Agrobalt

VERSLO FORUMAS “13TH AGRO-TRADE & ECONOMIC COOPERATION FORUM BETWEEN CHINA AND CEEC” SULAUKĖ DIDELIO PASISEKIMO

2018 gegužės 28


2018 m. gegužės 25 d. VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra organizavo Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo 13-ąjį forumą. Vis daugiau šalies įmonių domisi savo produkcijos plėtra į Kinijos rinką. Lietuva turėjo unikalią galimybę suaktyvinti ekonominį bendradarbiavimą su Kinija bei paskatinti eksportą.

Kartu su Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministru Han Changfu į Lietuvą atvyko ir gausi kinų verslininkų delegacija. Jai buvo surengtas atskiras verslo forumas, kurio pagrindinė tema – Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektorius. Lietuvos verslininkai turėjo puikią progą pabendrauti su Kinijos įmonių atstovais ir pristatyti savo produkciją.

Verslo forumo metu sveikinimo kalbą tarė LR žemės ūkio ministro patarėjas Rolandas Taraškevičius. Kuris pabrėžė jog Lietuvai ekonominis bendradarbiavimas su Kinija yra labai svarbus. Ši šalis pagrindinis partneris Azijoje, taip pat, Kinija labai palanki šalis Lietuvos eksportuojančioms įmonėms, ypač pieno bei mėsos produktų sektorių atstovams.

Advokatų kontoros UAB „Ellex Valiunas“, advokatas Robertas Čiočys verslo forumo metu kinų verslininkams išsamiai pristatė Lietuvos investavimo klimatą: eksportuojamos produkcijos rodiklius, sąlygas verslui, reikalavimus steigiamoms bendrovėms, imigracijos situaciją, mokestinę aplinką ir kt.

Iš Kinijos pranešimus parengė ir skaitė Shenzhen Yantian Port Group Co., Ltd prezidentas LIU Nan‘an, Alibaba Group tarptautinių santykių ir viešųjų ryšių direktoriaus pavaduotoja LUO Lin, China Aquatic Products Zhoushan Marine Fisheries Corporation vadybinikė MIAO Ting.

Forumo dalyviai susipažino su Kinijos ir Lietuvos sėkmingo verslo projektais, dalijosi gerąja patirtimi, rodė dėmesį inovatyviems sprendimams, aptarė ateities bendradarbiavimo galimybes.

Iškart po verslo forumo VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra organizavo B2B susitikimus, su Lietuvos eksportuojančiomis įmonėmis bei Kinijos politiniais atstovais bei verslininkais.

Kiekviena įmonė dalyvė turėjo unikalią galimybę tiesiogiai susipažinti ir pabendrauti su verslininkais iš Kinijos. Susidomėjimą parodė ir į susitikimuose dalyvavo Lietuvos įmonių atstovai iš : AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, UAB „Litamilk“, UAB „Gudobelė“, UAB „Groward Group“, UAB „Agorvet“, UAB „Foksas“, Vilniaus universitetas, UAB „Vilniaus alus“, UAB „Agrorodeo“, UAB „Butchers LT“. B2B susitikimų metu iš viso įvyko daugiau nei 50 susitikimų tarp verslo atstovų iš Lietuvo ir Kinijos. Lietuvos įmonės vykdė susitikimus su: Agricultural Trade Promotion Center,MARA; Foreign Economic Cooperation Center, Ministry of Agriculture and Rural Areas, China; Inner Mongolia Legeng Agriculture Development Co.,Ltd.; Viction (Inner Mongolia) Cashmere Group Co., Ltd.; Alibaba (China) software Co., Ltd.; Shenzhen Yantian Port Group Co.,Ltd.; Zhonghong Sannong (Beijing) Technology & Trade Development Co., Ltd.; Fuzhou Fuji Trading Co., Ltd.; Anhui Yuanhetang Pharmaceutical Co.,Ltd. ir kitomis kinų įmonėmis.

Verslo susitikimų metu įmonės susipažino, apsikeitė kontaktais, Lietuvos įmonės supažindino Kinijos įmones su gaminama produkcija bei aptarė galimybes eksportuoti produkciją į Kinijos rinką. Atstovus iš Kinijos sudomino Lietuvos įmonių gaminama produkcija. Lietuvos įmonės tęs tolimesnį bendradarbiavimą bei pradėtas diskusijas.

Įmonių atstovai verslo forumą bei B2B susitikimus įvertino teigiamai. Verslo forumo metu įmonės gavo daug naudingos edukacinės informacijos. B2B susitikimų metu Lietuvos įmonės užmezgė naujus santykius su potencialiais prekybiniais partneriais, distributoriais bei importuotojais.

forumas2 forumas1 b2b