Naujienos

Lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams atsiveria vis daugiau rinkų – kas lemia sėkmę?

Praėjusiais metais suderinus eksporto leidimus su JAV, Taivanu, Albanija, Australija, Azerbaidžanu, Bosnija ir Hercogovina, Honkongu ir Maroku, tikėtina, kad į šias šalis jau šiemet bus pradėta eksportuoti daugiau mėsos gaminių, kviečių, taip pat – žuvininkystės ir akvakultūros produktų, paukštiena ir jos gaminiai,  gyvūnų augintinių konservuotas ėdalas, veisliniai ir produkcijos galvijai.

Artimiausiu metu platesnės galimybės turėtų atsirasti ir lietuviškų kiaušinių produktų eksportuotojams – laukiama JAV patvirtinimo dėl šių produktų eksporto leidimų.

„Praėjusiais metais Lietuvos žemės ūkio produktų ir maisto gamintojams atsivėrė daugiau galimybių – Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės į JAV galės eksportuoti daugiau mėsos gaminių, o lietuviški kviečiai keliaus ir į Taivaną. Tai – dar ne pabaiga, su JAV šiuo metu deramasi dėl kviečių eksporto sertifikato, tad tikėtina, kad į šią milžinišką rinką bus galima vežti ir lietuviškus kviečius“, - teigia Žemės ūkio ministerijos Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėjas Antanas Venckus.

Patvirtintos 2022 m. tarptautinės parodos

LR Žemės ūkio ministerija patvirtino 2022 m. tarptautinių parodų, kuriose bus organizuojamas jungtinis Lietuvos stendas, sąrašą.

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2022“

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2021 m. kovo 3 d. įsakymo Nr. 3D-145 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood“, kuri vyks 2022 m. vasario 13-17 d. Dubajuje, JAE.

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach 2022“

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2021 m. kovo 3 d. įsakymo Nr. 3D-145 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach“, kuri vyks 2022 m. vasario 15-18 d. Niurnberge, Vokietijoje.

Taivano Kalėdinė dovana Lietuvai – išskirtinis dėmesys

Gruodžio 22–25 dienomis vyko viena didžiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų Taivane „Food Taipei“, kurioje pirmą kartą dalyvavo ir Lietuva. Taivano išorės prekybos plėtros tarybos (TAITRA) pirmininko James C. F. Huang teigimu, Lietuva pirmą kartą pakviesta dalyvauti parodoje dėl stiprėjančios draugystės bei abipusės paramos. Taivano valdžia šiuo gestu nori išreikšti solidarumą lietuviams, kurie patiria Kinijos spaudimą dėl Taivano atstovybės Vilniuje atidarymo. James C. F. Huang pabrėžia, jog tai puiki galimybė Taivano rinkai pristatyti šalyje dar nežinomus gamintojus bei tiki, kad taivaniečiai noriai pirks lietuviškus gaminius, kad parodytų savo dėkingumą partnerei.

Lietuviškai produkcijai – ypatingas Taivano žiniasklaidos dėmesys

Nacionalinis Lietuvos paviljonas, kuriame savo produkciją pristatė 21 Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojas, atidarytas tradicinio šokio pasirodymu, o TAITRA pirmininkas pristatė šokolado luitą, papuoštą Taivano ir Lietuvos vaizdais. Dar 5 įmonės dalyvavo virtualioje parodoje, kurioje turėjo galimybę savo produktus pristatyti virtualiame stende bei susitikti su potencialiais partneriais. Lietuvos paviljono atidarymas susilaukė ir itin didelio žiniasklaidos dėmesio – reportažai apie Lietuvos dalyvavimą parodoje buvo transliuojami ir per televizijos žinias.

Žemės ūkio ministras išvyksta į JAV tartis dėl eksporto galimybių

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas šią savaitę lankysis JAV, kur susitiks su šios šalies aukščiausiu pareigūnu, atsakingu už žemės ūkį, žemės ūkio sekretoriumi Tomu Vilsacku, su kuriuo ketina aptarti šalių bendradarbiavimo ir produktų eksporto plėtros į JAV galimybes. Tokio rango už žemės ūkio politiką atsakingi Lietuvos ir JAV pareigūnai susitinka pirmąkart istorijoje.

Informacija eksportuotojams: Egipte įsigalioja nauji HALAL sertifikavimo reikalavimai

Informuojame, kad Egipte įsigalioja naujos taisyklės dėl Halal prekių sertifikavimo. Egiptas įsteigė Halal sertifikavimo įmonę ISEG HALAL, kuri disponuoja sertifikavimo monopoliu į Egiptą importuojamoms prekėms, t. y. užsienyje esančių Halal sertifikavimo įstaigų sertifikatai nebus pripažįstami Egipte.

