Naujienos

Žuvininkystė – neišsemiama tema: tuo įsitikino daugiau nei tūkstantis moksleivių

Ketvirtus metus vykstanti Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ suvienijo geriausius akvakultūros srities žinovus, kurie neabejoja ne tik tokios Programos prasmingumu, bet ir tiki: moksleiviams pasakodami apie žuvininkystės profesiją, kultūrą, akvakultūros reikšmę, ne tik sudomina, galbūt, būsima profesija, bet ir moko atsakomybės gamtoje.


 

Jaunimo įtraukimas į kaimo bendruomenines veiklas: ką galime padaryti kitaip?

Birželio 7 d. baigėsi mėnesį trukęs seminarų ciklas „Jaunimo įtraukimas ir lyderystės skatinimas kaimo bendruomeninėje veikloje“, kurį vainikavo LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų, skirtų kaimo jaunimui, gerųjų pavyzdžių konkurso rezultatų pristatymas ir apdovanojimai. Seminarai vyko Panevėžio, Kretingos, Zarasų ir Kauno rajonų savivaldybėse, kuriose aktualiais klausimais diskutavo jaunimas, VVG, kaimo bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, dirbantys ar planuojantys dirbti su jaunimu.

Seminarų lektorius Marius Ulozas sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kurioje išryškėjo pagrindinės problemos ir galimybės dėl jaunimo įsitraukimo į kaimo bendruomenių veiklas. Kaip padėti jaunimui jaustis lygiaverte bendruomenės dalimi ir kuo jų įsitraukimas gali būti naudingas bendruomenių veikloje? 

Apdovanoti geriausi LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektai, skirti jaunimui

Š. m. birželio 7 d. VDU žemės ūkio akademijoje apdovanoti geriausi 2014–2020 m. laikotarpiu įgyvendinti LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektai, skirti jaunimui.

Balandžio – gegužės mėnesiais vykusio LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų, skirtų jaunimui, gerųjų pavyzdžių konkurso tikslas buvo pagal nustatytus kriterijus atrinkti sėkmingiausius, originaliausius ir kitais teigiamais aspektais išsiskiriančius 2014–2020 m. Kaimo plėtros programos projektus, skirtus jaunimui.

Projektai buvo vertinami pagal inovatyvumą, originalumą, jų rezultatų ir metodų pritaikomumą (daugiklio efektas) bei ilgalaikiškumą ir tvarumą (išliekamoji vertė), teigiamą poveikį vietos bendruomenei ir aplinkai, atitiktį LEADER metodo principams, jaunų žmonių įsitraukimo į projekto veiklas užtikrinimą ir poveikį jaunų žmonių tobulėjimui, kompetencijoms, jų socialinei atsakomybei.

Edukaciniai užsiėmimai vaikams: sveikos mitybos principai

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius pradžiugino nauja Programos veikla – pažintiniai edukaciniai renginiai.

Kiekvienais metais įgyvendinant Programą moksleiviams organizuojamos pažintinės pamokos, išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Šiais metais Programos įgyvendintojai – Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyviams pasiūlė sudalyvauti naujoje veikloje – pažintinėje edukacinėje pamokoje.

Šakočių kepimo čempionatas: būdas išsaugoti tradicijas

Kaišiadoryse praūžė jau tradicija tampantis „Paukščių festivalis“, kurio metu įvyko ir penktasis respublikinis šakočių kepimo čempionatas. Šiais metais vertinimo komisijos pirmininko pareigos atiteko VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjui Pauliui Uleckui, kuris kartu su komanda rinko šakotį nugalėtoją. Konkurso tikslas – ne tik pamaloninti gomurius, bet ir supažindinti visuomenę su šakočių kepimo amato ištakomis ir svarba mūsų kultūroje.

Šiais metais dalyvavo ir savo meistriškumą demonstravo 7 komandos iš visos Lietuvos, kurios yra aktyvios kulinarinio paveldo puoselėtojos, o jų kepami šakočiai – sertifikuoti tautinio paveldo produktai.

Pažintis su akvakultūros ir žuvivaisos specialybe

Gegužės mėnesį Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ išvykose į Kauno rajone esantį Akvakultūros centrą sudalyvavo daugiau nei trys šimtai vaikų iš įvairių Lietuvos rajonų.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centras yra mokslo institucija, kurioje yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Čia mokslus baigę kvalifikuoti specialistai turi visas galimybes įgytas žinias ir turimą kvalifikaciją panaudoti kuriant savo sėkmingus žuvininkystės verslus.

Kviečiame dalyvauti jaunimui skirtame seminare VDU Žemės ūkio akademijoje

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia į paskutinį projekto „Kaimo bendruomenių veiklos skatinimas bei jaunimo aktyvinimas įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą“ organizuojamą seminarą „Jaunimo įtraukimas ir lyderystės skatinimas kaimo bendruomeninėje veikloje“, kuris vyks 2022 m. birželio 7 d. Kauno r. VDU žemė ūkio akademijoje (III rūmai, Universiteto g. 10, Akademija, Kauno r.).

