Naujienos

Derybose su Kanada dėl mėsos eksporto leidimų užbaigtas dar vienas svarbus etapas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praėjusią savaitę iš Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) sulaukė patvirtinimo apie šios agentūros vykdyto audito dėl mėsos ir jos produktų eksporto procedūrų užbaigimą. Taip oficialiai pabaigtas dar prieš dvejus metus Lietuvoje pradėtas auditas. Patvirtintos bendrosios audito išvados yra labai palankios – pripažinta, kad Lietuvoje vykdoma valstybinė veterinarinė ir maisto saugos kontrolė ir įmonių diegiamos savikontrolės sistemos atitinka Kanados keliamus reikalavimus.

Tai itin svarbu Lietuvos mėsos gamintojams, siekiantiems gauti leidimus savo produkcijos eksportui į Kanados rinką. Sulaukus oficialių audito išvadų, VMVT galės inicijuoti tolimesnes procedūras, kad Lietuvos įmonės būtų įtrauktos į įmonių, galinčių eksportuoti savo produkciją, sąrašus.

Dar 2019 m. vasario 13–22 d. Lietuvoje pradėtą auditą Kanados ekspertai vykdė labai nuodugniai. Tuo pačiu metu buvo tikrintos ir vertintos net kelių Europos Sąjungos (ES) šalių valstybinės mėsos kontrolės sistemos ir jų efektyvumas. Auditai vykdyti ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Italijoje, Čekijoje. Taip buvo siekiama, kad Kanados CFIA pripažintų ES mėsos kontrolės ir tikrinimo sistemą visose ES valstybėse narėse lygiavertėmis Kanados sistemoms. Pernai birželio ir liepos mėnesiais antrasis šių auditų etapas vyko Prancūzijoje, Vokietijoje, Kipre, Bulgarijoje ir Graikijoje.

Šiandien prasidėjusi paroda „Gulfood 2021“ - naujas impulsas maisto pramonės eksportuotojams

Šiandien prasidėjo tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Gulfood 2021“, kuri vyks vasario 21-25 d. Dubajuje, JAE.  

„Gulfood“ – pagrindinis ir didžiausias maisto profesionalų renginys JAE bei aplinkiniuose regionuose. Skelbiama, kad parodoje šiais dalyvauja daugiau nei 2500 dalyvių, kurie atvyko iš 85 pasaulio šalių, o lankytojai bus dominami ir  šiemet gausiai organizuojamais renginiais bei konferencijomis.

Lietuvos įmonės taip pat nepraleido galimybės dalyvauti pirmoje šiais metais gyvoje parodoje, tradiciškai, savo produkciją Jungtinių Arabų Emyratų rinkai pristatys dviejuose jungtiniuose Nacionaliniuose Lietuvos stenduose:  

World Food salėje esančiame 96 kv.m. Lietuvos stende dalyvauja 12 įmonių pristatysiančių savo gaminamą produkciją:

Amber Pasta – įvairių rūšių makaronus;
Cerera foods – sausų pusryčių produktus;
Choco group –  ekologiško šokolado gaminius;
Dehidra – liofilizuotas braškes;
Grainmore –  avižinius miltus, kruopas bei dribsnius;
Gudobelė –  įvairių skonių duonos traškučius;
Malsena plius – miltus, miltų mišinius;
Startupers – sulčių kokteilius.

Dairy salėje, 56 kv.m. Lietuvos stende, didžiausi mūsų šalies pieno gamintojai pristatys:

UAB „Litamilk“ bei ŽŪK Pienas LT –  pieno miltus;
UAB „Marijampolės pieno konservai“ – evaporuoto bei kondensuoto pieno produktus, kitus pieno produktus;
AB „Vilkyškių pieninė“ – įvairių rūšių sūrį.

World Food stende šiemet taip pat įrengta speciali, kitiems Lietuvos maisto gamintojams skirta produktų pristatymo zona? demonstracija, kurioje Litfood pristatys atstovaus šių įmonių produkciją parodos lankytojams:

Acala group -  įvairių skonių kombuča gėrimą;
Actas – acto, balzaminio acto  produktus;
Auga group – greito paruošimo sriubas, konservuotas daržoves bei pieno produktus;
Foksas - ekologišką rapsų aliejų;
Lašai – grikių miltus, makaronus bei kruopas, šakočius ir duonos produktu;.
Naujasis Nevėžis – įvairių rūšių sausus pusryčius;
Royal catering/SNACK – daržovių traškučius bei skrudintus avinžirnių užkandžius;
Švenčionių vaistažolės – vaistažolių arbatas;
Vis aqua  - natūralų mineralinį vandenį.

Tikime, kad paroda „Gulfood 2021“ vienas geriausių kelių lietuviškai produkcijai atsirasti JAE ir kitų regionų parduotuvių lentynose, tad linkime sėkmės dalyviams!

