Naujienos

SVIESTO KVOTOS NUSTATYMAS JAPONIJOJE

2018 vasario 2


Sausio 28 d. išplatintas pranešimas, kad Japonijos Žemės ūkio ministras nusprendė importuoti iki 13 000 tonų sviesto kitais finansiniais metais, tam, kad padengtų tiekimo stygių bei užtikrinti stabilų ir nenutrūkstamą tiekimą.

Kvota nustatyta metams, kurie prasideda balandžio mėnesį ir bus tokia pati kaip ir dabartiniais finansiniais metais.

Mažėjantis pieno ūkininkų skaičius Japonijoje sukelia pieno trūkumą šalyje. Japonijos pieno pramonės atstovai prognozuoja, kad kitais finansiniais metais bus galima įsigyti 68 900 tonų sviesto, tai 3 600 tonų mažiau už prognozuojamą paklausą.

Oficialaus pranešimo metu ministras teigė, kad didelės importo kvotos nustatymas iš anksto padėjo išvengti sviesto trūkumo Japonijoje. Planuojama tokią pačią kvotą išlaikyti ir kitais finansiniais metais.

Japonijos ministerija taip pat nusprendė importuoti iki 27 000 tonų nugriebto pieno miltelių bei jogurto produktų, kurie vis labiau populiarėja sveika gyvensena besidominčių žmonių tarpe.

Daugiau informacijos apie sviesto kvotos nustatymą galite rasti oficialiame Japonijos Žemės ūkio ir gyvulininkystės pramonės korporacijos puslapyje: https://www.alic.go.jp/english/index.html