Naujienos

Ūkininkavimo pradmenų mokymus renkasi vis sąmoningesni kursantai

Šiais metais VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra atnaujino Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą (kodas 269081073). Iki birželio 1 d. paraiškas akreditacijai mokyti pagal atnaujintą programą pateikė 19 įstaigų. Šiandien 15 mokymo įstaigų jau gali vykdyti mokymus pradedantiesiems ūkininkams. Viena iš jų – Kauno kolegija.
 
Pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą Kauno kolegijos specialistai parengė teorinę medžiagą ir praktines užduotis, kurios labiausiai aktualios šių dienų ūkininkams. Jau daugiau nei du dešimtmečius Kauno kolegija moko pradedančiuosius ūkininkus pagal neformalaus mokymo programas. Pasak Aplinkos inžinerijos katedros vedėjos Inos Živatkauskienės, aukšta mokymų kokybė kolegijoje užtikrinama dėl ilgametės darbo patirties, puikios praktinio mokymo bazės bei aukštos kvalifikacijos lektorių, kurie yra dėstomų dalykų ekspertai ir daugelio metodinių priemonių, vadovėlių autoriai.

Šalyje paskelbus karantiną, kaip ir daugelis mokymo institucijų kolegija pirmą kartą mokymų programą vykdė nuotoliniu būdu. Mokymų dalyviai turėjo galimybę kiekvieną dieną jungtis paskaitoms į virtualią mokymo klasę, diskutuoti su dėstytojais, spręsti užduotis. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, kursantai pakviesti gyvai susipažinti su augalų auginimo technologijomis bei darbų specifika dr. Algirdo Amšiejaus medelyne. Teorines žinias ir praktinius įgūdžius kursų dalyviai pademonstravo rengiant baigiamąsias ataskaitas. 
 
„Smagu stebėti, kad mokymo kursus vis dažniau renkasi aiškią ūkininkavimo viziją turintys asmenys, kurie geba diskutuoti ir argumentuotai pagrįsti savo nuomonę,“ – apie kursantus, besirenkančius mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą, kalbėjo Kauno kolegijos Praktinio mokymo koordinatorė ir lektorė Irena Tulabienė. 
 
Ūkininkavimo pradmenų mokymo programa skirta asmenims, norintiems įregistruoti ūkininko ūkį, bet neturintiems tinkamo žemės ūkio srities išsilavinimo. Mokymo programos trukmė – 160 val. 
 
Programa sudaryta iš 9 mokymo dalykų: Bendroji žemės ūkio politika, Augalininkystė, Ūkinių gyvūnų auginimo pagrindai, Akvakultūros pagrindai, Veterinarijos pagrindai, Žemės ūkio mechanizavimo ir statybos pagrindai, Verslumo pagrindai, veiklos apskaita ir teisė, Miškininkystės pagrindai, Saugos darbe, priešgaisrinės saugos bei aplinkos apsaugos pagrindai. Programos pabaigoje praktinio darbo metu atliekama pasirinktos veiklos apžvalga, analizuojama literatūra ir kiti aktualūs šaltiniai bei  parengiama praktinio darbo ataskaita.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X