Augo žemės ūkio ir maisto produktų eksportas

Praėjusiais metais ženkliai išaugo žemės ūkio ir maisto produktų eksportas, tai rodo išankstiniai Statistikos departamento duomenys. 2020 m. iš Lietuvos eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 6040 mln. Eur, tai yra 11,4 proc. daugiau nei 2019 m. Importuota – už 4198 mln. Eur, tai yra 0,6 proc. daugiau nei 2019 m. teigiamas prekybos balansas 2020 m. sudarė 1843 mln. Eur ir, palyginti su 2019 m., padidėjo net 47,5 proc.

2020 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė 21,1 proc. viso šalies prekių eksporto, palyginti su 2019 m., jo dalis padidėjo 2,8 proc. punkto. Importas sudarė 14,5 proc. viso importo, jo dalis padidėjo 1,4 proc. punkto.

Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų 2020 m. buvo eksportuota už 4574 mln. Eur. 2020 m., palyginti su 2019 m., lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas padidėjo 553,5 mln. Eur – 13,8 proc.

Kinija griežtina importo sąlygas

Kinija nuo praėjusių metų pabaigos taiko vis griežtesnes koronaviruso kontrolės priemones importuojamoms prekėms. Šalies įmonėms, dirbančioms su šiomis prekėmis, Kinijos valdžios institucijos parengė keturias naujas technines gaires dėl konteinerių ir išorinių pakuočių dezinfekavimo bei kitų taikomų priemonių. „Šios gairės gali turėti reikšmingos įtakos visam importui į Kiniją“, - sako žemės ūkio atašė Kinijoje Kristina Mineikienė.

Gairėmis nustatomi visų iš užsienio įvežamų prekių ir transporto priemonių dezinfekcijos bei tvarkymo, personalo ir produktų atsekamumo reikalavimai. Jose nurodoma, kad visi importuojami produktai turi būti laikomi atskirai nuo vietinių produktų. Su importuojamais produktais dirbantys žmonės Kinijoje turės būti paskiepyti ir izoliuoti nuo kitų gyventojų. Daug kur Kinijoje jau veikia ir privalomo produktų atsekamumo sistemos.

Pirmoji nuotolinė paroda „BIOFACH eSPECIAL“ jau prasidėjo

Šiandien, vasario 17 d., prasidėjo pirmoji nuotolinė tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda „Biofach eSPECIAL“. Skaitmeninėje parodos platformoje „Litfood“ organizuoja jungtinį nacionalinį Lietuvos stendą, kuriame dalyvauja net 18 Lietuvos įmonių gaminančių ekologišką produkciją.

Šiais metais Lietuvos nacionalinis jungtinis stendas skaitmeninėje platformoje yra gausiausias dalyvių skaičiumi lyginant jį su trijomis Baltijos šalimis.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose stebimi ekonomikos atsigavimo požymiai

Ekonomikos atsigavimas Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyksta nenutrūkstamu srautu ir neketina sustoti.  Šalis organizuoja renginius bei ruošiasi vieniems didžiausių metų įvykių, tokių kaip JAE vyksiančiai pasaulinei parodai EXPO 2020 bei pirmajai gyvai tarptautinei maisto produktų ir gėrimų parodai Gulfood 2021, kuri vyks jau vasario 21-25 d. Dubajuje. Parodoje dvejuose nacionaliniuose jungtiniuose stenduose savo produkciją taip pat ruošiasi pristatyti net 12 Lietuvos įmonių. 

EXPO 2020 parodos atidarymo data numatoma 2021 m. spalio 1 d. Renginys vyks iki 2022 m. kovo 31 d. Parodai skirti pasiruošimo darbai jau įpusėję ir nuo sausio 22 d. lankytojams atvertas vienas iš būsimos parodos paviljonų „Terra“, pateikiantis tarptautinį tvaraus pastatų projektavimo pavyzdį. Daugiau apie paviljoną „Terra“  - https://www.expo2020dubai.com/en/whats-new/expo-2020-dubai-sustainability-pavilions-premiere.

Naujos bendradarbiavimo gairės su JK

Jungtinei Karalystei nusprendus nuo 2020 m. gruodžio 31 d. pasitraukti iš ES bendrosios rinkos bei muitų sąjungos ir nutraukti laisvą asmenų, prekių ir paslaugų judėjimą su ES, reiškia ES ir Jungtinės Karalystės įmonės turės vykdyti veiklą labai pasikeitusių ES ir Jungtinės Karalystės santykių sąlygomis. Šie pokyčiai yra neišvengiami, kad ir kokia būtų šiuo metu vykstančių ES ir Jungtinės Karalystės derybų baigtis. Jie gali dar labiau padidinti spaudimą, kurį įmonės jau dabar patiria dėl COVID-19 protrūkio.

