Naujienos

Žemės ūkio ministras išvyksta į JAV tartis dėl eksporto galimybių

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas šią savaitę lankysis JAV, kur susitiks su šios šalies aukščiausiu pareigūnu, atsakingu už žemės ūkį, žemės ūkio sekretoriumi Tomu Vilsacku, su kuriuo ketina aptarti šalių bendradarbiavimo ir produktų eksporto plėtros į JAV galimybes. Tokio rango už žemės ūkio politiką atsakingi Lietuvos ir JAV pareigūnai susitinka pirmąkart istorijoje.

Informacija eksportuotojams: Egipte įsigalioja nauji HALAL sertifikavimo reikalavimai

Informuojame, kad Egipte įsigalioja naujos taisyklės dėl Halal prekių sertifikavimo. Egiptas įsteigė Halal sertifikavimo įmonę ISEG HALAL, kuri disponuoja sertifikavimo monopoliu į Egiptą importuojamoms prekėms, t. y. užsienyje esančių Halal sertifikavimo įstaigų sertifikatai nebus pripažįstami Egipte.

 

Lietuvos ir Taivano verslo kontaktų renginyje – išskirtinis dėmesys lietuviškai produkcijai

Lietuva dėl Kinijos keliamų kliūčių siekia prekybos srautą nukreipti į labiau nuspėjamas ir ne ką mažiau perspektyvias rinkas Pietryčių Azijos regione. Stiprėjant dvišaliams Lietuvos ir Taivano santykiams, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai vis aktyviau domisi Taivano rinka bei siekia didinti prekybą su šia šalimi. Rugsėjo 15 d. Žemės ūkio ministerija, „Litfood“ ir Taivano užsienio prekybos plėtros taryba nuotoliniu būdu surengė pirmąjį Lietuvos ir Taivano verslininkų susitikimą, kuriame dalyvavo net 24 Lietuvos maisto produktus ir gėrimus gaminančios įmonės.

 

Jungtinė Karalystė keičia iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį

Jungtinė Karalystė dėl pandemijos sukeltų tiekimo grandinės trikdžių peržiūrėjo ir pakeitė iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį.

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: rugpjūtis

Dalinamės rugpjūčio mėnesio naujienomis, aktualiomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Saudo Arabijos Agri-Tech sektoriaus įmonės „Red Sea Farms“, taikoma unikali technologija leidžia auginti žemės ūkio produktus naudojant sūrų vandenį ir saulės šviesą. Daugiau apie unikalią įmonės taikomą technologiją ir ateities planus skaitykite čia.

Abu Dabyje besikuriantis naujasis tyrimų centras „StarLab Oasis“, priklausantis JAV įmonei „Nanoracks“, naudos JAE dykumą kaip bandymų poligoną, tiriant, kaip galima užtikrinti aprūpinimą maistu esant sudėtingoms klimato sąlygoms tiek Žemėje, tiek už jos ribų. Daugiau apie tai skaitykite čia(LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

Artėjanti „Anuga 2021“ – viena laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų metuose

Spalio 9–13  dienomis Kelne, Vokietijoje vyksianti paroda „Anuga 2021“ – viena didžiausių ir laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų pasaulyje, kaskart pritraukianti itin didelį gamintojų, importuotojų, didmenininkų ir paslaugų tiekėjų dėmesį. Šiemet net vienuolikoje 284 tūkst. kv. m. ploto parodų salių savo produkciją pristatys 7 tūkst. dalyvių iš 94 šalių.

82 milijonus vartotojų turinti Vokietija laikoma prioritetine lietuviško maisto produktų ir gėrimų eksporto rinka, todėl ši kas dvejus metus vykstanti paroda Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojams yra viena svarbiausių, siekiant didinti savo prekių ženklų žinomumą bei produkcijos eksporto apimtis tiek Europoje, tiek už Europos ribų.

Šiemet Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojai savo produkciją pristatys net penkiuose jungtiniuose stenduose, esančiuose maisto, gėrimų, mėsos, pieno bei ekologinių produktų sektoriuose.

