Naujienos

Sėkmės istorija: grįžus į kaimą įgyvendino 10 projektų

Netrukus 26-ąjį gimtadienį švęsianti Raminta Karauskienė įsitikinusi: ne viską gyvenime lemia pinigai. Po studijų sostinėje ji grįžo į gimtąjį Semoškų kaimą, kuriame ūkininkauja ir tęsia visuomeninę veiklą. Pastarajai moteris negaili laiko ir jėgų – viską atperka drauge su kaimo bendruomene pasiekti rezultatai, gyvenimą gimtinėje paverčiantys patogesniu ir malonesniu visiems. 

Studijos Vilniuje, visuomeninė veikla gimtajame krašte
Balandžio 28 dieną gimusi Ramina gimtąjį kaimą paliko baigusi mokyklą. Studijoms pasirinkusi Vilnių mergina baigė buhalterinės apskaitos specialybę dvejose aukštosiose mokyklose: Vilniaus kolegijoje ir Mykolo Romerio universitete. Didžiąją laiko dalį ji leido sostinėje, tačiau neužmirštas buvo ir gimtasis kaimas: dar būdama studente Raminta tapo jaunąja ūkininke ir jau septynerius metus drauge su tėvais ūkininkauja. 
Raminta drąsiai galėtų būti pavyzdys tiems, kurie norėtų išmokti ne tik laiko planavimo, bet ir tinkamo prioritetų skirstymo: studijų metais mergina pradėjo ir visuomeninę veiklą savo gimtojo krašto labui. Jame 2016-aisiais ji buvo išrinkta Kapčiamiesčio seniūnijos seniūnaite, o nuo 2017 metų – Kapčiamiesčio bendruomenės pirmininke.
 

Save vadina kaimo vaiku 
Baigusi studijas Raminta grįžo gyventi į kaimą: „gyvenimas mieste ne man, esu kaimo vaikas“, – teigia ji. Supratusi, kokias galimybes turi kaimo bendruomenės, jauna moteris pradėjo organizuoti įvairias veiklas bei šventes Kapčiamiesčio gyventojams. Tiesa, į jas Raminta stengėsi įtraukti vis daugiau savo krašto žmonių. Būdama aktyvi, drąsi, pilietiška, kūrybinga, sumani ir nevengianti sunkumų ji bendruomenės „vairą“ perėmė į savo rankas. 

„Pradžia buvo sunki. Ne paslaptis, kad dažnai tenka kovoti su ,,vėjo malūnais“, imtis nepopuliarių sprendimų, keisti įsisenėjusius stereotipus, išklausyti kritiką, kandžius skeptikų priekaištus. Dažnas jaunas žmogus tiesiog nesusidorotų su tokiais iššūkiais, nusiviltų, galbūt nuleistų rankas, bet aš ėjau į priekį, dairydamasi pagalbos iš šono, dažnai jos nesulaukdama, bet nesustodama“, – pasakoja Raminta. 

Moteris džiaugiasi: pasitelkiant šiuolaikines technologijas bendruomenės nariai ir visi miestelio gyventojai visuomet operatyviai informuojami apie vykdomas veiklas, organizuojamus renginius. Žmonės tai mato, girdi ir geranoriškai prisijungia, padeda. „Didžiausia varomoji jėga yra mano šeima ir didelė bendruomenės narių komanda “, – teigia Raminta.  

Projektinė veikla
Per 3,5 metų pirmininkės iniciatyva Kapčiamiesčio bendruomenė įgyvendino 10 projektų (2 šiuo metu dar vykdomi). Pasiektų rezultatų sąraše: sutvarkytas ir išpuoselėtas parkelis šalia autobusų stotelės, pastatytas ženklas „Kapčiamiestis“ ir ženklas „Kapčius“. Taip pat buvo sukurtas bendruomenės logotipas, vėliava, suvenyrai ir internetinis puslapis „Mano Kapčiamiestis“. Vykdant projektą „Bendruomenė viena šeima“, suorganizuota Kapčiamiesčio bendruomenės 15-os metų veiklos šventė, edukacinė kelionė „Anykščių krašto lobiai“, šeimų šventė „Bendruomenė viena šeima 2019“ ir Kapčiamiesčio bendruomenės sąskrydis, skirtas susitikimui su kaimyninėmis bendruomenėmis. Projektas „Mes kartu“ padėjo įsigyti sulankstomų kėdžių ir stalų. Pernai įgyvendinti projektai skatino bendruomeniškumą: „Kapčiamiestiečių sąskrydis“, gerosios patirties kelionė į Pakruojį, aplankyta Guostagalio kaimo bendruomenė, Pakruojo dvaras, padėkos vakaras bendruomenės nariams. Taip pat, praėjusiais metais įgyvendintas projektas, kurio metu Kapčiamiesčio kapinėse įrengti 3 stovai su įrankiais kapinių priežiūrai. 

Didžiausi projektai: „Kapčiamiesčio bendruomenės namų įrengimas pritaikant visuomenės poreikiams“ ir biudžeto“ projektas skirtas Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimui. 2020 m. laimėtas projektas„ Bendruomeniškumas mus vienija“, kurio dėka šiais metais bus įgyvendinamos 4 veiklos: Šeimos šventė 2021, Kapčiamiesčio bendruomenės sąskrydis baidarėmis, gerosios patirties kelionė į Kauną ir eglutės įžiebimo šventė 2021. 

Ne viską gyvenime lemia pinigai
„Savo atvirumu, atkaklumu, jaunatvišku ryžtu ir noru padaryti mūsų gyvenimus gražesnius, galima įrodyti, kad ne viską gyvenime lemia pinigai. Dirbu neatlygintinai, aukodama savo laiką, jėgas ir pinigus. Manau, kad kaimai dar ilgai išliks, kol juose liks ar sugrįš gyventi drąsūs, veiklūs ir ryžtingi žmonės“, – pasakojimą baigia Raminta.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X