Mokymo įstaigos kviečiamos teikti paraiškas akreditacijai gauti

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymų organizavimo skyrius nuo vasario pradžios jau renka paraiškas mokymo įstaigoms akredituoti pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą.

Praėjusią savaitę Agentūros Mokymų organizavimo skyriaus specialistai Akademijoje konsultavo mokymo įstaigų, planuojančių vykdyti Ūkininkavimo pradmenų  mokymo programą, atstovus. Konsultacijoje dalyvavę 54 atstovai iš įvairų mokymo įstaigų supažindinti su mokymo programos reikalavimais ir  įstaigų akreditacijos tvarka. Visas naujienas rasite Pristatymo medžiagoje čia.
 

Prasidėjo paroda „Gulfood 2020“

Vakar, vasario 16 dieną Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) net 15 Lietuvos įmonių pristatė savo produkciją tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“. Nacionalinį jungtinį Lietuvos stendą atidarė Lietuvos žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas ir Lietuvos ambasadorius JAE Edminas Bagdonas. Didelį prekybos potencialą turinti rinka vis geriau susipažįsta su Lietuvos gamintojais ir jų aukštos kokybės gaminiais. Lietuvos ambasados JAE iniciatyva šią mūsų šaliai ypatingą dieną Lietuvos nacionalinės vėliavos spalvomis Dubajuje nušvito aukščiausias pasaulio dangoraižis Burdž Chalifa, o Abu Dabyje - ADNOC būstinė ir Vartų bokštas (Gate Tower).

 

Džiaugiamės, kad Lietuvos vardas skamba vis garsiau!

„BioFach 2020“ paroda - įvairesnė nei bet kada anksčiau

2020 m. vasario 12 d. Niurnbergo parodų centre (Vokietija) prasidėjusioje pasaulinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „Biofach 2020“ kasdien fiksuojami rekordai. Šiemet parodoje dalyvauja net 3,5 tūkst. įmonių iš įvairių šalių, kurios savo lankytojams siūlo didžiulę produktų įvairovę. Šiemet Lietuvos nacionaliniame jungtiniame stende, kurį, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyvauja 11 Lietuvos maisto pramonės įmonių.

 

BioFach paroda jau prasidėjo!

2020 02 12 Niurnbergo parodų centre (Vokietija) duris atvėrė tarptautinė ekologiškų maisto produktų ir gėrimų paroda BioFach 2020. Šiemet renginyje savo produkciją pristato 11 Lietuvos įmonių: Ekoagrofarm – Adutiškio kooperacinė bendrovė (ekologiškų vištienos produktų gamyba), Orivega (ekologiško riešutų sviesto, užkandžių batonėlių, augalinių proteinų gamyba), Ekofrisa (ekologiškų kruopų gamyba), Acorus Calamus (vaistažolių produktų gamyba), Danvita (ekologiškų trapiųjų duonelių gamyba), Bioenergy LT (ekologiškų trąšų gamyba), Ekoagros (ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė), Gusania (ekologiškų daržovių traškučių gamyba), Aurora Hemp Europe (medicininių kanapių produktų gamyba) ir Jovaigė (garuose virtų ir vakuume supakuotų burokėlių gamyba). Aplankykite mūsų stendą 4-670 salėje Nr. 4!

Konsultantų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val. Kursų kaina 150 Eur.

Mokymai vyks kovo 4-6 dienomis Akademijoje, Kauno r.

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome registruotis elektroniniu paštu i.ziziene@litfood.lt.
Registracija į mokymus – iki vasario 29 d. 

Informacija apie mokymus telefonu (8 616) 35 156.
 

Tapkite Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviais!!!

Paskubėkite liko vos savaitė užpildyti paraišką ir tapti Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) dalyviu! Ugdymo įstaigų paraiškos priimamos elektroniniu paštu gyvulininkyste@litfood.lt iki vasario 17 d. 

