Naujienos

Lietuvos ir Taivano verslo kontaktų renginyje – išskirtinis dėmesys lietuviškai produkcijai

Lietuva dėl Kinijos keliamų kliūčių siekia prekybos srautą nukreipti į labiau nuspėjamas ir ne ką mažiau perspektyvias rinkas Pietryčių Azijos regione. Stiprėjant dvišaliams Lietuvos ir Taivano santykiams, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai vis aktyviau domisi Taivano rinka bei siekia didinti prekybą su šia šalimi. Rugsėjo 15 d. Žemės ūkio ministerija, „Litfood“ ir Taivano užsienio prekybos plėtros taryba nuotoliniu būdu surengė pirmąjį Lietuvos ir Taivano verslininkų susitikimą, kuriame dalyvavo net 24 Lietuvos maisto produktus ir gėrimus gaminančios įmonės.

 

Jungtinė Karalystė keičia iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį

Jungtinė Karalystė dėl pandemijos sukeltų tiekimo grandinės trikdžių peržiūrėjo ir pakeitė iš ES į JK eksportuojamų produktų patikrų įvedimo tvarkaraštį.

Konsultaciniame renginyje - kūrybiškumo skatinimas bendruomeninėje veikloje

Rugsėjo 9 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius organizavo nuotolinį konsultacinį renginį „Kūrybiškumo skatinimas bendruomeninėje veikloje“, skirtą kaimo bendruomeninių organizacijų, vietos veiklos grupių nariams ir kitiems kaimo plėtros dalyviams. 

Renginį vedė lektorė dr. Aistė Ragauskaitė, VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro inovacijų rinkodaros specialistė. Pasak lektorės, kūrybiškumas šiandieniniame pasaulyje yra labai reikalinga kompetencija, kuri lemia inovatyvius, išskirtinius sprendimus. Žmonės, kurie turi pakankamai aukštą kūrybiškumo lygį, generuoja nestandartines idėjas.

Konsultaciniame renginyje buvo aptarta kūrybiškumo svarba socialinių inovacijų kūrimui bei vystymui, bendruomeninės veiklos skatinimui, motyvavimui. Supažindinta su įvairiomis kūrybiškumo technikomis, padedančioms generuoti inovatyvias idėjas bei proaktyvius sprendimus.

Pasaulio rinkų naujienų apžvalga: rugpjūtis

Dalinamės rugpjūčio mėnesio naujienomis, aktualiomis Lietuvos maisto produktų ir gėrimų eksportuotojams.

JUNGTINIAI ARABŲ EMYRATAI

Saudo Arabijos Agri-Tech sektoriaus įmonės „Red Sea Farms“, taikoma unikali technologija leidžia auginti žemės ūkio produktus naudojant sūrų vandenį ir saulės šviesą. Daugiau apie unikalią įmonės taikomą technologiją ir ateities planus skaitykite čia.

Abu Dabyje besikuriantis naujasis tyrimų centras „StarLab Oasis“, priklausantis JAV įmonei „Nanoracks“, naudos JAE dykumą kaip bandymų poligoną, tiriant, kaip galima užtikrinti aprūpinimą maistu esant sudėtingoms klimato sąlygoms tiek Žemėje, tiek už jos ribų. Daugiau apie tai skaitykite čia(LR ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose informacija). 

Startuoja projektas skirtas aktyvinti kaimo bendruomenes

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) rugsėjo 21 d. kviečia į pirmąjį seminarą „Kaimo bendruomenių aktyvinimas, skatinant jų dalyvavimą kaimo plėtros procesuose“ su gerosios praktikos pavyzdžių lankymu Raseinių rajone. Seminaro pradžia - 9 val. Betygalos bendruomenės namuose, Dubysos g. 8, Betygala, Raseinių r.

Seminaras skirtas kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių nariams, ūkininkams, smulkiesiems kaimo verslininkams, amatininkams, kaimo jaunimui, valdžios ir žiniasklaidos atstovams bei kitiems kaimo gyventojams.

Seminare pateikta informacija paskatins aktyvesnį esamų ir naujų kaimo bendruomenės narių dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, padrąsins ir motyvuos pasyvius kaimo gyventojus siekti geresnių gyvenimo sąlygų, stiprins bendruomeniškumą, partnerystę bei naujų projektinių idėjų, veiklų generavimą. Esami ir nauji kaimo bendruomenių nariai taps bendruomeniškesni, gebės skleisti žinią apie savo vykdomas veiklas, sėkmingai įgyvendintus projektus, jų rezultatus bei teikiamą naudą.

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) šiais – 2021-2022  mokslo metais. 

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
-1-4 klasių mokinių grupės;
-5-8 klasių mokinių grupės.
 
Paraiškų teikimas
Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti ir pateikti Paraišką (1 priedas)

 

Artėjanti „Anuga 2021“ – viena laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų metuose

Spalio 9–13  dienomis Kelne, Vokietijoje vyksianti paroda „Anuga 2021“ – viena didžiausių ir laukiamiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų pasaulyje, kaskart pritraukianti itin didelį gamintojų, importuotojų, didmenininkų ir paslaugų tiekėjų dėmesį. Šiemet net vienuolikoje 284 tūkst. kv. m. ploto parodų salių savo produkciją pristatys 7 tūkst. dalyvių iš 94 šalių.

