Naujienos

Parodoje bei verslo kontaktų renginyje „RIGA FOOD 2020“ dalyvavo ir Lietuvos maisto gamintojai

Praeitą savaitę Latvijoje vyko didžiausia Baltijos šalių maisto pramonės paroda „RIGA FOOD 2020“, kurioje dalyviai sužinojo maisto pramonės plėtros tendencijas, susipažino su maisto produktų inovacijomis, ragavo naujus produktus bei pasisėmė žinių tolimesniam profesiniam ir verslo vystymuisi.

Organizatoriai iš Latvian Technological Center, suprasdami nepalankias aplinkybes dėl Covid-19 atvykti į Rygą, profesionaliai rūpinosi įmonių stendais, kuriuose  pristatė įmonių produktus potencialiems partneriams.

Pagrindiniai maisto produktų eksporto reikalavimai į Dubajų

Dubajus yra vienas didžiausių ir svarbiausių pasaulinės prekybos maisto produktų importo ir reeksporto centrų. Dubajaus miesto savivaldybės Maisto saugos departamentas siekia sukurti modernią maisto produktų prekybos kontrolės sistemą. 

Dėl šios priežasties yra svarbu tinkamai informuoti maisto produktų gamintojus -  tiekėjus apie visus pagrindinius maisto produktų importo ir eksporto reikalavimus, siekiant užtikrinti  nenutrūkstamą prekių tiekimą. 

Pagrindiniai maisto produktų eksporto reikalavimai į Dubajų.

Daugiau informacijos: https://www.dm.gov.ae/municipality-business/food-safety-department-2/food-safety-department/

Virtualus partnerystės renginys „Food connections“

Kviečiame maisto pramonės ir žemės ūkio sektoriaus įmones dalyvauti virtualiame partnerystės renginyje „FOOD CONNECTIONS“ 2020 m. rugsėjo 17, 22 ir 24 dienomis!

Daugiau nei 250 dalyvių iš visos Europos, naudingi seminarai ir virtualūs B2B susitikimai. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį >> https://foodconnections.b2match.io/

Nuotolinis B2B seminaras „The Rise in Demand for EU Organic & Sustainable Products in the GCC“

Kviečiame visus ekologiškų produktų gamintojus į rugsėjo 29 d. Europos Komisijos organizuojamą B2B nuotolinį seminarą. Seminaras skirtas tik sertifikuotiems ES ekologiškų produktų gamintojams ir eksportuotojams, jau įžengusiems ar suinteresuotiems įžengti į PĮBT (Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos) rinką, kurių gaminama produkcija priklauso šioms produktų kategorijoms:

  - mėsos ir paukštienos; 
  - pieno ir sūrio; 
  - vaisių ir daržovių bei alyvuogių aliejaus; 
  - javų ir konditerijos gaminių.

Tiesiogiai iš Pekino: „Kinijos rinka šiandien – galimybės maisto eksportuotojams Covid-19 akivaizdoje“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra  š. m. rugsėjo 9 d. organizuoja nuotolinį seminarą apie dabartinę situaciją Kinijos maisto rinkoje. Pasak žemės ūkio atašė Lietuvos ambasadoje Kinijoje Kristinos Mineikienės, pastarojo pusmečio situacija šalyje yra gana dinamiška, todėl labai svarbu nušviesti esamą padėtį Lietuvos įmonėms tiesiogiai iš pirmų lupų. Nors ir smarkiai paveikta pandemijos, Kinija išlieka didelių galimybių šalis eksportuotojams. Kviečiame nepraleisti galimybės tiesiogiai išgirsti apie naujausius pasikeitimus bei tendencijas šalyje, kurias pristatys išskirtiniai seminaro pranešėjai.  

Seminaro data: 2020 m. rugsėjo 9 d. 

Seminaro laikas: 9.00 val. 

Dviprasmiškoji Kinija: ambicingi užmojai ar grėsmė nacionaliniam saugumui?

Kinijoje veikia 22 mln. bendrovių. 28,4% jų veikia prekybos sektoriuje, 15,8% – pramonės, 10,2% – nuomos ir verslo paslaugų,, iš jų 8,8% – žemės ūkio.

Kinijos pramonės sektorius sukuria 32,8% bendrosios pridėtinės vertės, prekyba – 9,7%, finansinis tarpininkavimas – 7,7%, žemės ūkis – 7,3%, statyba – 7,1%.

2018 m. Kinija importavo prekių už 2,1 trln. USD. Kinija daugiausia importuoja iš šių Europos valstybių: Vokietijos, Rusijos, Šveicarijos. 2020 m. I ketv. Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 1,7 karto. Liūto dalis teko už 40 mln. Eur eksportuotiems javams.

