Naujienos

Konkurso „Mūsų kaimo bendruomenės pasididžiavimas“ nugalėtojai

Siekdami pažinti ir skleisti Lietuvos kaimo bendruomenių unikalumą, savitumą, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) organizavo fotonuotraukų konkursą ,,Mūsų kaimo bendruomenės pasididžiavimas“. Konkurso dalyviai dar kartą įrodė, kad kaimo bendruomenės nestokoja išradingumo, kūrybiškumo: didžiuojasi savo žmonėmis, amatais, kraštovaizdžiu, prasmingais darbais, gražiomis tradicijomis bei organizuojamais renginiais.

Konkursui kaimo bendruomenės iš 31 rajono savivaldybės pateikė 71 nuotrauką, iš kurių 50 organizatoriai pripažino tinkamomis ir pateikė jas balsavimui „Litfood“ socialinio tinklo „Facebook“ lankytojams. Aktyviausios šiame konkurse – Mažeikių ir Klaipėdos rajonų kaimo bendruomenės.

Daugiau apie konkurso „Mūsų kaimo bendruomenės pasididžiavimas“ nugalėtojus: 

Druskininkų sav. Leipalingio miestelio bendruomenė

Daugiausiai Agentūros socialiniame tinkle „patinka“ surinko Druskininkų sav. Leipalingio miestelio bendruomenės nuotrauka pavadinimu - „Nepriklausoma dvasia“. Leipalingiečiams bendradarbiaujant su Druskininkų kultūros centru, sukurtas unikalus produktas „Jotvingių šventė Leipalingyje“, kurios tikslas – atminti, saugoti ir perduoti istoriją. Renginio metu vyko edukaciniai senovinės kalvystės, audinių dažymo, senovės karybos, keramikos užsiėmimai. Vakare dvaro festivalis – madų podiumas, kurio metu buvo pristatyti archeologiniai kostiumai, o vakaro kulminacija - renginys „Nepriklausoma dvasia“. Pasirodymo metu 50 bendruomenės narių kartu su roko grupe „Thundertale“ šokiu, dainomis ir eilėmis papasakojo karingųjų jotvingių likimo istoriją...

Leipalingio miestelio bendruomenė įsteigta 2006 metais ir yra viena iš didžiausių bendruomenių Druskininkų savivaldybėje. Čia gyvena virš 1700 gyventojų, o bendruomenė vienija per 150 bendruomenės narių. „Bendruomenės stiprybė – žmonės. Kiek daug kūrybiškų, pozityvių ir norinčių veikti bendruomenės labui žmonių gyvena Leipalingyje, kurie neskaičiuoja laiko bendrai veiklai. Tik veikdami kartu, nebijodami, skleisdami pozityvą ir geras emocijas galime pasiekti, kad būtų gera gyventi savam krašte“ – sako bendruomenės pirmininkė Žaneta Krivonienė.

Lazdijų r. „Stebulių ateities“ bendruomenė

Konkurse nugalėjo nuotrauka pavadinimu – „Stebuliai nuo stebulės“. Nuotrauka vaizduoja iš šimtamečių vežimo ratų stebulių ir verpimo ratelio špulios atkurtą Stebulių kaimo simbolį (autoriai – Z. ir G. Aleškevičiai).

Prieš šimtą metų, šiame kaime, kuris išsidėstęs vakarinėje Dusios ežero pakrantėje, daugumoje vietų tyvuliavo vanduo, telkšojo balos ir pelkės, tad vietinių gyventojų pagrindinė susisiekimo bei darbo priemonė buvo arklių traukiami vežimai. Žmonės sakydavo: - Vos galima vežimu pravažiuoti, purvyno iki stebulių (vežimo rato centre esanti ašis). Taip ir gimė šio kaimo pavadinimas... 

„Sekdami protėvių pėdomis ir gerbdami jų tradicijas vos prieš 1,5 metų įkūrėme bendruomenę, kurią ne be reikalo pavadinome „Stebulių ateities“ bendruomenė, o todėl, kad kaimas skambėtų dainomis, šokiais, darbais, gerumu ir vaišingumu. Kad būtų gražus ir amžinas! „Stebulių ateities“ bendruomenė - tai bendruomenė, deganti noru gyventi  įdomiai, stebinti ir rodyti pavyzdį. Džiaugiamės konkursu ir visais dalyviais, nes nuo Jūsų visų darbų priklauso mūsų visų vaikų ateitis, jų meilė savo šaliai“ – taria bendruomenės narė Rita Sabestinienė.

Anykščių r. Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“

Konkurse nugalėjusi nuotrauka pavadinimu – „Žmogaus ir gamtos harmonija“, kurioje bendruomenės nariai norėjo parodyti, kad net ir mažoje bendruomenėje gyvena laimingi ir talentingi žmonės, kurie geba kurti „gyvą“ grožį ne tik sau, bet ir kitiems.  Levaniškių bendruomenė floristiniais kilimais ir kompozicijomis puošia ne tik Anykščių miestą, bet ir savo Traupio seniūnijos miestelį, kuriame  kasmet vyksta Šv. Onos atlaidai.

Bendruomenė daugelį metų dalyvauja Anykščių rajono savivaldybės organizuojamame Tarptautiniame floristinių kilimų konkurse ir laimi prizines vietas.

Levaniškių bendruomenė „Abipus Nevėžio“ įsikūrė  2009 m. ir kasmet jos veikla tampa vis platesnė, įvairiapusiškesnė, didėja narių skaičius, mezgami ryšiai su kitomis bendruomenėmis. Bendruomenės pirmininkės Nerijos Kairienės žodžiais tariant: bendruomenė yra kaip viena didelė šeima: susitelkusi, iniciatyvi, kupina noro kurti ir džiaugtis gražiais darbais.

Dėkojame visoms konkurse dalyvavusioms kaimo bendruomenėms, linkime sėkmingų veiklų bei darbų! 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X