Naujienos

Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu.

Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją ne tik auga, bet ir didėja jo įvairovė. Itin svarbu, kad šią rinką atranda ne tik didžiosios, bet ir mažos bei vidutinės Lietuvos įmonės. Viceministras E. Gustas pasidžiaugė, kad mūsų šalies pieno perdirbimo įmonės pradėjo sėkmingai naudotis ES - Japonijos laisvosios prekybos susitarimo suteiktomis lengvatinėmis prekybos galimybėmis.

Metinė tautinio paveldo konferencija artėja!

Jau šį penktadienį gruodžio 6 d. 10 val. prasidės metinė tautinio paveldo konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“.  Tradicinius amatininkus, tautinio paveldo kūrėjus, ekspertus ir visus, kurie susiję su mūsų tradicijų puoselėjimu kviečia VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija bei Kaišiadorių rajono savivaldybe į Žaslių kultūros centrą (Vytauto g. 38, Žaslių mst., Kaišiadorių r.).

Jos metu bus apdovanojami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras. Pranešimus skaitys tautinio paveldo ekspertai, tautinio paveldo produktų kūrėjai. Bus skirtas laikas aktualių klausimų ir problemų išsakymui bei diskusijoms.

Renginį ves etno muzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politinė bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaitė.

Iki susitikimo penktadienį!

Konferencijos programa

 

Lietuviškų ledų vežimėlius jau galime išvysti ir Jumeirah paplūdimyje

Vakar daugiau nei šimtas atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių turėjo puikią progą iš pirmųjų lūpų išgirsti realias verslo istorijas, kurios galėtų būti vertos ir knygos puslapių. Konferencijos „Lietuvos maisto sektorius galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“ organizuotos  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros, geriau žinomos tarptautiniu pavadinimu Litfood, svečiai išgirdo ir apie ne itin sėkmingus bandymus pradėti verslą JAE. Lietuvos verslininkai puikiai žino, kad sėkmė tik šypsosi patiems atkakliausiems.

Visi laukiami „Skaistaturgyje“!

Anksčiau, pradedant pirmuoju advento šeštadieniu, šį susikaupimo ir rimtiems metą, paįvairindavo prieššventiniai turgūs: „Šeškaturgis“, „Skaistaturgis“, „Saldaturgis“. Ko gausiai užaugindavo ar kokių gražiausių dirbinių priruošdavo – viską veždavo į turgų. Tradiciją tęsia Upytės tradicinių amatų centras prieš Kalėdas rengdamas SKAISTATURGĮ – dovanų mugę.

Turgus veiks Gruodžio 8 d. nuo 12 val.. Šiais metais amatininkų turgaus kultūrinė programa iš tiesų gausi. Svečių lauks amatų mokymai, raugo keramikos krosnies degimas, tradiciniai muzikavimai su Ledurgos kultūros centro meno mėgėjų kolektyvais iš Limbaži rajono (Latvija), kulinarinio paveldo vaišės.

Kviečiame tautodailininkus, amatininkus, tautinio kulinarinio paveldo gamintojus, daržovių augintojus, visus norinčius parduoti savo rankomis sukurtus dirbinius, savo žemėje užaugintus produktus, registruotis tel. 8 62657415 ar el. p. amataiupyte@gmail.com.

Turgaus vieta nekainuoja, bet vietų skaičius ribotas.

Patvirtintas finansavimas trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių seminarams rengti

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra gavo finansavimą projektui „Kaimo gyventojų socialinė įtrauktis, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines (Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas)“.

Agentūra dar birželio pabaigoje Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė projektą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos srities „Lietuvos kaimo tinklas“ skatinti trumpųjų tiekimo grandinių dalyvius.

Projekte numatyta surengti keturis seminarus su gerųjų pavyzdžių lankymu skirtinguose Lietuvos regionuose bei baigiamąją konferenciją, kurioje bus apibendrinta medžiaga iš visų regionų.

Seminarus ketinama surengti 2020 m. vasario-kovo mėnesiais.

 

Amatininkai mokėsi, kaip „užkariauti“ socialinius tinklus

Antradienį lapkričio 26 d. vyko paskutinis seminaras „Tautinio paveldo reklamavimas ir pristatymas visuomenei socialiniuose tinkluose“ iš trijų renginių ciklo. Kauno kolegijos kompiuterių klasėje dalyviai ne tik susipažino su pavyzdžiais, bet ir patys atliko praktinius žingsnius, kaip „užburti“ savo tikslinę auditoriją socialiniuose tinkluose.