Plačiau: https://www.vz.lt/premium/verslo-klase/2020/08/29/dviprasmiskoji-kinija-ambicingi-uzmojai-ar-gresme-nacionaliniam-saugumui#ixzz6WhC2N9zF

Lietuviško prekės ženklo OHO produktai plečia eksporto rinkas

Nuo šių metų UAB „Naujasis Nevėžis“ lietuviško prekės ženklo OHO produktus galima nusipirkti ir Maldyvuose.

UAB „Naujasis Nevėžis“ daugiau nei prieš 25 metus pradėjo lietuviško prekės ženklo OHO produktų eksportą. Kaip ir daugelis maisto pramonės įmonių, pirmiausiai eksporto siuntos keliavo į  kaimynines šalis.  „Bet niekada savęs nevaržėm ir svajojom apie tolimus kraštus – prisimena įmonės atstovai.  - Kiekvienais metais eksportas augo, o šalių skaičius didėjo“.

Šiuo metu OHO lietuviškas prekės ženklas yra pažįstamas tokiose šalyse kaip Švedija, UK, Surinamis, Mauricijus, Irakas, Taivanas, Indija, Seišeliai ir t.t. 

UAB „Naujasis Nevėžis“ nuolat pristato savo tarptautinėse parodose Lietuvos jungtiniame nacionaliniame stende, kurį organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Tiesiogiai iš Niujorko: #2 „Košer sertifikatas – galimybės eksportuotojams“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia seminarų ciklą, kuriame yra pristatomi religinio - etninio maisto sertifikavimo tipai. 

Sulaukus didelio įmonių susidomėjimo bei papildomų klausimų po pirmojo seminaro apie košer sertifikatą, jau rugsėjo 3 d. organizuojamas papildomas specializuotas seminaras košer sertifikavimo tema. 

Seminaras bus transliuojamas tiesiogiai iš Niujorko - 16.45 val. Lietuvos laiku.

Nuotolinis B2B kontaktų renginys maisto ir gėrimų sektoriaus įmonėms

Šių metų rugsėjo 15 d. organizuojamas nuotolinis B2B kontaktų renginys skirtas Lietuvos ir Švedijos maisto ir gėrimų sektoriaus įmonėms. 

Verta dalyvauti nes:

- Turėsite galimybę susipažinti su daugiau nei 5 potencialiais verslo partneriais dirbančiais Švedijos rinkoje (didmenininkais, mažmenininkais, distributoriais, importuotojais, prekybininkais ir kt.);

- Renginio metu vyks 2 seminarai, kuriuos ves Švedijos maisto ir gėrimų sektoriaus ekspertai. 

Kvietimą ir renginio programą rasite prisegtuke.

Į papildomus klausimus Jums atsakys:

Erika Budrytė
Tel.: +370 642 488 17
El.paštas: erika@foris.lt

 

Pagrindiniai prekybos balanso pokyčiai JAV žemės ūkio rinkoje

Naujausioje Jungtinių Amerikos Valstijų Žemės ūkio departamento (USDA) apžvalgoje pažymima, kad 2020 m. birželis yra fiksuojamas kaip ketvirtasis mėnuo iš eilės, kada pastebimas neigiamas žemės ūkio produkcijos prekybos balansas. Dėl birželio mėnesio neigiamo balanso, kuris siekia 1,1 mlrd. JAV dolerių, visas bendras 2020 m. pirmųjų 6 mėnesių balansas yra taip pat neigiamas bei siekia 2,9 mlrd. JAV dolerių. Pernai tuo pačiu laiku prekybos balansas buvo 27 mlrd. JAV dolerių. 2020 m. šešių mėnesių laikotarpį palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, gautume 9,4 mlrd. JAV dolerių neigiamą prekybos balanso skirtumą. 

Košer sertifikatą atitinkantys produktai – auganti perspektyva gamintojams

Košer - sąvoka, susijusi su maisto produktais, kurie atitinka judaizmo tikėjimą išpažįstančių asmenų maitinimosi taisykles. Žodis „košer“ hebrajų kalba reiškia „tinkamas“. Visa kas yra „tinkama“ yra labai aiškiai apibrėžta Toroje aprašytuose kašruto įstatymuose.
Pastaraisiais metais, košerinis maistas nebėra tapatinamas tik su religinėmis bendruomenėmis. Viso pasaulio vartotojai vis labiau domisi sveiku ir kokybišku maistu. Atskiri košerinio maisto skyriai Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos centruose tampa vis populiaresni ir dažniau lankomi sveikos gyvensenos šalininkų.

 

Kosher sertifikavimas - galimybės eksportuotojams

Jau š. m. liepos 29 d. (trečiadienį) 10 val. kviečiame į nemokamą nuotolinį seminarą, kuriame bus kalbama apie sparčiai populiarėjantį produkcijos kokybės religinio - etninio sertifikavimo tipą - košerį.

Dalyvių registracija čia

Ankstesnis 1 2 3 ... 9 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X