Naujienos

Lietuvos verslo tikslas – Jungtinės Amerikos Valstijos

Lietuvos maisto pramonės eksportuotojai 2019 m. birželio 24 – 28 dienomis dalyvauja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros kartu su Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija organizuojamoje verslo misijoje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Misijos tikslas kuo labiau skatinti Lietuvos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą, plėtoti dvišalius verslo ryšius, pritraukti naujas investicijas bei atverti naujas prekybos ir investavimo galimybes.

„JAV - tai tikras iššūkis, tačiau kartu ir didžiausia rinka bei investuotoja pasaulyje. Patekus nors ir į nedidelius JAV „prekybos vandenis“ galima teigti, jog atsivėrė aukščiausias verslo olimpas pasaulyje. Tikimės, kad ši verslo misija dar vienu žingsniu priartins Lietuvos verslą arčiau svajonių šalies“ – teigia Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktorė Aneta Kacėnaitė.

Lietuvos delegacija Jungtinėse Amerikos valstijose

Verslo misijai vadovauja LR Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys kartu su oficialia delegacija: Žemės ūkio ministro patarėju Jonu Pupiumi, ŽŪM Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėju  Antanu Venckumi, ŽŪM Tvarios žemės ūkio gamybos politikos grupės vadovu Karoliu Anužiu, Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pavaduotoju Mantu Staškevičiumi, Žemės ūkio ir komercijos atašė Jungtinėse Amerikos Valstijose Vaidotu Ašmonu, Ministro Pirmininko patarėju žemės ūkio klausimais Aleksandru Muzikevičiumi ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktore Aneta Kacėnaite.
 
Kartu su šia oficialia Lietuvos delegacija JAV lankosi ir Lietuvos verslo įmonių UAB „Kėdainių konservų fabriko“, UAB „Biovelos“, UAB „Naujojo Nevėžio“, UAB „Vilniaus duonos“, AB „MV Group production“, UAB „Javinės“, AB „Žemaitijos pieno“, ART21 Limited  atstovai, lydimi VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Parodų ir verslo misijų organizavimo skyriaus specialistės, laikinai atliekančios vedėjos funkcijas, Jolitos Gecevičienės.

Verslo misijos dalyvių laukia įtempta dienotvarkė

Birželio 25 d. LR Žemės ūkio ministras su Lietuvos verslo atstovais jau aplankė didžiausią Šiaurės Amerikos tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą Niujorke „Summer Fancy Food Show“. Čia įvyko svarbus susitikimas su Specialty Food Association prezidentu Phlis Kafarakis bei Specialty Food Association vadovu Massimiliano Vallariello, kurio metu aptarti Lietuvos nacionalinio stendo kitų metų parodoje organizavimo klausimai ir kitos bendradarbiavimo galimybės. Taip pat delegacija ne tik susitiko su „European American Chamber of Commerce“ atstovais, bet ir susipažino su atnaujintu jau ne vienerius metus parodoje dalyvaujančios AB „AUGA Group“ įmonės stendu.

Šiandien, birželio 26 d., LR Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiks su JAV Kongreso ir Senato Žemės ūkio komiteto nariais Vašingtone. Susitikimo tikslas - aptarti dvišalio Lietuvos ir JAV prekybinio ir žemės ūkio bendradarbiavimo klausimus.

Birželio 27 d. Lietuvos delegacija jau lankysis Delavaro ir Pensilvanijos valstijose. Delavaro valstijoje G. Surplys susitiks su JAV žemės ūkio sekretoriumi aptarti prekybos galimybes bei pasidalinti gerąją trumpųjų maisto tiekimo grandinių praktika. Siekiant vystyti platesnius verslo ryšius, vyks susitikimai ir su kitais suinteresuotais JAV kongreso nariais. Delegacija taip pat lankysis Delaware Universitete, susitiks su JAV „Giant/Martin“ prekybos tinklo vyriausiuoju viceprezidentu. Po apsilankymo Delvaro valstijoje, Lietuvos atstovai susitiks su Ahold grupės, valdančios vieną didžiausių prekybos tinklų JAV, vyriausiuoju viceprezidentu ir jo komanda Pensilvanijoje.

Tikimasi, kad tiek oficialių Lietuvos pareigūnų, tiek verslo delegacijos narių sėkmingi susitikimai su vienais svarbiausių JAV prekybos tinklų atstovais ne tik atvers naujas galimybes Lietuvos verslui įsiskverbti į JAV rinką, bet ir paskatins įmones aktyviau dalyvauti Amerikos maisto ir gėrimų parodose bei padės jaustis tvirčiau konkurencingoje vakarų verslo zonoje.

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VŠĮ "Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra"
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
X