Naujienos

Karantino metu www.kaimasinamus.lt įgauna naują kvėpavimą

Karantinas verčia atsigręžti į šalies ūkininkų auginamą ir gaminamą produkciją. Kai kurių specialistų teigimu, ši karantino keliama krizė gali pasitarnauti trumpųjų maisto tiekimo grandinių dalyviams. Dar prieš porą savaičių, kaip realizuoti prekes, buvo ūkininkų ir smulkių gamintojų galvos skausmas. Dabar patys vartotojai ieško produktų bei galimybių juos įsigyti. Smulkiesiems ūkiams tai gali būti puiki proga susirasti savo vartotoją. 

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra nuo 2019 m. administruoja tinklalapį www.kaimasinamus.lt. Tai platforma, kurioje galima rasti per 300 ūkininkų bei jų siūlomos produkcijos. Tereikia užsiregistruoti sistemoje. Galima kurti bendruomenes ir maisto produktus užsisakyti per sistemą. Šiuo įtemptu metu rekomenduojama skambinti tiesiai ūkininkui ir tartis dėl galimybių bei sąlygų apsipirkti. Visi ūkininkų kontaktai matomi tinklalapio prisiregistravusiems vartotojams.
 

Svarbi informacija į Jungtines Amerikos Valstijas eksportuojančioms maisto pramonės sektoriaus įmonėms!

Šią savaitę JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) parengė gaires, kuriomis ketinama laikinai netaikyti tiekėjų patikros vietoje, maisto produktus (prekes) priimančioms patalpoms (sandėliams) ir importuojamas, jei vietoje to bus naudojami kiti tiekėjo tikrinimo metodai. FDA taip pat sukūrė specialų tinklalapį su klausimais ir atsakymais dėl maisto saugos ir COVID-19 bei nuorodomis į minėtas gaires.

 

FDA laikinos su COVID-19 susijos veiklos kryptys, maisto produktus (prekes) priimančioms patalpoms (sandėliams) ir importuotojams

Rekomendacijos pramonei: Laikinoji prevencinių kontrolės priemonių ir FSVP maisto tiekėjų patikrinimo vietoje audito reikalavimai, keliami COVID-19 ekstremalios visuomenės sveikatos situacijos metu

Maisto sauga ir koronaviruso liga 2019 (COVID-19): klausimai ir atsakymai

Svarbi informacija į Jungtines Amerikos Valstijas eksportuojančioms maisto pramonės sektoriaus įmonėms!

Šią savaitę JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) parengė gaires, kuriomis ketinama laikinai netaikyti tiekėjų patikros vietoje, maisto produktus (prekes) priimančioms patalpoms (sandėliams) ir importuojamas, jei vietoje to bus naudojami kiti tiekėjo tikrinimo metodai. FDA taip pat sukūrė specialų tinklalapį su klausimais ir atsakymais dėl maisto saugos ir COVID-19 bei nuorodomis į minėtas gaires.

FDA laikinos su COVID-19 susijos veiklos kryptys, maisto produktus (prekes) priimančioms patalpoms (sandėliams) ir importuotojams

Rekomendacijos pramonei: Laikinoji prevencinių kontrolės priemonių ir FSVP maisto tiekėjų patikrinimo vietoje audito reikalavimai, keliami COVID-19 ekstremalios visuomenės sveikatos situacijos metu

Maisto sauga ir koronaviruso liga 2019 (COVID-19): klausimai ir atsakymai

 

Svarbi informacija vairuotojams, gabenantiems greitai gendančius ir medicininius krovinius!

Jei Jūs gabenate greitai gendantį ar medicininės paskirties krovinį ir patekote į spūstį pasienyje, prašome skambinti skubios pagalbos telefonu 112. Operatorei perduokite tikslią savo stovėjimo vietą, transporto priemonės modelį ir valstybinį numerį. Atvykęs policijos ekipažas Jus palydės iki pasienio kontrolės punkto, kur Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai pasienio tikrinimą atliks be eilės. Greitai gendančių maisto produktų sąrašą rasite čia: 

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/44e9d8e0064e11e5b0d3e1beb7dd5516?jfwid=q8i88mcg5

 

Taip pat rekomenduotina važiuoti per Lazdijų – Aradnykų pasienio postą, nes ten geresnės infrastruktūros sąlygos „žaliojo koridoriaus“ įgyvendinimui. Daugiau informacijos apie pasienio kontrolės postų darbą rasite internetiniame Valstybės sienos apsaugos tarnybos puslapyje: http://www.pasienis.lt/.

Kinija rūpinasi tiekimo grandinių atstatymu

Koronaviruso epidemija, kurios epicentru tapo Kinija, jau smogė ir verslui. Viruso protrūkis lėmė tiekimo grandinių sutrikimą, tačiau Kinijos pramonė palengva atstato gamybinius pajėgumus. Dalinamės aktualiais Lietuvos Respublikos žemės ūkio atašė Kinijos Liaudies Respublikoje Kristinos Mineikienės pastebėjimais apie dabartinius Kinijos logistikos ypatumus.

