Naujienos

Kartu kurkime mokyklas be maisto atliekų

Švaistomas ar kitais būdais prarandamas maistas yra milžiniška pasaulinė problema, t. y. trečdalis visų pasaulyje pagaminamų maisto produktų nėra panaudojamas pagal paskirtį, o tai reiškia, kad kasmet 1,3 milijardo tonų (100 kg vienam žmogui) gero ir valgyti tinkamo maisto nepasiekia vartotojų. Taip kartu su išmetamu maistu iššvaistoma apie 800 milijonų eurų. Be šios didžiulės ekonominės naštos, toks elgesys itin kenkia gamtai ir kuria socialines problemas.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija (ŽŪM), vykdančios Europos Sąjungos finansinės paramos programą „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programa“, prisijungė prie iniciatyvos „Gerai daryk – maistą taupyk!“. Todėl norime pakviesti ir Lietuvos ugdymo įstaigas mažinti maisto atliekas bei ugdyti savo auklėtinius nuo pat mažų dienų būti protingais vartotojais. Šiuo tikslu dalinamės Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) bei Tarptautinės maisto atliekų sąjungos (TMAS) iniciatyva išleistu ir „Litfood“ į lietuvių kalbą išverstu „Bendradarbiavimo vadovu: Gerai daryk – maistą taupyk!“.

Šis vadovas pristato tarptautinį projektą „Gerai daryk – maistą taupyk!“, kuriuo siekiama suvienijus visus viešojo maitinimo dalyvius, atkurti prigimtinę maisto vertę ir sumažinti jo švaistymą. Knygoje pateikiama dvidešimt gerosios patirties pavyzdžių, kaip sumažinti maisto atliekų kiekį mokyklose, įtraukiant tiek pedagogus, tiek valgyklų ir virtuvių darbuotojus, administraciją, moksleivius ir jų tėvus.

Pradėkime pasaulį keisti dabar! 

Parsisiųskite „Bendradarbiavimo vadovą: GERAI DARYK – MAISTĄ TAUPYK!“.

O tam, kad prie ugdymo įstaigos pastangų mažinti maisto atliekas aktyviai prisijungtų ir mažiausieji, artimiausiu metu pristatysime ir mokomosios medžiagos rikinius „Gerai daryk – maistą taupyk“ 5-7 metų ir 8-9 metų amžiaus vaikams! Rinkiniuose bus galima rasti ne tik spalvingų plakatų bei įdomių užduočių, bet ir kitų naudingų patarimų, kaip paskatinti mažuosius tapti atsakingais maisto vartotojais.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X