Naujienos

Kosher sertifikavimas nėra toks sudėtingas procesas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia nuotolinių seminarų ciklą, skirtą Lietuvos maisto sektoriaus įmonėms.

Liepos 29 d. surengtas seminaras Lietuvos maisto gamintojams aktualia tema „Kosher sertifikavimas - galimybės eksportuotojams“. Šis renginys buvo  pirmasis iš planuojamų surengti seminarų, skirtų maisto sertifikavimo būdams bei reikalavimams apžvelgti, ciklo.
Tarti įžanginį žodį nuotolinio seminaro klausytojams buvo pakviestas Simonas Gurevičius, Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas,  labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ direktorius.  Seminaro pranešėju sutiko būti Kashruto sertifikavimo institucijų atstovas Baltijos regione, rabinas Kalev Krelin.  
„Kalev Krelin, buvęs Lietuvos ir Latvijos vyriausiuoju rabinu, yra ne tik išlaikęs specialius egzaminus, bet taip pat turi didelę patirtį košerinio sertifikavimo srityje. Šiuo metu jis atstovauja net kelioms Baltijos šalyse veikiančioms sertifikavimo agentūroms, todėl geriausiai gali pristatyti košerinio sertifikavimo temą,“  - apie seminaro pranešėją kalbėjo Simonas Gurevičius. 

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese toliau vykdoma nesąžiningų veiksmų prevencija

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą. Nuo š. m. liepos 1 d. ji toliau vykdoma atliekant patikras, taip užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą.
Atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, kad Agentūra, siekdama tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais. Patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.
Ūkio subjektai, perkantys–parduodantys žalią pieną, tai pat turi galimybę anonimiškai (el. paštu pienokontrole@litfood.lt ar pasinaudodami specialia Agentūros tinklapyje sukurta pranešimų pateikimo skiltimi „Pranešk!“ https://www.litfood.lt/pranesk_1/) pranešti apie, jų manymu, nesąžiningus veiksmus žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

Nauja reklamos galimybė maisto gamintojams BBC Good Food projekte

Pristatome naują interaktyvią ir patrauklią galimybę Lietuvos maisto gamintojams. BBC Good Food yra vienas įtakingiausių žiniasklaidos kanalų rašančių maisto tema. BBC kuriamas projektas  - elektroninis žurnalas „NEW TASTE“, jau tapęs vienu populiariausių Jungtinėje Karalystėje, siūlo naują ir netradicinę reklamos galimybę maisto gamintojams. Žurnale yra pristatomi geriausi ir garsiausi nacionalinių virtuvių receptai plačiai tarptautinei auditorijai. 

Nauja galimybė Lietuvos įmonėms: kuriamas specializuotas eksportuotojų katalogas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kuria specializuotą Lietuvos žemės ūkio, maisto produktų ir gėrimų eksportuotojų katalogą.  Tai - naujas projektas išskirtinai žemės ūkio, maisto produktų ir gėrimų gamintojams.
Eksporto skatinimas yra viena iš svarbiausių Agentūros funkcijų, todėl, reaguodami į pasaulinę situaciją dedame visas pastangas naujų priemonių kūrimui, siekiant padėti Lietuvos eksportuotojams lengviau užmegzti verslo kontaktus su užsienio partneriais ir atverti naujas eksporto rinkas.

Košer sertifikatą atitinkantys produktai – auganti perspektyva gamintojams

Košer - sąvoka, susijusi su maisto produktais, kurie atitinka judaizmo tikėjimą išpažįstančių asmenų maitinimosi taisykles. Žodis „košer“ hebrajų kalba reiškia „tinkamas“. Visa kas yra „tinkama“ yra labai aiškiai apibrėžta Toroje aprašytuose kašruto įstatymuose.
Pastaraisiais metais, košerinis maistas nebėra tapatinamas tik su religinėmis bendruomenėmis. Viso pasaulio vartotojai vis labiau domisi sveiku ir kokybišku maistu. Atskiri košerinio maisto skyriai Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos centruose tampa vis populiaresni ir dažniau lankomi sveikos gyvensenos šalininkų.

 

Kosher sertifikavimas - galimybės eksportuotojams

Jau š. m. liepos 29 d. (trečiadienį) 10 val. kviečiame į nemokamą nuotolinį seminarą, kuriame bus kalbama apie sparčiai populiarėjantį produkcijos kokybės religinio - etninio sertifikavimo tipą - košerį.

Dalyvių registracija čia

2020 m. liepos 27 d. kviečiame dalyvauti ITC SME Trade Academy organizuojamuose nuotoliniuose kursuose: Export Finance and Payments

2020 m. liepos 27 d. kviečiame dalyvauti ITC SME Trade Academy organizuojamuose nuotoliniuose kursuose: Export Finance and Payments. Šio kurso metu sužinosite kaip tinkamai pasiruošti deryboms su tarptautiniais pirkėjais dėl mokėjimų sąlygų, kaip valdyti užsienio valiutos riziką, kaip pasinaudoti eksporto kredito draudimu, kad sumažinti riziką, susijusią su sąlygų pasiūlymu ir pan.
Daugiau informacijos čia

Keturių dalių „Food2China“ platforma internete

Kviečiame registruotis mokamoje "Food2China" interneto platformoje, kurioje turėsite galimybę dalyvauti įvairiuose maisto pramonės ir gėrimų verslo renginiuose, parodoje, užmegzti ryšius su naujais potencialiais partneriais bei Jums bus suteikta konsultacija kaip sėkmingai įeiti į Kinijos rinką.

FOOD2CHINA ONLINE MATCH

Informacija pasiteiravimui: Mob./WeChat/WhatsApp: +86 18218350403, el. paštas: Wency@food2china.com

Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda "SIAL Paris 2020" perkelta į 2022 m.

Informuojame, kad organizatorių sprendimu, Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda "SIAL Paris 2020" perkelta į 2022 m. spalio 15-19 d.
Daugiau informacijos skaityti čia

Kviečiame dalyvauti ITC SME Trade Academy organizuojamuose nuotoliniuose kursuose: Bendradarbiavimas su Kinijos verslo partneriais

2020 m. liepos 20 d. kviečiame dalyvauti ITC SME Trade Academy organizuojamuose nuotoliniuose kursuose: Bendradarbiavimas su Kinijos verslo partneriais.
Šio kurso metu susipažinsite su pagrindiniais Kinijos kultūros aspektais, ypatingą dėmesį skiriant verslo kultūrai ir verslo etiketui.

Daugiau informacijos skaitykite čia

Kviečiame registruotis naujoje „SIAL China Marktplace“ interneto platformoje

Kviečiame registruotis „SIAL China Marktplace“ interneto platformoje ir pristatyti savo naujausią produkciją bei užmegzti naujus kontaktus su pagrindiniais Kinijos maisto ir gėrimų pramonės tinklų atstovais.
Daugiau informacijos skaitykite čia

Šviečiamoji gyvulininkystės programa artėja prie finišo

Birželio mėnesį sušvelnėjus karantino sąlygoms šalies mokyklas pradžiugino Žemės ūkio ministerijos kartu su Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra vykdomos Šviečiamosios gyvulininkystės programos išvykos į ūkininkų ūkius, mokslo ir studijų institucijas, o vaikų darželius – ūkinių gyvūnų parodos.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa vykdoma jau penkeri metai. Joje dalyvauja paraiškas užpildžiusios šalies miestų ir rajonų mokyklos, ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Ji skirta darželinukams, pradinukams bei 5–8 klasių moksleiviams. Šiais metais programoje dalyvauja 40 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Ankstesnis 1 2 3 ... 18 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X