Naujienos

TARPTAUTINĖJE EKOLOGIŠKŲ MAISTO PRODUKTŲ IR GĖRIMŲ PARODOJE „BIOFACH 2017“, VOKIETIJOJE PRISTATOMA LIETUVIŠKA EKOLOGIŠKA PRODUKCIJA

2017 vasario 17


Valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau – Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų dalyvavimą, bei jų gaminamos ekologiškos produkcijos pristatymą tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „BIOFACH 2017“, kuri prasidejo 2017 m. vasario 15 dieną Niurnberge, Vokietijoje. Kiekvienais metais į parodą susirenka gausus būrys ne tik ekologiškos produkcijos sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių šios produkcijos vartotojų, taip pat ypatingai paroda domisi ekologiško ir sveiko maisto parduotuvės, importuotojai, eksportuotojai, didmenininkai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2016 m. lietuviškos kilmės produktų į Vokietiją buvo eksportuota už 33 mln. EUR lyginant su praėjusių 2015 m. atitinkamu laikotarpiu nepakito. Daugiausia 2015 m. į Vokietiją eksportuota gaminių iš žuvies, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių; pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų, aliejinių kultūrų sėklos ir vaisiai; įvairūs grūdai, sėklos ir vaisiai; augalai, naudojami pramonėje ir medicinoje; šiaudai ir pašarai – už 19 mln. O 2016 m. pagal Lietuvos statistikos departamento duomenimis daugiausia į Vokietiją eksportuotą gaminių iš žuvies, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių; gaminiai iš mėsos, žuvies arba vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių; bei javai, kurių vertė už 18 mln. EUR. 2015 m. liepos mėnesį lyginant su 2016 m. liepos mėnesiu išaugo įvairių maisto produktų eksportas į Vokietiją ir sudarė atitinkamai 1819,5 tūkst. EUR ir 3455,2 tūkst. EUR. 2015 m. rugpjūčio mėn. lyginant su 2016 m. tuo pačiu laikotarpiu nukrito valgomosios daržovės ir kai kurie šakniavaisiai bei gumbavaisiai eksportas į Vokietiją nuo 4036,7 tūkst. EUR iki 3898,6 tūkst. EUR. Vokietijoje ekologiška produkcija yra labai vertinama, atliekamos apklausos rodo, kad tiek paklausa ekologiškiems produktams, tiek pasiūla šioje šalyje nuolat auga, didėja ekologine gamyba užsiimančių ūkių skaičius.

Tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda „BIOFACH 2017“ yra įvardijama kaip stambiausias pasaulio ekologiškų produktų gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs renginių ciklai, diskusijos, skirti su ekologišku ūkininkavimu, ypatingai didziausio demesio sulauke „Geriausio naujo produkto“ nominacija, kurioje kompetentingi atstovai lankytojams pristato ekologiškos produkcijos naujienas iš skirtingų pasaulio šalių.

Parodos „BIOFACH 2017“ metu Lietuvos įmonių jungtiniame stende savo produkciją pristato: UAB „Šeimos šaknis“ (pristatoma produkcija – aukščiausios kokybės pluoštiniu kanapiu aliejus, bei kiti produktai), UAB „Tundra Snack“ (pristatoma produkcija – daigintų grikių batonėliai), UAB „Biogami“ (pristatoma produkcija – košelės kūdikiams), UAB „Agropro“ (pristatoma produkcija – pluoštinių kanapių produktai), UAB „Malsena“ (pristatoma produkcija –  įvairių rūšių kvietiniai ir ruginiai miltai, miltų mišiniai, manai, kvietiniai gemalai bei sėlenos), UAB „Biogrūdai“ (pristatoma produkcija –  ekologiniai grūdai), AB „Auga group“ – (ekologiškos daržovės), VšĮ „Ekoagros“ –  (ekologinės gamybos ir išskirtinės kokybės žemės ūkio ir  maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė).

Šią parodą ir jungtinį Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių jungtinį stendą aplankė Lietuvos Respublikos žemės ūkio atašė Vokietijos Federacijos Respublikoje p. Mindaugas Milinis, Vokietijos Federacijos Respublikoje Meklenburgo priešakinės Pomeranijos žemės ūkio ministras Till Backhaus, daktaras Kai-Uwe Kachel, atsakingas už ekologiją bei LR Žemės ūkio ministerijos žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Aplinkosaugos ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus vedėja Neda Jakubauskienė ir LR žemės ūkio ministerijos ES ir tarptautiniu reikalų departamento ES politikos skyriaus vyr.specialistė Vitalija Fokienė.

2016 m. parodą aplankė net 48,533 tūkst. lankytojų iš įvairių pasaulio valstybių, daugiausiai lankytojų buvo iš Italijos, Austrijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos, Šveicarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos/Šiaurės Airijos bei Belgijos. Savo ekologišką produkciją pristatė 2,325 eksponentai iš 130 šalių, kurių didžiąją dalį sudarė Vokietijos, Italijos, Austrijos, Olandijos ir Prancūzijos verslo atstovai. Bendras parodos plotas 2016 m. buvo 71,600 kv. m.

Šiais metais organizatoriai parodoje planuoja sulaukti 2500 dalyvių, o parodą aplankys apie   48 000 lankytojų iš 200 valstybių. Taip pat tarptautinę ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodą „BIOFACH 2017” planuoja aplankyti apie 170 oficialių delegacijų bei garbingų svečių. Savo produktus dalyviai pristatys net 20-yje sektorių, tokių kaip: gėrimų, vaisių ir daržovių, mėsos ir dešrelių produktų, žuvies produktų, miltinių produktų, sūrių, įvairių kepimo aliejų, šaldytų produktų, saldumynų, riešutų, džiovintų vaisių, šokoladų, natūralią kosmetiką, organinių produktų ir kt.

Tuo pačiu metu kaip ir paroda „BIOFACH 2017“ vyksta ir tarptautinė grožio bei ekologiškos kosmetikos paroda „VIVANESS 2017“, kurioje savo produkciją kasmet pristato daugiau nei 250 dalyvių iš 30 pasaulio šalių, ir sulaukia daugiau nei 40 tūkst. lankytojų. Natūralios kosmetikos parodoje galima ne tik užmegzti naujų verslo kontaktų, tačiau ir susipažinti su ekologiškos kosmetikos įvairove organizatorių sukurtoje jaukioje aplinkoje.

1 img_7611 img_7610 img_7608   litfood   3    img_7603