Naujienos

ATIDARYTA TARPTAUTINĖ PARODA „AGROBALT 2018“

2018 gegužės 24


Lietuvos Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (toliau-Agentūra) kaip kasmet, dalyvauja gegužės 24–26 dienomis Vilniuje atidarytoje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“.

22 kartą vyksiančioje parodoje šiemet dalyvauja daugiau kaip 200 dalyvių iš 24 šalių. Tai Kinijos, Lenkijos, Latvijos, Italijos, Makedonijos, Belgijos, Rumunijos, Čekijos, Ispanijos, Lietuvos ir kt. atstovai. Stenduose – kiekvienos šalies naujausi, įdomiausi, originaliausi ūkininkų ir verslininkų projektai, sukurtos produkcijos pavyzdžiai, valstybės įmonių veiklos, amatų pristatymai ir kt.

Agentūros stende lankytojai gali susipažinti su vykdoma veikla, gauti informacinių lankstinukų įvairiomis aktualiomis temomis.

Parodos metu vyks 2 svarbūs politiniai forumai: Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo, taip pat politinis forumas, skirtas maisto švaistymo prevencijai.

Gegužės 24 d. vyksiančiame aukšto lygio politiniame forume savo įžvalgomis dėl maisto nuostolių ir švaistymo prevencijos dalysis Europos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) generalinis direktorius Chosė Graziano da Silva, žemės ūkio ministrai ir delegacijų vadovai iš įvairių Europos valstybių.

Gegužės 25 d. Kinijos – Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo 13-ojo forumo metu bus pasirašyta bendra deklaracija dėl tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimo, siekiant inovatyvių sprendimų žemės ūkio ir prekybos srityse. Šiame renginyje dalyvaus Kinijos žemės ir kaimo reikalų ministras Han Changfu.

Tai svarbus žingsnis stiprinant Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Parodoje kasdien vyks įvairūs renginiai, veislinių gyvulių paviljone galima bus pamatyti dailiojo jojimo parodomąją programą. Bus pristatomi tradiciniai amatai (tokie kaip odininkystė, krepšelių pynimas, juostų rišimas ir audimas, kanapių pluošto mynimas, virvių vijimas, kastinio sukimas, siūlų dažymas su žolynais, šiaudų pynimas ir kt.).

Prestižiniais medaliais bei diplomais bus apdovanoti geriausi maisto produktai, tautinio paveldo gaminiai, žemės ūkio technikos gamintojai, veislinių gyvulių augintojai.

Paroda „AgroBalt“ – tai ne tik galimybė pamatyti, paragauti lietuviškų, išskirtinės kokybės maisto produktų ar gaminių, įsigyti pačių įvairiausių sodinukų, susipažinti su tradiciniais amatais, kaimo turizmo privalumais, bet ir puiki proga verslo atstovams užmegzti ryšius, aptarti aktualiausius žemės ūkio klausimus.