Naujienos

Finansinė apskaita ir atsakomybė – renginys bendruomenėms

„Tik teisinga ir patikima finansinė apskaita suteikia galimybę užtikrinti kaimo bendruomeninių organizacijų sudaromų finansinių ataskaitų kokybę bei priimamų finansavimo bei valdymo sprendimų teisingumą“, – teigė VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros vedėja doc. dr. Dalia Juočiūnienė.  Apie tai ir kitus finansinės apskaitos aspektus kalbėjo lektorė kovo 9 d. VšĮ kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) organizuotame renginyje „Kaimo bendruomeninių organizacijų finansinė apskaita ir atskaitomybė“.

Lektorė renginio dalyviams – kaimo bendruomeninių ir vietos veiklos grupių atstovams – pristatė aktualiausias finansinės apskaitos temas: kaimo bendruomeninių organizacijų finansinės apskaitos reglamentavimas; finansinės apskaitos, taikant supaprastintąją apskaitos sistemą, tvarkymo ypatumai; finansinės apskaitos, taikant dvejybinę apskaitos sistemą, tvarkymo ypatumai; kaimo bendruomeninių organizacijų sudaromos finansinės ataskaitos. 

Kaimo bendruomeninės organizacijos įvardijamos kaip vienas iš veiksmingiausių kaimo plėtros įrankių, sudarančių sąlygas kaimo vystymuisi pagal principą „iš apačios į viršų“. Vietovės, kuriose kuriasi ar jau yra sukurtos stiprios bendruomenės, pasižymi mažesne bedarbyste, geresnėmis gyvenimo ir darbo sąlygomis, turi labiau išplėtotą socialinę ir gamybinę infrastruktūrą. Kaimo bendruomeninių organizacijų, kaip ir kitų pelno nesiekiančių organizacijų, vienas pagrindinių veiklos tikslų yra viešųjų interesų tenkinimas. Šiems interesams tenkinti vykdomai kaimo bendruomeninių organizacijų veiklai apskaityti svarbu teisingai ir tinkamai tvarkyti apskaitą bei sudaryti finansines ataskaitas, kuriose atsispindėtų tikras ir teisingas vaizdas.

Artimiausiu metu „Litfood“ planuoja organizuoti renginį apie kaimo bendruomeninių organizacijų finansinių ir metinių veiklos ataskaitų sudarymą ir jų teikimą Registrų centrui.
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X