Naujienos

TARPTAUTINĖJE MAISTO PRODUKTŲ IR GĖRIMŲ PARODOJE „FOODEX JAPAN 2017“ JAPONIJOJE BUS PRISTATYTA LIETUVIŠKA PRODUKCIJA

2017 sausio 19


Valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau – Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų dalyvavimą, bei jų gaminamos ekologiškos produkcijos pristatymą tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „FOODEX JAPAN 2017“, kuri vyks 2017 m. kovo 7-10 dienomis Tokijuje, Japonijoje. Kiekvienais metais į parodą susirenka gausus būrys ne tik maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2016 m. lietuviškos kilmės produktų į Japoniją buvo eksportuota už 85 mln. EUR lyginant su praėjusių 2015 m. atitinkamu laikotarpiu išaugo 6 kartus tuo pačiu laikotarpiu. Daugiausia 2015 m. į Japoniją eksportuota gaminių iš pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų; javų, miltų, krakmolo arba pieno; miltinių konditerijos gaminių; tabako ir perdirbto tabako pakaitalų; mėsos, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių už 13 mln. EUR. O 2016 m. pagal Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia į Japoniją eksportuotą gaminių iš tabako ir perdirbto tabako pakaitalų; mėsos, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių; javų, miltų, krakmolo arba pieno; miltinių konditerijos gaminių; pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų; javų kurių vertė už 84 mln. EUR. 2015 m. lyginant su 2016 m. išaugo įvairūs maisto produktų eksportas į Japoniją ir sudarė atitinkamai 14 tūkst. EUR. Ir 63,4 tūkst. EUR. O 2015 m. lyginant su 2016 m. nukrito žuvies, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių eksportas į Japoniją nuo 90 tūkst. EUR. Iki 65,5 tūkst. EUR. Pagal Lietuvos statistikos departamento duomenimis mažiausiai 2015 m. į Japoniją eksportuota gaminių iš valgomųjų vaisių ir riešutų; citrusų vaisių arba melionų žievelių ir luobų; kakavos ir gaminių iš kakavos; nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto už – 74,6 tūkst. EUR. Mažiausiai 2016 m. į Japoniją eksportuota gaminių iš gyvūninių arba augalinių riebalų ir aliejų bei jų skilimo produktų; paruoštų maistinių riebalų; gyvūninio arba augalinio vaško; maisto pramonės liekanų ir atliekų; paruoštų pašarų gyvūnams; daržovių, vaisių, riešutų arba kitų augalų dalių; aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių; įvairių grūdų, sėklų ir vaisių; augalų, naudojamų pramonėje ir medicinoje, šiaudų ir pašarų; nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto; valgomųjų daržovių ir kai kurių šakniavaisių bei gumbavaisių kurių vertė už 54,6 tūkst. EUR.

Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Foodex Japan 2016“, tai viena didžiausių Azijos parodų, kurioje dalyvavo 3000 parodos dalyvių iš daugiau nei 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų kurių stendų bendras plotas buvo maždaug 29911 kv. m. Ši paroda sulaukė 76 tūkst. profesionalių lankytojų, tarp kurių buvo pirkėjai, prekybininkai, kurie domėjosi naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis, iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro, Honkongo, Korėjos ir kitų šalių bei didžiausi Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai, didmenininkai ir gamintojai. 2016 m. parodos metu buvo pristatomi įvairūs maisto produktai (žemės ūkio produktai, duonos gaminiai, konditerijos gaminiai, pieno produktai, paukštiena, kiaušiniai, šaldyti maisto produktai, vaisiai ir daržovės, prieskoniai, ekologiški produktai, jūros gėrybės, mėsos produktai), gėrimai (alus, brendis, likeris, viskis, vynas, kava ir arbata, sultys ir kiti gaivieji gėrimai, mineralinis vanduo) ir logistikos paslaugos, knygos, žurnalai, laikraščiai.

Parodos „Foodex Japan 2016“ metu vyko daug įvairių renginių, skirtų tiek parodos lankytojams, tiek ir jos dalyviams: naujų produktų iš Japonijos ir kitų pasaulio šalių pristatymo renginys, geriausio vyno rinkimai 2016 m. (šis renginys išskirtinis tuo, kad teisėjos buvo tik moterys), vyno pristatymas didžiausiems importuotojams, ieškantiems naujų vyno prekės ženklų, stambiausių pirkėjų verslo susitikimas (diskusija) su parodos dalyviais.

Tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Foodex Japan  2017“ vyks 2017 m. kovo  7-10 dienomis, Tokijuje, Japonijoje. Tai bus 42 paroda, kurioje ketina dalyvauti daugiau nei 3250 dalyvių iš 80 pasaulio šalių. Tai yra viena didžiausių Azijos parodų, kurioje kasmet sulaukiama apie 77 tūkst. profesionalių lankytojų, tarp kurių yra pirkėjai iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro, ir kitų pasaulio šalių, kurie domisi naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis, taip pat Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai. Japonija yra viena iš perspektyviausių Lietuvos rinkų eksporto rinkų.

Parodos „Foodex Japan 2017“ metu Lietuvos įmonių jungtiniame stende savo produkciją pristatys: AB „AUGA Group“ (pristatoma produkcija – ekologiški grybai, daržovės ), ŽŪK „Pienas LT“ (pristatoma produkcija – pieno baltymai), MB „Lietungė“ (pristatoma produkcija – vaisių-uogų vynai).

2017 m. sausio 17 d. aplankyti tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą „FOODEX JAPAN 2017“ ir jungtinį Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių stendą Agentūra pakvietė Lietuvos Respublikos ambasadorių Japonijoje J. E. Egidijų Meilūną ir ambasados darbuotojus.