Naujienos

Pažintinė žuvininkystės programa – šiuolaikinė edukacija vaikams

Daug vandens purslų, išplėstų akių, ištiestų rankų ir nevaldomų vaikiškų emocijų – tokios ekskursijos su edukaciniais - praktiniais užsiėmimais moksleiviams visą balandį vykdomos Šilutės profesinio mokymo centre. Pažintinę žuvininkystės programą, kurios metu šešių mokyklų moksleiviai supažindinami su akvakultūra, įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Savo akimis pamatytos, pagautos ir pačiupinėtos žuvys: nedidelis ryklio giminaitis eršketas ar jau ūgtelėjęs ūsuotas šamas vaikams palieka neišdildomą įspūdį. Tai kur kas efektyvesnis žinių perdavimo būdas nei sausa teorinė paskaita. Kaip pastebi žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys, gal tokiomis akimirkomis ne vieno vaiko galvelėje įsigali svajonė, vėliau tapsianti didele ir efektyvia žuvies veisimo ir auginimo ferma, rekreacinio turizmo verslu, žuvies restoranu ar šiaip begaline meile gamtai.

Tokios edukacijos programos dalyviams leidžia iš arti pamatyti veisiamas ir auginamas žuvis, jų auginimo aplinką, susipažinti su pačiu profesiniu mokymu bei moderniomis galimybėmis.

Per 300 vaikų priėmęs žuvininkystės praktinio mokymo centras programos dalyviams demonstruoja gamybinio tipo šiltavandenių ir šaltavandenių žuvų auginimo sistemas, kuriose yra auginami europiniai šamai, eršketai, upėtakiai ir peledės, pristato recirkuliacinių sistemų įrangą, ikrų inkubavimo technologijas, žuvies perdirbimo cechą bei aptaria šioje profesinio mokymo įstaigoje jau vykdomas pažintines žuvininkystės srities iniciatyvas.

Programos dalyviai – 1-4 ir 5-8 klasių moksleiviai – jau dalyvavo pažintinėse pamokose su lektoriumi, baigia aplankyti akvakultūros, žuvivaisos ūkius ir profesinio ugdymo įstaigą. Vėliau moksleiviai bus pakviesti dalyvauti konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos metu įgytas žinias.

Programa yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. Jos tikslas – plėsti programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, informuoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Šiais mokslo metais pažintinė žuvininkystės programa tėra tik pilotinis projektas vykdomas nedidelėmis apimtimis. Kitais metais ketinama programą tęsti ir praplėsti – pasiūlyti joje dalyvauti didesniam mokyklų skaičiui.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X