Naujienos

Kvietimas dalyvauti parodoje „Sial China 2021“

Gegužės 18-20 d. Šanchajuje, Kinijoje vyks maisto ir gėrimų paroda „Sial China 2021“. Joje „Litfood“ organizuoja jungtinį Lietuvos stendą.  

„Sial China 2021“ – ne tik viena didžiausių visoje Azijoje, tačiau ir viena iš nedaugelio šiais metais gyvai vyksiančių parodų. Nors užsieniečiams keliavimo į Kiniją galimybės apribotos, Lietuvos įmonių produkcija jungtiniame Lietuvos stende bus pristatoma gyvai – planuojamas produkcijos siuntimas į parodą.

Pietų Afrika – dinamiška ir patraukli rinka Lietuvos eksportuotojams 

Balandžio 21 dieną vykęs „Litfood” ir LR ambasados Pietų Afrikos Respublikoje organizuotas seminaras „Galimybės Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams PAR rinkoje“ pritraukė daugiau nei pusšimtį dalyvių – tiek įvairių Lietuvos įmonių atstovų susidomėjo galimybėmis, laukiančiomis vienoje prioritetinių Afrikos žemyno rinkų. 

Seminarą pradėjęs LR Žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius maisto produktų bei gėrimų gamintojams linkėdamas sėkmingo verslo, teigė, jog Pietų Afrikos Respublika yra pažangiausia, įvairiausia ir produktyviausia ekonomika Afrikos žemyne. „Didelis susidomėjimas PAR rinka stebimas jau kurį laiką, o 2015 m. PAR įsteigus LR Ambasadą, galimybės joje tapo dar realesnės. Lietuva turi itin didelį potencialą šioje rinkoje: nors šiuo metu dominuoja grūdų eksportas, galime pasiūlyti ir aukštos kokybės mėsos, pieno produktus, konditerijos gaminius, alkoholinius bei nealkoholinius gėrimus. Tikimės, jog su laiku PAR rinkos aktualumas tik dar labiau augs,“ – teigė viceministras.

Kanada – patraukli ir stabili rinka, kuriai Lietuva turi ką pasiūlyti

Gegužės 5 dieną vyko „Litfood“ kartu su LR ambasada Kanadoje organizuotas seminaras „Maisto ir gėrimų rinka Kanadoje – galimybės Lietuvos eksportuotojams“. Jo klausėsi daugiau nei 70 įvairių Lietuvos įmonių atstovų. Rekordinis seminaro dalyvių skaičius – tik dar vienas įrodymas, jog Kanada yra ypač aktuali, patraukli, stabilią politinę, ekonominę bei verslo aplinką turinti rinka mūsų šalies eksportuotojams.

 Sveikinimo žodžiu seminarą pradėjęs LR Žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius pabrėžė, jog nors šiuo metu Lietuvos eksportas į Kanadą siekia 125 mln. Eurų, tai toli gražu neatspindi tikrojo Lietuvos eksporto potencialo: „Praėjusiais metais mūsų žemės ūkio ir maisto produktų eksportas augo – daugiausiai eksportavome žuvį, grūdus, pieno produktus. Tikiu, kad visi kartu galėsime džiaugtis sėkmingu žengimu į šią sudėtingą, įvairiapusišką ir daugiau nei 40 mln. vartotojų turinčią rinką.“ 
 

Augo lietuviškos kilmės produktų eksportas

Nepaisant sunkios padėties paukštienos sektoriuje, lietuviškos kilmės produktų eksportas ir toliau auga. Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų sausį buvo eksportuota už 330,1 mln. Eur. Taigi šių produktų eksportas, palyginti su praėjusių metų sausio mėnesiu, padidėjo 10,7 mln. Eur  (3,4 proc.). 

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, sausį iš Lietuvos eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 422 mln. Eur – 2,3 proc. mažiau nei prieš metus. Importuota už 290 mln. Eur – 12,7 proc. mažiau. Teigiamas prekybos balansas sausio mėnesį sudarė 132 mln. Eur ir, palyginti su 2020 m. sausio mėnesiu, padidėjo 32,5 proc. 

Naudinga informacija apie maisto produktų eksportą Honkonge

Koronaviruso pandemijai paveikus daugelį sektorių, Lietuvos maisto produktų eksportuotojai vis aktyviau ieško naujų rinkų. Kinija, būdama antra pagal dydį prekių ir paslaugų rinka pasaulyje, yra ypač svarbi Lietuvos prekių eksporto partnerė. Siekiant palengvinti eksporto procesą Lietuvos įmonėms, LR Ambasada Kinijoje parengė informacinį dokumentą apie maisto produktų importo reikalavimus į Honkongą.

