Naujienos

TARPTAUTINĖJE PARODOJE „PLMA’S WORLD OF PRIVATE LABEL INTERNATIONAL TRADE SHOW 2017“, AMSTERDAME, NYDERLANDŲ KARALYSTĖJE, PRISTATYTA LIETUVIŠKA PRODUKCIJA

2017 gegužės 16


Valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau – Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų dalyvavimą, bei jų gaminamos produkcijos pristatymą tarptautinėje parodoje „PLMA’s World of Private Label International Trade Show 2017“, kuri prasidėjo šiandieną Amsterdame, Nyderlandų Karalystėje. Kiekvienais metais į šią parodą susirenka gausus būrys ne tik maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų.

Šiandien tarptautinė paroda „PLMA’s World of Private Label International Trade Show 2017“  atvėrė savo duris 9 val. ryto. Joje šiais metais Lietuvos įmonių jungtiniame stende savo produkciją pristato: UAB „Lukšių pieninė“ (pristatoma produkcija – fermentiniai sūriai, glaistyti varškės sūreliai, kepti bei rūkyti varškės sūriai),  AB „Pieno žvaigždės“  (pristatoma produkcija – pieno produktai), UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko (pristatoma produkcija – natūralus mineralinis vanduo –  gazuotas ir negazuotas), UAB „Vilniaus alus“ (pristatoma produkcija – nealkoholiniai gėrimai ir alaus kokteiliai be konservantų, ilgo brandinimo alaus produkcija, nenaudojant cukraus sirupo), AB „AUGA Group“ (pristatoma produkcija – ekologiški grybai, daržovės), UAB „Fudo“  (pristatoma produkcija – šaldytos uogos, grybai), UAB „Gudobelė“ (pristatoma produkcija – duonos traškučiai „Bon chance“).

Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių jungtinį stendą aplankė J.E. Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Nyderlandų Karalystėje ir nuolatinėje atstovybėje prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos patarėja Sigrida Mulevičienė.

Svarbu paminėti, kad Nyderlandai yra viena iš šalių, į kurias lietuviškų maisto produktų eksportas sudaro vieną didžiausių dalių, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis 2016 m. lietuviškų produktų į Nyderlandų Karalystę buvo eksportuota už 196,416 mln. EUR, o 2015 m. – 228,746 mln. EUR.

Pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis 2017 m. sausio mėn. daugiausia į Nyderlandų Karalystę eksportuota gaminių iš mėsos ir valgomųjų mėsos subproduktų – už 2,896 mln. EUR. Pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų eksportas sudarė 1,928 mln. eurų. 2017 m. sausio mėn. javų eksportas sudarė – 10,123 mln. EUR, tabako ir perdirbto tabako pakaitalų 2017 m. eksportas sausio mėn. sudarė – 12,945 mln. EUR. Mažiausiai 2017 m. sausio mėn. į Nyderlandų Karalystę eksportuota gaminių iš augalinių pynimo medžiagų; augalinių produktų – už 4,1 tūkst. EUR. Nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų eksportas 2017 m. sausio mėn. sudarė 0,3 tūkst. eurų, o produktų iš daržovių, vaisių, riešutų arba kitų augalų dalių eksportas sudarė – 0,7 tūkst. eurų.

Šiais metais parodoje tikimasi sulaukti daugiau nei 4,300 dalyvių, tarp kurių yra net 60 nacionalinių paviljonų, išsidėsčiusių Europos ir Olandijos salėse.

 

plma-foo          plma-1-foto

plma-3            plma-5

plma-4