Šiuo kontroliniu sąrašu siekiama padėti ES įmonėms, vykdančioms verslo veiklą Jungtinėje Karalystėje, ir (arba) Jungtinės Karalystės įmonėms, vykdančioms verslo veiklą Europos Sąjungoje, dar kartą pasitikrinti, ar jos yra pasirengusios pokyčiams, kurie atsirado nuo 2021 metų sausio 1 dienos. Jame apžvelgiamos pagrindinės sritys, kuriose nuo 2021 m. sausio 1 d. pokyčiai yra neišvengiami, nepriklausomai nuo to, ar bus pasiektas susitarimas dėl būsimos ekonominės ir saugumo partnerystės. Į šį nebaigtinį sąrašą įtraukti dažniausiai pasitaikantys klausimai.

Amerikos maisto produktų ir gėrimų vartotojams diegiami sveikos mitybos įpročiai

JAV žemės ūkio departamentas (USDA) ir JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas (HHS) kartu parengė ir gruodžio pabaigoje išleido „Mitybos gaires Amerikos gyventojams 2020-2025 m.“.

Šios gairės tradiciškai yra rengiamos kas penkerius metus nuo 1980 m. Dokumente yra sudėtos pagrindinės mokslu grįstos rekomendacijos dėl sveikos ir saugios mitybos.  Šiomis gairėmis vėliau remiasi JAV politiką ir iš jos išplaukiančias taisykles formuojančios institucijos, siekiančios, kad iki Amerikos vartotojų atkeliautų sveiki ir maistingumu turtingi produktai.

Eksportuojantiems arba ketinantiems eksportuoti maisto produktus bei gėrimus į JAV, šios gairės gali padėti susipažinti su naujausiomis mitybos tendencijomis bei sužinoti, kokius produktus vartoti yra skatinami amerikiečiai, su tikslu suformuoti geresnius jų mitybos įpročius bei didinti ligų, susijusių su neteisinga mityba, prevenciją.  

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje - "Biofach eSPECIAL 2021"

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2020 m. kovo 27 d. įsakymo Nr. 3D-237 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti nuotolinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach eSPECIAL“, kuri vyks 2021 m. vasario 17-19 d.

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2021“

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2020 m. kovo 27 d. įsakymo Nr. 3D-237 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood“, kuri vyks 2021 m. vasario 21-25 d. Dubajuje, JAE. 

Lietuviški produktai keliauja po pasaulį

Ką tik pasibaigę metai įrodė, kad uždarytos valstybių sienos ir apribotas judėjimas tai dar nėra reikšminga priežastis stabdyti projektus ir idėjų įgyvendinimą. 2020 metais atšaukus visas pagrindines tarptautines parodas, kitus renginius, Lietuvos maisto ir gėrimų eksportuotojų įmonėms  beveik nebeliko galimybių gyvai pristatyti savo produktus užsienio vartotojams.

Siekiant turimomis priemonėmis skatinti lietuviško maisto eksportą ir jį populiarinti užsienyje, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) bendradarbiavo su Lietuvos Respublikos ambasada Kinijoje. Žemės ūkio atašė Pekine Kristina Mineikienė praėjusių metų gruodžio 2 dieną organizavo vaizdo reportažo filmavimą apie lietuviškas maisto produktų kokybės schemas bei ES lygmeniu pripažintų žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemas, ekologiškus produktus ir sveiko maisto kategorijas. Reportažą rengė didžiausia žiniasklaidos organizacija Kinijoje Xinhua News.

Metai, pareikalavę geležinės kantrybės pagaliau atneša reikalingus sprendimus. Esminiai Brexit aspektai

2020 metai pasižymėjo pasaulį kaustančiais, stebinančiais ir keliančiais pačias įvairiausias emocijas įvykiais. Galima susidaryti įspūdį, kad kurį laiką tvyrojusi ramybė pasaulyje, žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, leistina teigti, kad gana ilgai gyvenome ramybėje, išsiveržė neįtikėčiausiomis spalvomis ir nudažė net ir pačius atokiausius žemės pakraščius. Tačiau metų pabaiga, pagaliau atnešė ir ilgai lauktus sprendimus, kurie turės esminės įtakos mūsų ateičiai. 

Vienas iš ilgai trukusio  proceso - Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykius naujai nustatysiančios derybos pagaliau pasibaigė abipusių kompromisų suderinimu. Gruodžio 26 d. Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga paskelbė sutarties dėl tolesnių prekybos ryšių po „Brexit“ tekstą. Dokumente išdėstytos prekybos, teisėsaugos darbo ir ginčų sprendimo sąlygos bei kitos procedūros, kurių JK ir ES laikysis po 2020 m. gruodžio 31 dienos.  Visą sutarties tekstą perkaitysite čia 

Ankstesnis 1 2 3 ... 13 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X