Naujienos

Kviečiame vaikus ūkyje apsilankyti virtualiai

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?

Paaiškinti mokiniams apie trumpąsias maisto grandines, apie šalies ūkių svarbą mūsų kasdieniam maisto racionui bei šalies ekonomikai - keblu, todėl geriausia patiems vaikams pamatyti, kaip maisto produktai patenka ant mūsų stalo.

Ir čia, mokytojams į pagalbą skuba šiuolaikinės technologijos, kviečiančios vaikus apsilankyti virtualiame ture po fermą, pieninę, daržininkystės ūkį ir daržovių apdorojimo cechą. Nuo šiol įtraukti mokytojams vaikus į mokymosi procesą bus daug paprasčiau!

Projekto tikslas – ne tik paskatinti vaikus vartoti daugiau daržovių, pieno ir pieno produktų, bet ir praturtinti jų kasdienį maisto racioną, suteikti žinių bei paskatinti tvaresnį požiūrį į jų vartojimą.

Virtualus turas pritraukia ne tik  darželinukų bet ir vyresniųjų klasių mokinių dėmesį.

Virtualus turas pieno ūkyje ir pieninėje

Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos ir kur toliau iškeliauja pienas. Virtuali ekskursija atsakys vaikams į klausimą, kaip pienas, sviestas, varškė ir kiti pieno produktai atsiranda parduotuvės lentynose bei ant mūsų stalų.

Virtualus turas daržovių laukuose ir daržovių apdirbimo ceche

Kaip užauginamos daržovės savam vartojimui žino dažnas, o štai kaip užauginti tonas daržovių, kurios turėtų būti žmogaus maisto raciono pagrindu – dažnai neįsivaizduoja net ir suaugę. Aplankę daržovių laukus ir jų apdirbimo cechą virtualiai, vaikai pamatys kaip sodinamos ir nuimamos morkos, kopūstai ir svogūnai. Dėmesį pritrauks laukuose naudojama technika. Neišėję iš namų ar klasės, vaikai sužinos, kaip traškios daržovės pasiekia mūsų lėkštes.

Vaikų edukacija – 360 laipsnių kampu

Kviečiame mokytojus supažindinti vaikus su agrokultūra, paskatinti vartoti daugiau daržovių ir žengti pirmuosius žingsnius tvaresnės kasdienybės link. Apsilankyti ūkiuose virtualiai galima tiek telefonu, tiek ir stebint aukštos raiškos ekranus klasėse ar salėse. Vaizdas fermose ir laukuose matomas 360 laipsnių kampu, todėl vaikai pasijus lyg patys būtų ūkininkai! Pirmas žingsnis tvarumo link – žinios.

Projektas vykdomas kaip Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos, kuriai teikiama Europos Sąjungos finansinė parama, dalis. Projektą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programa“ administruoja ir vykdo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X