Naujienos

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją pagal 5.5 konsultavimo sritį „Konsultavimas ekologinės augalininkystės klausimais“, ir ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos ,,Augalininkystės pagrindų“ mokymo dalyko profesijos mokytojams.

Mokymo kursai pagal konsultantų mokymo programą „Ekologinė augalininkystė“ (programos kodas – 596052004, trukmė – 24 akad. val.) vyks nuotoliniu būdu gegužės 4,5 ir 6 dienomis.

Sėkmės istorija: 5 vaikus nusprendė auginti kaime

Nedideliame Kelmės rajono Butkiškės kaimelyje auga apie 30 vaikų (iki 14 metų) ir gyvena 52 jauni žmonės (jų amžius nuo 14 iki 29 metų). Bendruomenės pirmininkė, Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės finansininkė Kristina Bertašienė sako, jog kaime nėra nė vieno parduodamo namo. Vienai jaunai šeimai įsikūrus Butkiškėje, čia pastogės jau ieško ir jų giminaičiai. Puikus pavyzdys ir pačios Kristinos šeima: ji drauge su vyru Deividu gyveno ir dirbo Klaipėdoje. Tačiau gimus vaikams pakeitė požiūrį ir grįžo į gimtinę. 

Artumo jausmas
    Klaipėdoje pora buvo įsikūrę: turėjo namus ir darbus. Šeima augina 5 vaikus – tris savo sūnus ir globoja dvi sesutes. Moteris gimė ir augo Butkiškėje, ūkininkų šeimoje. Jos vyras Deividas – taip pat kilęs iš Kelmės rajono, nedidelio Žalpių bažnytkaimio. Susituokusi jauna pora gyveno Klaipėdoje. Deividas dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, Kristina – buhaltere įmonėje. Paėmę paskolą iš banko, minėtame mieste nusipirko butą. Gimus sūneliui Eividui, Kristina vis daugiau laiko praleisdavo Butkiškėje, pas tėvus. Vyras būdavo komandiruotėse. Leidžiamas laikas kaime padarė savo: tapusi mama Kristina vis nenoriau grįždavo į Klaipėdą. Butkiškėje moteris jausdavo ramybę ir laisvę. 

Kviečiame dalyvauti vebinare apie Balkanų šalių rinką

Balandžio 20 d. 10.00 val. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network kartu su LR ambasada Kroatijoje, LR ambasada Vengrijoje ir LR ambasada Graikijoje, bendradarbiaujant su Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, organizuoja vebinarą įvairiems Lietuvos verslo sektoriams tema „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“. 

Vebinaro metu bus apžvelgti Lietuvos ir Balkanų šalių ekonominiai santykiai, Balkanų rinkos specifika, verslo vystymo ypatumai ir bendradarbiavimo galimybės Lietuvos įmonėms. 

Velykinis margutis – ką jis simbolizuoja?

Didžiųjų pavasario švenčių – Šv. Velykų simbolis – margutis. Įvairiuose Lietuvos regionuose yra paplitę saviti kiaušinių marginimo būdai ir technikos. Žemaitijoje kiaušinius daugiausiai dažydavo svogūnų lukštais, beržų lapų, kerpių nuoviru. Taip pat margindavo vašku, tuomet merkdavo į natūralius ar pirktinius dažus. 

Pasak Žemaitijos Nacionalinio parko direkcijos specialistų, Žemaitijos kraštui būdingos tamsios, sodrios spalvos. Ant stalo būtinai turėdavo būti ir raudonas margutis, kuris simbolizuoja gyvybę. 
 

Sėkmės istorija: grįžus į kaimą įgyvendino 10 projektų

Netrukus 26-ąjį gimtadienį švęsianti Raminta Karauskienė įsitikinusi: ne viską gyvenime lemia pinigai. Po studijų sostinėje ji grįžo į gimtąjį Semoškų kaimą, kuriame ūkininkauja ir tęsia visuomeninę veiklą. Pastarajai moteris negaili laiko ir jėgų – viską atperka drauge su kaimo bendruomene pasiekti rezultatai, gyvenimą gimtinėje paverčiantys patogesniu ir malonesniu visiems. 

Studijos Vilniuje, visuomeninė veikla gimtajame krašte
Balandžio 28 dieną gimusi Ramina gimtąjį kaimą paliko baigusi mokyklą. Studijoms pasirinkusi Vilnių mergina baigė buhalterinės apskaitos specialybę dvejose aukštosiose mokyklose: Vilniaus kolegijoje ir Mykolo Romerio universitete. Didžiąją laiko dalį ji leido sostinėje, tačiau neužmirštas buvo ir gimtasis kaimas: dar būdama studente Raminta tapo jaunąja ūkininke ir jau septynerius metus drauge su tėvais ūkininkauja. 
Raminta drąsiai galėtų būti pavyzdys tiems, kurie norėtų išmokti ne tik laiko planavimo, bet ir tinkamo prioritetų skirstymo: studijų metais mergina pradėjo ir visuomeninę veiklą savo gimtojo krašto labui. Jame 2016-aisiais ji buvo išrinkta Kapčiamiesčio seniūnijos seniūnaite, o nuo 2017 metų – Kapčiamiesčio bendruomenės pirmininke.
 

Mokymo kursai augalų apsaugos konsultantams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) organizuoja mokymų kursus konsultantams, siekiantiems pratęsti akreditaciją pagal „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą“ (žinių atnaujinimas, kodas 596162010, trukmė – 8 akad. val.)

Kursų kaina 60 Eur.
Mokymai planuojami vykdyti nuotoliniu būdu gegužės mėnesį. 

