Elektroninės prekybos platforma www.kaimasinamus.lt stabiliai auga

Elektroninė parduotuvė www.kaimasinamus.lt nuo pirmųjų elektroninių sandorių platformoje skaičiuoja jau metus. Lankytojų bei apsipirkimų skaičius nuolatos auga. Vasaros metu vidutiniškai per mėnesį čia apsilankydavo po 70 tūkst. vartotojų. Naujų vartotojų paskyrų sukūrimo skaičius kas mėnesį padidėja dešimtimi. Šiandien yra per 830 aktyvių  paskyrų, o 90 iš jų – aktyvūs įvairių prekių bei paslaugų teikėjai. 

Vertinant vasaros laikotarpį, pirkėjai aktyviausi buvo liepos mėnesį. Rugpjūčio mėnesį prie platformos prisijungė 6 nauji pardavėjai/paslaugų teikėjai:

Daivos Urbonavičiūtės Putpelių Ūkis - šeimos ūkyje, jau 26 metus auga putpelės. Ūkio šeimininkai rūpinasi, kad kiekvieną valgytoją pasiektų kokybiški putpelių kiaušiniai ir šviežia mėsa. Galima rinktis: nepjaustytas putpeles, krūtinėles, šlauneles, kepenėles, rinkinius sultiniui, marinuotas putpeles bei paruoštus gaminius, t.y. troškintas putpeles ir paštetą. Ūkis siūlo pasilepinti putpelių kiaušiniais, kurie supakuoti po 12 ir 18 vnt. bei dėžutėse "palaidi" kiaušiniai po 120 vnt. https://kaimasinamus.lt/ukininkai-gamintojai/93-daivos-urbonaviciutes-putpeliu-ukis

Mėsos konservų cechas "Papartis" priklauso Asociacijai Paparčių Krašto Bendruomenė. Mėsos cechas "Papartis" siūlo jautienos konservų ir dvi edukacijas: natūralaus muilo gaminimo ir šakočio kepimo edukaciją. https://kaimasinamus.lt/ukininkai-gamintojai/140-mesos-konservu-cechas-papartis

Tautinio paveldo produktai – tradicija, terapija ir prabanga

Verpimas – tai kelionė. Labai spalvota ir nenuobodi! Rankomis suverpti siūlai visiškai kitokie: kiekvienas turi savo istoriją, kiekvienas yra unikalus ir labai nepaprastas... Todėl ir gaminiai, pagaminti iš tokių siūlų, yra visiškai kitokie – išskirtiniai, ilgiau dėvisi, ir, žinoma, turi savo kainą. 

 

Agnės Miknevičiūtės darbai liepos pradžioje Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų neformaliojo mokymo programų sertifikavimo ir tradicinių amatų meistrų atestavimo ekspertų komisijos pripažinti kaip atitinkantys vilnoniams verpalams taikomus tautinio paveldo reikalavimus. Jie buvo sertifikuoti ir nuo šiol bus žymimi tautinio paveldo ženkliuku. Rugsėjo pabaigoje tokiame posėdyje komisijai svarstyti pateikti dar 9 prašymai.

 

Verpimo tradicijos tęsiamos Kaune

 

Agnė puoselėja senąsias verpimo tradicijas. Kaune gyvenanti moteris yra sukaupusi daug žinių apie įvairius vilnos paruošimo bei apdirbimo būdus, senovinius bei šiuolaikinius verpimo instrumentus. Daug instrumentų turi ir namuose. Kuria įvairius vilnonius (ir ne tik!) verpalus, iš kurių audžia, mezga. Savo gaminius pristato mugėse bei internete. Jie žinomi visoje Lietuvoje, o socialiniuose tinkluose randami pavadinimu „Vėjo Sielos“.

Agentūra pertvarkoma į biudžetinę įstaigą

Viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra pertvarkoma į biudžetinę įstaigą. Keičiasi ne tik teisinė forma, bet ir įstaigos pavadinimas. Nuo kitų metų pradžios įstaiga veiks Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos pavadinimu. 

Pertvarkymas neturės įtakos šiuo metu įstaigos vykdomoms funkcijoms – visas su funkcijomis susijusias teises ir pareigas nuo kitų metų atliks veiklą pradėsianti biudžetinė įstaiga Žemės ūkio agentūra. Naujoji įstaiga tęs pradėtus darbus žemės ir maisto ūkio, kaimo plėtros, žuvininkystės bei melioracijos srityse. 