Programa skirta:

ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams (I modulis);
pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviams (II modulis);
pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams (III modulis).

Seminaras „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra rengia seminarų ciklą Lietuvos regionuose tema „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“. Pirmasis seminaras Varėnos r. Dargužiuose numatomas jau vasario 26 d. Seminarai skirti vietos politikams, savivaldybių darbuotojams, aktyviems ūkininkams ir kaimo bendruomenių nariams bei vietos žiniasklaidos atstovams.

Seminare bus pristatytos galimybės didinti kaimo gyventojų socialinę įtrauktį, bendradarbiavimą bei ekonominę plėtrą organizuojant trumpąsias maisto tiekimo grandines. Aptarsime naujausias patirtis vystant socialinį verslą ir analizuosime sėkmingai rajone veikiančius bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius.

Paroda Gulfood 2020 – vartai į Persijos įlankos šalių rinką

Jungtiniai Arabų Emyratai yra prekybos, finansų, logistikos centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus. Pastarąjį dešimtmetį Lietuva aktyviai plėtoja prekybinius ryšius su šia šalimi. Ypač didelė perspektyva Emyratų rinkoje tenka Lietuvos žemės ūkio produktų eksportui, nes šalis net 90 proc. maisto produktų įsiveža iš užsienio.

 

Parodoje BioFach 2020 – išskirtinė ekologiška lietuviška produkcija

Vasario 12-15 dienomis Niurnbergo parodų centre (Vokietija) vyksiančioje parodoje BioFach 2020 3,5 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 100 šalių pristatys savo gaminamus ekologiškus maisto produktus ir gėrimus. Ši paroda – stambiausias pasaulio gamintojų forumas, kurio metu vyksta įvairūs verslo renginiai, diskusijos ekologinio ūkininkavimo bei ekologiškos produkcijos gamybos temomis. Paskaičiuota, kad pernai parodoje apsilankė beveik 52 tūkst. lankytojų iš daugiau kaip 140 įvairių pasaulio šalių; manoma, kad šiemet jų bus sulaukta dar daugiau. BioFach 2020 organizatoriai akcentuoja, kad renginys skirtas išskirtinai ryšių užmezgimui su potencialiais prekybos partneriais.

 

Takoskyra tarp amato, tautodailės bei tautinio paveldo

Šie – 2020 metai paskelbti – tautodailės metais. Sausio pabaigoje Agentūros organizuotame renginyje „Tautinis paveldas – žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“ Telšiuose paliesta aktuali tema: kur baigiasi amatas, kur prasideda tautodailė ir kas yra tautinio paveldo objektas. Tautodailininkų sąjungos pirmininkas JONAS RUDZINSKAS savo pranešime apžvelgė kiekvieną jų ir nubrėžė aiškią takoskyros liniją.

Kas identifikuoja tradicinių amatų gaminius?

J.R.: Trys paveldinės sritys – amatų gaminys, tautinio paveldo produktas ir tautodailės dirbinys (kūrinys)  tarpusavyje neturi prieštarų. Jų sudedamosios dalys, tokios kaip paveldinė forma, funkcionalumas, etnokultūriškumas, etnoregioninės charakteristikos, estetika, dekoras, koloritas, simboliai (plačiąja prasme), masteliai, konstruktyvinių dalių santykiai (proporcijos), tradicinės medžiagos, tradicinės technikos, tradicinės technologijos, išsirikiavusios nuoseklioje grandinėje. Jų kvalifikavimo ribas žymi sudedamųjų dalių dydis bei tarpusavio santykis (proporcijos).
 

Sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų

Dalyvavimas parodose daugeliui įmonių yra puiki galimybė pristatyti savo produkciją, tačiau visi šią galimybę išnaudoja skirtingai. Todėl š. m. sausio 30 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra surengė maisto ir gėrimų pramonės įmonių atstovams sėkmingo dalyvavimo tarptautiniuose verslo renginiuose įgūdžių tobulinimui skirtus mokymus.