82 milijonus vartotojų turinti Vokietija laikoma prioritetine lietuviško maisto produktų ir gėrimų eksporto rinka, todėl ši kas dvejus metus vykstanti paroda Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojams yra viena svarbiausių, siekiant didinti savo prekių ženklų žinomumą bei produkcijos eksporto apimtis tiek Europoje, tiek už Europos ribų.

Šiemet Lietuvos maisto produktų ir gėrimų gamintojai savo produkciją pristatys net penkiuose jungtiniuose stenduose, esančiuose maisto, gėrimų, mėsos, pieno bei ekologinių produktų sektoriuose.

Nuotolinis renginys „Kūrybiškumo skatinimas bendruomeninėje veikloje“

Kūrybiškumas – vienas iš kertinių elementų bet kurios bendruomenės veikloje. Bendruomenės veiklos kūrybiškumas susideda iš trijų elementų – žinių apie sprendžiamą problemą, kūrybinio mąstymo technikos išmanymo bei motyvacijos kūrybiškai spręsti problemą. 
Rugsėjo 9 d. 15 val. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius organizuoja nuotolinį konsultacinį renginį „Kūrybiškumo skatinimas bendruomeninėje veikloje“, skirtą kaimo bendruomeninių organizacijų, vietos veiklos grupių nariams ir kitiems kaimo plėtros dalyviams. Renginyje įvairiomis kūrybiškumo technikomis bus generuojamos inovatyvios idėjos.

Renginio lektorė – dr. Aistė Ragauskaitė, VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro inovacijų rinkodaros specialistė.
Renginio trukmė – 3 ak. val. 
Renginys vyks TEAMS platformoje.
Registruotis į renginį galite, paspaudę nuorodą: http://inx.lv/3xzH
Kilus klausimams, skambinkite telefonu +370 685 87511 ar kreipkitės el. paštu:  r.simbariene@litfood.lt. 

Dėmesio, Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai, kviečiame jus dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir mes“!

Kūrybinių darbų konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie gyvulininkystę. Programos dalyviai kviečiami kūrybiniais darbais atskleisti tradicinės krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. 

Kas gali dalyvauti? 
Konkurse gali dalyvauti tik Programos dalyviai pagal tris modulius:
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupės – I modulis;
pradinio ugdymo 1–4 klasių mokiniai – II modulis;
pagrindinio ugdymo 5–8 klasių mokiniai  – III modulis.
 

Skelbiamas konkursas amatininkų premijoms gauti

Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra skelbia konkursą sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir tradicinių amatų centrų premijoms gauti.

Premijų tikslas – įvertinti sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatų centrų ir tradicinių amatininkų veiklą ir juos paskatinti.
Kviečiame teikti amatininkų ir tradicinių amatų centrų, puoselėjančių tautinio paveldo tradicijas, kandidatūras sėkmingiausiai dirbančio amatininko ir tradicinių amatų centro premijai gauti. Kandidatūras premijoms gauti gali siūlyti savivaldybių administracijos, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys (toliau – pareiškėjai) iki rugsėjo 30 dienos. 
 

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra numato organizuoti mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją pagal 5.1 konsultavimo sritį „Konsultavimas teisės aktų nustatytų žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų ir darbo saugos reikalavimų laikymosi klausimais“ ir 5.2 konsultavimo sritį ,,Konsultavimas agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose klausimais“. 

Mokymo kursai taip pat yra aktualūs ir  „Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos mokymo dalykų lektoriams ir profesijos mokytojams.
Mokymo kursus pagal mokymo programą „Kompleksinės paramos reikalavimų ir darbo saugos standartų įgyvendinimas“ (programos kodas – 596162011, trukmė – 24 akad. val.) ir  „Agrarinės  aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas“ (programos kodas – 596185003, trukmė – 16 akad. val.) planuojama vykdyti nuotoliniu būdu spalio mėnesį.

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome registruotis iki rugsėjo 30 d. elektroniniu paštu n.janusauskiene@litfood.lt arba telefonu +370 618 41969.
 

Kvietimas teikti paraiškas dalyvauti verslo misijoje JAE

Žemės ūkio ministerija (toliau – ŽŪM), vadovaudamasi Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2017 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-228 „Dėl Dalyvavimo žemės ūkio ir maisto produktų parodose, mugėse, pristatymuose ir verslo misijose užsienio valstybėse finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – taisyklės) (žemės ūkio ministro 2021 m. kovo 3 d. įsakymo Nr. 3D-145 redakcija), skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti nereikšmingą (de minimis) paramą dalyvauti verslo misijoje JAE, Dubajuje kuri vyks 2021 m. spalio 20-24 d.

Kvietimo pradžia: 2021 m. rugpjūčio 24 d.
Kvietimo pabaiga: 2021 m. rugsėjo 15 d.
Kvietimo biudžetas: 26 000 Eur
Paramos intensyvumas: iki 100 proc. nuo tinkamų finansuoti išlaidų. 
 
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X