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: liepa

Dalinamės aktualiausiomis liepos mėnesio naujienomis, naudingomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Paskelbtos naujos vienos didžiausių Viduriniųjų Rytų maisto ir gėrimų parodų „SIAL Middle East“, vykstančios kartu su „Abu Dhabi International Date Palm Exhibition“ (ADDPE), datos. Parodos vyks 2021 m. gruodžio 7–9 d. Abu Dabio nacionalinių parodų centre. Daugiau apie tai skaitykite čia (LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

JAE pristatė savo agri-tech sektoriaus vystymo potencialą. Pagrindine liepą vykusio JAE nacionalinio maisto sistemos susitikimo tema tapo JAE žemės ūkio technologijų sektoriaus potencialas siekiant įgyvendinti JT darnaus vystymosi tikslus. Susitikime dalyvavo federalinės vyriausybės subjektų, vietos valdžios institucijų, privataus sektoriaus, tarptautinių organizacijų, akademinės bendruomenės, ūkininkų ir jaunimo atstovai. Renginyje buvo skirtas dėmesys ir „FoodTech Valley“, sukurtam „AgTech“ projekto rėmuose. Daugiau nei 18  mln. kvadratinių pėdų plotą užimantis „FoodTech“ slėnis buvo įrengtas siekiant paskatinti naujoves žemės ūkio sektoriuje ir sukurti bendradarbiavimo tinklus, spartinant regioninę pertvarką maisto sistemose. Projekto įgyvendinimo metu planuojama užauginti daugiau nei 300 įvairių augalų veislių, tam pasitelkiant/naudojant šiuolaikines ūkininkavimo ir žemės ūkio technologijas. Daugiau apie tai skaitykite čia (LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

Maisto produktų eksportas ir toliau stabiliai auga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvos gamintojai į ne ES šalis eksportavo daugiau kaip 129 tūkst. t gyvūninio maisto produkcijos ir tai viršijo praėjusių metų eksportą daugiau nei 20 tūkst. tonų. Todėl, vertinant pirmojo šių metų eksporto duomenis stebimas 15% bendrasis augimas. Didžiausią šiemet procentinį eksporto augimą, lyginant su 2020 metais, rodo 36 % išaugęs kulinarinių gaminių eksportas bei 26 % padidėjęs žuvies ir jos gaminių eksportas. Tuo tarpu, mūsų šalies pieno gamintojai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius pasiekė 6 % eksporto augimą, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Litfood“ ateinančio pusmečio planuose – gyvos parodos bei verslo misijos

Pastarieji metai į tarptautinių parodų ir verslo misijų organizavimą įnešė nemažai pasikeitimų ir nors COVID-19 pandemija vis dar lemia daugybę ribojimų, gyvi susitikimai bei gyvai vykstančios parodos vėl įgauna pagreitį! Kviečiame susipažinti su ateinantį pusmetį vyksiančiomis tarptautinėmis maisto produktų ir gėrimų parodomis bei verslo misijomis, kuriose Lietuvos įmonių dalyvavimą organizuoja „Litfood”.

VOKIETIJA

Vokietijos parodų pramonės asociacija (angl. AUMA - Association of the German Trade Fair Industry) praneša, jog gyvas parodų formatas grįžta į Vokietiją! Jau spalio 9–13  d., daugiau nei 20 Lietuvos įmonių rinksis į Kelne vyksiančią vieną didžiausių maisto produktų ir gėrimų pramonės parodų – „Anuga 2021“. Ši paroda Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojams yra viena svarbiausių, siekiant didinti produkcijos eksporto apimtis tiek Europoje, tiek už Europos ribų.

Šiemet Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojai savo produkciją pristatys net penkiuose jungtiniuose stenduose – maisto, gėrimų, mėsos, pieno bei ekologinių produktų sektoriuose.

„Anuga 2021“ organizatoriai prognozuoja, jog laikantis visų saugumo reikalavimų, šiemet parodą aplankys daugiau nei 100 tūkst. lankytojų.

