Naujienos

Kinija įsileis daugiau lietuviškos žuvies produkcijos

Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms žuvų produkciją, Kinijos rinka atsivers dar plačiau. Tai tapo įmanoma po to, kai penktadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei (Hu Wei) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

Šiuo protokolu 6 papildomomis rūšimis (atlantinė menke, Europine sardine, afrikine skumbre, paprastąja skumbre, apvaliąja sardinele, atlantine silke) išplėstas į Kinijos rinką leidžiamų įvežti žuvų rūšių sąrašas, taigi Lietuvos įmonės galės į šią šalį įvežti įvairesnės produkcijos. Šiuo metu leidžiama įvežti šias žuvų rūšis: paprastoji siūlauodegė kalavija, rifešeris, jūrinė plekšnė, ešerinis sykas, upėtakinė palija, jūros ešerys, lepturacanthus savala, merluza, lenokas, baltasis paltusas, paprastoji šiaurinė krevetė.

Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai dėl jautienos ir jos subproduktų, paukštienos, miežių, rapsų ir žirnių, medaus, pašaro gyvūnams augintiniams eksporto leidimų.

„Džiaugiamės, kad susitarėme išplėsti žuvų rūšių sąrašą. Nemaža dalis mūsų šalies produkcijos – pieno, žuvies produktai, kviečiai, konditerija, šienainis jau skinasi kelią Kinijos rinkoje. Tačiau mes galime pasiūlyti daug daugiau. Lietuvos ambasados Pekine ir mūsų žemės ūkio atašė pastangomis organizuojamos Lietuvos dienos, kurių metu pristatoma įvairi lietuviška produkcija skirtingose Kinijos provincijose sulaukia vis daugiau Kinijos institucijų, įmonių, žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Esame pajėgūs Kinijos vartotojams pasiūlyti aukščiausius kokybės ir maisto saugos reikalavimus atitinkančius produktus, tokius kaip jautiena, jos subproduktai, paukštiena ir jos subproduktai, grūdų produktai, medus, pašaras gyvūnams augintiniams“, – susitikime kalbėjo žemės ūkio ministras A. Palionis.

Jis taip pat pabrėžė jau įvykusio jautienos įmonių registracijos audito, po kurio pirmajai lietuviškai įmonei atsiveria kelias į Kiniją, svarbą. „Labai tikiuosi, kad pavyks susitarti ir atverti kelią kitoms dviem įmonėms, kurios buvo taip pat audituotos, ir ne tik jautienai, bet ir valgomiesiems subproduktams. Nenorime sustoti ir tikimės sulaukti Jūsų pritarimo įsileisti mūsų miežių, žirnių ir rapsų augintojus“, - kreipdamasis į Hu Vei (Hu Wei) kalbėjo žemės ūkio ministras.

Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras susitikime pabrėžė, kad Kinijos vartotojai labai vertina ir mėgsta produkciją iš Lietuvos ir pasidžiaugė sklandžiais dviejų šalių prekybiniais santykiais. Pasak jo, prekybos apimtys, lyginant su ankstesniais metais, išaugo net 128 procentais.

2018 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Kiniją siekė 5,8 mln. eurų. Eksporto struktūroje pagal šalis Kinija buvo 55 vietoje iš 147 šalių. 62 proc. eksportuotų į Kiniją produktų buvo lietuviškos kilmės. Daugiausia eksportuota lietuviškos kilmės pieno ir jo produktų, salyklinio alaus ir kitų alkoholinių gėrimų, javų šiaudų ir pelų, mėlynių.

LR Žemės ūkio ministerijos informacija

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X