Naujienos

Sveikiname programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ kūrybinių darbų nugalėtojus!

Kaip ir kiekvienais metais, didelio mokyklų susidomėjimo ir aktyvaus dalyvavimo sulaukusią Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendinamą Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) vainikavo kūrybinių darbų konkursas. Lapkričio 9 d. vykusio Programos dalyvių kūrybinių darbų vertinimo komisijos posėdžio metu buvo įvertinti pateikti kūrybiniai darbai bei patvirtinti I-III vietų nugalėtojai.

Programos įgyvendinimo metu, dalyviai – 1–4 ir 5–8 klasių moksleiviai, turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose veiklose, skirtose pažinti akvakultūrą, susipažinti su žuvų auginimu, priežiūra, sužinoti apie karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. O Programos įgyvendinimo pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti kūrybinių darbų konkurse, kurio metu turėjo galimybę pademonstruoti bei įtvirtinti įgytas žinias.

„Visada labai džiaugiamės sulaukę Programos finišo, nes čia mus pradžiugina pateikti vaikų kūrybiniai darbai, kurie nenusileidžia vienas kitam nei originalumu, nei kūrybiškumu, nei įdėtu dideliu darbu. Bet čia svarbiausia tai, kad būtent šis konkursas parodo, kiek tai vaikams rūpi, kiek tai jiems įdomu ir, kiek jie įsisavina naujų žinių šios Programos metu. Kiekvienais metais vis išradingesni ir vienas už kitą originalesni darbai tik patvirtina šios Programos naudą ir reikalingumą“ – sakė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymų organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Kūrybiniai darbai varžėsi pagal skirtingas temas

Programos dalyviai galėjo pateikti kūrybinius darbus pagal keturias temas:  menas, mityba ir maisto ruošimas, mokslas ir technologijos bei komunikacija. Paraiškos dalyvauti konkurse buvo renkamos nuo spalio 4 d. iki spalio 22 d. Iš viso pateiktos 23 paraiškos.

Kaip ir kiekvienais metais, daugiausia paraiškų pateikta pagal temą „Menas“. Šioje kategorijoje varžėsi net septyni 1–4 klasių ir penki 5–8 klasių moksleivių kūrybiniai darbai. Pateikti darbai stebino kūrybiškumu, išradingumu ir įvairove. Mokiniai lipdė žuvis iš modelino ir dekoravo jas džiovintais augalais, įspaudais, iškiliomis reljefinėmis detalėmis, kūrė plakatus, dainavo daineles apie žuvis ir šoko, konstravo žuvis iš lego kaladėlių, piešė žuvis sniege pėdutėmis, gamino žuvis iš įvairių antrinių žaliavų bei, žinoma, piešė žuvis, jūros gyvūniją pasinaudodami įvairiomis technikomis.

Ne mažiau populiarumo sulaukė ir tema „Mityba ir maisto ruošimas“. Šioje kategorijoje varžėsi penki  1–4 klasių ir du 5–8 klasių darbeliai. Čia mokiniai demonstravo savo kulinarinius sugebėjimus – gamino įvairiausius patiekalus iš žuvies, rinko receptus, rengė skaniausio patiekalo varžytuves, nagrinėjo žuvies svarbą mityboje ir jos maistinę vertę.  

Pagal temą „Mokslas ir technologijos“ buvo pateikti du darbai. Po vieną kūrybinį darbą šia tema pateikė abiejų amžiaus grupių moksleiviai. Labai nustebino savo kompiuteriniu raštingumu ir sugebėjimais mažieji dalyviai. Mokiniai, dirbdami savarankiškai, porose ar grupelėse užprogramavo robotuką, kuris žaidimo forma padėjo mokiniams įsisavinti Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias. Vyresnieji mokiniai sukūrė keturias prezentacijas apie akvakultūrą ir žuvininkystę, akvakultūros ūkiuose auginamus vandens gyvūnus, akvakultūros ūkių tipus, juose auginamų žuvų rūšis, produkciją, auginimo technologiją. Mokiniai atliko kūrybinius darbus, kurių nuotraukomis iliustravo savo pristatymus.

Komunikacijos tema sudomino tik vyresniuosius mokinius. Šioje kategorijoje varžėsi du 5-8 klasių moksleivių pateikti kūrybiniai darbai. Viena mokinių grupė pademonstravo turimus žurnalistinius gebėjimus – sukūrė filmuką, kuriame pademonstravo atliktą apklausą bei pateikė išsamią informaciją apie žuvies produkcijos naudą žmogaus sveikatai. Kita mokinių grupė demonstraciniame filmuke pademonstravo pagamintą Baltijos jūros ekosistemos modelį.