Po seminaro vyks LEADER bendradarbiavimo ir vietos projektų, skirtų kaimo jaunimui, gerųjų pavyzdžių konkurso rezultatų pristatymo ir apdovanojimo renginys.

Kviečiame registruotis į jaunimui skirtus seminarus

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia seminarų ciklą „Jaunimo įtraukimas ir lyderystės skatinimas kaimo bendruomeninėje veikloje“ ir kviečia dalyvauti jaunimą, VVG narius, kaimo bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovus, dirbančius ar planuojančius dirbti su jaunimu kaimo vietovėse, bei kitus kaimo gyventojus. Gegužės 5 dieną sėkmingai startavęs renginys Panevėžio rajone toliau tęsia kelionę į kitus Lietuvos miestus.

Seminarų metų bus diskutuojama, ką reiškia būti jaunu, kaip galima jauniems žmonėms įsitraukti į kaimo plėtros procesus, ko trūksta, ar kas trukdo būti aktyviu ir lygiaverčiu bendruomenės nariu. Praktinių užsiėmimų metų kalbėsimės, generuosime ir dalinsimės veiklos idėjomis bei drauge kursime socialinį bendruomenių žemėlapį – kas patinka ir ką reikėtų tobulinti.

Nuotolinis viešųjų pirkimų seminaras bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms

2022 m. gegužės 12 d. įvyko agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius organizuotas nuotolinis seminaras tema „Viešųjų pirkimų aktualijos ir naujovės bendruomeninėms organizacijoms“, skirtas kaimo bendruomeninėms organizacijoms, vietos veiklos grupių nariams ir kitiems kaimo plėtros dalyviams. Trijų valandų trukmės seminaras sulaukė didelio kaimo bendruomenių ir VVG atstovų susidomėjimo.  

Seminaro lektorė, ilgametė viešųjų pirkimų ekspertė, Zita Lukšienė pristatė ir išsamiai dalyviams išdėstė aktualiausias viešųjų pirkimų temas: viešųjų pirkimų teisinio reglamentavimo nuo 2022 m. sausio 1 d. pasikeitimai, mažos vertės viešieji pirkimai, pasirengimas viešajam pirkimui, viešojo pirkimo būdo parinkimas, viešojo pirkimo dokumentų parengimas, pasiūlymų vertinimas, žalieji pirkimai ir kt.

Neatrastas povandeninis pasaulis: organizuojamos pažintinės išvykos

Besibaigiantys mokslo metai jau ketvirtus metus iš eilės džiugina Lietuvos mokinius Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) veiklomis – pažintinėmis išvykomis.

Programos įgyvendinime dalyvauja paraiškas užpildžiusios šalies pradinio ir pagrindinio ugdymo švietimo įstaigos. Dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes – 1–4 ir 5–8 kasių moksleiviai.

Pagrindinis Programos tikslas – plėsti dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.

Siekiant Programos tikslų moksleiviams organizuojamos pažintinės pamokos, išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai.

Konsultacinis renginys: „Viešųjų pirkimų aktualijos ir naujovės bendruomeninėms organizacijoms“

Gegužės 12 d. 10 val. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) organizuoja konsultacinį nuotolinį renginį tema „Viešųjų pirkimų aktualijos ir naujovės bendruomeninėms organizacijoms“, skirtą kaimo bendruomeninėms organizacijoms, vietos veiklos grupių nariams ir kitiems kaimo plėtros dalyviams.

Renginio metu lektorė pristatys Viešųjų pirkimų įstatymo naujoves ir kitas aktualias temas: mažos vertės viešieji pirkimai, pasirengimas viešajam pirkimui, viešojo pirkimo būdų parinkimas, pasiūlymų vertinimas, žalieji pirkimai, viešųjų pirkimų dokumentavimas bei ataskaitų teikimas ir kt.

Sumanus kaimas – gyvas kaimas: kaip viziją paversti realybe?

„Kalbant apie sumanių kaimų idėją, svarbiau yra ne galutinis produktas, bet pats procesas, kurio metu kaimams pavyksta atrasti bei išryškinti savo identitetą ir jį paversti konkurenciniu pranašumu“, – teigė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktorius Šarūnas Celiešius. Pirmiausia svarbu orientuotis ne į vietos ekonominį augimą, bet į paieškas, kuo ši vietovė ir joje gyvenanti bendruomenė galėtų būti išskirtinė ir patraukli kitiems.

„Regionų ateities forume 2022“ viena svarbesnių temų buvo sumanūs kaimai. Tiksliai apibrėžti, koks turėtų būti sumanus kaimas, sudėtinga, tačiau girdint ir stebint geruosius pavyzdžius galima teigti, jog sumanus kaimas – tai gyvas kaimas, naudojantis inovatyvius technologinius sprendimus bei patrauklus ne tik vietiniams, o ir aplink esantiems regionams.

Ankstesnis 1 2 3 ... 46 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X