 

Lietuvos ir Taivano verslo kontaktų renginyje – išskirtinis dėmesys lietuviškai produkcijai

Lietuva dėl Kinijos keliamų kliūčių siekia prekybos srautą nukreipti į labiau nuspėjamas ir ne ką mažiau perspektyvias rinkas Pietryčių Azijos regione. Stiprėjant dvišaliams Lietuvos ir Taivano santykiams, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai vis aktyviau domisi Taivano rinka bei siekia didinti prekybą su šia šalimi. Rugsėjo 15 d. Žemės ūkio ministerija, „Litfood“ ir Taivano užsienio prekybos plėtros taryba nuotoliniu būdu surengė pirmąjį Lietuvos ir Taivano verslininkų susitikimą, kuriame dalyvavo net 24 Lietuvos maisto produktus ir gėrimus gaminančios įmonės.

 

Jungtinė Karalystė keičia iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį

Jungtinė Karalystė dėl pandemijos sukeltų tiekimo grandinės trikdžių peržiūrėjo ir pakeitė iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį.

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: rugpjūtis

Dalinamės rugpjūčio mėnesio naujienomis, aktualiomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Saudo Arabijos Agri-Tech sektoriaus įmonės „Red Sea Farms“, taikoma unikali technologija leidžia auginti žemės ūkio produktus naudojant sūrų vandenį ir saulės šviesą. Daugiau apie unikalią įmonės taikomą technologiją ir ateities planus skaitykite čia.

Abu Dabyje besikuriantis naujasis tyrimų centras „StarLab Oasis“, priklausantis JAV įmonei „Nanoracks“, naudos JAE dykumą kaip bandymų poligoną, tiriant, kaip galima užtikrinti aprūpinimą maistu esant sudėtingoms klimato sąlygoms tiek Žemėje, tiek už jos ribų. Daugiau apie tai skaitykite čia(LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

Artėjanti „Anuga 2021“ – viena laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų metuose

Spalio 9–13  dienomis Kelne, Vokietijoje vyksianti paroda „Anuga 2021“ – viena didžiausių ir laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų pasaulyje, kaskart pritraukianti itin didelį gamintojų, importuotojų, didmenininkų ir paslaugų tiekėjų dėmesį. Šiemet net vienuolikoje 284 tūkst. kv. m. ploto parodų salių savo produkciją pristatys 7 tūkst. dalyvių iš 94 šalių.

82 milijonus vartotojų turinti Vokietija laikoma prioritetine lietuviško maisto produktų ir gėrimų eksporto rinka, todėl ši kas dvejus metus vykstanti paroda Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojams yra viena svarbiausių, siekiant didinti savo prekių ženklų žinomumą bei produkcijos eksporto apimtis tiek Europoje, tiek už Europos ribų.

Šiemet Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojai savo produkciją pristatys net penkiuose jungtiniuose stenduose, esančiuose maisto, gėrimų, mėsos, pieno bei ekologinių produktų sektoriuose.

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: liepa

Dalinamės aktualiausiomis liepos mėnesio naujienomis, naudingomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Paskelbtos naujos vienos didžiausių Viduriniųjų Rytų maisto ir gėrimų parodų „SIAL Middle East“, vykstančios kartu su „Abu Dhabi International Date Palm Exhibition“ (ADDPE), datos. Parodos vyks 2021 m. gruodžio 7–9 d. Abu Dabio nacionalinių parodų centre. Daugiau apie tai skaitykite čia (LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

JAE pristatė savo agri-tech sektoriaus vystymo potencialą. Pagrindine liepą vykusio JAE nacionalinio maisto sistemos susitikimo tema tapo JAE žemės ūkio technologijų sektoriaus potencialas siekiant įgyvendinti JT darnaus vystymosi tikslus. Susitikime dalyvavo federalinės vyriausybės subjektų, vietos valdžios institucijų, privataus sektoriaus, tarptautinių organizacijų, akademinės bendruomenės, ūkininkų ir jaunimo atstovai. Renginyje buvo skirtas dėmesys ir „FoodTech Valley“, sukurtam „AgTech“ projekto rėmuose. Daugiau nei 18  mln. kvadratinių pėdų plotą užimantis „FoodTech“ slėnis buvo įrengtas siekiant paskatinti naujoves žemės ūkio sektoriuje ir sukurti bendradarbiavimo tinklus, spartinant regioninę pertvarką maisto sistemose. Projekto įgyvendinimo metu planuojama užauginti daugiau nei 300 įvairių augalų veislių, tam pasitelkiant/naudojant šiuolaikines ūkininkavimo ir žemės ūkio technologijas. Daugiau apie tai skaitykite čia (LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

Ankstesnis 1 2 3 ... 16 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X