Lapkričio 9 d. Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvių kūrybinių darbų vertinimo komisija susipažino su visais pateiktais kūrybiniais darbais, juos įvertino ir 2021 m. lapkričio 16 d. posėdžio Nr. 8D-443 (5.50 E) protokolu patvirtino Programos kūrybinių darbų nugalėtojus pagal amžiaus grupes ir temas.

1-4 klasių I-III vietų nugalėtojai pagal temas:

„Menas“

I vieta – Jurbarko r. L.Meškaitytės pagrindinė mokykla – už sukurtą elektroninę knygelę apie žuvis ir jų naudą.

II vieta – Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla – už piešinius, kuriuose pavaizduotos Lietuvoje gyvenančios gėlavandenės žuvys.

III vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija – už žuvų piešinius ir dainelę.

„Mityba ir maisto ruošimas“

I vieta – Prienų rajono Skriaudžių pagrindinė mokykla – už surinktą informaciją apie žuvų maistines savybes ir naudą sveikatai bei už rinktus, išbandytus ir pasidalintus žuvies receptus ir sukurtą žuvies formos krepšelį pirkiniams.

II vieta – Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija – už išsiaiškintą ir susistemintą informaciją apie žuvų maistinę vertę ir naudą, atrinktą patį gardžiausią receptą ir nufilmuotą gaminimo procesą.

III vieta – Telšių „Germanto“ progimnazija – už sukurtus plakatus apie žuvų teikiamą naudą žmogui ir žuvies receptus.

„Mokslas ir technologijos“

I vieta – Panevėžio „Vilties“ progimnazija – už užprogramuotą robotuką, kuris žaidimo forma padėjo mokiniams įsisavinti Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias.

5-8 klasių I-III vietų nugalėtojai pagal temas:

„Menas“

I vieta – Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija – už piešimą ant sniego, žuvų konstravimą iš lego kaladėlių, piešimą lankstant piešimo lapą, žuvyčių lipdymą iš plastilino, žuvų portretus iš spalvotų buteliukų kamštelių.

II vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija – už pagamintą plakatą ir rimuotai pristatytus Programos metu patirtus įspūdžius.

III vieta –  Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija – už nutapytus paveikslus „Aukso banginis“ ir „Mano augintinė“.

„Mityba ir maisto ruošimas“

I vieta – Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla – už atliktą tyrimą „Žuvininkystė. Žuvies produktų nauda žmogaus organizmui“ bei surinktus ir su mokyklos bendruomene pasidalintus žuvies receptus.

II vieta – Panevėžio „Vilties“ progimnazija – už sukurtą inscenizaciją – laidą „Rudens virtuvėlė“.

„Mokslas ir technologijos“

I vieta – Panevėžio „Vilties“ progimnazija – už sukurtas prezentacijas apie akvakultūrą ir žuvininkystę, akvakultūros ūkiuose auginamus vandens gyvūnus, akvakultūros ūkių tipus, juose auginamų žuvų rūšis, produkciją, auginimo technologiją.

„Komunikacija“

I vieta – Skuodo rajono Ylakių gimnazija – už sukurtą filmuką „Klausimėlis apie žuvininkystę“.

II vieta – Skuodo rajono Ylakių gimnazija – už sukurtą filmuką „Mes už ekologinę žuvininkystę“.

 

Kaip ir kiekvienais metais kūrybinių darbų nugalėtojai bus apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais. Komisijos sprendimu, be apdovanojimų neliks ir prizinių vietų neužėmę kūrybinių darbų konkurso dalyviai. „Visi darbai vienaip ar kitaip buvo įdomūs, gražūs, ir prasmingi. Deja, konkurse yra tik trys prizinės vietos ir visi negali būti nugalėtojai. Komisija, kaip padėką ir paskatinimą ir toliau būti aktyviais, nenustoti domėtis akvakultūra, įtraukti į savo mitybą daugiau žuvies produktų, nusprendė visiems dalyvavusiems konkurse už pastangas, kūrybiškumą ir aktyvumą, įteikti atminimo dovanas“ – dalijosi gera žinia Alvydas Grigaliūnas.

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X