Naujienos

Informaciniai renginiai apie finansinę apskaitą ir ataskaitų sudarymą bendruomenėms - ypač svarbūs

„Kaimo bendruomenėms kaip ir kitoms pelno nesiekiančioms organizacijoms, būtina išmokti teisingai tvarkyti finansinę apskaitą ir gebėti parengti tinkamas finansines ataskaitas, nes priešingu atveju – galima netekti ir paramos gavėjo statuso, ir NVO žymos, ir kitų paramos galimybių“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto doc. dr. Dalia Juočiūnienė. 

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“), atsižvelgdama į bendruomenių poreikius, kovo – balandžio mėn. organizavo informacinius renginius – „Kaimo bendruomeninių organizacijų finansinė apskaita ir atskaitomybė“ bei „Kaimo bendruomeninių organizacijų finansinių ataskaitų sudarymas“.

Baigėsi kvietimo teikti paraiškas terminas

Balandžio 20 d. baigėsi Europos Komisijos (EK) paskelbto kvietimo teikti paraiškas paprastųjų (SIMPLE) ir daugiašalių (MULTI) informacijos apie žemės ūkio produktus teikimo ir jų pardavimo skatinimo programų, įgyvendinamų vidaus rinkoje ir trečiosiose šalyse, finansavimui gauti terminas. Šiemet šių programų finansavimui iš viso planuojama skirti 166,4 mln. eurų.

Kaip informuoja EK, kvietimo metu gauta 119 paraiškų iš 26 Europos Sąjungos (ES) šalių. Paprastųjų (SIMPLE) programų finansavimui gauti pateiktos 98 paraiškos, o daugiašalių (MULTI) programų – 21 paraiška.

EK numato, kad pateiktų paraiškų vertinimas bus vykdomas iki š. m. rugsėjo mėn. Baigus vertinimą ir EK priėmus sprendimą dėl finansavimo skyrimo, pareiškėjai bus informuoti apie paraiškų vertinimo bei atrankos rezultatus. Nuo 2023 m. gruodžio mėn. planuojama pradėti sutarčių pasirašymą su pareiškėjais, kurių programoms numatyta skirti finansavimą. 2024 m. pradžioje, kaip ir kasmet, bus skelbiamas naujas kvietimas teikti paraiškas. 

Daugiau informacijos apie pateiktas paraiškas bei tolesnę jų vertinimo eigą galite sužinoti čia
 

Žemaičiai, įkvėpkime kaimą!

Žemaičiai, keliaujame į Jūsų kraštą ir gegužės 4 d. kviečiame į informacinį renginį – kūrybines dirbtuves „Kaimiški produktai ir paslaugos – gyvybingas Lietuvos kaimas“.

Renginio pradžia – 10 val. 
Renginio trukmė – 4 val.
Vieta – Aktyvaus poilsio ir pramogų zona Stoties g. 48, Plungė.

Būtina išankstinė registracija! Dalyvių skaičius ribotas.
https://forms.gle/xGdrhJ7c89mz575XA 
 

Ko dar Lietuvoje nepažinome: apie stalo karalių, škaplierius ir šalies unikalumą

Ieškodami naujų patirčių ir skonių, dažnai dairomės už Lietuvos ribų, nors sutinkame, kad ir pati Tėvynė dar nepažinta. Tradicinių amatų centrai, įsikūrę skirtingose Lietuvos vietose ir siūlantys veiklų, atitinkančių pačius įvairiausius lūkesčius – nuo kulinarinio paveldo ragavimo iki senosios kryždirbystės, suteikia galimybes geriau pažinti Lietuvą. Paklausyti, patirti, pamatyti ir paragauti – kur? Pasirinkimas platus – nuo Utenos iki Prienų. 

Stalo karalius ir unikalus skutinėjimo menas

Amatai – tai mielas darbas širdžiai ir gyvenimo būdas, šypsosi Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, kuruojanti Reškutėnų tradicinių amatų centro veiklą. Čia vyksta įvairūs renginiai, minimos kalendorinės šventės, o sertifikuoti tautinio paveldo kūrėjai rengia įvairias edukacijas. Kai kepama šventinė tradicinė kvietinė „bulka“, retas atsispiria jos kvapui ir norui paragauti, o tą padaryti ir net kepti kartu atvykusius kviečia kulinarinio paveldo puoselėtoja Janė Petkūnienė. „Čia gyvenu jau 46-erius metus, taip kad esu reškutėniškė. Mielinio pyrago kepimas yra šimtametė tradicija. Šį amatą perėmiau iš savo mamytės, močiutės ir jis man be galo svarbus, nors jaunystėje niekada negalvojau, kad taip bus“, – pasakoja amatininkė.

