Trumposios tiekimo grandinės: geroji patirtis Klaipėdos regione

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra spalio 9 d. kviečia į lauko dieną – gerosios patirties sklaidos renginį „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“ Klaipėdos regione. Renginys prasidės 9.30 val. Vėžaičių konferencijų centre.

Renginyje bus pristatytos galimybės didinti kaimo gyventojų socialinę įtrauktį, bendradarbiavimą bei ekonominę plėtrą organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines. Kalbėsime apie vietines maisto sistemas: savivaldos, bendruomenės bei trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt. Aptarsime naujausias patirtis vystant verslą Klaipėdos regione ir analizuosime sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius.

Konsultantų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ir tobulinti kvalifikaciją pagal 5.2 konsultavimo sritį „Konsultavimas agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose klausimais".

Mokymai pagal programą  „Agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas“ (programos kodas – 596185003) vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 29-30 dienomis. 

Kursų kaina – 80 EUR.

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Mokymų organizavimo skyriaus specialistę Editą Kavaliauskienę, tel. +370 682 28716, arba el. paštu e.kavaliauskiene@litfood.lt

Septyni tūkstančiai sodinukų - vaikams puoselėti sodus

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su LR žemės ūkio ministerija šalies ugdymo įstaigas kviečia susikurti savo sodą. Nuo rugsėjo 25 d. iki lapkričio 1 d. planuojama aplankyti per 1000 ugdymo įstaigų ir jų teritorijose pasodinti per 7000 kriaušių bei obelų sodinukų.

„Vaikai turės galimybę teorines sodininkystės žinias pritaikyti praktikoje. Neužtenka medelius tiesiog pasodinti! Vaikai jais rūpinsis tol, kol mokysis, o vėliau juos pakeis nauja ugdymo įstaigoje besimokanti karta“, - apie Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos (Programa) veiklas aiškina šios Programos vykdytojai.

Pradinukai sėmėsi žinių apie šalyje auginamas daržoves

Kelmės "Aukuro" pagrindinės mokyklos antrokėliai pavasarį dalyvavo respublikiniame konkurse "Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...?" ir laimėjo pirmąją vietą pradinių klasių kategorijoje.

Projekto metu vaikai susipažino su morkų auginimu nuo mažiausių sėklyčių iki pat traškių ir sveikatai palankių skanėstų, kurie atkeliauja ant vaišių stalo. Mokyklinukai vieni kitiems rengė mini klausimynus, žaidybinėse situacijose analizavo ne tik ūkininkavimo darbų eigą, bet gvildeno ir maisto švaistymo problemą, rengė knygeles, uždavinėjo vieni kitiems mįsles, mokėsi pasirinkti sveikatai palankius produktus mokyklos valgykloje ir namuose. Antrokai pasaulio pažinimo pamokose įvairiais būdais eksperimentavo, sėjo, daigino morkų sėklas, tyrinėjo, kokių formų, dydžių jos būna.

Parodoje bei verslo kontaktų renginyje „RIGA FOOD 2020“ dalyvavo ir Lietuvos maisto gamintojai

Praeitą savaitę Latvijoje vyko didžiausia Baltijos šalių maisto pramonės paroda „RIGA FOOD 2020“, kurioje dalyviai sužinojo maisto pramonės plėtros tendencijas, susipažino su maisto produktų inovacijomis, ragavo naujus produktus bei pasisėmė žinių tolimesniam profesiniam ir verslo vystymuisi.

Organizatoriai iš Latvian Technological Center, suprasdami nepalankias aplinkybes dėl Covid-19 atvykti į Rygą, profesionaliai rūpinosi įmonių stendais, kuriuose  pristatė įmonių produktus potencialiems partneriams.

Pažintinė žuvininkystės programa laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ šiais –2020-2021– mokslo metais. Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti nuo rugsėjo  16 d. iki spalio 6 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:

-1-4 klasių mokinių grupės;

-5-8 klasių mokinių grupės.
 

Pagrindiniai maisto produktų eksporto reikalavimai į Dubajų

Dubajus yra vienas didžiausių ir svarbiausių pasaulinės prekybos maisto produktų importo ir reeksporto centrų. Dubajaus miesto savivaldybės Maisto saugos departamentas siekia sukurti modernią maisto produktų prekybos kontrolės sistemą. 

Dėl šios priežasties yra svarbu tinkamai informuoti maisto produktų gamintojus -  tiekėjus apie visus pagrindinius maisto produktų importo ir eksporto reikalavimus, siekiant užtikrinti  nenutrūkstamą prekių tiekimą. 