Pradedamas vykdyti intervencinių nugriebto pieno miltelių pirkimas

Informuojame, kad vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1308/2013 ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1370/2013 nuo 2020 m. kovo 1 d. iki rugsėjo 30 d. pradedamas vykdyti intervencinių nugriebto pieno miltelių pirkimas. Vykdant nugriebto pieno miltelių intervenciją, produktai superkami nustatyta kaina - 169,80 EUR už 100 kg ir neviršijant kiekybinių apribojimų – 109 000 tonų.

Patvirtintas Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Penktadienį žemės ūkio ministras patvirtino Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) atrinktų dalyvių sąrašą. Sveikiname atrinktus dalyvius ir linkime sėkmės įgyvendinant Programą. 

Programos dalyviai bus aprūpinti užduočių knygelėmis bei metodine medžiaga ir edukaciniai-informaciniai filmukai (įrašyti į USB). Programos dalyviai naudodamiesi gautomis priemonėmis turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą –  surengti bent vieną šviečiamąjį renginį. Informaciją apie tolesnes Programos veiklas ir siurprizus įstaigos gaus el. paštu.

Informaciją apie Šviečiamosios gyvulininkystės programą rasite socialiniame tinkle Facebook - Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“.

Trumposios tiekimo grandinės: sėkmingi pavyzdžiai šiaurės rytų Aukštaitijoje

„Be iniciatyvių žmonių nebūtų nieko“, - antradienį Antalieptėje, kalbėdamas apie bendruomenių bei verslo geruosius bendradarbiavimo pavyzdžius, sakė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Čia Inovatorių slėnyje VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyrius surengė jau antrąjį seminarą iš jų ciklo „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“.

Seminare mokslininkai, viešojo sektoriaus institucijų atstovai bei gamintojai pristatė vietines maisto sistemas, savivaldos, bendruomenės bei trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt. Zarasų –Visagino regiono vietos veiklos grupės Strategijos įgyvendinimo vadovas Arvydas Veikšra kalbėjo apie sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius. Renginyje Inovatorių slėnio atstovas pasidalijo savo patirtimi vystant socialinį verslą.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija skelbia konkursą informavimo ir skatinimo programai Kinijoje, Honkonge, Makao, Azerbaidžiane ir Ukrainoje įgyvendinti

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija (LMPA) (juridinio asmens kodas: 120708374; adresas K. Donelaičio g. 2-116, Kaunas) skelbia konkursą atrinkti įgyvendinančius subjektus „ES mėsos informavimo ir skatinimo programos Kinijoje, Honkonge, Makao, Azerbaidžane ir Ukrainoje“ veiklų (viešieji ryšiai, tinklalapio sukūrimas, reklamos, komunikacijos priemonės, renginiai, veiksmai prekybos vietose) įgyvendinimui.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija skelbia konkursą informavimo ir skatinimo programai JAV įgyvendinti

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacija (LMPA) (juridinio asmens kodas: 120708374; adresas K. Donelaičio g. 2-116, Kaunas) skelbia konkursą atrinkti įgyvendinančius subjektus „ES mėsos informavimo ir skatinimo programos JAV rinkoje“ veiklų (TV reklama, komunikacijos priemonės, renginiai, veiksmai prekybos vietose) įgyvendinimui.

Ant Seišelių salų gyventojų pusryčių stalo - lietuviški produktai

Vasario 16-20 dienomis dviejuose nacionaliniuose Lietuvos stenduose parodoje "Gulfood 2020", vykusioje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose savo produkciją jau dešimtąjį kartą pristatė 15 Lietuvos įmonių, kurių dalyvavimą šiame renginyje organizavo Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Lietuvos stenduose prisistatė: AB "Pieno žvaigždės", UAB "Litamilk", UAB "Vilkyškių pieninė", UAB "Marijampolės pieno konservai",  UAB "Pienas LT",  UAB "Amber Pasta", UAB "Malsena Plius", UAB "KG Distribution", UAB "Vis Aqua", AB "Kauno grūdai, UAB "Naujasis Nevėžis", UAB "Granex",  UAB "Cerera food", UAB "Choco group, UAB "Grainmore".

„Cannabis Hub.LT-2020“: augalai - maistui ir vaistui

Vasario paskutinėmis dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje įvyko pirmoji Lietuvos pluoštinių kanapių verslo paroda ir ateities sandorių mugė „Cannabis Hub.LT-2020“. Jos metu vyko ir tarptautinė konferencija „Pluoštinių kanapių verslo vystymas: gerosios patirties ir inovacijų sklaida skatinant verslo partnerystę“, kurioje dalyvavo ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistai. 

Pasak Agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjo Pauliaus Ulecko, kanapes reikia vertinti daug plačiau nei tik kaip augalą, skirtą žemės ūkiui. „Kanapės gali turėti didelės įtakos vietos gyventojų verslams bei vietos maisto sistemoms plėtotis. Kanapių panaudojimo spektras ypač platus. Jos yra puiki technologinė statybinė medžiaga, tinkamos tekstilės pramonėje, žemės ūkiui, maistui ir pašarams ir ypač medicinos tikslams“, - vardijo kanapių panaudojimo būdus P.Uleckas.
 

Ankstesnis 1 ... 3 4 5 6 7 ... 17 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X