Naujienos

Karantino metu www.kaimasinamus.lt įgauna naują kvėpavimą

Karantinas verčia atsigręžti į šalies ūkininkų auginamą ir gaminamą produkciją. Kai kurių specialistų teigimu, ši karantino keliama krizė gali pasitarnauti trumpųjų maisto tiekimo grandinių dalyviams. Dar prieš porą savaičių, kaip realizuoti prekes, buvo ūkininkų ir smulkių gamintojų galvos skausmas. Dabar patys vartotojai ieško produktų bei galimybių juos įsigyti. Smulkiesiems ūkiams tai gali būti puiki proga susirasti savo vartotoją. 

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra nuo 2019 m. administruoja tinklalapį www.kaimasinamus.lt. Tai platforma, kurioje galima rasti per 300 ūkininkų bei jų siūlomos produkcijos. Tereikia užsiregistruoti sistemoje. Galima kurti bendruomenes ir maisto produktus užsisakyti per sistemą. Šiuo įtemptu metu rekomenduojama skambinti tiesiai ūkininkui ir tartis dėl galimybių bei sąlygų apsipirkti. Visi ūkininkų kontaktai matomi tinklalapio prisiregistravusiems vartotojams.
 

Prekyba be tarpininkų

Vartotojams svarbu, kad būtų aiški maisto kilmė bei garantuota kokybė. Dabar žinoti, kad maistas neapkeliavo pusės pasaulio prieš patekdamas ant vartotojų stalo, yra privalumas. Privalumas ne tik dėl šviežumo garantijos, bet ir dėl saugos. Svarbu, kad maistą liestų kuo mažiau skirtingų rankų. 

Šalies smulkieji ir vidutiniai ūkininkai, kurie skelbiasi www.kaimasinamus.lt , savo užaugintą produkciją parduoda tiesiai vartotojui, eliminuodami tarpininkų grandį.

Tinklalapis bei Facebook socialinio tinklo paskyra „Kaimas į namus“ įgauna neregėtą populiarumą. „Teiraujasi įvairiausių produktų: pradedant šviežia mėsa, pieno gaminiais, šaltalankių uogomis ir baigiant kanapių aliejumi“, - vardija VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautino paveldo specialistai, atsakantys į vartotojų skambučius bei žinutes.

Svarbus pristatymas į namus

Šiuo metu daugelis vengia eiti į prekybos centrus apsipirkti dėl padidintos rizikos užsikrėsti. Pirkėjai vis dažniau ieško alternatyvų didiesiems prekybos centrams. Dabar, kaip niekada, yra aktualus pristatymas į namus. 

Pastarosiomis savaitėmis tinklalapis www.kaimasinamus.lt sulaukia daug užklausų, kaip galima būtų įsigyti produktus ir maisto gaminius iš vietos gamintojų. Pirkėjus ypač domina prekių pristatymo sąlygos. 

Visi ūkininkai yra suinteresuoti parduoti savo prekes, bet ne visi turi galimybių jas pristatyti iki namų. Padėtis pati savaime skatina bendrauti su ūkininkais ir visiems kartu ieškoti būdų, kaip prekėms pasiekti vartotoją: vieni užsako didesnį kiekį, kad ūkininkui apsimokėtų gabenimo kaštai; kiti – solidarizuojasi su kaimynais, treti ieško kolegų, kurie savo prekes gabena panašia kryptimi.

Pagalbą, sprendžiant gabenimo problemą, vis dažniau pasiūlo pačios logistikos kompanijos. Ne viena kreipėsi į www.kaimasinamus.lt administratorių su pasiūlymais išvežioti prekes. Reaguodamos į pasikeitusią verslo aplinką, distributoriai siūlo ūkininkams savo paslaugas – pristatyti maistą mieste ar rajone, su galimybe pasirinkti bekontaktį pristatymo būdą – produktus paliekant prie durų. Jei tokia paslauga yra susidomėjusių ūkininkų, jiems reikėtų parašyti ar paskambinti į www.kaimasinamus.lt ir kontaktais bus pasidalyta.

Primename, kad saugiau yra vengti atsiskaityti grynais pinigais, o ir priimant prekes itin svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X