Pagrindiniai maisto produktų eksporto reikalavimai į Dubajų.

Daugiau informacijos: https://www.dm.gov.ae/municipality-business/food-safety-department-2/food-safety-department/

Konkursas Pažintinės žuvininkystės programos dalyviams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius kūrybinių darbų konkurse. Konkurso tikslas – populiarinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą bei gerinti akvakultūros sektoriaus profesijų įvaizdį.

Konkurso dalyviai

Konkurse gali dalyvauti tik Programos dalyviai pagal amžiaus grupes:

⦁    1–4 klasių mokinių grupės; 
⦁    5–8 klasių mokinių grupės.

Virtualus partnerystės renginys „Food connections“

Kviečiame maisto pramonės ir žemės ūkio sektoriaus įmones dalyvauti virtualiame partnerystės renginyje „FOOD CONNECTIONS“ 2020 m. rugsėjo 17, 22 ir 24 dienomis!

Daugiau nei 250 dalyvių iš visos Europos, naudingi seminarai ir virtualūs B2B susitikimai. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį >> https://foodconnections.b2match.io/

Visos ligos nuo nervų, o nuraminti juos gali padėti daržovės

Ekologiška žemės ūkio produkcija nėra naujiena, tačiau tik pastaraisiais metais lietuviai susidomėjo, kur ir kaip augintos daržovės pasiekia jų namus. „Viskas, ko reikia mūsų organizmui, užauga Lietuvoje“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Visuomenės sveikatos katedros vedėjas, profesorius Rimantas Stukas. Su juo kalbamės apie tai, kodėl svarbu valgyti šviežius vaisius ir daržoves. Sveikos mitybos specialistai pabrėžia – nebūtina ieškoti egzotiškų vaisių ir daržovių: viskas, ko reikia ir naudinga mūsų organizmui, užauga čia pat, Lietuvoje.

Kalbėdamas apie tai, prof. R.Stukas priminė ropę, kuri, anot jo, Lietuvoje yra nepelnytai pamiršta daržovė. „Kartais man tenka pasakoti vaikams apie sveiką mitybą: pradinukams, vyresniems, bet pasaką apie ropę visi žino. Vaikai prisimena, kaip senelis augino, paskui kartu su senele, anūke, pelyte rovė. Bet kad valgė – pamiršta. Kartais nebūna klasėje nė vieno vaiko, ragavusio ropės, nė vienas nežino jos skonio. O juk kol Kolumbas nebuvo atvežęs bulvių į Europą, ropė buvo pagrindinė daržovė!“ – kalbėjo pašnekovas.

Lietuvos ūkiuose gaminama produkcija – viešajam maitinimui

Vilniuje įvykusi ,,Kokybiško maisto šventė 2020" ir jos metu surengta konferencija vėl sulaukė didelio atsakingai užauginto maisto gerbėjų būrio. Renginio metu daug dėmesio skirta viešųjų pirkimų supaprastinimo ir paramos įsigyjant pagal kokybės sistemas pagamintus produktus galimybių aptarimui.

„Džiaugiuosi, kad ši šventė darosi vis populiaresnė, kasmet atsiranda naujų produktų. Žemės ūkio ministerija stengiasi, kad darželiuose ir mokyklose ant vaikų stalo patektų ekologiški ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti produktai. Kol kas dar ne visada pasiseka užpildyti visą asortimentą, tad visi turime pasistengti, kad „žalieji“ viešieji pirkimai suaktyvėtų, į viešojo maitinimo sektorių patektų dar daugiau lietuviškų kokybiškų produktų“, – diskutuoti kvietė konferencijoje dalyvavęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Nuotolinis B2B seminaras „The Rise in Demand for EU Organic & Sustainable Products in the GCC“

Kviečiame visus ekologiškų produktų gamintojus į rugsėjo 29 d. Europos Komisijos organizuojamą B2B nuotolinį seminarą. Seminaras skirtas tik sertifikuotiems ES ekologiškų produktų gamintojams ir eksportuotojams, jau įžengusiems ar suinteresuotiems įžengti į PĮBT (Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos) rinką, kurių gaminama produkcija priklauso šioms produktų kategorijoms:

  - mėsos ir paukštienos; 
  - pieno ir sūrio; 
  - vaisių ir daržovių bei alyvuogių aliejaus; 
  - javų ir konditerijos gaminių.

Ankstesnis 1 2 3 ... 21 Sekantis