Mokymus vedė verslo konsultantas Igoris Vasiliauskas, greičiausiai Lietuvoje (net 364 žodžiai per minutę!) skaitantis žmogus, licencijuotas viešojo kalbėjimo ir komunikacijos treneris, turintis daugiau nei 10 metų praktinės įmonių konsultavimo patirties net tik Lietuvoje, bet ir Suomijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ispanijoje. Be to, p. Vasiliauskas yra pasaulinio lyderystės ir viešojo kalbėjimo klubų tinklo “Toastmasters International“ padalinio „Toastmasters’ Club Vilnius“ įkūrėjas ir prezidentas. Ši daugiau nei 90 metų gyvuojanti organizacija vienija virš 16 tūkst. klubų 141-oje šalyje.

Mokymų metu ypač didelis dėmesys buvo skirtas komunikaciniams parodoje dirbančios komandos sugebėjimams; kūno kalbos valdymo, teigiamo nusiteikimo bei šypsenos svarbai pasitinkant svečią stende, bendravimo su keliais lankytojais vienu metu ypatumams. Be to, dalyviai gavo daug naudingų patarimų dėl to, kaip nereikia elgtis parodoje ir sužinojo, kokias dažniausias klaidas daro parodos dalyviai, dirbdami stende arba bendraudami su interesantais. Nemažai kalbėta ir apie tvarkos palaikymą stende, produkcijos išdėstymo estetiką ir kt. Lektorius ypač akcentavo, kad sėkmingas dalyvavimas parodoje prasideda nuo namų darbų, tačiau kiekvienas gali išmokti tą padaryti – juk, kaip byloja kinų patarlė, „nėra nieko, ko nebūtų galima padaryti iš trečio karto“.

Renginyje dalyvavę įmonių atstovai noriai įsitraukė į praktinių mokomųjų užduočių atlikimą. Realių, dalyviams aktualių atvejų analizė, paliekanti erdvės diskusijoms, skatino mokymąsi vieniems iš kitų, aktyvų dalinimąsi savo turimomis patirtimis, keliamų verslo tikslų permąstymą bei naujus asmeninius ir profesinius atradimus. Pasibaigus mokymams, įmonių atstovai puikiai atsiliepė apie lektoriaus gebėjimą aiškiai ir suprantamai perteikti savo žinias, aukštai įvertino mokymams parinktas užduotis. Dalyviai vienbalsiai pripažino, kad surengti mokymai jiems buvo labai naudingi: juk neužtenka vien tik žinoti, kaip pasirengti verslo renginiams ir dalyvauti juose – ne  mažiau svarbus yra ir konkrečių metodų, kaip tą daryti, išmanymas.

Kviečiame į konsultaciją įstaigas, planuojančias teikti paraišką akreditacijai dėl Ūkininkavimo pradmenų mokymo programos vykdymo

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra vasario 12 dieną 10 val. organizuoja konsultaciją, skirtą įstaigoms, planuojančioms vykdyti mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Renginys vyks VDU Žemės ūkio akademijos Gyvulininkystės selekcijos, veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centro konferencijų salėje, Universiteto g. 10A, Akademija, Kauno r.

Renginio trukmė iki 3 val.

Registruotis ir pateikti klausimus galima el. paštu: mokymai@litfood.lt

Primename, kad 2020 m. sausio 31 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktoriaus įsakymu Nr. VĮ - 008 patvirtintas Įstaigų, siekiančių vykdyti mokymą pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą, akreditavimo tvarkos aprašas. Dokumentą su visais priedais rasite skyrelyje ,,Pradedantiems ūkininkauti“ .

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Editą Kavaliauskienę, tel.: 8 682 28716 arba  el. paštu: e.kavaliauskiene@litfood.lt

Ankstesnis 1 2 3 ... 12 Sekantis