Dokumente rasite iš Honkongo institucijų surinktą svarbiausią informaciją apie reikalavimus produktams, nuorodas į teisės aktus, registracijos svetaines ir pan. Dokumente taip pat pateikiama ir reikalinga kontaktinė informacija, jei iškiltų poreikis kreiptis dėl detalesnės konsultacijos. 
Svarbu paminėti ir tai, kad Valstybinė Maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiuo metu tęsia derybas su Kinija dėl paukštienos, akvakultūros (vandenyje auginamų gėrybių), medaus eksporto leidimų, jūrinių žuvų sąrašo išplėtimo.  

Rekomendacijas rasite čia. 

Kviečiame dalyvauti vebinare apie Balkanų šalių rinką

Balandžio 20 d. 10.00 val. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network kartu su LR ambasada Kroatijoje, LR ambasada Vengrijoje ir LR ambasada Graikijoje, bendradarbiaujant su Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, organizuoja vebinarą įvairiems Lietuvos verslo sektoriams tema „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“. 

Vebinaro metu bus apžvelgti Lietuvos ir Balkanų šalių ekonominiai santykiai, Balkanų rinkos specifika, verslo vystymo ypatumai ir bendradarbiavimo galimybės Lietuvos įmonėms. 

Esame patrauklūs JAV: patarimai apie sėkmingą žengimą į jų rinką

Lietuvos Nepriklausomybės dienos išvakarėse vyko „Litfood“  ir Lietuvos Respublikos ambasados JAV organizuotas nuotolinis seminaras „JAV rinka: Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės eksporto galimybės ir iššūkiai“. Prie jo prisijungė rekordinis klausytojų skaičius – galimybėmis JAV rinkoje susidomėjo net 111 įvairių Lietuvos įmonių atstovų. 

„Gulfood 2021“ – pirmasis sugrįžtančių gyvų tarptautinių parodų šauklys

Paneigę visų skeptikų dvejones, vasario 21-25 dienomis duris į gyvai vykstantį renginį Dubajuje atvėrė tarptautinės maisto ir gėrimų parodos „Gulfood 2021“ organizatoriai. Parodoje susirinko daugiau nei 2500 įmonių bei 100 tūkst. prekybos atstovų iš 156 pasaulio šalių. Po vienų sudėtingiausių šiai industrijai metų parodos dalyviai siekė ne tik pristatyti savo produkciją, keistis žiniomis, atrasti ir aptarti naujausias tendencijas, bet ir kompensuoti praleistas galimybes.

 

Eksportuotojams: veterinarijos sertifikatas bus privalomas visoms gyvūninės kilmės siuntoms į Jungtinę Karalystę

Nuo balandžio 1 d. įsigalioja reikalavimas, jog visas gyvūninės kilmės produktų siuntas į Jungtinę Karalystę (JK) lydėtų veterinarijos sertifikatas. Prieš eksportuojant prekes šio sertifikato elektroninė kopija turės būti pateikta JK importuotojui. Taip pat pradedami taikyti JK prekių inspekcijos (patikrinimo) mokesčiai.  

Nauja ir tai, kad Lietuvos eksportuotojams gali tekti keisti maisto ženklinimą. Visi į JK eksportuojami produktai turės atitikti jau nebe Europos Sąjungos (ES), o JK ženklinimo taisykles ir standartus. 

Informacija apie paraiškų teikimą gauti paramą tarptautinėje parodoje Japonijoje

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2021 m. kovo 3 d. įsakymo Nr. 3D-145 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Foodex Japan“, kuri vyks 2021 m. kovo 9-12 d. Tokijuje, Japonijoje.

Kvietimo pradžia: 2021 m. kovo 4 d. 

Kvietimo pabaiga: 2021 m. kovo 5 d. 

Kvietimo biudžetas: 13 000 Eur 

Paramos intensyvumas: iki 70 proc. 

