Naujienos

LIETUVIŠKI MAISTO PRODUKTAI JAU PRISTATOMI IR TARPTAUTINĖJE MAISTO PRODUKTŲ PARODOJE „SIAL CHINA 2017“, ŠANCHAJUJE, KINIJOJE

2017 gegužės 17


Valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau – Agentūra) organizuoja Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės subjektų dalyvavimą, bei jų gaminamos produkcijos pristatymą tarptautinėje maisto produktų parodoje „Sial China 2017“, kuri prasidėjo 2017 m. gegužės 17 ir vyks iki 19 dienos Šanchajuje, Kinijoje. Kiekvienais metais į šią parodą susirenka gausus būrys ne tik maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų.

Tarptautinėje maisto produktų parodoje „SIAL CHINA 2017“ jungtiniuose 100 kv. m ir 84 kv. m Lietuvos įmonių stenduose savo gaminamą produkciją pristato šios įmonės: AB „Gubernija“ (pristatoma produkcija – alus, gira, giros gėrimai, obuolių sulčių gėrimas), UAB „Vilniaus alus“ (pristatoma produkcija – nealkoholiniai gėrimai ir alaus kokteiliai be konservantų; ilgo brandinimo alaus produkcija, nenaudojant cukraus sirupo), UAB „Pajuva“ (pristatoma produkcija – džiovinti vaisiai, riešutai traškioje luobelėje, riešutų mišiniai), UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko (pristatoma produkcija – natūralus mineralinis vanduo „Vytautas“, „Birutė“, ekologiniai gėrimai), UAB „Melt-Water“ (ledo tirpsmo gazuotas/negazuotas mineralinis vanduo), AB „Žemaitijos pienas“ (pristatoma produkcija – pienas ir pieno produktai), AB „Pieno žvaigždės“ (pristatoma produkcija – pienas ir pieno produktai), AB „Vilkyškių pieninė“ (pristatoma produkcija – kietieji sūriai, WPC80, permiatas), UAB „Marijampolės pieno konservai“ (pristatoma produkcija – nesaldinti ir saldinti sutirštinto pieno konservai su kava, kakava, vanile, braškių, migdolų, tiramisu skonio; nugriebto ir nenugriebto pieno milteliai, sviestas), ŽŪK „Pienas LT“ (pristatoma produkcija – pieno baltymai, pieno permiatas, pieno kazeinas, pieno išrūgų baltymai), UAB „Gudobele“ (pristatoma produkcija – duonos traškučiai „Bon chance“), UAB „Naujasis Nevėžis“ (pristatoma produkcija – sausi pusryčiai), UAB „Daumantai LT“  (pristatoma produkcija – padažai, majonezas ir kt.), AB „Rokiškio sūris“ (pristatoma produkcija – sūris ir sūrio gaminiai). VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros atstovai pristatė UAB „Agropro“, UAB „Supergarden“, Rinkuškiai Čygo-Kalkio tikroji ūkinė bendrija ir UAB „Agrosfera“ produkciją bei reklaminę medžiagą.

Taip pat parodoje savarankiškai dalyvaus Lietuvos aludarių gildija bei Baltijos gėrimų pramonės aljansas. Šias dalyvaujančias įmones galite rasti vyno sektoriuje.

2017 m. gegužės 17 d. tarptautinė maisto produktų paroda „Sial China 2017“  atvėrė savo duris 9 val. ryto iškilminga atidarymo ceremonija.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių jungtinį stendą aplankė Lietuvos Respublikos delegacija, vadovaujama LR ŽŪM viceministro R. Taraškevičiaus: Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas D. Kliučinskas, LR ambasados Kinijoje Žemės ūkio atašė Mindaugas  Kuklierius.

Prekyba su Kinija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2014 m. mėsos ir valgomųjų subproduktų eksportas sudarė už 326,2 tūkstančius eurų. 2015 m. mėsos ir valgomųjų subproduktų eksportas į Kiniją sudarė 184,1 tūkst. eurų. Pieno ir pieno produktų eksportas sudarė 0,4 tūkst. eurų, o 2015 m. 14,8 tūkst. eurų. Nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai 2014 m. eksportas sudarė 959.9 tūkst. eurų, o  2015 m nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai sudarė 328,7 tūkst. eurų.

Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis 2017 m. sausio mėn. daugiausia į Kiniją eksportuota gaminių iš pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų – už 223,2 tūkst. EUR. Šiek tiek mažiau eksportuota gaminių iš aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių; įvairių grūdų, sėklų ir vaisių; augalų, naudojamų pramonėje ir medicinoje, šiaudų ir pašarų kurių vertė už 21,4 tūkst. EUR. Mažiausiai 2017 m. sausio mėn. į Kiniją eksportuota gaminių iš nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto už – 12 tūkst. EUR.

Ši paroda yra viena didžiausių Kinijoje. Šiais metais jos užimamas plotas siekia 149 tūkstančius kv. m., kurie yra išsidėstę 13 paviljonų. Šiais 2017 metais dalyvauja apie 3200 dalyvių iš 70 pasaulio šalių, bei tikimasi sulaukti apie 80 tūkstančių profesionalių lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.

kinija7     kinija6

kinija    kinija5

kinija3       kinija1      kinija-2      kinija-5

 

sial-china-2017-drum-moment-1

Parodą iškilmingai atidarė gausus būrys garbingų svečių iš viso pasaulio: Generalinis konsulas iš Prancūzijos, Žemės ūkio ministras iš Rusijos, Prekybos ir Ekonomikos konsulas iš Ispanijos, Investicijų ir Prekybos ministras iš Pietų Australijos, Ministras iš SMB Viktorijos valstybės Australijos, Gyvulininkystės, žemės ūkio ir žuvininkystės ministras iš Urugvajaus, Žemės ūkio ministerijos sekretorius iš Vengrijos ir 7 Kinijos pareigūnai iš įvairių šios šalies regionų ir ministerijų.

Šia proga Argentinos atstovė Marisa Bircher skaitė pranešimą aktualia tematika.