„Džiugu, kad atsirado tokie renginiai, kurių metu pasitikriname turimas žinias, įgyjame naujų ir susipažįstame su kitais kūrėjais“, - mokymų ciklą teigiamai vertino seminarų dalyviai.
Renginio metu dalyviai sužinojo, kokia yra socialinių tinklų reikšmė ir įtaka pardavimams bei rinkodarai, susipažino su reklamos turinio planavimo būdais ir idėjomis, pagrindinėmis taisyklėmis skirtinguose socialiniuose tinkluose, mokėsi individualiai kurti produktų rinkodaros strategijas.

 

Paroda „KALĖDOS be streso“

Antroji prieškalėdinė paroda Klaipėdoje „KALĖDOS be streso“ jau ne už kalnų. Parodos organizatoriai nori visiems priminti, kad Kalėdos yra šilumos ir jaukumo šventė, kurios neturėtų trukdyti paskutinės minutės dovanų bei dekoracijų pirkimas. Turime galimybę pasiruošti iš anksto ir šventes pasitikti be streso. Todėl kviečiame apsilankyti Klaipėdoje!


„Esame sau išsikėlę tikslą, kad lankytojas, atvykęs į šią parodą, turėtų galimybę Kalėdoms pasiruošti nuo A iki Z: dovanos, vaišės, stilius“, teigia renginio organizatoriai. „Su nekantrumu laukiame gamintojų, prekybininkų, paslaugų tiekėjų, kurie atstovautų šias kategorijas:
•    Šventinės vaišės (įmonės, kurių maisto produktai tinkami ant kalėdinio stalo);
•    Rankų darbo dovanos (įvairių rankdarbių kūrėjai, kurie įsitikinę, kad jų sukurtas vienetinis dirbinys, galėtų tapti dovana po Kalėdų eglute);
•    Dovanos (įmonės, kurios ruošia specialią produktų liniją, skirtą Kalėdų dovanoms bei verslo dovanoms);
•    Šventinis stilius (įmonės prekiaujančios kalėdine atributika, dekoracijomis. Taip pat kviečiame prie šios tematikos prisijungti ir vizažo, šukuosenų meistrus, drabužių kūrėjus pristatyti parodoje šių metų šventinės išvaizdos tendencijas)“.

Organizatoriai patvirtino, kad 1 kv. m stendo ploto kaina 40 Eur + PVM.

Dalyvio paraiška
Ekspozicijos planas

Lankytojams įėjimas nemokamas!

Parodos darbo laikas:
Lapkričio 30 d. 11:00 val. iki 17:00 val.
Gruodžio 1 d. 11:00 val. iki 17:00 val.

Vieta:
„ŠVYTURIO ARENA“; Dubysos g. 10, Klaipėda

Daugiau informacijos: Vitalija Gudauskytė, tel. nr. +370 682 63059, vitalija.g@expo-vakarai.lt
Dalyvio paraiškas siųskite: vitalija.g@expo-vakarai.lt

Išauginta ES: pamato, sužino, pažįsta

Pasaulyje vis daugiau vaikų nežino, iš kur ant jų šeimos stalo atsiranda mėsa, žuvis, sviestas, kaip pagaminamas pienas. Jų pažinimo laukas užsidaro prekybos tinklų lentynomis ir išmaniosiomis technologijomis. Žemės ūkio ministerija, siekdama praplėsti pažinimo galimybes, šiais metais  1–4  ir 5–8 klasių mokinius iš įvairių regionų pakvietė dalyvauti programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos skatinamos vaikus maitinti vietine produkcija

Savivaldybių ikimokyklinio ugdymo įstaigos, norinčios vaikus maitinti ekologiškais ir pagal nacionalinę kokybės sistemą pagamintais produktais bei siekiančios gauti kompensacijas už susidarantį produktų kainų skirtumą, jau nuo 2020 m. sausio 13 d. galės teikti paraiškas paramai gauti. Vienam vaikui per mėnesį galės būti skiriama 20 eurų parama, kompensuojant pagal abi kokybės sistemas (ekologiškų bei nacionalinės žemės ūkio ir maisto kokybės) pagamintų ir įprastinių produktų kainų skirtumą. Paraiškas planuojama rinkti iki vasario 28 d.

Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas paramos paraiškas pagal Paramos Lietuvos vyno sektoriui 2019–2023 metų programą

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra) kviečia teikti paramos paraiškas pagal Paramos Lietuvos vyno sektoriui 2019–2023 metų programą (toliau – Paraiška). Paraiškos priimamos nuo 2019 m. lapkričio 21 d. iki 2019 m. gruodžio 20 d. 15.45 val. Paraiškos teikiamos adresu L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122  Vilnius arba el. paštu info@litfood.lt.
Paraiška pateikiama asmeniškai pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens arba siunčiama registruotu laišku, arba įteikiama pašto kurjerio (atspausdinta ir įrašyta į kompiuterinę laikmeną Microsoft Word ir PDF formatais), arba elektroniniu paštu (Microsoft Word ir PDF formatais) aukščiau nurodytais adresu ar elektroniniu paštu. Agentūros darbo laikas: pirmadienį–ketvirtadienį 8–17 val., penktadienį 8–15.45 val., pietų pertrauka 12–12.45 val.
Paraiškos teikimo tvarką nustato 2018 m. spalio 8 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-718 patvirtintos „Paramos Lietuvos vyno sektoriui 2019–2023 metų programos administravimo ir kontrolės taisyklės“, kurias galite rasti čia.  2018 m. rugpjūčio 13 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-550 patvirtintą „Paramos Lietuvos vyno sektoriui 2019–2023 metų programa“ galite rasti čia. Paraiškos formą galite rasti čia
Pareiškėjai raštu ir žodžiu gali pateikti Agentūrai klausimus dėl Paraiškos teikimo: 
- telefonais: +370 615 45390 ir +370 686 09972; 
- elektroniniu paštu info@litfood.lt; 
- paštu adresu: L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122  Vilnius.

Įsibėgėjo seminarų ciklas tradiciniams amatininkams ir tautinio paveldo produktų kūrėjams

Lapkričio 19 d. Kaune VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio rūmais surengė jau antrąjį seminarą iš numatytų trijų renginių ciklo tradiciniams amatininkams ir tautinio paveldo produktų kūrėjams.

Seminare „Tautinio paveldo produktų pardavimų ir pateikimo klientams bei visuomenei sistemos kūrimas“  apžvelgti iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria tautinio paveldo kūrėjai. Dalyviams pristatyta apie pardavimų ir verslo rinkodaros sistemos sukūrimo principus, verslo rinkodaros strategijas ir planavimo ypatumus. Renginyje kalbėta apie tautinio paveldo produktų pateikimo ir įvaizdžio kūrimo pagrindus, aptari pagrindiniai pasirengimo mugėms ir parodoms principai.

Ilgai laukta konferencija apie Jungtinius Arabų Emyratus - jau netrukus!

Artimieji Rytai Lietuvai tampa vis artimesni. Per pastaruosius kelerius metus užsimezgė aktyvus dvišalis bendradarbiavimas ne tik politiniame, bet ir verslo lygmenyje. Jau tapo tradicija, kad kasmet mūsų šalies maisto pramonės atstovai dalyvauja Gulfood parodoje, kurios metu užmegzti kontaktai virsta ilgalaikiu bendradarbiavimu.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra atsižvelgdama į verslo atstovų pageidavimus praktiškai sužinoti apie lietuviško maisto produkcijos eksporto galimybes į JAE, jau netrukus, š.m. gruodžio 3 d., antradienį, organizuoja konferenciją tema „Lietuvos maisto sektoriaus galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“.


Renginio metu Artimųjų Rytų rinkos ekspertai pasidalins savo įžvalgomis apie rinkos tendencijas, socialinius bei kultūrinius panašumus ir skirtumus, taip pat pateiks aiškias gaires apie eksporto galimybes bei produkcijos plėtrą regione.

RENGINIO GLOBĖJAS - LR ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA
Renginio koordinatorė - Aistė Prielgauskaitė. a.prielgauskaite@litfood.lt; mob. nr. +370 610 85 908

Renginys nemokamas!

Registracija privaloma: http://bit.ly/2QtB0mP
Data: 2019 m. Gruodžio 3 d., antradienis,
Laikas: 9 val., registracija pradedama nuo 8:30 val.
Vieta: Grand Hotel Kempinski, Universiteto g. 14, Vilnius.
*Daugiau informacijos užsiregistravus

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VŠĮ "Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra"
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
X