Remtinos produktų grupės: 

 1. Pienas ir pieno produktai; 

 1. Mėsa ir mėsos produktai; 

 1. Žuvis ir žuvies produktai; 

 1. Duona ir duonos gaminiai, miltinė konditerija; 

 1. Gaminiai iš miltų; 

 1. Grūdų produktai; 

 1. Vaisiai, uogos, daržovės ir grybai (švieži, perdirbti ir džiovinti); 

 1. Majonezas, pomidorų padažas, kečupas; 

 1. Kiaušiniai ir kiaušinių produktai; 

 1. Šokoladas, produktai su šokoladu, cukrinės konditerijos gaminiai; 

 1. Gėrimai (vanduo, arbata, gira, sultys, gaivieji gėrimai, alus, midus); 

 1. Vynuoginių sraigių produktai maistui; 

 1. Pluoštinės kanapės ir pluoštinių kanapių produktai. 

 1. Riešutai ir riešutų produktai; 

 1. Medus ir medaus produktai; 

 1. Prieskoniai. 

Finansavimo taisykles ir paraiškų formas rasite čia.

Paraiškos ir kiti dokumentai pristatomi Žemės ūkio ministerijos Dokumentų valdymo ir interesantų priėmimo skyriui (Lelevelio g. 6, Vilnius, 288 kab.) ir elektroniniu paštu greta.karaliute@zum.lt iki kovo 5 d. 

 

Nuotolinis seminaras „JAV rinka: Lietuvos maisto ir gėrimų pramonės eksporto galimybės ir iššūkiai“

Kovo 10 dieną VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood") kviečia prisijungti prie nuotolinio seminaro apie JAV rinką. Jo metu bus apžvelgiamos JAV Žemės ūkio sektoriaus, maisto ir gėrimų pramonės aktualijos. Ekspertai papasakos apie esminius verslo aspektus, kurie gali būti aktualūs žengiant į JAV rinką, taip pat suteiks naudingos informacijos apie produktų įvedimo į JAV prekybos tinklus strategijas. 

JAV yra viena didesnių Lietuvos eksporto partnerių, todėl šis renginys – puiki proga ne tik iš arčiau susipažinti su potencialiomis verslo galimybėmis, bet ir plačiau sužinoti apie žengimo į Jungtinių Amerikos Valstijų rinką užkulisius.
 

Lietuviškų produktų eksportui į JAV – mažiau kliūčių

Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) susitarė keturiems mėnesiams sustabdyti visus atsakomuosius importo muitų tarifus tarp abiejų šalių. Šis susitarimas labai svarbus Lietuvos gamintojams, eksportuojantiems į JAV pieno ir mėsos produktus.

Atsakomieji importo muitų tarifai buvo įvesti dėl orlaivių gamintojų „Airbus“ ir „Boeing“ bylinėjimosi. Ginčas tarp ES ir JAV prasidėjo dar 2006 m., kai šalys viena kitą apkaltino neteisingai subsidijuojant lėktuvų gamintojus. JAV iškėlė bylą Pasaulio prekybos organizacijai teigdama, kad „Airbus“ gavo 22 mlrd. dolerių neteisėtų subsidijų. JAV apskaičiavo, kad iš to buvo gauta daugiau nei 200 mlrd. dolerių ekonominės naudos. Tuo tarpu ES teigė, kad tai „Boeing“ gavo 23 mlrd. dolerių neteisėtų subsidijų tyrimams ir plėtros projektams.

Remdamasi ginčų bylų sprendimais, JAV valdžia 2019 m. spalio mėnesį įvedė 25 proc. muitų tarifus iš ES įvežamoms prekėms. JAV taikomų tarifų bendra vertė siekė 7,5 mlrd. JAV dolerių. Atsakydama į šį žingsnį, ES irgi įvedė tarifus, apmokestindama iš JAV importuojamas prekes, kurių bendra suma turėjo siekti 4 mlrd. JAV dolerių.

JAV įvesti papildomi importo muitai paveikė ir lietuviškų sūrių, sviesto, kiaulienos produktų eksportą, kurio vertė siekė beveik 1,8 mln. eurų. Ši situacija stipriai pakenkė Lietuvos mėsos produktų gamintojų planams plėsti eksportą į JAV.

Pagaliau JAV prezidentas Joe Biden ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sutarė dėl laikino (t. y. 4 mėnesių) muitų tarifų sustabdymo – imtinai nuo 2021 m. kovo 11 d. iki liepos 11 d. Tikimasi, kad šis politinis sprendimas bus tam tikras postūmis baigti jau 16 metų besitęsiantį ginčą bei prekybinę įtampą tarp ES ir JAV.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Ankstesnis 1 2 3 ... 14 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X