Naujienos

„AGROBALT 2018“ ARTĖJA: SUSITIKO ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS IR KINIJOS AMBASADORIUS

2018 gegužės 23


Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiko su Kinijos ambasadoriumi Zhifei Shen, su kuriuo aptarė artėjančią „AgroBalt 2018“ parodą ir 13–ajį Kinijos –Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo politinį forumą (Kinija +16)  bei Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministro Han Changfu vizito į Lietuvą detales

„Labai smagu su Jumis susitikti, Žemės ūkio ministerija visuomet buvo mūsų partnerė, tikėkimės, kad taip bus ir ateityje“, – pasveikinęs žemės ūkio ministrą kalbėjo Kinijos ambasadorius. Tolimoji Kinija yra patraukli rinka lietuviškiems maisto produktams. Jau kurį laiką vyksta intensyvus bendradarbiavimas su šia Azijos šalimi, siekiant pasiūlyti Lietuvos gamintojams naujų eksporto galimybių. Natūralu, kad Kinijos diplomatų vizitai tapo Žemės ūkio ministerijoje tapo dažnesni, bet jie čia visada maloniai laukiami.

„Tikimės, kad po ketvirtadienį prasidedančio Kinijos žemės ūkio ministro vizito  Lietuvos ir Kinijos santykiai bus dar  stipresni, o  su p. Han Changfu turėsime galimybes aptarti  mums rūpimus klausimus su kitais kolegomis ministrais Kinija +16 formate ir dvišaliame susitikime. Per beveik tris Kinijos žemės ūkio ministro vizito dienas turėsime iš tiesų intensyvią darbotvarkę ir  ketiname parodyti geriausią Lietuvos pusę“, – kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Kinija yra ilgalaikė Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją sudarė 8 mln. eurų, 2017 metais 88 proc. eksportuotų į Kiniją produktų buvo lietuviškos kilmės. Palyginti su 2016 m. eksportas į Kiniją padidėjo 19,8 proc., (lietuviškos kilmės produktų eksportas padidėjo 71,6 proc.).

Tarptautinė žemės ūkio ir maisto paroda „AgroBalt 2018“ vyks gegužės 24-26 d.

Žemės ūkio ministerijos informacija