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome registruotis elektroniniu paštu i.ziziene@litfood.lt.
Registracija į mokymus – iki balandžio 16 d. 
Informacija apie mokymus telefonu (8 616) 35 156.

Senjorės rankose gimstantys šiaudiniai sodai – tikri tautinio paveldo šedevrai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) pristato žymiausius tautinio paveldo produktų kūrėjus, tradicinius amatininkus, tautinio paveldo produktus. Viena tokių – prieš savaitę 91 m. gimtadienį atšventusi – šiaudinių sodų rišėja Janina Pavliukevičienė (Matusevičiūtė).

Ilgametė tautinio paveldo puoselėtoja

„Nuo 2006 m. amatininkė rengia edukacines programas ir aktyviai vykdo edukacinę veiklą ne tik rajone ar šalyje, bet ir tarptautinėje erdvėje. Dirba su visų amžiaus grupių ir įstaigų asmenimis, kuriuos moko rišti šiaudinius sodus, pinti šiaudines kepures, paukščius, kalėdines žvaigždes“, - sako dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejaus direktorės pavaduotoja etninės kultūros veiklai. 

 

 

Patvirtintas 2021 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Š. m. kovo 30 d. žemės ūkio ministras K. Navickas įsakymu Nr. 3D-192 patvirtino 2021 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos (toliau  Programa) dalyvių sąrašą.   

 

Dalyvauti Programoje šiais metais yra patvirtinta 40 švietimo įstaigų iš visų Lietuvos apskričių: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų grupių vaikų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų klasių mokinių, įgyvendinančių Programos II modulį ir 10  pagrindinių pagrindinio ugdymo įstaigų klasių mokinių, įgyvendinančių Programos III modulį. 

 

Programos dalyviai bus aprūpinti edukaciniais-informaciniais videofilmais apie ūkinius gyvūnus ir užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai pasinaudodami mokomąja medžiaga ir metodinėmis bei vaizdinėmis priemonėmis turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ir kt.). 

Naudinga informacija apie maisto produktų eksportą Honkonge

Koronaviruso pandemijai paveikus daugelį sektorių, Lietuvos maisto produktų eksportuotojai vis aktyviau ieško naujų rinkų. Kinija, būdama antra pagal dydį prekių ir paslaugų rinka pasaulyje, yra ypač svarbi Lietuvos prekių eksporto partnerė. Siekiant palengvinti eksporto procesą Lietuvos įmonėms, LR Ambasada Kinijoje parengė informacinį dokumentą apie maisto produktų importo reikalavimus į Honkongą.

Dokumente rasite iš Honkongo institucijų surinktą svarbiausią informaciją apie reikalavimus produktams, nuorodas į teisės aktus, registracijos svetaines ir pan. Dokumente taip pat pateikiama ir reikalinga kontaktinė informacija, jei iškiltų poreikis kreiptis dėl detalesnės konsultacijos. 
Svarbu paminėti ir tai, kad Valstybinė Maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiuo metu tęsia derybas su Kinija dėl paukštienos, akvakultūros (vandenyje auginamų gėrybių), medaus eksporto leidimų, jūrinių žuvų sąrašo išplėtimo.  

Rekomendacijas rasite čia. 

Sėkmės istorija: Vilnių iškeitė į Dacijonų kaimą

Pradedamas „Litfood“ Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus inicijuotas projektas apie miestą į kaimą iškeitusius, į gimtąjį kraštą grįžusius lietuvius. Pirmoji sėkmės istorija – Mindaugo Piečiaus, triukšmingą Vilnių iškeitusį į gimtąjį Dacijonų kaimą Tauragės rajone. 

Dirbo ir gyveno Kanadoje, Amerikoje
Mindaugas Piečia – sūnus, tėtis, vyras, transporto inžinierius, projekto „Globali Tauragė“ koordinatorius, savivaldybės administracijos kultūros skyriaus darbuotojas, save apibūdinantis kaip meniškos sielos verslų žmogų. Karjerą pradėjęs gimtajame mieste susiviliojo didmiesčiu – Vilniumi. Kaip pats sako, jame yra didžiausia darbo rinka, miestas laisvas (niekas nesistebi dalykais, kurie mažame mieste būtų keisti), vyrauja daug kitų įvairiausių šiuolaikiškų dalykų ir veiklų.

Kvietimas dalyvauti parodoje „Sial China 2021“

Gegužės 18-20 d. Šanchajuje, Kinijoje vyks maisto ir gėrimų paroda „Sial China 2021“. Joje „Litfood“ organizuoja jungtinį Lietuvos stendą.  

„Sial China 2021“ – ne tik viena didžiausių visoje Azijoje, tačiau ir viena iš nedaugelio šiais metais gyvai vyksiančių parodų. Nors užsieniečiams keliavimo į Kiniją galimybės apribotos, Lietuvos įmonių produkcija jungtiniame Lietuvos stende bus pristatoma gyvai – planuojamas produkcijos siuntimas į parodą.

Augo lietuviškos kilmės produktų eksportas

Nepaisant sunkios padėties paukštienos sektoriuje, lietuviškos kilmės produktų eksportas ir toliau auga. Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų sausį buvo eksportuota už 330,1 mln. Eur. Taigi šių produktų eksportas, palyginti su praėjusių metų sausio mėnesiu, padidėjo 10,7 mln. Eur  (3,4 proc.). 

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, sausį iš Lietuvos eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 422 mln. Eur – 2,3 proc. mažiau nei prieš metus. Importuota už 290 mln. Eur – 12,7 proc. mažiau. Teigiamas prekybos balansas sausio mėnesį sudarė 132 mln. Eur ir, palyginti su 2020 m. sausio mėnesiu, padidėjo 32,5 proc. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 34 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X