Naujai biudžetinei įstaigai bus perduotos visos VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros viešojo administravimo funkcijos. Dalis funkcijų, susijusių su eksporto skatinimu ir vykdomais intervenciniais pirkimais bus perduotos VšĮ EkoAgros. 
 

Kviečiame programos dalyvius dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“!

Kūrybinių darbų konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie gyvulininkystę. Programos dalyviai kviečiami kūrybiniais darbais atskleisti tradicinės krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. Dalyvių darbuose turi atsispindėti bent viena tradicinės gyvulininkystės šaka: pieninė ir mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, arklininkystė, avininkystė, ožkininkystė, kailinė žvėrininkystė, triušininkystė ar bitininkystė.

Konkurso dalyviai

Konkurse gali dalyvauti tik 2023 m. Programos dalyviai.

Kaip dalyvauti konkurse?

Konkurso dalyviai užpildo (Word formatu) paraišką aprašydami savo kūrybiniu darbus, susijusius su Programos įgyvendinimu (apibendrinta medžiaga apie savarankiškai organizuotus renginius, išvykas, bendri klasės / grupės kurti piešiniai, foto koliažai, knygutės, spektakliai, vaizdo filmukai, viktorinos, parodos, vizualizacijos ar kt.). Prie paraiškos pridedama kūrybinio darbo vizualinė medžiaga (nuotraukos, skaidrės, video medžiaga ar kt.). 

Programos „Išauginta ES“ 2022-2023 mokslo metų dalyviai kviečiami dalyvauti kūrybinių darbų konkurse 

Konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Programos dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie akvakultūros sektorių, Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, akvakultūros sektoriaus profesiją bei verslo ir karjeros galimybes. 

Konkurse gali dalyvauti tik 2022-2023 m. Programos dalyviai pagal amžiaus grupes:
⦁    1–4 klasių mokinių grupės; 
⦁    5–8 klasių mokinių grupės.

Kaip dalyvauti konkurse?

Konkurso dalyviai užpildo paraišką (1 priedas), sutikimą dėl asmens duomenų apsaugos (2 priedas) ir parengia kūrybinį darbą pagal vieną, kelias arba visas pasirinktas kūrybinių darbų temas (kūrybinių darbų, pateiktų  konkursui, skaičius nėra ribojamas, tačiau kiekvienas darbas atskirai gali būti pateiktas tik pagal vieną temą).

Atnaujintos paprastųjų programų įgyvendinimo rekomendacijos

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (Agentūra), atsižvelgdama į sukauptą paprastųjų (SIMPLE) informavimo apie žemės ūkio produktus ir jų pardavimo skatinimo programų administravimo patirtį, papildė paskelbtas rekomendacijas dėl paprastųjų (SIMPLE) programų vykdymo bei ataskaitų teikimo. Atnaujintose rekomendacijose – papildoma informacija apie tinkamus vaizdinius įrodymus, kurie leis Agentūrai įsitikinti, kad programos priemonės įgyvendintos taip, kaip aprašyta paprastojoje (SIMPLE) programoje.

Rekomendacijos atnaujinamos nuolat, kad pareiškėjai turėtų aktualų pagalbinį įrankį, padedantį užtikrinti sklandų paprastųjų programų vykdymą. Su atnaujintomis rekomendacijomis galima susipažinti čia

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kaip ir kasmet jau šeštus metus iš eilės kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) šiais – 2023-2024  mokslo metais. Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:

  • 1-4 klasių mokinių grupės;
  • 5-8 klasių mokinių grupės.

Paraiškų teikimas

Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti ir pateikti Paraišką (1 priedas)
Vienas Pareiškėjas gali pateikti ne daugiau nei 1 paraišką dėl 1–4 klasių mokinių grupės ir ne daugiau nei 1 paraišką dėl 5–8 klasių mokinių grupės dalyvavimo Programoje.

Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, nepriimamos.

Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti nuo rugpjūčio  28 d. iki rugsėjo 15 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt

Nuo nesąžiningos prekybos gina vis daugiau verslų, tačiau yra keletas atvejų, kuomet įstatymas bejėgis

Lietuvoje tiekėjai, prekiaujantys žemės ūkio ar maisto produktais, suabejoję, ar su jais pirkėjas elgiasi nesąžiningai, konsultacijos ar pagalbos gali kreiptis į Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrą (Agentūrą) – tokia galimybė Lietuvoje suteikta jau nuo 2021-ųjų metų. 

Ūkininkus ir kitus žemės ūkio bei maisto produktų tiekėjus nuo prekybos pasitaikančių neteisėtų veiksmų trečius metus gina Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymas (NPPDĮ). 

Švenčiame vieną gražiausių vasaros švenčių – Žolinę

Rugpjūčio viduryje minima Žolinės šventė, kurios pavadinimas glaudžiai siejasi su žolynais, žolėmis, žoliavimu, Lietuvoje yra žinoma nuo V amžiaus. Etnologų nuomone, labai tikėtina, kad lietuviai išlaikė ne tik senąjį šios šventės pavadinimą, bet ir pagrindines šventės tradicijas.

Minint Žolinės šventę dėkojama už naują derlių, kurio nemaža dalis jau parkeliavusi į namus, atsisveikinama su žolynais, gėlėmis. Ūkininkai šiai šventei iš šviežio derliaus privirdavo alaus, giros, buvo kepama ir duona, tačiau ne bet kaip, o apeiginiu būdu: duonos paplotėliai buvo virš ugnies mėtomi iš rankų į rankas, kol iškepdavo. Tačiau vienas iš svarbiausių šventės aspektų buvo ir yra žolynai.

Skelbiamas konkursas amatininkų ir tradicinių amatų centrų premijoms gauti

Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra) skelbia konkursą sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir tradicinių amatų centrų premijoms gauti.

Premijų tikslas – įvertinti sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatų centrų ir tradicinių amatininkų veiklą ir juos paskatinti.

Kandidatūras premijai gauti gali siūlyti savivaldybių administracijos, miestų ir rajonų kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys (toliau – pareiškėjai) nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. Agentūrai el. paštu info@litfood.lt.

Laukiame 2024 metų darbo programos paskelbimo

Europos Komisija (EK) planuoja šių metų pabaigoje patvirtinti 2024 m. informavimo ir pardavimo skatinimo priemonių žemės ūkio ir maisto sektoriuje darbo programą. Šiuo metu ruošiamas darbo programos projektas, dėl kurio rudenį vyks EK ir Europos Sąjungos (ES) šalių narių atstovų diskusijos.

Kokie pasikeitimai numatomi 2024 metais lyginant su 2023 metų darbo programa? Pavyzdžiui, planuojama 3 mln. eurų padidinti paprastosioms (SIMPLE, būtent šio tipo Lietuvos pareiškėjų programas administruoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra) programoms numatomą skirti biudžetą ir šias papildomas lėšas įtraukti į trečiosiose šalyse (t. y. ne ES šalyse) planuojamų įgyvendinti programų biudžetą. Iš viso 2024 m. SIMPLE programoms numatyta skirti 92 mln. eurų. Atitinkamai 3 mln. eurų siūloma sumažinti daugiašalių programų (MULTI, šias programas administruoja EK) biudžetą. 2024 m. iš viso MULTI programoms bus skiriama 84,4 mln. Eur.

Artėja paraiškų teikimas

Ruoškime roges vasarą, kad žiemą visi smagiai suvažiuotume į kasmetinę konferenciją „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas”. Konferencijos metu bus paskelbti ir apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradicijų puoselėtojai.

Artėja paraiškų sėkmingiausiai dirbančiam tradiciniam amatininkui ir tradicinių amatų centrui premijuoti teikimo metas. 

Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. kviesime teikti kandidatūras sėkmingiausiai dirbančio amatininko ir tradicinių amatų centro premijoms gauti. Nors laiko dar šiek tiek liko, tačiau raginame medžiagą ruošti jau dabar.

Skiriamų premijų tikslas – įvertinti sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatų centrų ir tradicinių amatininkų veiklą ir juos paskatinti. Tradiciškai gruodžio mėnesį bus surengta Tautinio paveldo konferencija, kurios metu bus paskelbti ir apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradicijų puoselėtojai.

Ankstesnis 1 2 3 ... 54 Sekantis