Neatrastos patirtys čia pat: paslaptys apie šimtalapį, neregėtą kermošių ir Upytę

Ar žinote, kiek reikia minkyti kibino tešlą? O tai, kad šimtalapį totoriai kepa tik Lietuvoje? Neretai ieškome, ką naujo patirti, sužinoti, kur nukeliauti su šeima ar draugais. Užtenka tik praverti vieno iš tradicinių amatų centrų duris ir liksite maloniai nustebinti, šįkart mestelkime žvilgsnį į Trakus, Anykščius ir mažai girdėtą Upytę.

Kas sieja šimtalapį ir laikraštį? Trakų krašto tradicinių amatų centras – tai daugiafunkcė erdvė, kurioje dalintis savo kultūra, tradicijomis ir žiniomis bei įgyvendinti veiklas gali skirtingų tautų žmonės. Svarbu tai, kad jie gali realizuoti save ir taip pat dalintis patirtimi su žmonėmis, besidominčiais amatais, istorija ar ieškančiais tiesiog įdomios veiklos ar potyrių su šeima bei bičiuliais.

Konsultavimo įstaigų, konsultantų dėmesiui!

Informuojame, kad VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros tinklapyje įkeltas konsultantų, įtrauktų į  Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų  tinklą, sąrašas. 

Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų tinklas – tai organizacinė struktūra, vienijanti pagal nustatytus kriterijus atrinktus ūkių konsultavimo paslaugas teikiančius fizinius ir juridinius asmenis, neturinčius interesų konfliktų, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai galėtų paveikti jų gebėjimą nešališkai atlikti profesines pareigas.

Konsultantų, įtrauktų į  Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų  tinklą, sąrašas sudarytas remiantis 2023 m. vasario 9 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-72 „Dėl Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų tinklo veiklos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir žemės ūkio ministro 2007 m. gegužės 18 d. įsakymo Nr. 3D-242 „Dėl Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklių patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios“ patvirtintu Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų tinklo veiklos organizavimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas). 

Sąrašą bei informaciją apie konsultantų įtraukimo į tinklą tvarkos Aprašą ką galite rasti čia https://www.litfood.lt/mokymai/nepriklausomu-zemes-ukio-konsultantu-tinklas_1/
 

Profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja seminarą ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos mokytojams, vykdantiems mokymus pagal Augalininkystė ir Akvakultūros mokymo dalykus.

Seminaro trukmė – 6 akad. val., seminaras vyks nuotoliniu būdu. Seminaro data – gegužės 12 d.  

Seminaro tikslas - suteikti žinių apie inovacijas augalininkystės ir akvakultūros srityse. Seminaro uždavinys – supažindinti su akvaponikos tvarumu ir inovatyvumu, įgyvendinto projekto ,,Aplinką tausojančios ir jos taršą mažinančios inovatyvios akvaponikos naudojimas“ rezultatais, akvaponikos plėtros  perspektyvomis Lietuvoje.  

Norinčius dalyvauti seminare prašome registruotis iki balandžio 25 d. elektroniniu paštu e.kavaliauskiene@litfood.lt. Išsamesnę informaciją apie renginį suteiksime tel. Nr. 8 682 28716 arba nurodytu el. paštu.

Ir dar kartą, aukštaičiai, įkvėpkime kaimą!

Šį kartą kviečiame į informacinį renginį – kūrybines dirbtuves „Kaimiški produktai ir paslaugos – gyvybingas Lietuvos kaimas“ balandžio 13 d.  Ukmergės rajone. 

Kalbėsime įvairiomis temomis nuo kaimiškų produktų gamybos, paslaugų teikimo, žemės ūkio ir kaimo plėtros subjektų bendradarbiavimo bei partnerystės iki trumpų tiekimo grandinių organizavimo ir vietos rinkų plėtros.

Kūrybinių dirbtuvių metu bus pristatytas 2023 m. gegužės 28 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse tradiciniame renginyje-mugėje „Amatų dienos“ vyksiantis projekto renginys ir dalyvavimo jame galimybės. Dalyviai susipažins su bendradarbiavimo skatinimo perspektyvomis pasinaudojant ES parama 2023-2027 m. laikotarpiu, dalinsis gerąja projektų įgyvendinimo patirtimi. 

