenka vien tik žinoti, kaip pasirengti verslo renginiams ir dalyvauti juose – ne  mažiau svarbus yra ir konkrečių metodų, kaip tą daryti, išmanymas.

Lietuvos maisto pramonės įmonių atstovų susitikimai su žemės ūkio atašė

Lietuva pelnytai gali didžiuotis puikia komercijos ir žemės ūkio atašė komanda, reziduojančia strategiškai svarbiausiose mūsų šaliai rinkose. Šių specialiųjų diplomatų darbo tikslas – didinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, padėti Lietuvos įmonėms rasti verslo partnerių, prisidėti prie teigiamo Lietuvos ekonomikos įvaizdžio užsienyje formavimo.

 

Kviečiame į žemės ūkio ir maisto produktų sektoriaus įmonių atstovų susitikimus su užsienio šalyse reziduojančiais žemės ūkio ministerijos paskirtais atašė

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra pirmą kartą organizuoja žemės ūkio ir maisto produktų sektoriaus įmonių atstovų susitikimus su užsienio šalyse reziduojančiais žemės ūkio ministerijos paskirtais atašė.

Susitikimai vyks 2020 m. sausio 28 d. (antradienį) viešbučio „Artis“ konferencijų salėje „Carmen“ (Totorių g. 23, Vilniuje) nuo 8:00 iki 12:30 val.

Lauksime visų renginyje!

 

Ankstesnis 1 2 3 ... 6 Sekantis