Naujienos

Bendruomenių savanoriams reikia dėmesio ir įvertinimo

„Bendruomenių savanoriai neapsiriboja tik vienkartine veikla. Jų veikimo akiratis yra daug platesnis. Jie yra tikroji pilietinė visuomenė, kuri kuria savo kraštą, kartu sprendžia problemas ir kelia gyvenimo kokybę kaime“, - sakė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė lapkričio pradžioje Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) organizuotame renginyje skirtame Savanorystės metams paminėti. Čia buvo apdovanoti ir konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris“ nugalėtojai. Konkursas rengtas, siekiant stiprinti savanoriškos veiklos motyvaciją organizacijose.

„Litfood“ Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė renginyje priminė, kad savanoryste laikoma veikla, kai žmogus dalį savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atiduoda dirbant bendruomenei ir visuomenei naudingą darbą, negaunat jokio finansinio atlygio. Pasak jos, savanorystė yra galimybė kiekvienam bendruomenės nariui panaudojant savo gebėjimus, fantaziją ir patirtį bendruomenės labui, gauti naujų įspūdžių, kurti gražią, patogią gyvenimo aplinką ir  labiau pažinti save.

V.Šetkienės pastebėjimu bendruomenininkas ne visada prilyginamas savanoriui. „Kol kas žmonės, kurie savo noru savo laiką, jėgas ir energiją skiria, tam, kad puoselėtų krašto tradicijas, tvarkytų viešąsias erdves ar rūpintųsi šalia esančiais vienišais, dėmesio ir rūpesčio stokojančiais žmonėmis, teisės aktuose nėra laikomi savanoriais“, - kalbėjo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos vadovė. 

VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovės Mildos Lukoševičiūtės nuomone, savanoriams kaip atlygio pirmiausiai reikia dėmesio. Dėmesys gali būti rodomas įvairiais būdais – palaikant  siūlomas idėjas, deleguojant svarbius darbus, kartu kuriant ir kt.  Apie tai ir kitus savanorystės aspektus kalbėjo M.Lukoševičiūtė tema „Savanorystės samprata ir principai – nuo pasaulio iki vietos bendruomenės“. 

Renginyje pasisakiusieji vieningai sutarė, kad žmonės dirbantys bendruomeninėse organizacijose turi rasti laiko ne tik darbams atlikti, bet ir susiburti pasidžiaugti, pasikalbėti ar padrąsinti vieni kitus. Tik įskelta savanorystės ugnis, kurstoma padrąsinimu, palaikymu ir įvertinimu, liepsnos kiekvieno bendruomenininko širdyje. 
 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X