Susitikimo su LR žemės ūkio ir komercijos atašė Japonijoje aptartos Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksporto galimybės

Liepos 28 d. vyko „Litfood“ ir nuo rugpjūčio mėn. LR žemės ūkio atašė Japonijoje pareigas pradėsiančios eiti K. Mineikienės susitikimas, kurio metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, siekiant padėti lietuviškiems maisto produktams bei gėrimams pasiekti Japonijos rinką ir įsitvirtinti joje.

K. Mineikienės teigimu, aukšta perkamąja galia pasižyminti Japonijos rinka yra prioritetinė Lietuvai, o lietuviškų maisto ir gėrimų produktų eksporto augimo potencialas yra didelis ir vis dar neišnaudotas. Labiau išnaudoti eksporto potencialą turėtų padėti dar 2019 m. įsigaliojęs ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, eliminavęs net 91 proc. importo muitų. 

„Litfood“ vadovo Šarūno Celiešiaus teigimu, viena didžiausių ekonomikų pasaulyje labai atvira inovatyviems sprendimams, todėl šioje rinkoje didžiausią pranašumą turėtų turėti produktai, skirti galutiniam vartojimui, atitinkantys vartojimo tendencijas – ekologiški, sveikatai palankūs bei esantys didesnės pridėtinės vertės. Stiprus ir kryptingas Lietuvos maisto sektoriaus atstovavimas Japonijoje yra itin svarbus bei gali padėti atverti ir daugiau eksportavimo galimybių kaimyninėse rinkose.

Pokalbio metu taip pat pasidalinta eksporto skatinimo veiklų vystymo planais, aptartas Lietuvos įmonių dalyvavimo tarptautinėje parodoje „Foodex Japan“, vyksiančioje kitų metų kovo mėn., pasirengimo procesas. „Litfood“ padalinio, atsakingo už Lietuvos gamintojų dalyvavimo tarptautinėse parodose ir verslo misijose organizavimą, vadovė Irma Šlaičiūnaitė-Černiauskienė pabrėžė, kad nors organizuojant tarptautines iniciatyvas COVID-19 pandemija vis dar lemia daugybę ribojimų, optimizmo suteikia nuo 2019 m. „Litfood“ komandos išmoktos pamokos, įgyta patirtis prisitaikant ir išbandant naujus parodų bei verslo misijų formatus. Žinoma, su visais iššūkiais susidoroti padeda tvirta partnerystė.  

Parodoje „EXPO 2020“ – naujos galimybės Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojams

„Litfood“ kartu su partneriais kviečia Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojus dalyvauti parodos „EXPO 2020“ metu organizuojamame Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forume bei dvišaliuose verslo susitikimuose (B2B). Numatomi renginiai vyks Lietuvos nacionalinės dienos metu, spalio 21-22 dienomis. Nacionalinės Lietuvos dienos bei verslo forumo proga parodoje lankysis įvairios politinės bei verslo atstovų delegacijos.

Susitikime su LR žemės ūkio ir komercijos atašė JAV aptartos Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksporto galimybės

Šiandien vykusio susitikimo metu „Litfood“ direktorius Šarūnas Celiešius ir šiuo metu Lietuvoje viešintis Žemės ūkio ir komercijos atašė JAV Karolis Anužis aptarė Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksporto potencialą JAV rinkoje, tolimesnes tarptautinio bendradarbiavimo galimybes bei keliavimo ribojimų keičiamą gyvų parodų formatą.

Pasak K. Anužio, JAV rinka yra itin patraukli Lietuvos įmonėms, todėl būtina bendromis jėgomis siekti, jog eksporto augimo tempai ateityje tik stiprėtų. Tam pritaria ir „Litfood“ vadovas Š. Celiešius – Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams JAV yra viena iš prioritetinių rinkų. Todėl „Litfood“ kartu su LR ambasada Vašingtone nuolat organizuoja įvairius informacinius seminarus apie žengimą į Jungtinių Amerikos Valstijų rinką, verslo misijas bei kitus renginius, kurių metu pristatoma lietuviška produkcija.

Ankstesnis 1 2 3 ... 16 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X