Naujienos

AGROVERSLO FORUME – APIE LIETUVOS KAIMĄ PO 2020-ŲJŲ

2017 lapkričio 27


DSC_7188.JPG

Įpusėjus šio Europos Sąjungos (ES) paramos etapo pabaigai, ūkininkai vis labiau nerimauja laukdami žinių, kokia gi ateitis laukia Lietuvos žemės ūkio po 2020-ųjų. Siekdami atsakyti į žemdirbiams ir verslui rūpimus klausimus bei rasti bendrų sąlyčio taškų, lapkričio 24 d. į pirmą kartą Lietuvoje organizuotą agroverslo forumą susirinko ekspertai, verslo ir mokslo atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų valstybių.

Pasak renginio globėjo žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, svarbu ne tik identifikuoti problemas, bet ir rasti sutarimą tarp politikos formuotojo, paramos administratoriaus ir agroverslo, kad būtų  sukurti efektyvesni rizikų valdymo instrumentai, o rinkos reguliavimo priemonės veiktų geriau.

Aptardamas bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2020 m. modernizavimą ir supaprastinimą, žemės ūkio ministras akcentavo tiesioginių išmokų suvienodinimą bei ūkininkų derybinių pozicijų stiprinimą, taip pat pristatė kitus Lietuvai svarbius derybinius aspektus.

Forume dalyvavęs Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio kaimo plėtros direktoriato atstovas Mario Milouchevas informavo, kad daugiausia dėmesio po 2020-ųjų bus skiriama aplinkosaugos klausimams, ir toliau bus skatinamas konkurencingumas tarp ūkininkų, inovacijų žemės ūkyje plėtra. Pasak EK atstovo, tiesioginės išmokos po 2020-ųjų niekur nedings, bus stengiamasi teisingiau jas paskirstyti. Lapkričio pabaigoje EK bus pristatytas komunikatas, kuriame bus aprašytos ateities gairės.

Forume taip pat diskutuota apie agroverslo kryptis ir tendencijas ES, Lietuvos eksporto ir konkurencingumo galimybes bei potencialias rinkas, aptarti kiti agroverslui aktualūs klausimai.

LR ŽŪM informacija