Naujienos

Pažintis su akvakultūros ir žuvivaisos specialybe

Gegužės mėnesį Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ išvykose į Kauno rajone esantį Akvakultūros centrą sudalyvavo daugiau nei trys šimtai vaikų iš įvairių Lietuvos rajonų.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centras yra mokslo institucija, kurioje yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Čia mokslus baigę kvalifikuoti specialistai turi visas galimybes įgytas žinias ir turimą kvalifikaciją panaudoti kuriant savo sėkmingus žuvininkystės verslus.

Į Akvakultūros centrą atvykusius Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius pasitiko doc dr. Andželika Dautartė ir Akvakultūros centro vadovas Alvydas Žibas. Akvakultūros specialistai teorinių ir praktinių užsiėmimų metu atvykusius mokinius supažindino su žuvų rūšimis, jų gyvenimo ypatumais, paaiškino, kaip uždarose patalpose veikia recirkuliacinės sistemos, kokios dalys jas sudaro, kaip veikia baseinai, vandens ruošimo įranga, šėryklos, deguonies gaminimo ir tiekimo įranga, filtrai, UV lempos, kokią reikšmę jos turi sėkmingam žuvų auginimui.

Supažindino su akvakultūros ir žuvivaisos specialybe: paaiškino, kiek trunka studijos, ką mokosi studentai ir su kokiais iššūkiais susiduria siekdami tapti kvalifikuotais akvakultūros ir žuvivaisos specialistais.

 Lankydami Akvakultūros centro laboratorijas mokiniai pamatė čia auginamas įvairaus dydžio žuvis – karpius, sterlės, deimantinius eršketus, šamus ir kt. Didelį įspūdį mokiniams padarė dar iki šiol  nematytos albinosinės sterlės, kurių skonis, kaip juokauja Akvakultūros centro vadovas A. Žibas, –  „kaip balto šokolado“.

Nors retas mokyklinio amžiaus vaikas pasipažįsta svajojantis užaugęs tapti akvakultūros ar žuvivaisos specialistu, tačiau gyva pažintis su akvakultūra skatina vaikus domėtis, pažinti, suprasti, kas yra akvakultūra, kam ji reikalinga ir kokią naudą ji teikia žmogui ir aplinkai.

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X