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo 2017–2023 m. rezultatų pristatymas

Nors tėvai vaikų mitybai skiria vis daugiau laiko ir dėmesio, ugdymo įstaigos taip pat nelieka nuošalyje. Mokyklų ir darželių bendruomenės tiki: tai vieta, kur taip pat formuojasi vaikų sveikos mitybos įpročiai. Stebuklingo ir greito būdo vaikus supažindinti su sveika mityba nėra, tik nuoseklus, kantrus darbas, kurio ėmėsi visi: ugdymo įstaigų bendruomenės, tėvai, įvairios institucijos ir vietos ūkininkai. 

Programos populiarumas auga 

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija įgyvendina Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą (toliau – Programa). Apžvelgiant pastarųjų šešerių metų Programos įgyvendinimo rezultatus Sostinėje vykusiame seminare-konferencijoje Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos įgyvendinimo 2017–2023 m. rezultatų pristatymas „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, kartu buvo pristatytos ir ateities gairės bei apdovanoti ūkininkai, ugdymo įstaigos ir savivaldybės už aktyvų įsitraukimą į Programą.

Pasiektus rezultatus vykdant Programą pristatė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktorius Šarūnas Celiešius, o Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Saulius Jasius pristatė Programos įgyvendinimo ateities viziją. 

Organizuojamas nuotolinis seminaras apie paraiškų teikimą

Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinis direktoratas 2023 m. vasario 2 d. paskelbė kvietimus teikti paraiškas paprastų ir daugiašalių informacijos apie žemės ūkio produktus teikimo ir jų pardavimo skatinimo programų, įgyvendinamų vidaus rinkoje ir trečiosiose šalyse, finansavimui gauti. Paraiškų pateikimo terminas – 2023 m. balandžio 20 d.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, siekdama informuoti galimus pareiškėjus apie programų teikiamas galimybes bei naudą, o taip pat suteikti informacijos, reikalingos konkurencingų paraiškų parengimui, organizuoja nuotolinį informacinį seminarą, kuris vyks š. m. balandžio 7 d. 10.00-12.00 val. (seminaro pabaiga preliminari).

„Kaimas į namus“ lanko regionus

Praėjusią savaitę elektroninės prekybos platformos www.kaimasinamus.lt komanda baigė savo keliones po Lietuvą. Aplankyti bemaž visi turizmo, informacijos ir verslo centrai. Pristatytos šio nekomercinio projekto galimybės prekiauti savo produktais elektroninėje erdvėje bei čia viešinti teikiamas paslaugas regionuose.

„Ačiū maloniai priėmusiems. Smagu buvo išgirsti, kad apie www.kaimasinamus.lt jau yra girdėję, pabandę pasinaudoti tiek parduodant, tiek ir perkant prekes. Pirmą kartą girdintiems apie NEMOKAMĄ galimybe pasinaudoti elektroninės prekybos įrankiu, atsakėme į rūpimus klausimus. Pasitarėme, kaip geriausiai informuoti gamintojus, amatininkus bei paslaugų tiekėjus iš regionų apie šios platformos galimybes“, -  kalbėjo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros specialistė Vaiva Petrauskienė.

Aukštaičiai, įkvėpkime kaimą!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) balandžio 5 d. kviečia į informacinį renginį – kūrybines dirbtuves „Kaimiški produktai ir paslaugos – gyvybingas Lietuvos kaimas“ Panevėžio rajone. Renginio dalyviai ne tik klausys, diskutuos, bet ir prisistatys, mokysis ir patys atliks praktines užduotis. Tai jau antrasis renginys iš 5 jų ciklo po Lietuvos regionus.

Šiame renginyje kalbėsimės įvairiomis temomis: nuo kaimiškų produktų gamybos, paslaugų teikimo, žemės ūkio ir kaimo plėtros subjektų bendradarbiavimo bei partnerystės iki trumpų tiekimo grandinių organizavimo ir vietos rinkų plėtros. Kūrybinių dirbtuvių metu bus pristatytas 2023 m. gegužės 28 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse tradiciniame renginyje-mugėje „Amatų dienos“ vyksiantis projekto renginys ir dalyvavimo jame galimybės. Dalyviai susipažins su bendradarbiavimo skatinimo perspektyvomis pasinaudojant ES parama 2023-2027 m. laikotarpiu, dalinsis gerąja projektų įgyvendinimo patirtimi. 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X