Naujienos

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: gegužė

Dalinamės aktualiausiomis gegužės mėnesio naujienomis, naudingomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.


JAV
SDA prognozuoja dar didesnį JAV žemės ūkio produktų eksportą. Gegužės 26  d. paskelbtos JAV žemės ūkio departamento (USDA) JAV žemės ūkio prekybos prognozės 2021 finansiniams metams numato 164 mlrd. JAV dolerių eksportą bei 141,8 mlrd. JAV dolerių importą. Tiek eksporto, tiek importo prognozės didesnės lyginant su 2021 m. vasario mėnesį skelbtomis. Vienas iš pagrindinių variklių prognozuojamam eksporto augimui yra augantis kukurūzų poreikis Kinijoje bei augantys poreikiai sojos pupelėms, jautienai, paukštienai, pieno produktams, riešutams tiek Kinijoje, tiek ir kitose šalyse. Prognozuojama, kad Kinija išliks pagrindine JAV eksporto kryptimi, po to seka Meksika ir Kanada. Visą USDA apžvalgą skaitykite čia.

„Plant-based“ (liet. augalinės kilmės) maisto produktų rinkos augimui – teigiami signalai. Nors šiuo metu JAV apie 69 proc. vartotojų priskiria save visavalgiams ir tik 6 proc. maitinasi veganiškai, pastebimas 14 proc. siekiantys „flexitarian“ segmentas (visavalgiai teikiantys prioritetą augalinės kilmės maistui. Prognozuojama, kad „flexitarian“ segmentas per artėjančius kelerius metus turėtų išaugti iki 22 proc. Daugiau informacijos apie maisto vartojimo pokyčius JAV.
(LR ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose informacija)


BRAZILIJA
2020 m. sveiko maisto pardavimai Brazilijoje siekė daugiau nei 19 mlrd. USD, praneša „Euromonitor“. Pastaraisiais metais Brazilijos vartotojai labiau nei bet kada anksčiau domėjosi sveikais ir funkciniais maisto produktais – ši tendencija ypač išaugo pandemijos metu. Padidėjusi sveiko maisto produktų paklausa restoranuose privertė maisto tiekėjus į savo meniu įtraukti ir daugiau sveiko maisto pasirinkimų. 
(Food Export Association of the Midwest USA informacija)


KINIJA
Kinijos muitinės duomenimis, 2021 m. kovo mėn. Kinija importavo 1,02 mln. tonų mėsos – tai didžiausias kiekis nuo 2020 m. sausio mėn. Rekordinės mėsos importo apimtys atspindi tai, kad po naujo kiaulių maro protrūkio rinkoje vis dar labai trūksta mėsos – vien žiemos laikotarpiu Šiaurės Kinijoje buvo sunaikinta 20% kiaulių populiacijos.
(Food Export Association of the Midwest USA informacija)


JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI
Dubajus pradeda dar vieną iniciatyvą, skirtą apsirūpinimui maistu ir maisto saugai. Skelbiama apie „Food Tech Valley“ (liet. Maisto technologijų slėnio) pirmojo plėtros etapo pradžią. Numatoma, kad slėnyje įsikuriančių įmonių patogumui veiks inovacijų centras, pažangaus maisto logistikos centras, bus įrengtos vertikalaus ūkininkavimo zonos. Planuojama, kad šis projektas padės pritraukti į JAE žemės ūkio ir maisto sektoriaus įmones iš viso pasaulio. Daugiau apie tai skaitykite čia.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X