Naujienos

TARPTAUTINĖJE MAISTO PRODUKTŲ IR GĖRIMŲ PARODOJE „IFE 2017“, LONDONE BUS PRISTATYTA LIETUVIŠKA PRODUKCIJA

2017 kovo 15


Valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau – Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų dalyvavimą, bei jų gaminamos produkcijos pristatymą tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „IFE 2017“, kuri vyks 2017 m. kovo 19-22 dienomis Londone, Jungtinėje Karalystėje. Kas dvejus metus vykstanti paroda sulaukia didelio lankytojų dėmesio, ypatingai paroda domisi ir joje lankosi importuotojai, eksportuotojai, didžiųjų prekybos centrų atstovai, didmenininkai, kurie domisi įvairia  produkcija bei naujais tarptautiniais prekių ženklais pažymėtais produktais.

 2016 m. mėsos ir valgomųjų mėsos subproduktų į Jungtinę Karalystę eksportuota už 5183,8 mln. EUR; gaminių iš žuvies, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių už 17599,8 mln. EUR; pieno ir pieno produktų, paukščių kiaušinių, natūralaus medaus, gyvūninės kilmės maisto produktų  už 5900,9 mln. EUR; 2017 m.  I ketv. mėsos ir valgomųjų mėsos subproduktų eksportuota už 473,5 mln. EUR; gaminių iš žuvies, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių už 844,1 mln. EUR; pieno ir pieno produktų, paukščių kiaušinių, natūralaus medaus, gyvūninės kilmės maisto produktų eksportuota už 360,1 mln. EUR.

2015 m. šioje parodoje dalyvavo daugiau nei 1350 dalyvių iš 57 šalių, o parodą aplankė daugiau nei 29000 lankytojų iš 108 valstybių. Buvo organizuojami įvairūs seminarai maisto produktų bei gėrimų temomis. Šiais metais, tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą „IFE 2017“ planuoja aplankyti oficialios delegacijos bei garbingi svečiai. Savo produktus dalyviai pristatys 9 sektoriuose tokiuose kaip: kepinių, gėrimų, žuvies produktų, vaisių ir daržovių, mėsos ir jūros gėrybių produktų, sūrių ir pieno produktų, britų ir airių maisto, sveiko maisto, užkandžių sektoriai. Bus organizuojami įvairių kategorijų apdovanojimai (priklausomai nuo pakuotės, dizaino, technologijų, reklamos ir pan.). Parodoje dalyvaus 1350 įmonių gaminančios aukštos kokybės produktus iš įvairių pasaulio šalių.

Lietuvos įmonių jungtiniame 48 kv. m. stende (parodų centre ExCeL London) numatoma pristatyti Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų veiklą ir produkciją.

Tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „IFE 2017“ Lietuvos įmonių jungtiniame stende dalyvaus atstovai iš šių įmonių: UAB „Biogami“ (pristatoma produkcija – košelės kūdikiams), UAB „Miltinuko receptas“ (pristatoma produkcija – šaldyta produkcija), UAB „Šeimos šaknis“ (pristatoma produkcija – pluoštinių kanapių druskos mišinys), UAB „Ekofrisa“ (pristatoma produkcija – ekologiškos kruopos), AB „Gubernija“ (pristatoma produkcija – gaivieji gėrimai),  AB “AUGA group”(pristatoma produkcija – ekologiškos daržovės).

Aplankyti tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą „IFE 2017“ ir jungtinį Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių stendą Agentūra pakvietė Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje atstovus.

Visos Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės parodoje „IFE 2017“ dalyvauja pagal projektą 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas‘ priemonės Nr. 03.1.1-LVPA-K-801 „Naujos galimybės LT“.