Naujienos

SVARBUS PRANEŠIMAS DĖL MAISTO PRODUKTŲ EKSPORTO Į JAV: PRIVALOMAS DUOMENŲ APIE FSVP IMPORTUOTOJĄ PATEIKIMAS MUITINĖJE

2017 gegužės 12


Pagal Foreign Supplier Verification Programe (FSVP) taisykles, įsigaliojusias nuo š. m. gegužės 30 d., maisto pramonės subjektai, norintys eksportuoti savo produkciją į JAV, privalo griežtai jų laikytis.

Naujosios FSVP taisyklės  apima svarbius pokyčius, kurie taikomi visiems be išimties maisto produktų eksportuotojams.

Užsienio tiekėjai  prieš savo produkcijos tiekimą į JAV turi būti patvirtinti pagal specialią rašytinę programą. Taip pat jie privalo pateikti naują informaciją muitinėje apie FSVP importuotoją . Tai asmuo, kuris yra  atsakingas už FSVP taisyklių atitikimą ir taikymą importuojamiems produktams. Nuo šiol duomenys apie šiuos FSVP importuotojus turi būti deklaruojami  kiekvieną kartą  importuojant maisto produktus į JAV (įskaitant maisto papildus), kuriems taikomas FDA reguliavimas, išskyrus atvejus dėl išimties.

Pagrindinė problema – FDA reikalauja pateikti tam tikrus duomenis apie FSVP importuotoją, kurie nėra numatyti FSVP taisyklėse.

Atsižvelgus į tai, kad U.S. Food Imports LLC (USFI) gavo daugybę klausimų dėl maisto produktų kategorijų ir prašomų pateikti duomenų elementų, kurie privalo būti pateikti vadovaujantis naujosiomis FSVP taisyklėmis, buvo nuspręsta pateikti išsamų FSVP taisyklių išaiškinimą minėtu klausimų atžvilgiu

Prisegtame dokumente pateikiama išsami  informaciją apie duomenis, kurie privalo būti pateikiami deklaruojant informacija apie FSVP importuotoją: fsvp-update

Taip pat informuojame, kad USFI kviečia drąsiai kreiptis įmones, kurioms reikia pagalbos dėl FSVP taisyklių bei FDA, USDA ir CBP reikalavimų, susijusių su JAV maisto produktų importu,  taikymu  ir yra pasiruošusi joms pagelbėti.